Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

Canak izgleda nastavlja politicku karijeru kao pokrajinski poslanik. Korono izdrzi. 

Blama nemaju. 

 

Verovatno se vraca na staru mantru di su nadi novci, zli Beograd, prestonica nam sputava genijalnost, decentralizacija...Hej Mek nasao sam ti za koga da glasas.

Edited by Tamburinjo
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Issey said:

 

Ja o ovome pričam i pišem već godinama, kao jedinoj mogućoj i logičnoj opciji. Ne da se pobedi SNS sekta, nego da postoji minimum šanse da se makar načne negde. Sve ostalo je već viđeno i doživelo je kolaps. Svašta su ljudi predlagali - dve kolone, nova lica i stranke, lokalne pokrete, čekanje Godoa... da se ne zavaravamo, bar su sada stvari jasne. Sve je to doživelo jedan fijasko, i koliko god nam bilo teško da priznamo - jedina opozicija ovoj pošasti je Đilas i ekipa oko njega, uz NDMBGD koji je se u poslednji čas odlučio za bojkot i time sebe spasao nestajanja.

 

Rezultati "izbora" su za mene bili jedno veliko iznenađenje. Bio sam siguran da će Vučić da ubaci nekoliko ovih lažnjaka u skupštinu da mu glume opoziciju, kad je već dao pare na njih i skupio im potpise. Ali izgleda da su bili žrtva povećane izlasnosti koju je Vučić po svaku cenu hteo da nabije preko 50%, ili je u pitanju nešto drugo. U svakom slučaju, to je odlična stvar da se najzad rasčisti sa tim opskurnim likovima i strankama koji prodaju muda za bubrege, a sem parazitiranja u svim sistemima, nemaju nikakav kapacitet da dobace dalje od toga da budu nečije sluge zarad skupštinske plate i restorana. Sad mogu da nastave sa tim, ali na listi SNSa, gde je već poprilična gužva od takvih... 

 

Vučić je zapravo sinoć učinio uslugu svima koji su mislili i nadali se da će se borba za vlast dešavati unutar sistema i njegovih institucija. To je već dugo godina očigledno, ali je mnogima moralo da se nacrta da bi skapirali. Postoje dve strane - mafija koja je zarobila državu i njene institucije i narod koji je protiv toga. Bukvalno je izmestio političku borbu i definitivno na ulicu, jer je jasno da institucije ne postoje, a u skupštini više ne sedi ni jedan lik koji je bar na papiru opozicioni. Nisam siguran da je i sam Vučić zadovoljan ovim rezultatima, iako je sinoć pokušao da deluje tako u svom govoru. Ali je pomenuo da će u vlast uključiti i neke ljude sa lista koje nisu prešle cenzus, jer želi da stvori iluziju kako je on jedan demokrata koji nije bahat.

 

Stvari će se rešavati na ulici, kad tad, ili se neće nikad rešiti, kao što sam juče i napisao pre proglašenja rezultata izbora. Sve ostalo je vlast pokrila. Naravno, u vremenu ispred nas je sve na SZS i NDMBGD kao jedinoj relevantnoj opoziciji da odigraju pametno i naprave neku strategiju, kao što su uradili sa bojkotom i istrajali u tome uz sve pritiske iznutra i spolja. Jer sad je jasno da je to ubedljivo najbolji projekat opozicije u ovih 8 godina lutanja. Nema više zavaravanja nekim političkim programima i novim licima, čekanjem Godoa ili mistera savršenog... Bar bi trebalo da nema, za svakom ko iskreno želi da ova vlast ode. Nije isključeno da Đilas i ekipa sjebu stvar, ne bi im bio prvi put... ali stvari svakako bolje izgledaju danas nego juče, sa ovim rezultatima izbora, koliko god to delovalo kao hvatanje za slamku, ali tako je...

 

 

Napokon neka smo se ti i ja složili 👏😁

Link to comment
Share on other sites

Teško će se na ulici rešavati ovo sa Vučićem. Nema energije u narodu a ne verujem da će vlast napraviti mnogo krupnih grešaka koje bi mogle da daju tu energiju opoziciji. Ovo će se završiti tako što kada jednom izgubi podršku zapada on će se sam povući jer njegov ego nemože da preživi da on izgubi izbore posle svih gadosti koje je radio i radiće. Jednostavno onog trenutka kada izgubi podršku zapada biće pitanje vremena kad će pasti jer neće više moći da računa na taj deo birača i onda će vrlo brzo da se skotrlja na onih radikalskih 20%-30% i tada bi bio oboren. To on neće čekati nego će verovatno u stilu Marka Miloševića pobeći iz zemlje i živeti "srećno" do kraja života u Kini :)

 

NDBG nije od skoro u bojkotu, oni su jedni od prvih koji su proglasili bojkot, ako se dobro sećam odma posle Jeremića.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Klotzen said:

NDBG nije od skoro u bojkotu, oni su jedni od prvih koji su proglasili bojkot, ako se dobro sećam odma posle Jeremića.

 

Dobrica Veselinović iz „Ne davimo Beograd“ rekao je u “Utisku nedelje” da ta Inicijativa preispituje odluku o bojkotu izbora jer su uslovi gori nego pre dva meseca, ali da predstoji dijalog sa građanima i da odluka o izlasku na izbore još nije doneta." 

 

https://nova.rs/politika/utisak-nedelje-marinika-tepic-zoran-zivkovic-i-dobrica-veselinovic/

 

Ovo je bilo početkom maja. Posle su odlučili da ipak bojkotuju. Na to sam mislio u postu. Znači vagali su posle vanrednog stanja ponovo i po meni doneli pravu odluku. Jeremić je u bojkotu još od prošle godine...

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za one koji tvrde da su ovi izbori doneli nesto novo, i bar demistifikaciju ko je prava opozicija, ko ima podrsku a ko ne, pa da ce sad Zivkovici, Cede i Canci u penziju, podsetio bih na fenomen Beli i trece mesto na predsednickim izborima.

 

Da li se Vuk Jeremic (clan jedine prave opozicije) povukao posle toga?

 

Bosko Obradovic jedva presao cenzus u cenzus koaliciji protivprirodnog bluda sa Radulovicem (clan jedine prave opozicije) i nikom nista.

 

Deset kombi stranaka clanova jedine prave opozicije ne bi pobedili na izborima u svojim mesnim zajednicama, po cemu je jedan Ceda gori od nekog Janka Veselinovica, ako izuzmemo prodavanje Vucicu? A i gde je garancija da neki oportunista poput Veselinovica ili odbacene Noge ( 😄 ) nece postati sledeci Bakarec? Sporazum sa narodom? 😄

 

Kad se probudite, imate labavi SZS koji nikada nece imati vecu podrsku nego danas, a ne rade nista da to materijalizuju, koji ce se vrlo verovatno raspasti, neke leve pokrete i ledinu nicega koju nema ko da popuni,ali idu BG izbori, bice to ok 🤣

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, bohumilo said:

i po tome je ubedljivo najveca politicka partija u Evropi (izuzimajuci npr. Rusiju)

Broj clanova "Jedinstvene Rusije" (valjda nisam omasio ime partije) cini negde izmedju 1-2% ruske populacije. U SnS je uclanjeno oko 10% stanovnistva Srbije..jezivo. Zapravo..procenat je verovatno i veci obzirom na masovan odlazak stanovnistva..

 

 

17 hours ago, bohumilo said:

Drugim recima, kljucni problem Srbije je nedostatak slobodne ekonomije, koja nije samo motor ekonomskog razvoja i prosperiteta nego i politicke slobode i pluralizama. Dok drzava i UDBA ne prestanu da budu centralni ekonomski akteri za koje polovina stanovnistva radi a druga polovina pokusava da im nesto proda preko mita ili namestenog tendera gledacemo ovo sto je bilo juce, potpuno svejedno bio na vlasti Vucic ili neko drugi, bio medijski mrak ili ne bio, krali se glasovi ili se posteno brojali itd; a ovo znaci da ce "opoziciju koja zbilja zeli da menja sistem" biti moguce raspoznati po tome sto ce se jezgro njenog programa sastojati od suocavanje sa komunistickim nasledjem, tj. otvaranja dosijea, rasformiranja/uvodjenja pod demokratsku kontrolu tajnih sluzbi, privatizacije svih drzavnih preduzecu i vecine drzavnih sluzbi i agencija itd itd...

Sa ovim se u potpunosti slazem,samo sto je za mene ovo opet politicko,a ne ekonomsko pitanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa ništa onda, mislim da je najbolje da odustanemo od promena, zatim i ugasimo teme ovde vezano za Srbiju, kad već ništa nema poente.

 

Ja sam do sada bio ubedjen da Vučić pada 2022. sad si mi ti otvorio oči i objasnio neke stvari i ja sad to više ne mislim. Hvala. 

 

Odoh sada da slušam Kona, izgleda da su mi kolege krive što se vratio virus. Sram ih bilo. 

 

 

Edited by marejosip
Odgovor Meku
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U Paraćinu ipak nije gotova frka. Ponavlja se glasanje u jednom selu od 800 birača, gde je izašlo 500 što je više nego dovoljno da izgubi SNS većinu (bukvalno je 30ak glasova razlika). Takođe, postoje dve struje u SNSu i lik koji drži Eurolin ima 10ak svojih i preti da će izaći iz SNSa i otići kod Pauna (sa kojim je bio dobar pre) ako mu se u suštini ne saviju svi ostali i on ne dobije sve poluge vlasti

Edited by Nicklord
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, marejosip said:

Pa ništa onda, mislim da je najbolje da odustanemo od promena, zatim i ugasimo teme ovde vezano za Srbiju, kad već ništa nema poente.

 

Ja sam do sada bio ubedjen da Vučić pada 2022. sad si mi ti otvorio oči i objasnio neke stvari i ja sad to više ne mislim. Hvala. 

 

Odoh sada da slušam Kona, izgleda da su mi kolege krive što se vratio virus. Sram ih bilo. 

 

 

 

Ima poente. Ali ne ovakvom borbom. Ovakvom borbom cete da se spremate za izbore 2032. Nikad jaci, pada, jer ako nece tad, kad ce?

 

Pa krivi smo samo mi sto se vratio virus. Niko ne jebe nista dva posto, svako ko nosi masku i ko se suzdrzava od nekih masovnih okupljanja i kafana je slepac, budala, nece ga zvati vise nikad.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

 

Ima poente. Ali ne ovakvom borbom. Ovakvom borbom cete da se spremate za izbore 2032. Nikad jaci, pada, jer ako nece tad, kad ce?

 

Pa krivi smo samo mi sto se vratio virus. Niko ne jebe nista dva posto, svako ko nosi masku i ko se suzdrzava od nekih masovnih okupljanja i kafana je slepac, budala, nece ga zvati vise nikad.

 

Pa ajde daj neki predlog, vrlo rado bih čuo koja nam je alternativa. Niko ovde ne misli da je szs sjajan, barem ne iz ovih postova koje sam čitao. Samo ne znam šta je sada alternativa. 

 

A za ovo drugo ne bih dalje komentarisao. Ne znam zaista kako možeš da braniš Kona posle svega. Ovo javljanje dan posle izbora i pritom pored svega što se dešavalo pominjanje studenata kao glavnih prenosioca, a da ne govorimo o lažiranju podataka za koje je znao, dovoljno pokazuju koliko je on radio u interesu stanovništva a koliko u interesu vladajuće partije. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Vec sam dao. Jedini nacin da se ovo zlo srusi je da ga srusis iznutra. Neces srusiti Keopsovu piramidu tako sto ces dovuci top i pucati, ma koliki da ti je kalibar.

 

Ali ako uzmes lopatu i busilicu pa polako na kriticne tacke, srusice se.

 

Znaci tabananje po Srbiji, u svako Kukulovce da se udje, da se udje i u direktan okrsaj na ulici ako treba kako bi se ljudi oslobodili straha. Da se izgradi organizacija po uzoru na SNS, koja ce moci da to iznese, i da se dela brzo, konkretno i ciljano.

 

Da se ne ide po selima kao Tadic da mazi krave, nego kao Djindjic koji je sa svakim znao da sedne za sto i da poprica, saslusa, ali zaista, sto neko vec pomenu.

 

Ovim mudroseranjem po N1 i tviteru kako je vlast ovakva onakva nece nista dobiti, i sve vise smara i one koji sve to znaju.

 

A onima koje treba da targetuju i otimaju od SNSa ne znaci nista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ko će da vodi tu organizaciju? Vox 92? Ko ima kapaciteta za tako nešto, a da nije szs?

Pritom onda ni to nije garant da bi se nešto uradilo, imaš mnogo ljudi koji moraju da glasaju zbog posla iako su svesni da je vlast odron ili one koji će se opet prodati za par crvenih jer su svi isti™

Edited by marejosip
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, marejosip said:

A ko će da vodi tu organizaciju? Vox 92? Ko ima kapaciteta za tako nešto, a da nije szs?

 

Nema ni SZS kapaciteta, i nemam ja nista protiv da je oni vode, ali nece. Jer se ponasaju kao veci trojanci od Cede, sto vise vremena prolazi.

 

I zato sto nemamo kapaciteta, zato cemo da se migoljimo i pokusavamo neke gluposti, kao sto je ovaj krnji bojkot i da slavimo kao Vucic 5-0 protiv Albanaca i ne obaziremo se na realnost. Bukvalno se isto bojkotasi ponasaju ova dva dana kao Vucic kad ga pritisnes za Kosovo.

 

I zivot ce proci u tim glupim pokusajima. Ja samo kazem, ako ne radis kako treba, onda bolje nemoj ni da radis. Bar ce ti ostati zivaca i energije za nesto drugo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Nema ni SZS kapaciteta, i nemam ja nista protiv da je oni vode, ali nece. Jer se ponasaju kao veci trojanci od Cede, sto vise vremena prolazi.

 

I zato sto nemamo kapaciteta, zato cemo da se migoljimo i pokusavamo neke gluposti, kao sto je ovaj krnji bojkot i da slavimo kao Vucic 5-0 protiv Albanaca i ne obaziremo se na realnost. Bukvalno se isto bojkotasi ponasaju ova dva dana kao Vucic kad ga pritisnes za Kosovo.

 

I zivot ce proci u tim glupim pokusajima. Ja samo kazem, ako ne radis kako treba, onda bolje nemoj ni da radis. Bar ce ti ostati zivaca i energije za nesto drugo.

 

Znači niko nema niko kapaciteta i onda opet, kao što sam i rekao, ništa nema smisla i dzabe pišemo. Jer takva opcija se ne može skoro pojaviti niti ojačati tako brzo. Tako ispada na osnovu ovoga sto si rekao. 

Link to comment
Share on other sites

Ako niko nema kapaciteta i nece se pojaviti, onda je svakako bolje bojkotovati svake sledece izbore i stvarati svoj mehur ovde (ili otici) nego trositi energiju glasajuci za nesposobni SZS.

 

Vrlo prosto.

 

I da, to je pre borba, nego davanje glasa onima koji ce ga baciti u vetar, po pedeseti put. Ajde da se to desilo jednom.

 

Znas kako kazu, fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me.

 

Za ovo sto rade opozicioni biraci u Srbiji decenijama nije izmisljena nikakva pouka jer ne postoji narod toliko umobolan poput naseg.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Šta će izaći iz te borbe, tj. kada će se pojaviti neko ko će imati dovoljno snage energije i novca da radi ovo što si ti rekao, a da nije szs?

 

Mislim, izvini što te bombardujem pitanjima, ispada kao da radim intervju sa tobom, ali pošto imaš drugačiji stav od dosta ljudi na ovoj temi zanima me suština ovoga o čemu pričaš.

 

A po ovome što si rekao, ispada kao da je najbolje onda ne raditi ništa dok se ne pojave neki™ i ne pisati o srpskoj politici za sada uopšte nešto mnogo o promenama jer se neće ništa promeniti dok se to ne desi, tj. ti neki™ ne pojave.  

 

Izvini, ali ako je ovo što mi polažemo malo nade u szs beznadežno, ja ne znam kako se zove ovo što ti predlažeš. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne, nego ima smisla raditi iskljucivo ovo sto pisem, jer je sve drugo vec probano. Ovo nije. A predstavlja neku osnovu politicke borbe, word of mouth je najbitniji. To sto smo se opustili jer preko fejsbuk reklama mozemo da gadjamo nasu ciljnu grupu u trepavicu to ne znaci da ovo i dalje nije efikasnije, i ko to radi i od njega imas stalni i stvarni ako hoces i pritisak, ucenu, uticaj bilo kog tipa, bice jaci od tebe, a ti mozes preko drustvenih mreza i medija i da su otvoreni i tabloida i da kmecis i pricas istu pricu unedogled, neces ga okrnjiti.

 

Ovo sto je sada uradjeno, krnji bojkot, da bi se napravila cistka u opoziciji, a Vucicu prakticno dala neogranicena vlast, dok ta opozicija koja pravi cistku ne radi nista, sve ide na ruku Vucicu.

 

I ta cistka je vrlo uslovna stvar, vec sam rekao, jer ovde ni 3000 glasova nece da te natera da odes u politicku penziju, evo mocni Joska Broz, pitao sam se gde je, pa kod Dacica na listi, gde da ne bude na nekim izborima.

 

Pa ovaj Parovic idiot, svi ovi ce stalno i stalno da se kandiduju, pa makar niko ne glasao za njih.

 

A samo jedan pogresan potez i svi da stanemo na SZS stranu, vrlo lako ih salje ispod crte, kao sto je PSG od 15%, ako ne i vise, dosao na 2% za dve godine.

 

Drugo, to svi na ovu stranu bi imalo smisla kad bi nas na toj strani bilo dovoljno. Nema nas dovoljno. Nema sile kojom ce za opoziciju glasati 2.4 miliona, a za Vucica da ostane njegovih 2.2. Moras da mu uzimas glasace.

 

A ovde ce vecito da se prica o nekim fantomskim apsinentima i njihovom animiranju. Opozicija svojim delovanjem samo sve vise ljudi gura u bojkot. Moraju da se fokusiraju na krnjenje Vucicevog birackog dela.


Dakle to je jednostavno cinjenicno stanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja razumem šta si ti rekao, ali na osnovu ovoga što pričaš onda nema naznaka da će se skoro išta promeniti. I onda ispada da nam nema skorog nekog spasa kako god okrenemo. 

 

Tako da, tvoja opcija nije ništa manje beznadežna od ovoga što se ovde piše. Ti čak ovde mnogo više idealizuješ opozicionu borbu i mogućnosti pričom da treba da se pojave opcije koje će ići po celoj Srbiji i raditi to i to. 

 

 

Moj stav je da treba krenuti od lokala, a Beogradski izbori 2022. jesu dobra šansa za to, pogotovu ako Vesić nastavi ovim stilom. SNS u Beogradu ima 25% podrške. Dakle ima potencijala da se dobrom kampanjom smene. Na lokalu, uz prave ljude, može se mnogo lakše nešto postići nego na republičkom nivou ako ljudi vide da je priča ok.  

Link to comment
Share on other sites

Problem sa SNS je taj sto za razliku od SPS,DS,DSS i ostalih koji su bili nosioci vlasti SNS je stranka bez ikakve ideologije,cist klijentelisticki projekat....

Sve stranke do SNS su imale bar verbalno neki ideoloski pravac pa se opozicija na osnovu toga mogla i postavljati...

Jasno je da za SNS to ne vazi...

Dakle tesko je sa ideoloskih pozicija boriti se protiv SNS...

Primer za to je i ulazak SPAS u skupstinu,lider bivsi funkcioner DS cija stranka propagira uslovno receno neki desni populizam,ali ga ne istice previse,propagiranje stranke se svodi na gomilu opstih mesta,bez ikakve realne sustine,neka umivena verzija...SNS bez Martinovica i Risticevica fazon....

POKS kao stranku prvu ispod cenzusa ne vredi ni komentarisati...zalazemo se za kraljevinu,jos samo kralj da pristane 😀 jedina tacka programa....

 

Kako da se opozicija SZS i NDBGD postavi...

Prvo treba da prostudiraju profil glasaca koji su podrzali SNS i SPS (jos brutalniji primer klijentelizma) i vide koliko je  milom ili silom vezano za njih...

Moja procena je ne manje od 1,5 miliona...

Dakle to je broj glasaca koje SPS+SNS imaju u svakom momentu i koje realno opozicija ne moze da pridobije na svoju stranu jer niti moze da im ponudi neke povlastice niti moze da ih zastiti od odmazde SNS ukoliko pokazu neposlusnost....

 

Opoziciji dakle preostaje da one koji su bojkotovali izbore uveri da su bolja opcija od SNS i SPS...

Tu  bi opet trebali da prostudiraju razloge neizlaska na izbore...koliko je onih koji su poslusali opozicione stranke,a koliko je onih koji jednostavno ne vide da postoji opcija koja bi ih verodostojno zastupala u parlamentu...

Misljenja sam da je ova druga grupacija daleko veca...

Na osnovu toga trebalo bi da odluce hoce li ici sa pricom o jednoj opozicionom kolonom... (opcija koja bi privukla pro opozicione birace SZS i manji deo iz druge grupe bojkotasa)

Druga mogucnost je formiranje dve opzicione grupacije koje bi imale jasnije ideoloske stavove (opcija koja bi verovatno privukla vise apstinenata iz druge grupe bojkotasa,ali bi destimulisala one koji bi tako nesto videli kao nemogucnost opozicije da se ujedini u borbi protiv SNS)

Moje licno misljenje je da bi na izborima za BGD trbalo ici u dve kolone jedna okupljena oko SZS i druga NDBGD+PSG(bez Sergeja dileje 😀)...

Za predsednicke izbore prva opcija je bolja,dakle pokusati pronaci neku javnu nestranacku licnost iza koje bi stala komplet opozicija...

Na SPAS za BGD izbore ne treba racunati,mislim da bi oni bili mnogo blizi saradnji sa SNS nego opozicijom posle izbora....

Ovo naravno zavisi od spremnosti SNS da dopusti normalnije izborne uslove...ako ne...ponoviti bojkot kao i ovih izbora.....

 

 

 

Edited by mare80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, marejosip said:

Ja razumem šta si ti rekao, ali na osnovu ovoga što pričaš onda nema naznaka da će se skoro išta promeniti. I onda ispada da nam nema skorog nekog spasa kako god okrenemo. 

 

Tako da, tvoja opcija nije ništa manje beznadežna od ovoga što se ovde piše. Ti čak ovde mnogo više idealizuješ opozicionu borbu i mogućnosti pričom da treba da se pojave opcije koje će ići po celoj Srbiji i raditi to i to. 

 

 

Moj stav je da treba krenuti od lokala, a Beogradski izbori 2022. jesu dobra šansa za to, pogotovu ako Vesić nastavi ovim stilom. SNS u Beogradu ima 25% podrške. Dakle ima potencijala da se dobrom kampanjom smene. Na lokalu, uz prave ljude, može se mnogo lakše nešto postići nego na republičkom nivou ako ljudi vide da je priča ok.  

Da, posle ovih izbora postalo je jasno da je jedino moguće smeniti ove ako se uzme BG za 2 godine, bukvalno ništa drugo nema smisla/nema resursa

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mare80 said:

Moje licno misljenje je da bi na izborima za BGD trbalo ici u dve kolone jedna okupljena oko SZS i druga NDBGD+PSG(bez Sergeja dileje 😀)...

Za predsednicke izbore prva opcija je bolja,dakle pokusati pronaci neku javnu nestranacku licnost iza koje bi stala komplet opozicija...

Na SPAS za BGD izbore ne treba racunati,mislim da bi oni bili mnogo blizi saradnji sa SNS nego opozicijom posle izbora....

Ovo naravno zavisi od spremnosti SNS da dopusti normalnije izborne uslove...ako ne...ponoviti bojkot kao i ovih izbora.....

 

 

Apsolutno se slažem za ovo što pišeš za bg liste, isto sam razmišljao bukvalno, szs+ novi psg i ne davimo uz još neke manje pokrete ako ih ima sa njima  je nešto što bi trebalo da pokrije većinu opozicionih birača. Ostaje jedino pitanje onih desno orijentisanih, kako njih pridobiti. 

No, baš se zato ne slažem sa drugim delom, da se ne treba računati na Šapića. Moraju da gledaju da pridobiju Šapića na svoju stranu, jer u najidealnijim scenarijima on opet ostaje kao tas na vagi izmedju sns-a i ostalih. Takodje, trebalo bi pokušati izbaciti sps iz priče u Beogradu, ali mislim da će teško ići ispod tri posto, da je pet pa i da se nadamo nečemu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, marejosip said:

No, baš se zato ne slažem sa drugim delom, da se ne treba računati na Šapića. Moraju da gledaju da pridobiju Šapića na svoju stranu, jer u najidealnijim scenarijima on opet ostaje kao tas na vagi izmedju sns-a i ostalih. Takodje, trebalo bi pokušati izbaciti sps iz priče u Beogradu, ali mislim da će teško ići ispod tri posto, da je pet pa i da se nadamo nečemu. 

To ne mozemo znati dok se izbori ne zavrse...

Ukoliko bi opozicija bila u mogucnosti da formira vecinu bez SPAS,apsolutno im ne treba nuditi nikakvo ucesce u vlasti na nivou BGD...

Ukoliko bude zavisilo osd SPAS bojim se da ce cena za opoziciju biti previsoka, dobicemo kopiju vladavine SPO u BGD iz druge polovine devedesetih...

Sto se tice SPS njega u Bg skupstini drze prigradske opstine,tu su tradicionalno jaki i to tvrdo jezgro glasaca SPS je jos iz 90ih....

Njih ispod crte paradoksalno moze da ostavi samo SNS koji im polako preuzima birace u predgradjima, naravno ne iz ideoloskih razloga vec monopolom na stranacko zaposljavanje u drzavnim sluzbama...

Primecujem sporu ali konstantnu cisku starog SPS kadra tamo od strane SNS....

Dakle ostaju im stariji glasaci,penzioneri koji glasaju tradicionalno za njih...tako da iako predju cenzus to ce biti minimalan procenat...

 

Link to comment
Share on other sites

SPAS će sada imati dve opcije. Ili da bude opozicija ili da bude kao radikali i da na sledećim izborima doživi fijasko. Ako su radikali kaznili "vojvodu" šapićevi glasači će još brže njega kazniti. Doduše treba biti objektivan radikali su imali i mnogo manje prostora u medijima od Šapića tako da je i to kumovalo njihovom porazu. Ukoliko bi se Šapić trgao i postao opozicija to je prilika da se pravi neka desna "kolona". Doduše onda bi i on bio medijski blokiran ali možda bi uspeo da održi svoje birače i uz DSS, Zdravu Srbiju i ne znam sa kim je još u ok odnosima možda bi mogli da naprave listu za 5%-10% a u perspektivi bi mogli i više od toga da dobiju ako bi probili medijsku blokadu.

 

S druge strane dve opozicione liste na predsedničkim izborima je siguran poraz, čak i ako se izbori drugi krug te dve opozicione liste bi terale inat jedna drugoj i Faraon bi tu izdominirao. Još u kampanji jednoj od te dve liste da malo veći prostor na medijima taman da pobede a da druga strana stekne utisak da su ovi njegovi saradnici i on u drugom krugu dobija laganini tipa 75-25. Opozicija mora da ima realnu snagu od 66-33 da bi ga sa svim njegovim mahinacijama pobedila a to nije moguće bez jedne liste. Demokratizacija društva ide unazad kod nas i on će sve više i više posezati za nedozvoljenim sredstvima tako da po meni slaba vajda od druge kolone osim da se zadovolje sujete lidera i glasača.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...