Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

Sto se tice predsednickih izbora,misljenja sam da tu Vucic nece izgubiti...

Iz ugla SNS oni su znacajniji od parlamentarnih jer udaraju direktno na kult Vucica ciji je SNS samo privezak...

Tako da ce sama kampanja i zloupotrebe u njoj biti mnogo vece nego sto su bili na ovim izborima...

Tu SNS nema mesta za manevrisanje pa makar mu pobedu cestitao samo brat Kim...

Ono sto je do opozicije je to da pokusaju da nadju neku javnu licnost koja  bi imala podrsku sto veceg broja biraca i tu ne bi trebalo da se mnogo pametuje jer je jedini cilj potkopavanje Vuciceve pozicije kao neprikosnovenog "oca nacije" i "vodje"...

Apsolutno treba izbegavati aktivne clanove bilo koje opozicine politicke stranke (...da Mladjane Djordjevicu, u tebe gledam..😀) jer je to iz vise razloga losa ideja...

Uspeh sam po sebi bi bio 2 krug izbora,na zalost tu ne vidim kapacitet da neko pobedi Vucica...

Dakle veci fokus na Bgd izbore....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dve kolone su siguran put u poraz, gubljenje vremena. Gde su dve, tu će se pojaviti još jedna ili dve od uvređenih lidera tipa Šuntanovac ili Radulović (prošli BGD izbori), Vučić će veštački napraviti još neku - i dovoljno da se birači zbune, glasovi prospu, i opet ništa. Već viđeno na prošlim BGD izborima. Jedna kolona pod obavezno, da se smire sujete i istakne samo jedan lider, da se napravi plan i program kampanje. Jasno da se targetira na šta se udara (afere SNS u prvom planu i kompromitovani likovi tipa Vesić), da se obuče kontrolori i pokriju sva biračka mesta. To u teoriji možda može da ugrozi SNS, pod uslovom da se medijski uslovi malo poprave i da se ne krade na kamaru kao do sad. To je ono što većina birača hoće - da vidi leđa sekti. Takve poruke se šalju na svim izborima unazad, pa i na ovim od prekjuče. 

 

Ja sam i dalje mišljenja da se ovde ništa neće rešiti na bilo kojim izborima u dogledno vreme, jer mafija to neće dozvoliti...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Klotzen said:

Ako su radikali kaznili "vojvodu" šapićevi glasači će još brže njega kazniti. Doduše treba biti objektivan radikali su imali i mnogo manje prostora u medijima od Šapića tako da je i to kumovalo njihovom porazu

 

Ti nisi realan srece mi evo 😄 Pa Seselj se ne skida sa Pinka i Hepija, gde ga gledaju iskljucivo njegovi biraci. Gde je Sapic bio po medijima majke ti? Pa vise je bio Djilas i Bosko od njega.

 

20 minutes ago, Klotzen said:

S druge strane dve opozicione liste na predsedničkim izborima je siguran poraz

 

Tako je, zato Vuk Jeremic da se sakrije na jednoj, kako bi i dalje smrdeo sa laznom podrskom, a na njegovom glasackom mestu on i zena, kao Cedica.

1 minute ago, Issey said:

Dve kolone su siguran put u poraz, gubljenje vremena. Gde su dve, tu će se pojaviti još jedna ili dve od uvređenih lidera tipa Šuntanovac ili Radulović (prošli BGD izbori), Vučić će veštački napraviti još neku - i dovoljno da se birači zbune, glasovi prospu, i opet ništa. Već viđeno na prošlim BGD izborima. Jedna kolona pod obavezno, da se smire sujete i istakne samo jedan lider, da se napravi plan i program kampanje. Jasno da se targetira na šta se udara (afere SNS u prvom planu i kompromitovani likovi tipa Vesić), da se obuče kontrolori i pokriju sva biračka mesta. To u teoriji možda može da ugrozi SNS, pod uslovom da se medijski uslovi malo poprave i da se ne krade na kamaru kao do sad. To je ono što većina birača hoće - da vidi leđa sekti. Takve poruke se šalju na svim izborima unazad, pa i na ovim od prekjuče. 

 

Ja sam i dalje mišljenja da se ovde ništa neće rešiti na bilo kojim izborima u dogledno vreme, jer mafija to neće dozvoliti...

 

Dve kolone sa ovakvim vodjenjem politike su jedina sansa. Ili jedna, a da ne postoji nikakav ideoloski predznak, isto kao SNS. Ali onda ulazis u drugi problem, a to je da ne mozes da budes veci kameleon od kameleona.

 

Ili cemo da se vratimo na pricu kako to zapravo treba da se radi, i da se krene od lokala i betona, pa tek onda da se predje na prvu ligu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Issey said:

Dve kolone su siguran put u poraz, gubljenje vremena. Gde su dve, tu će se pojaviti još jedna ili dve od uvređenih lidera tipa Šuntanovac ili Radulović (prošli BGD izbori), Vučić će veštački napraviti još neku - i dovoljno da se birači zbune, glasovi prospu, i opet ništa.

Mislim da je ovo problem na nivou republike...Bgd je zbog strukture glasaca druga prica....

Po meni nije nikakav problem da budu jedna kolona NDBGD i eventualno PSG,a druga SZS i DS...

Sto se tice Radulovica tesko da ce on pristati na veliku opozicionu koaliciju,mnogo je sa svojim trabunjanjima zastranio...

Suki,BoTa i ostali luzeri su realno zavrsili,mogu da izlaze kako hoce i kad hoce i veca je steta po opoziciju njihova rehabilitacija kroz nove koalicije nego korist od njihovih glasaca koje ako cemo pravo i nemaju...Odgovor na svaki njihov predlog treba da bude : Kapija....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Klotzen said:

SPAS će sada imati dve opcije. Ili da bude opozicija ili da bude kao radikali i da na sledećim izborima doživi fijasko. Ako su radikali kaznili "vojvodu" šapićevi glasači će još brže njega kazniti. Doduše treba biti objektivan radikali su imali i mnogo manje prostora u medijima od Šapića tako da je i to kumovalo njihovom porazu. Ukoliko bi se Šapić trgao i postao opozicija to je prilika da se pravi neka desna "kolona". Doduše onda bi i on bio medijski blokiran ali možda bi uspeo da održi svoje birače i uz DSS, Zdravu Srbiju i ne znam sa kim je još u ok odnosima možda bi mogli da naprave listu za 5%-10% a u perspektivi bi mogli i više od toga da dobiju ako bi probili medijsku blokadu.

 

S druge strane dve opozicione liste na predsedničkim izborima je siguran poraz, čak i ako se izbori drugi krug te dve opozicione liste bi terale inat jedna drugoj i Faraon bi tu izdominirao. Još u kampanji jednoj od te dve liste da malo veći prostor na medijima taman da pobede a da druga strana stekne utisak da su ovi njegovi saradnici i on u drugom krugu dobija laganini tipa 75-25. Opozicija mora da ima realnu snagu od 66-33 da bi ga sa svim njegovim mahinacijama pobedila a to nije moguće bez jedne liste. Demokratizacija društva ide unazad kod nas i on će sve više i više posezati za nedozvoljenim sredstvima tako da po meni slaba vajda od druge kolone osim da se zadovolje sujete lidera i glasača.

 

 

Nas srebrni olimpijac Sapic vidi te dve opcije kao:

1. Vucic mi dozvoli da nastavim u NBGu sa socijalistima, ja smrduckam van vlade

2. Vucic me ubaci u vladu, ako mu je zelja da uzme NBGd

 

+

Meni je na ovim izborima fenomen bio Radulovic, covek se bukvalno sa par obracanja I par tvitova vraca iz mrtvih

za nekoliko nedelja zbrzane kampanje.

Zamisljam dokle bi stigao da je furao ovu pricu duze, sve se to jako lepi na solidnu grupu Srba.

 

Radul mora ostati izvan nekog veceg ukrupnjavanja opozicije, postoji ta sektaska deep state u Srbalja, 

ono kad vidis nesto I blokira ti se mozak od golemog WTFa.

Uz bolju kampanju I dublje razumevanje baba Yage I treceg oka, (A Radul je tak poceo da se zanima s ovim, nakon sto je odbacio

jebena tehnokratizam I brigu o prljavom budzetskom novcu) imace Radul do 8 % zblanutih I freski upecanih organskih specimena.

koji su izvan svakog opozicionog ukrupnjavanja.

 

Radul mora da radi brzo I iskoristi antivakserski talas koji ce dominirati uskoro,

kada krene da se raspreda o prvim krhkim I nesigurnim vakcinama (bezi to od mene) 

Kljucno ce biti da tu doda dobru kombinaciju ostalih prica u koje ova grupa veruje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedini nacin da opozicija ugrozi Vucica je jedna kolona, dakle komplet opozicija zajedno. Plus da se kao lider postavi neka nova licnost, koja nije bila deo rezima 2008-2012. Marinika Tepic ili tako neko ko nije previse kompromitovan od Vucicevih medija. Za ujedinjenu opoziciju bi glasao dobar deo apstinenata. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, McLeod said:

Dve kolone sa ovakvim vodjenjem politike su jedina sansa. Ili jedna, a da ne postoji nikakav ideoloski predznak, isto kao SNS. Ali onda ulazis u drugi problem, a to je da ne mozes da budes veci kameleon od kameleona.

 

Ili cemo da se vratimo na pricu kako to zapravo treba da se radi, i da se krene od lokala i betona, pa tek onda da se predje na prvu ligu.

 

Pa ideologija i ne treba da postoji, tj. treba da se zamrzne, jer je kao što kažeš nema ni sa druge strane. A i kako i gde mafiju pobeđuješ ideologijom? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Issey said:

 

Pa ideologija i ne treba da postoji, tj. treba da se zamrzne, jer je kao što kažeš nema ni sa druge strane. A i kako i gde mafiju pobeđuješ ideologijom? 

 

Bilo devedesetih. Pobedjena je jer smo gladni, jer smo izgubili rat, i jer hocemo da probamo tu Evropu.

 

Jedna kolona gde ce da se prisljamci kurta i murta vrlo verovatno odbija dobar deo biraca, nego dve kolone koje kasnije prave koaliciju. Sigurno bi osvojili vise glasova na taj nacin.

 

Licno, pa vi sad mozete da me pljujete, ne bih glasao za SZS kao sto sam glasao za DOS. Ne bih glasao uopste. A ako bi postojala koalicija gradjanskih stranaka sa novim ljudima, glasao bih za nju.

 

Zavrsio sam sa tim njihovim glupiranjem i glasanjem za manje zlo za svagda. I boli me dupe koje su implikacije te odluke, isto kao sto sadasnje bojkotase boli dupe za implikacije njihove odluke i kako i dalje zive u oblacima i misle da ova vlada nece da izgura cetiri godine.

Link to comment
Share on other sites

Srbiji trebaju maksimalno tri stranke i da se diletanti izbace iz politike. SNS se tu ne broji, jer to  i nije stranka, nego pokret koji zavisi od jednog coveka, koja ce sama da se ugasi.

Jedina normalna stranka je trenutno SPS, jasno odredjena, ali treba da se modernizuje.

Dakle trebaju jos dvije, neka konzervativna i neka socijaldemokratska.

Cak ne vjerujem ni u ove stranke manjina, totalno retrogradno i zaostalo, ako zelimo civilno i gradjansko drustvo.

Takodje funkcija predsjednika i predsjednika vlade treba se objedini, ogranici na dva mandata i time sistemski sprijece zloupotrebe dozivotne vladavine.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2020 at 1:55 AM, goldberg said:

 

Znam da tema nije Kosovo, ali zamisljati da SPS o bilo kojoj temi ima drugaciji stav od SNS i da oni nesto daju ili ne daju je vrlo...

 

naivno

 

 

nista manje naivno nije u svakom postu u obracanju meni, naglasavati da tema nije kosovo,

to pocinje da izgleda kao da se upali neki odbrambeni mehanizam ako se kosovo pomene na temi kao sto su izbori u srb, za mene interesantno i pomalo zacudjujuce

 

naravno da tema nije kosovo po naslovu, moglo bi se reci da kosovo i onda kada bukvalno nije tema -

zapravo leluja kao damoklov mac iznad naslova svake teme domace politike (zar ovo vec nisam konstatovala odavno, naravno bez odjeka)

 

 u tom smislu par dana pre i nekoliko sati posle izbora srbija je imala posetioce iskljucivo sa temom kosova na dnevnom redu

a av se odmah nakon jedva pobrojanih glasova vec raspada izmedju rusije, usa i eu ... zbog cega?

 

...pa zbog damoklovog macca...

 

bez tog resenja srbija ne moze da se pomakne i to je cinjenica.

Osim ako (srbiju) ne preuzme Boskic uz pomoc Djilasa,

pokazu srednji prst eu i trumpu..... i odjasu na istok u radjanje sunca...

 

 

ps. moguce je da je moj stav oko sps naivan, sto mozda i nije neki stav, tek samo povrsni zakljucak

jer se nisam bavila psihologijom sps dublje

vec samo povrsno pa mi se ucinilo da sps ne bi podrzao nista sto se tice nezavisnog kosova...ok ako bi, onda to je to.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

Jedina normalna stranka je trenutno SPS, jasno odredjena, ali treba da se modernizuje.

SPS je etalon onoga sto stranka u normalnom drustvu NE treba da bude...

Klasicna klijentelisticka skarabudzevina...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mare80 said:

SPS je etalon onoga sto stranka u normalnom drustvu NE treba da bude...

Klasicna klijentelisticka skarabudzevina...

 

 

Malo to drugacije gledas, u svakom drustvu postoji jedna jasno profilisana ideoloski ljevicarska partija, sto Socijalisticka Partije treba da bude.

Zato sam i napisao da treba da se modernizuje.

 

Vecina partija u Srbiji uopste nisu partije nego pokreti, nejasno profilisani, osim mozda ovih sto hoce kralja, sto je posljedica nezrelih demokratskih drustava.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

Malo to drugacije gledas, u svakom drustvu postoji jedna jasno profilisana ideoloski ljevicarska partija, sto Socijalisticka Partije treba da bude.

SPS za pocetak nije nikada bila levicarski profilisana partija osim za svoje clanove koje su pozaposljavali u javnom sektoru,oni i danas zive kao u najboljem dobu samoupravljanja....

Za ostale radnike nije uradila nista....

5 minutes ago, Amigo said:

Vecina partija u Srbiji uopste nisu partije nego pokreti, nejasno profilisani, osim mozda ovih sto hoce kralja, sto je posljedica nezrelih demokratskih drustava.

Za POKS ne bih komentarisao nista...monarhisti bez monarha...ciji je deo rukovodstva clanovi druge partije...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
...jedna jasno profilisana ideoloski ljevicarska partija, sto Socijalisticka Partije treba da bude.


Najbliže levici SPS dobacuje u sažetom opisu njihovog modus operandi: Leva ruka - desni džep.

 Zato sam i napisao da treba da se modernizuje.
...


Proces modernizacije SPSa može jedino da započne višegodišnjim robijama rukovodstva i istaknutih članova.


Sent from 127.0.0.1

  • Like 9
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Issey said:

Dve kolone su siguran put u poraz, gubljenje vremena. Gde su dve, tu će se pojaviti još jedna ili dve od uvređenih lidera tipa Šuntanovac ili Radulović (prošli BGD izbori), Vučić će veštački napraviti još neku - i dovoljno da se birači zbune, glasovi prospu, i opet ništa. Već viđeno na prošlim BGD izborima. Jedna kolona pod obavezno, da se smire sujete i istakne samo jedan lider, da se napravi plan i program kampanje. Jasno da se targetira na šta se udara (afere SNS u prvom planu i kompromitovani likovi tipa Vesić), da se obuče kontrolori i pokriju sva biračka mesta. To u teoriji možda može da ugrozi SNS, pod uslovom da se medijski uslovi malo poprave i da se ne krade na kamaru kao do sad. To je ono što većina birača hoće - da vidi leđa sekti. Takve poruke se šalju na svim izborima unazad, pa i na ovim od prekjuče. 

 

Ja sam i dalje mišljenja da se ovde ništa neće rešiti na bilo kojim izborima u dogledno vreme, jer mafija to neće dozvoliti...

 

Al onda moze da se desi da ako imas samo jednu kolonu mnogi nece hteti da glasaju za takvu opciju. U fazonu Bosko je tamo ne mogu da glasam za njega, ili Djilas itd. Ok, to su lokalni izbori i nije isto, ali se recimo secam koliko su Radula unakazili jer je usao u koaliciju sa Dverima i iako su pojedinacno bili jaci ta ih je koalicija unistila. Verujem da ima solidan broj glasaca koji na takve kompromise nece pristati.  Zato mislim da su dve kolone taman. Jedna za one koji hoce nove opcije i druge koji ce glasati za Djilasa i ekipu.

 

Zbog svega toga mislim da su rezultati ovih izbora dobri, jer je ova kvazi opozicija videla da uopste nema podrsku. Tako da i da se napravi jos par opcija koje nisu sns u trecoj cetvrtoj koloni nece uzeti vise od 1 ili 2%. Jedini koji moze tu da napravi problem, a ima malo vise glasaca je Radule, jer on u bg-u je sada imao preko tri vrv. Jedino bi njegovi glasovi bili baceni, a da se to malo vise oseti ukoliko ne predje cenzus. Ostale opcije nisu ni sa 1% tipa Zivkovica, SMS-a itd, a ne verujem da ce se javjati neke nove koje ce ici samostalno, a da ih vlast ne finansira.

 

Jedino ne znam sta da mislim o ovima iz Metle i sta sa njima raditi.

Edited by marejosip
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marejosip said:

Jedino ne znam sta da mislim o ovima iz Metle i sta sa njima raditi.

 

Ja od stranaka koje su ucestvovale na izborima vidim samo PSG kao nekoga sa kim bi trebalo saradjivati u buducnosti...

Nemam bas preveliko poverenje u Metlu,mislim da su oni projekat dobrim delom forsirani od SNS...

 

Edited by mare80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mare80 said:

SPS je etalon onoga sto stranka u normalnom drustvu NE treba da bude...

Klasicna klijentelisticka skarabudzevina...

 

SPS jeste to i upravo takav SPS je ogadio ideju levice i socijalne pravde za koju je vecina gradjana u Srbiji ali kada bi se stvorio jasan pokret leve orijentacije i sa jasnom socijalnom politikom, veliki deo biraca bi se okrenuo tom pokretu. Tako da opozicija treba da se ujedini u jedan jasan pokret gde bi se tacno artikulisalo i protiv cega su i za sta su. Po meni, kada bi u tom pokretu bile zastupljene levicarske ideje dobar deo biraca bi privukli na svoju stranu. 

Link to comment
Share on other sites

 

I onda cekamo ove da nas spasu? 

Nas samo Bog može da spasi od ovog svega, prvo da skine ove mongoloide pa da spreči ove i slicne da nas jašu.... 

Ne zna se ko je luđi.

Samo i samo lični interes im je bitan, niko tu na državu i građane iste ne misli. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...