Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ne kinjim nikoga, ako ste tako razumeli, izvinjavam se. Sto se tice toga da nam je igra C ponekad, ne slazem se. 90%+ ljudi ovde gleda samo utakmice nase reprezentacije. Utakmice mnogih ekipa koje su na papiru jace od nas, recimo Holandije, u istom periodu su takodje tragicne. Da li su i oni onda C? Ako se nesto percipira kao lose u odnosu na to gde je fudbal u globalu danas, ne znaci da je to situaciono lose u odnosu na reprezentativni fudbal. To treba da bude referentni sistem. A tu smo daleko od C jer i drugi izgledaju lose.

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2024 at 2:34 PM, John Terry said:

 

Pa mi jasno i nismo za A ligu. Mi smo između B i C, ipak više smo B liga.

Нисмо брате, ту смо где требамо да будемо у овом тренутку реално. Између А и Б. Ето видиш ту је и БиХ нпр. и Израел, а ја лично мислим да смо макар трунку боље екипе и оно што је битније да боље играмо, ма колико да некада разочарамо

 

Са друге стране у Б лиги је Енглеска која је јасно јача од свих тамо и од пола у садашњој А лиги, онда има пар још неких интересантних које су на граници као Норвешка, Чешка, Турска, Украјина, па и Аустрија и Велс су ту негде. 

 

Било како било ми јесмо напредовали у односу на неки претходни период. То што би ми волели да будемо и што мислимо да по именима неким у тиму требамо да будемо то је друга ствар. То је ствар пре свега вишедеценијског погрешног гледања на фудбал, што и наша струка показује уосталом. Али и јавност је тако учена и навикла и то све кад се смућка и излије да бежиш у пм. Токсична је страшно атмосфера овде по питању тога и претпостављам да то мора да утиче и на сам фудбал. 

 

Али ту смо где јесмо заслужено. Били смо на СП, сада идемо на ЕП, плус још и ето та Лига А нација која ће свакако бити занимљива. Не верујем да ћемо бити врећа за пуњење, али увек као и до сада очекујем да мало фали за неки повољнији крајњи резултат.

 

Ајде да видимо и потенцијалну промену формације ако се догоди, са 4 позади, како би то функционисало. Код Пиксија до сада нисмо играли чини ми се тако. Имамо те две пријатељске у марту па да видимо ако изађемо тако на шта ће то личити.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, dzoneee said:

Нисмо брате, ту смо где требамо да будемо у овом тренутку реално. Између А и Б. Ето видиш ту је и БиХ нпр. и Израел, а ја лично мислим да смо макар трунку боље екипе и оно што је битније да боље играмо, ма колико да некада разочарамо

Da. U A Ligi se u većini skupiđna nalazi jedna reprezentacija koja je, nazovimo ju, jo-jo reprezentacija. I, kao i u svakoj ligi, jedna koja će izgubiti sve, ili skoro sve. Znači jedna koju je usralo, i sad će dobit po tamburi.

Vama minimum treba bit osiguravanje 3. mjesta (kao i većini). Jer igranje u A Ligi nosi dosta benefita, koliko god se to natjecanje tu ismijavalo. Igrati sa Španjolskom je u svakom smislu bolje nego sa Bugarskom. Imaš priliku isprobati igrače u natjecateljskoj utakmici, protiv vrhunskog protivnika (kojeg više ne plaćaš hrpu para da dođe i ne čekaš po 2 godine takvu utakmicu), a ne košta te puno (za razliku od kvalifikacija) ako eksperiment ne uspije. 

 

Btw, formacija s 4 iza bi vam trebala više pasat, i ne znam zašto mu je toliko trebalo da ju  isproba 

 

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2024 at 1:47 PM, Bobby Shurda said:

Za ovaj grb je i bila javna tajna da je na brzinu nažvrljan samo zbog Katara da ne bi upadao krst sa grba saveza u oči "gazda-prijateljima" domaćinima, to što ga sklanjaju već sada je samo providna potvrda toga. 

A FIFA brže bolje 2034. dala još zadrtijoj rupetini od države. 

Ali ovo ako je istina je baš dno potez od strane saveza. Španjolci imaju križ na kruni na grbu. Ne znam da li su ga micali. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bobby Shurda said:

Ja mislim da bi mogli da počnete da čitate sa malo više razumevanja šta piše pre nego što komentarišete pošto nije previše komplikovano. 

Pričao si o grbu saveza, tj. grbu na dresu. Španjolci na tom grbu imaju

križ na kruni. Englezi i Skandinavci nemaju nikakve križeve.

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2024 at 7:12 PM, Bugl Khan said:

Vama minimum treba bit osiguravanje 3. mjesta (kao i većini).

Treće mesto ne garantuje ništa, pošto se igra play out po prvi put ove godine. Treći igra sa drugoplasiranim reprezentacijama iz B Lige.

Edited by Don Juan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Don Juan said:

Treće mesto ne garantuje ništa, pošto se igra play out po prvi put ove godine. Treći igra sa drugoplasiranim reprezentacijama iz B Lige.

Nisam imao pojma. Ali ne mijenja puno na stvari. Ili si nivo trećeg u A Ligi, ili  nivo trećeg u B Ligi.

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2024 at 7:12 PM, Bugl Khan said:

 

 

Btw, formacija s 4 iza bi vam trebala više pasat, i ne znam zašto mu je toliko trebalo da ju  isproba 

 

 

Formaciju sa 3 stopera smo igrali nuzno. Pokazala se okej u kvlaifikacijama za Rusiju, a onda je Piksi to modernizovao jer smo imali korektne wingove, ali nismo imali klasične bekove. Ta formacija nam je donela dobru igru, 1. mestu u grupi ispred Portugala i dominantno prvo mesto u B ligi nacija, uz objektivno rutiniranje protivnika. Mišljenja sam da bi bez problema sa povredama daleko bolje prošli u Kataru. 

 

Međutim desile su se neke nove okolnosti. Pojedini wingovi su nam pali u formi, posebno na desnoj strani. Protivnici su nas bolje skautirali i ekspolatišu svaku našu manu. U međuvremenu se pojavio jedan perspektivan desni bek- Nedeljković. Moj subjeltivan stav je da će se i S. Mitrović dobro snaći u Veroni. Mladenović je vezao par dobrih sezona, Terzić ostvario određen kontinuitet, tako da sada postoji podloga da se vratimo na 4 u liniji, a opcija sa jednim dodatnim stoperom može da se aktivira kada to rezultat traži. Ostaje da se vidi ima li Piksi tu širinu ili je šablon trener.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/13/2024 at 10:46 AM, Don Juan said:

Treće mesto ne garantuje ništa, pošto se igra play out po prvi put ove godine. Treći igra sa drugoplasiranim reprezentacijama iz B Lige.

 

Da li postoje neki benefiti od ovog ciklusa LN za kvalifikacije za SP26 osim eventualnog skoka na FIFA rang listi?

 

Aha, vidim sad, praktično obezbeđen baraž za SP.

Edited by ChrisJudd
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ChrisJudd said:

 

Da li postoje neki benefiti od ovog ciklusa LN za kvalifikacije za SP26 osim eventualnog skoka na FIFA rang listi?

 

Aha, vidim sad, praktično obezbeđen baraž za SP.

Pre ćemo preko grupe da izborimo plasman, nego preko LN baraž, pošto se računaju samo pobednici grupa, pa ako nema iz A kandidata, bira sd iz B i tako dalje. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Don Juan said:

Pre ćemo preko grupe da izborimo plasman, nego preko LN baraž, pošto se računaju samo pobednici grupa, pa ako nema iz A kandidata, bira sd iz B i tako dalje. 

 

Ako govorimo u barazu za SP 2026. u njemu će učestvovati 16 ekipa, 12 drugoplasiranih iz 12 kvalifikacionih grupa i 4 ekipe iz LN. 

 

Pretpostavljam da cemo biti u drugom sesiru za zreb, tako da nece biti lako doci do direktnog plasmana, a ni baraz nije nista laksi. Ali ako dobro iskorisitmo Euro i LN, imacemo solidne sanse za plasman.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ChrisJudd said:

Koliko videh na Wikipedia, to je promenjeno od ovog ciklusa 

Isto je kao i za Katar, samo 4 reprezentacije.

16 teams (twelve group runners-up and four best Nations League group winners, based on the Nations League overall ranking, that finished outside the top two of their qualifying group) will be drawn into four play-off paths, playing two rounds of single-match play-offs (semi-finals with the seeded teams to host, followed by finals, with the home teams to be drawn). The four path winners will qualify for the World Cup finals.

Teoretski, moguće je da meďu 14 pobednika grupa, bude manje od 4 reprezentacije koje su minimum obezbedile baraź preko kvalifikacija, ali malo verovatno. U suštini preko grupe A se teško stiže do baraža preko LN, ali bi većina svakako trebalo da izbori plasman preko kvalifikacija.

Nebitno, mora da se pruži maksimum na Euro i u LN, ali mislim da su nam male šanse za prvi šešir. Mada treći šešir u kvalifikacijama ne bi trebao da bude bauk.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

VMS, Petrović, Rajković

 

Nedeljković, Eraković, Milenković, Pavlović, Veljković, Simić, Ristić, Terzić

 

Grujić, Lukić, Gudelj?, Ilić, SMS, Samardžić, Tadić, Kostić, Živković, Lazović, Radonjić

 

Vlahović, Mitrović, Jović

 

 

Tipujem da cu imati 2 promasaja u 25.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Unknown said:

VMS, Petrović, Rajković

 

Nedeljković, Eraković, Milenković, Pavlović, Veljković, Simić, Ristić, Terzić

 

Grujić, Lukić, Gudelj?, Ilić, SMS, Samardžić, Tadić, Kostić, Živković, Lazović, Radonjić

 

Vlahović, Mitrović, Jović

 

 

Tipujem da cu imati 2 promasaja u 25.

Ide 23 igrača ako sam ja dobro pročitao. Lazović, Grujić, Radonjić su najupitniji a Gudelj operisan. Treba nam još barem jedan štoper, verovatno Babić

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...