Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

1 hour ago, Constantin said:

Ja mislim da si ukapirao, a ti nisi izgleda. Mi planiramo da se oDcepimo od države Beograd i stvaramo polako reprezentaciju, a Piksi sve to uigrava. Piksi će da bude i selektor i PreCednik FSJS....:61:

Podržavam samo se malo brinem da vas ne prisvoje komšije sa dve različite strane, taman bi im Piksi dobro došao kao selektor

Link to comment
Share on other sites

Podržavam samo se malo brinem da vas ne prisvoje komšije sa dve različite strane, taman bi im Piksi dobro došao kao selektor
Nema ništa od toga. Svoju nezavisnost me menjamo za drugi jaram.

Srećna ti nova godina, kao i svima ostalima, ali tebi posebno.

Živ mi bio još 123 godine...[emoji106]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Constantin said:

Nema ništa od toga. Svoju nezavisnost me menjamo za drugi jaram.

Srećna ti nova godina, kao i svima ostalima, ali tebi posebno.

Živ mi bio još 123 godine...emoji106.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Hvala, živ i ti nama bio još stotinjak godina, a Piksi je snalažljiv će ispliva i iz ove muke

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koliko će Gudelj nedostajati reprezentaciji videće se u onom trenutku kada ga ne bude na terenu više.

 

Ne pamtim reprezentativca kojeg su navijači Srbije toliko osporavali.

Posle Save valjda čovek koji je imao najgori tretman svojih navijača.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Savo je bio limitiran, ali veliki radnik, posteno davao sebe i iskreno mu je bilo stalo do reprezentacije, te je i ostavio takav trag. Gudelj je limitiran, a usput i maneken u reprezentaciji, tako da nije nikakva steta 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2024 at 1:57 PM, diego said:

Sad i imamo neke sanse da prodjemo grupu

On vam je jedan od najbitnijih igrača. Zadnji vezni koji može iznjet loptu i koji može pogodit pas dulji od 3 metra. Zašto je kod vas toliko pljuvan i omražen mi nikad nije bilo jasno. Bio je, uz Kolarova, kriv za Škotsku, bio je kriv za gol Portugala u Lisabonu, bio je kriv za Brazil (iako ste dok on nije izašao ličili na momčad).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

On vam je jedan od najbitnijih igrača. Zadnji vezni koji može iznjet loptu i koji može pogodit pas dulji od 3 metra. Zašto je kod vas toliko pljuvan i omražen mi nikad nije bilo jasno. Bio je, uz Kolarova, kriv za Škotsku, bio je kriv za gol Portugala u Lisabonu, bio je kriv za Brazil (iako ste dok on nije izašao ličili na momčad).

Zato sto je, narodski receno, "maneken". Reprezentaciju vidi vise za samopromociju nego da prolije znoj, inace bi igrao na nivou na kom igra u klubu, a to se ne desava u reprezentaciji evo vec 10 godina. Necu da gresim dusu, imao je dobre partije i znacio je reprezentaciji jer je igrac koji pokriva vise pozicija, ali uglavnom je bio nevidljiv za Srbiju, otaljavao je posao. Treba sveza krv, neko ko hoce da se dokazuje i da mu je vise bitno sta ce ekipa da uradi nego na kom splavu ce da se provede posle utakmice.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diego said:

Zato sto je, narodski receno, "maneken". Reprezentaciju vidi vise za samopromociju nego da prolije znoj, inace bi igrao na nivou na kom igra u klubu, a to se ne desava u reprezentaciji evo vec 10 godina. Necu da gresim dusu, imao je dobre partije i znacio je reprezentaciji jer je igrac koji pokriva vise pozicija, ali uglavnom je bio nevidljiv za Srbiju, otaljavao je posao. Treba sveza krv, neko ko hoce da se dokazuje i da mu je vise bitno sta ce ekipa da uradi nego na kom splavu ce da se provede posle utakmice.

Eto gobeljić ili srnić su baš nacrtani da zamene Gudelja, može i Mićko on pokriva sve pozicije

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Eto gobeljić ili srnić su baš nacrtani da zamene Gudelja, može i Mićko on pokriva sve pozicije

Ivan Ilic neka se gurne u prvi plan umesto Gudelja na toj poziciji, nece se nista primetiti, cak cemo dobiti 

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Hejt prema Gudelju je kao neki trač koji se širi i prepričava bez da iko zastane i proveri da li je zaista takav kurton od igrača. Naravno da nije i da je u svakoj koncepciji baš važan igrač za Srbiju.

 

Ilić, Maksimović, Belić, Sergej, Lukić, svaki od njih je drugačiji igrač od prethodnoh i nijedan nije profil kakav Gudelj nudi. Mogu da se složim da je Ilić spreman za veću ulogu i da je realno talentovaniji igrač od Gudelja, te da jedini od nabrojanih može donekle da igra ono što je Gudelju forte.

 

Ako je istina da će pauzirati tri meseca, imaće dovoljno vremena da fizički bude spreman za prvenstvo. Ako budemo igrali sa četvoricom pozadi kako se nadam, on je izrazito bitan igrač kao spona odbrane i sredine.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, diego said:

Zato sto je, narodski receno, "maneken". Reprezentaciju vidi vise za samopromociju nego da prolije znoj, inace bi igrao na nivou na kom igra u klubu, a to se ne desava u reprezentaciji evo vec 10 godina. Necu da gresim dusu, imao je dobre partije i znacio je reprezentaciji jer je igrac koji pokriva vise pozicija, ali uglavnom je bio nevidljiv za Srbiju, otaljavao je posao. Treba sveza krv, neko ko hoce da se dokazuje i da mu je vise bitno sta ce ekipa da uradi nego na kom splavu ce da se provede posle utakmice.

A ostali su Nemanja Vidić? samo Gudelj po splavovima? Ne zajebavam. Znam da te splavove i reprezentativce spominjete godinama. Kolarov sam 100% da je spominjan. Što se tiče nastupa klub/reprezentacija i proljevanja znoja, SMS je u tom kontekstu spominjan 100%. Zašto je Gudelj baš na piku?
Po meni vam je uz Mitra, Tadića i Kostića vjerojatno najbitniji igrač.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Hejt prema Gudelju je kao neki trač koji se širi i prepričava bez da iko zastane i proveri da li je zaista takav kurton od igrača. Naravno da nije i da je u svakoj koncepciji baš važan igrač za Srbiju.

 

Ilić, Maksimović, Belić, Sergej, Lukić, svaki od njih je drugačiji igrač od prethodnoh i nijedan nije profil kakav Gudelj nudi. Mogu da se složim da je Ilić spreman za veću ulogu i da je realno talentovaniji igrač od Gudelja, te da jedini od nabrojanih može donekle da igra ono što je Gudelju forte.

 

Ako je istina da će pauzirati tri meseca, imaće dovoljno vremena da fizički bude spreman za prvenstvo. Ako budemo igrali sa četvoricom pozadi kako se nadam, on je izrazito bitan igrač kao spona odbrane i sredine.

I ima sreće što je završio kod Jurića. Lik voli exyu igrače i dati će šansu svakom. Ako radiš i slušaš, napredovat ćeš. Ako se zajebavaš, nećeš dugo. Jer sam kao igrač nije bio veliki talent, ali je krvavim radom iz Hajduka otišao u Španjolsku i od tamo do Serie A. Vjerojatno zato ne podnosi igrače koji su talentirani, a neradnici. Nedavno je nekoga "našeg" istjerao nakon 15-20 min u igri. Ilića je doveo iz Verone na posudbu, pa otkupio ugovor ja mislim.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Hejt prema Gudelju je kao neki trač koji se širi i prepričava bez da iko zastane i proveri da li je zaista takav kurton od igrača.

Pricaj u svoje ime - meni ne treba nikakva provera, osim onoga sto vidjam sopstvenim ocima kada Gudelj igra za reprezentaciju, u odnosu na ono sto pruza u klubu. A to je jedan izlet dobre igre, i onda 10 utakmica sivilo. Bol u onoj stvari je izrazen kod njega, bas koliko i kod SMS-a, obojica dobri, cak odlicni igraci u klubovima, u reprezentaciji daleko slabiji. Stvar je ocigledno u pristupu, psihologiji tih igraca.

 

Necu da zvucam zlonamerno, i cenim ono dobro sto je on doneo ekipi, ali neke od najboljih utakmica pod Piksijem smo odigrali bas bez Gudelja, uglavnom sa Ilicem, ili nekim drugim resenjem - pobede od 4:1 protiv Slovenije i Svedske, a preokret u Portugalu se desio kad je Gudelj izasao na poluvremenu.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Na SP smo pozadi najsmislenije izgledali sa njim ispred odbrane u prvom poluvremenu protiv Brazila. Sve posle je bilo poluamaterski.

 

U Lisabonu je napravio grešku za gol ali smo igrali odlično i dok je bio na terenu.

 

2 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Ako budemo igrali sa četvoricom pozadi kako se nadam, on je izrazito bitan igrač kao spona odbrane i sredine.

Ovo podržavam 1/1, samo da bude spreman.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, diego said:

Ivan Ilic neka se gurne u prvi plan umesto Gudelja na toj poziciji, nece se nista primetiti, cak cemo dobiti 

Dečko ne igra na toj poziciji ali specijalitet srpskih fudbalskih stručnjaka je da pomeraju igrače po pozcijima

1 hour ago, Bugl Khan said:

A ostali su Nemanja Vidić? samo Gudelj po splavovima? Ne zajebavam. Znam da te splavove i reprezentativce spominjete godinama. Kolarov sam 100% da je spominjan. Što se tiče nastupa klub/reprezentacija i proljevanja znoja, SMS je u tom kontekstu spominjan 100%. Zašto je Gudelj baš na piku?
Po meni vam je uz Mitra, Tadića i Kostića vjerojatno najbitniji igrač.

Ima najmanje dva razloga što ne vole Gudelja, prvo nije prošao kroz jedina dva kluba koje Srbi priznaju a drugo bio u vezi i oženio Cecinu ćerku mu mnogi zavide

Link to comment
Share on other sites

Сплав и фудбал се доведу у релацију када нам је тешко да кажемо просто и једноставно ми Срби не знамо да играмо фудбал :classic_laugh:

 

Мислим генерално као и сви овде у околини ми јесмо талентовани за екипни спорт, ма шта то значило талентовани, али јбг иде нам, углавном. Једино се у фудбал разочарамо. Капирам да би и то било далеко боље да нема толико баш корупције у том истом фудбалу. Да се толико баш политика не меша у њега и да немаш буквално једно 150 различитих људи у њему који се нешто питају, а благе везе о самом немају, плус их ни најмање не занима просперитет истог. Па кад крене та гомила да черупа и пали и жари спашавај се како умеш :ajme:

 

Нормално фудбал као далеко најпопуларнији глобални спорт где је конкуренција на светском нивоу најтежа наравно да је и теже остварити некакве успехе и бити толико добар. Ок кошарка јесте популарна и може се рећи глобални спорт и ту смо цареви и какви год били пливамо некако и дођемо до битног места, углавном. Буду турнири када "подбацимо" али јбг спорт је то деси се, но свеукупно одлични смо. Али опет није то као фудбал, што се тиче саме конкуренције.

 

Е сад и поред све те конкуренције сигуран сам ја да су неке ствари другачије у самој држави овде да би и фудбал био другачији. Показали би ми да знамо и то да играмо, али пошто нисмо и нећемо никада бити једно 90% (ајде нек тих 10% ресто буде оно што кажу никада не реци никад :classic_biggrin:), морамо се задовољити са овим што имамо. У ствари дал' морамо или не исто нам се хвата, то нам је што нам је:shake:

 

Што се тиче самог Гудеља он је овако свеукупно гледано једноставно лош играч, или ко хоће политички коректније недовољно добар за нека опипљивија достигнућа којим ми као тежмо :classic_rolleyes:. Просто у клубу је лош у репрезентацији је чак и добар колико је у клубу лош. Нигде се није пуно задржавао у каријери, нигде није оставио неки печат. Направио је онако ок каријеру гледе клубова, али овако да ће га негде памтити након годину дана завршетка каријере нема шансе. Онако објективан осврт на њега као играча и његову клупску каријеру.

 

Што се тиче репрезентације играо је доста, био је 50/50, претпостављам да неће још дуго. Објективно он је један од наших бољих везних играча. Сергеј далеко испред па Гудељ и то је то. Ово остало је све дебело испод тога. И по неком искуству а богами и самом индивидуалном квалитгету. Лукић је можда ту негде следећи ово остало дебело испод. Мислим све је то лепо Илић неки, Самарџић, Грујић али за сада њихова каријера не говори превише. Јбг али тако је како је. Мислим говорим за теке неке прохтеве какве ми имамо од репрезнетације. И ја бих волео да Иван Илић буде макар као Френки Де Јонг, али јбг тешка прича. Тако да капирам да се Гудељ "пљује" јер је једноставно досадио једном делу гледалишта и да би волели да неки млађи и недоказанији добију шансу да исто тако буду лоши... или ајде једва просечни :classic_biggrin:

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dzoneee said:

Сплав и фудбал се доведу у релацију када нам је тешко да кажемо просто и једноставно ми Срби не знамо да играмо фудбал :classic_laugh:

 

Netacno. Evo aktuelna ekipa, podelicu ih po "splavarenju":

 

Iskreni radnici, nema razlike izmedju kluba i reprezentacije po zalaganju i znoju: VMS, Milenkovic, Pavlovic, Zivkovic, Mitrovic

 

Solidan trud, bez prenemaganja: Tadic, Kostic, Vlahovic, Mladenovic, Maksimovic, Djuricic, Ilic, Lukic

 

Splavari: SMS, Gudelj, Radonjic 

 

 

E sad, druga je stvar kvalitet svakih od ovih igraca ponaosob. Opet ponavljam, bez Gudelja se moze, pa cak mozda to i okrene igru na bolje. Bez Vlahovica ili Tadica ili Mitrovica se ne moze, mi smo za klasu slabija ekipa bez i samo jednog od njih. Usput, nadam se da vecina vas ovde shvata sta znaci "splav" koji se spominje godinama unazad u losem kontekstu nasih fudbalera - ne mora da znaci da ce on stvarno da ode na taj splav i da se napija do jutra, vec jedan opsti pristup ekipi koji se vidi iz aviona - dal je neko dosao da se provede, nabije sebi cenu, vidi ekipu iz kraja, sedne u kafic, pa tek onda po prioritetu da odigra za reprezentaciju, i da se ne povredi slucajno, ili onaj totalno drugi pristup da pokidas i da das sebe maksimalno da bi ekipa prosla dalje ili pobedila.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...