Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Alvarez je kompletan napadač, složio bih se da ima širi spektar stvari u kojima je odličan, ali opet poredimo igrača koji je imao bljesak na WC, a osim toga beleži Darwinove brojke i generalno igra drugačije od Halanda. Jeste napadač, špic, ali pitanje da li je bolji od Lautara je više pitanje stila i potreba tima, nego suvog merenja. Ako merimo po golovima i spirhedovanju napada tima, Lautaro je ipak osetno bolji.

 

Serija A nije tanka po kvalitetu osim ako je poredimo sa Premijer Ligom, u tom slučaju je svaka druga liga tanka po kvalitetu. Prošle sezone smo u polufinalu LŠ imali tri ekipe iz Italije, od kojih su Napoli i Inter igrali top5 fudbal na kontinentu, svaka na svoj način. Imaju neke odlične nadolazeće igrače, ali i trenutno elitne igrače, svakako u najvećem broju posle PL i možda Primere.

 

Koje činjenice idu u korist tankoće Serije A?

Edited by pierre van hooijdonk
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Meni je Darwin jedan od najgotivnijih špiceva, ali 13 golova na 41 utakmici u dresu Liverpoola mu baš ne ide u korist, a nije ni da blista nešto puno u reprezentaciji. Šta tačno trenutno može da ga čini boljim u odnosu na Lautara, koji postiže gol na svakoj drugoj utakmici već 5 godina u Italiji, nešto manje od toga u dresu Argentine (gde je ozbiljna konkurencija), ima širi napadački spektar, išao je sa Interom do finala LŠ i generalno imao odličnu prošlu sezonu?

 

 

Serie A i EPL statistika se uspoređuje? Serie A je i slabija liga i pada više golova (najviše od svih Liga 5, čini mi se). To je samo jedna stvar koja Darwinu ne ide u prilog ako ga uspoređujemo s Lautarom. Druga je što uz sebe ima još 2 napadača (krila) koji trpaju golove. Znači statistika (po meni) tu ne znači puno.
Razlozi zašto je Darwin bolji (meni) je što mu manje treba (manje vremena, manje prostora) da uputi šut, što tuče lijevom i desnom, što je sposoban sam sebi stvoriti šansu, i što je opasan i sa 5 i sa 20 metara.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Ni Lautaro nije bas klasican spic. Blizi je nekom Griezmannu nego klasicnoj devetki. Sto se spiceva tice, Kane je trenutno najbolji spic svijeta bez ikakve dileme. 

Naravno. zato ga ni nismo naveli. Stvarno mislim da nikome ne treba pojašnjenje da je Kane bolji od Lautara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pierre van hooijdonk said:

Alvarez je kompletan napadač, složio bih se da ima širi spektar stvari u kojima je odličan, ali opet poredimo igrača koji je imao bljesak na WC, a osim toga beleži Darwinove brojke i generalno igra drugačije od Halanda. Jeste napadač, špic, ali pitanje da li je bolji od Lautara je više pitanje stila i potreba tima, nego suvog merenja. Ako merimo po golovima i spirhedovanju napada tima, Lautaro je ipak osetno bolji.

 

Serija A nije tanka po kvalitetu osim ako je poredimo sa Premijer Ligom, u tom slučaju je svaka druga liga tanka po kvalitetu. Prošle sezone smo u polufinalu LŠ imali tri ekipe iz Italije, od kojih su Napoli i Inter igrali top5 fudbal na kontinentu, svaka na svoj način. Imaju neke odlične nadolazeće igrače, ali i trenutno elitne igrače, svakako u najvećem broju posle PL i možda Primere.

 

Koje činjenice idu u korist tankoće Serije A?

 

Liga sampiona mi nije uvek reper kvaliteta, pogotovo prosla gde je bio fluke za flukeom. Plus nije bilo tri ekipe u polufinalu, nego dve, i igrale su jedna protiv druge. Dalje, sve italijanske ekipe su dobile smesne grupe za prolaz, pa je recimo Juventus ispao uz bruku, kao ekipa koja dominira tom Serijom A dugi niz godina. Ta dominacija se zavrsila, ali i dalje govori dosta o kvalitetu timova i igraca.

 

Inter do finala izbacio Porto, Benfiku i Milan, sto je bas smejurija put, jedan od smesnijih u poslednjih 10 godina, Milan izbacio Napoli i Totenhem, eto solidan skalp, ali Totenhem se bukvalno raspadao prosle godine. Znaci dve u polufinalu, jedna u finalu, ali igrali medjusobno. Bukvalno nisu postojale sanse da italijanska ekipa ne igra u finalu od trenutka izbacivanja Totenhema od strane Milana.

 

No to na stranu, ja ne vidim nikakav epohalan kvalitet u Lautaru, njegova statistika je solidna, ali eye test bas i ne prolazi.

 

Oprostices mi sto na statse u Italiji gledam sa malim podozrenjem, dok nije otisao u Arabiju, Ronaldo sa 36 godina je bio ubedljivo najbolji igrac te lige.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Bugl Khan said:

Zašto? nema mu ko dat loptu? Gori ovaj Juve od Dortmunda u kojem je buo Haaland?

 

U Bundesligi se igra  ofanzivan fudbal. Kod Alegrija bi stajao izmedju svog sesnaesterca i centra i izigravao zadnjeg veznog. 

 

A bogami u Borusiji igrali Sanco, Rojs, Belingem....ovde Kostic, Rabio i Kjeza.

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ras kass said:

 

U Bundesligi se igra  ofanizavan fudbal. Kod Alegrija bi stajao izmedju svog sesnaesterca i centra i izigravao zadnjeg veznog. 

Ove sezone u Serie A pada 2.55 golova po utakmici. Ne znam podatak za sezone dok je Haaland igrao u Bundesligi

Link to comment
Share on other sites

Juventus je dao 20 golova na 13 utakmica, koliko i Sasuolo i Frozinone. Daleko su od ekipe u kojoj bi se bilo koji napadac proslavio.

 

edit. jos jedan pokazatelj je da je Juve prosle sezone dao 56 golova na 38 utakmica. Dok je Haland igrao za Borusiju, dali su 85 golova na 34 utakmice u prvoj i 83 u drugoj sezoni.

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

Nema, nego je bila rasprava oko Perkosovog da bi Haland dao 15 golova u ovom Juventusu, ne Ronaldovom. A generalno je prica o Vlahovicu i njegovim slabim igrama. Osim serija povreda, deluje da je dosao kod trenera koji ga nije ni zeleo i koji forsira defanzivan fudbal na malo golova.

Ovo oko Arsenala forsira njegov menadzer. Mogao bi on mozda u bundesligu da se vrati u golgetersku formu.

Edited by ras kass
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ras kass said:

Nema, nego je bila rasprava oko Perkosovog da bi Haland dao 15 golova u ovom Juventusu, ne Ronaldovom. A generalno je prica o Vlahovicu i njegovim slabim igrama. Osim serija povreda, deluje da je dosao kod trenera koji ga nije ni zeleo i koji forsira defanzivan fudbal na malo golova.

Ovo oko Arsenala forsira njegov menadzer. Mogao bi on mozda u bundesligu da se vrati u golgetersku formu.

Ne mogu reći da sam ga gledao ove sezone, ali sumnjam da je Vlahoviću problem zabijanje golova (za to je rođen). On ima druge felere, i to neće ispraviti 30 golova u Bundesligi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

 

U Bundesligi se igra  ofanzivan fudbal. Kod Alegrija bi stajao izmedju svog sesnaesterca i centra i izigravao zadnjeg veznog. 

 

A bogami u Borusiji igrali Sanco, Rojs, Belingem....ovde Kostic, Rabio i Kjeza.

Kjeza je tek počeo da igra i uz njega biće i Vlahović bolji, italijanske ekipe mnogo polažu na odbranu i igtraju mnogo čvršće od nemačkih ekipa

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ras kass said:

Ma znam to. Pa to smo pretresli 100x za vrijeme SP. Ja u mobitelu moguće još imam poruke nekog iz vašeg stožera, ili novinara koji su tamo s njim 24/7, ili glasnogovornika....

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ras kass said:

 

Kada smo već skrenuli sa teme ...

Meni nikada nije bilo jasno,kako jebote svi ti fudbaleri ,ili hajde da kažemo +90% njih ženi neke starlete, influenserke, nazovi estradne umetnice itd itd ...

Kapiram da će odgovor biti u fazonu : IQ i sl, ali opet, nemoguće je da su svi baš toliki duduci ...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Ronaldo je zabio 29 golova u Seria A. Jel bio Allegri tad? Ubiti kakve veze ima Juventus s Lautarom?

Alegri je trenirao Ronalda samo u sezoni 18/19 gde je na 43 utakmice u svim takmičenjima dao 28 golova.

Konkretno u Kalču je imao 31/21 statistiku.

Jednostavno,Alegrijev stil ne paše klasičnim napadačima,gde se igra na 1:0.

Da je Dušan izabrao klub koji gaji napadački fudbal,nadavao bi se golova.

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Alegri je trenirao Ronalda samo u sezoni 18/19 gde je na 43 utakmice u svim takmičenjima dao 28 golova.

Konkretno u Kalču je imao 31/21 statistiku.

Jednostavno,Alegrijev stil ne paše klasičnim napadačima,gde se igra na 1:0.

Da je Dušan izabrao klub koji gaji napadački fudbal,nadavao bi se golova.

 

Ne sumnjam. Kažem, njegov problem nije davanje golova

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...