Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

Pretpostavljam da je "patka" da je "Mlađan Đorđević kandidat za predsednika opozicije" kontra pljuvačina vučićeve opozicije povodom njegovog teksta u Danas-u gde ih je sve ispljuvao. Za njega je čak i Đilas rekao da mu je bio fiktivni vlasnik njegove kompanije tako da o njegovoj političkoj karijeri siguran sam da ni ne razmišljaju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Laki Juan said:

Ne poznajem čoveka, ali po meni, ako je istina, jako loš izbor pošto je čovek nepoznat široj narodnoj masi. Zašto bi ljudi glasali za njega?

Ako opozicija hoće nešto da uradi, pri tome ne mislim nužno da pobedi, mora da pažljivo izabere kandidata koji bi mogao da parira Vučiću. Makar donekle.

Koga predlažeš? Koga šira narodna masa zna, a da nisu predstavnici opozicionih stranaka?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green23 said:

Koga predlažeš? Koga šira narodna masa zna, a da nisu predstavnici opozicionih stranaka?

Zašto bih ja predlagao bilo koga? Misliš da bi Milošević pao 2000 da je DOS kandidovao nekog savetnika, recimo, Zorana Đinđiča, a ne Koštunicu, koji je bio opšte poznat narodu? Da bi neko mogao da izađe na megdan Vučiću, mora da bude poznat narodu. inače neće dobro proći i to ti potpisujem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Laki Juan said:

Zašto bih ja predlagao bilo koga? Misliš da bi Milošević pao 2000 da je DOS kandidovao nekog savetnika, recimo, Zorana Đinđiča, a ne Koštunicu, koji je bio opšte poznat narodu? Da bi neko mogao da izađe na megdan Vučiću, mora da bude poznat narodu. inače neće dobro proći i to ti potpisujem. 

Pa ti kažeš neko ko mora da je poznat u narodu. Na koga misliš? Daj neki predlog. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Laki Juan said:

Evo predlažem tebe. Je l' ok sada?

Cemu spustanje diskusije na ovako lican nivo?

Ne samo da nismo navikli od tebe,nego potpuno nepotrebno.

LM..pisao sam vec da meni rektorka BU,Ivanka Popovic,moze biti prihvatljivo lice medju ne-stranackim osobama. Sad..koliko bi bilo prihvatljivo biracima,to je drugi par cipela. Ili neko poput nje..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Cemu spustanje diskusije na ovako lican nivo?

Ne samo da nismo navikli od tebe,nego potpuno nepotrebno.
.

 

48 minutes ago, Green23 said:

Koga predlažeš? Koga šira narodna masa zna, a da nisu predstavnici opozicionih stranaka?

 

42 minutes ago, Don Laki Juan said:

Zašto bih ja predlagao bilo koga? Misliš da bi Milošević pao 2000 da je DOS kandidovao nekog savetnika, recimo, Zorana Đinđiča, a ne Koštunicu, koji je bio opšte poznat narodu? Da bi neko mogao da izađe na megdan Vučiću, mora da bude poznat narodu. inače neće dobro proći i to ti potpisujem. 

 

39 minutes ago, Green23 said:

Pa ti kažeš neko ko mora da je poznat u narodu. Na koga misliš? Daj neki predlog. 

 

10 minutes ago, Don Laki Juan said:

Evo predlažem tebe. Je l' ok sada?

Eto...Ništa lično. Ali Green je bio uporan da nekog predložim.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Laki Juan said:

Eto...Ništa lično. Ali Green je bio uporan da nekog predložim.

Dobro.
Ne zelim da moderisem situaciju;ima ko je zaduzen za to ako smatra da je potrebno.

Sta ti mislis o nestranackoj osobi kao kandidatu/tkinji? Ili kad kazes "prepoznatljivo" lice ogranicavas izbor na stranacku licnost?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni Bombarder said:

Sta ti mislis o nestranackoj osobi kao kandidatu/tkinji? Ili kad kazes "prepoznatljivo" lice ogranicavas izbor na stranacku licnost?

Najbolje je rešenje je nestranačka osoba, pošto od naših političara ima jako malo ljudi koji nisu na neki način okaljani. Jedini koga ja vidim kao mogućnost iz sfere politike, a imamo drastično različite stavove po mnogim pitanjima, je Jovanović iz DSS-a.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Don Laki Juan said:

 

 

 

 

Eto...Ništa lično. Ali Green je bio uporan da nekog predložim.

Pa zato što kažeš neko poznato lice, i ja te lepo pitam daj neko poznato lice za koje bi ti glasao da se kandiduje, a da je koliko toliko realan. 

 

Ja bih 1/1 prihvatio Šabića kao neko koga bi podržala kompletna opozicija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po mom ukusu je profesor Čupić, samo problem je što nisam siguran da je on poznata ličnost u unutrašnjosti po manjim opštinama. Na mitinzima sam ga slušao da zna itekako dobro da odradi taj deo posla i da digne masu tako da bi on bio moj izbor. Bio član antikorupcijskog saveta tako da bi sa tog aspekta bio fenomenalan kritičar ovog režima.

 

Ima još par ljudi ali mane koje im pronalazim su mnogo veće od Čupićevih tako da ne nema smisla ni da ih navodim. Postoji tu još i problem što mislim da niko od nezavisnih kandidata ne bi prihvatio kandidaturu ako ga ne bi podržala većina opozicije a mi smo još daleko od toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svi oni su fora Sase Jankovica, a znamo sta je tu bilo.

 

Kandidat nije ni toliko bitan, ako se ne razbije SNSovo biracko telo.

 

Svako ko misli da ce pobediti na ovakvim izborima tako sto ce izvuci tzv. apstinente i imati vise glasova od tih standardnih 2,2 miliona SNSa je ili lud ili glup, trece nema.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Na ovakvim izborima ima. A izboricemo se za bolje izbore tvitovanjem i kukanjem na Evropu i REM 🙂

 

Pa evo Zelenović u Šapcu ima vlast i opet ga pokrali na izborima. Nesposobna opozicija ili nedovoljno jaka finansijska mašinerija? Ili oba? 

Baš ne mogu da verujem da nije uspeo sva biračka mesta da pokrije. Čak i ako se ponove izbori i pobedi i ovo je neuspeh njegov na neki način.  

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, marejosip said:

 

Pa evo Zelenović u Šapcu ima vlast i opet ga pokrali na izborima. Nesposobna opozicija ili nedovoljno jaka finansijska mašinerija? Ili oba? 

Baš ne mogu da verujem da nije uspeo sva biračka mesta da pokrije. Čak i ako se ponove izbori i pobedi i ovo je neuspeh njegov na neki način.  

 

Nesposobnost, nedovoljna borbena gotovost, sta ti drago. Naravno da je neuspeh i sad ispada smesan. Na ponovljenim ce ga pocistiti. Ako se ponove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema SNS 2,2 miliona glasova,ali nekih 1,5 ima sigurno i oni ce glasati i za saksiju ako im to kaze Vucic...

Uz to imamo i glasace SPS koji ce ako ne budu imali svog kandidata sigurno podrzati Vucica...

Da se ne llazemo imaju respektabilan broj potencijalnih glasaca...

Pitanje je da li je uopste moguce okrnjiti podrsku Vucicu iz tog izbornog tela...

Ja iskreno mislim da je to nemoguce...

Pitanje za opoziciju je kako motivisati glasace za izlazak na izbore...

Jedini nacin je da celokupna opozicija stane iza jednog kandidata i da od predsednickih izbora naprave referendum za ili  protiv Vucica...

Sve ostale taktike sa dva tri ili pet  opozicionih kandidata su gubljenje vremena i demotivisanje biraca da izadju na izbore...

Vec sada opozicija ako misli nesto da uradi mora krenuti sa delovanjem i u Srbiji i van za obezbedjivanje boljih izbornih uslova i za predsednicke i za Bgd izbore...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mare80 said:

Nema SNS 2,2 miliona glasova,ali nekih 1,5 ima sigurno i oni ce glasati i za saksiju ako im to kaze Vucic...

Uz to imamo i glasace SPS koji ce ako ne budu imali svog kandidata sigurno podrzati Vucica...

Da se ne llazemo imaju respektabilan broj potencijalnih glasaca...

Pitanje je da li je uopste moguce okrnjiti podrsku Vucicu iz tog izbornog tela...

Ja iskreno mislim da je to nemoguce...

Pitanje za opoziciju je kako motivisati glasace za izlazak na izbore...

Jedini nacin je da celokupna opozicija stane iza jednog kandidata i da od predsednickih izbora naprave referendum za ili  protiv Vucica...

Sve ostale taktike sa dva tri ili pet  opozicionih kandidata su gubljenje vremena i demotivisanje biraca da izadju na izbore...

Vec sada opozicija ako misli nesto da uradi mora krenuti sa delovanjem i u Srbiji i van za obezbedjivanje boljih izbornih uslova i za predsednicke i za Bgd izbore...

 

Sve se slazem sem ovog za SPS i da cepodrzati vucica. Znam ih par koji su glasali za Sasu Jankovica protiv vucica. Kad bi SPS narastao poklali bi se oni brzo. Kolju se po opstinama itd...samo je situacija takva da jedni moraju cutati na ovom visem nivou.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...