Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

9 minutes ago, Klotzen said:

I ta Srbijanka a i Grbović bi trebali do podnesu deo tereta propasti na izborima. Na kraju krajeva njih dvoje su bili još žešći zagovornici izlaska na ove i ovakve izbore i razbijanja jedinstva opozicije.

Slažem se.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Klotzen said:

I ta Srbijanka a i Grbović bi trebali do podnesu deo tereta propasti na izborima. Na kraju krajeva njih dvoje su bili još žešći zagovornici izlaska na ove i ovakve izbore i razbijanja jedinstva opozicije.

 

Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro sećam u PSG su i sami rekli kada su doneli odluku da su bili podeljeni oko odluke o izlasku i da je izlazak jedva prevladao. Morali su da imaju na umu da je ista situacija i sa njihovim glasačima. A pošto to nije glasač SNS koji glasa "po komandi" potpuno je bilo jasno da će se i oni podeliti. "Potpuno je bilo jasno" u smislu nekom ko se time bavi, a oni su spali na nivo nas amatera jer priznajem ni meni nije pao na pamet taj rezon pre izbora. Praktično su izveli na glasanje pola od onih 3,5% koliko su bila predviđanja.

 

Druga varijanta je da oni nikad i nisu bili na 3,5% nego da im je vođa podmetnuo lažni rejting da ih polakomi. To se recimo desilo DS-u na BG izborima jer su ih pumpali preko lažnih istraživanja na 6-7% da ne bi podržali Jankovića kad ono ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, LosmiSK said:

Ne znam koliko ste svesni da su izbori pokradeni onoliko koliko mislite pa puta 3,4,5 i bukvalno mislim da je malo bilo mesta birackih ako je bilo par da je bilo bilo sta regularno. 

Sam izborni proces je bio neregularan u smislu pritiska na birace SNS da izadju na izbore...

Ima tu i osnovanih sumnji da su dodavani glasovi SNS u cilju podizanja izlaznosti...

Medjutim,niko nije "krao" glasove od PSG i ostalih opozicionih stranaka...SNSu to nije bilo u interesu,vise im je odgovaralo da  imaju PSG u parlamentu nego van..

Prica oko PSG je jasna...sami pali,sami se ubili....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mare80 said:

Sam izborni proces je bio neregularan u smislu pritiska na birace SNS da izadju na izbore...

Ima tu i osnovanih sumnji da su dodavani glasovi SNS u cilju podizanja izlaznosti...

Medjutim,niko nije "krao" glasove od PSG i ostalih opozicionih stranaka...SNSu to nije bilo u interesu,vise im je odgovaralo da  imaju PSG u parlamentu nego van..

Prica oko PSG je jasna...sami pali,sami se ubili....

Oni su im skupljali glasovi. Ako su povecali izlasnost i sebi glasove, onda bi neki mozda i usli. Tj nije ako su,  vec je to 100% na sve to su kupovali glasove i cimali ljude. 

 

Moj otac je umro 2013g i dobio je i za ove izbore poziv.

 

Sergej je kupljen, to je prosto tako. 10k glasova nije ni malo lako sakupiti. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2020 at 5:19 PM, goldberg said:

2. SPS u drasticnom padu, moze Dacic da prica sta god hoce, ali nije bitan ni procenat, ni broj mandata, lepo se vidi da SPS ima nesto vise glasova od SRS 2016.

 

8 hours ago, suptil said:

Што се резултата тиче јасно је да би СПС да је била већа излазност, тј. да није било бојкота, пао на 8-9% гласова. То би онда отворило питање колико заправо СПС вреди без Палме. Свакако је јасно да је пад СПС-а видљив и да то нико не може да заустави. 

 

Izdvojio sam malo vremena da uporedim rezultate sns-s, sps-a i radikala u Beogradu u odnosu na lokalne izbore 2016. godine i gradske 2018(cekao sam samo danas da objave konacne za Palilulu) i moram da priznam da sam poprilicno iznenadjem time da sps u Beogradu uopste nije izgubio toliko glasova.

 

 

ukupno.thumb.png.bf49a95a040e59240a44bbd2558928db.png

Sta se moze videti pogledom na ovu tabelu:

 

- broj potencijalnih biraca u Beogradu raste svakim izbornim ciklusom, sto je donekle i ocekivano

- sns je dobio znacajno vise glasova na lokalu u Beogradu u odnosu na prosle izbore, skoro 10% vise.

- ono sto moze biti dobro je sto je sns poredeci rezultate od ove godine sa gradskim 2018. dobio manje glasova; s obzirom na to je na gradskim izborima manja izlaznost,  znaci da sutra organizujemo gradske izbore oni bi gotov sigurno bili ispod ove brojke od 360k

- sps mali pad u odnosu na 2016. manji od dva posto; moram priznati da sam ocekivao dosta manje glasova za njih nego tada

- cak  31% vise glasova za sps u odnosu na gradske izbore 2020?!?; da, jeste cinjenica da vise ljudi glasa kada su spojeni sa republickim, ali veliki skok u broju glasova; ostavljam mogucnost da je na to uticao i mali broj lista na lokalu zbog bojkota (recimo, u Mladenovcu opcije bile samo sns, srs i oni)...Sve u svemu brojka ipak malo cudi.

- srs naravno znacajno oslabio.

 

- kada saberemo sve glasove, kao sto se i vidi, nesto preko 3% pad u odnosu na prosle lonalne i republicke, sto je dobro, ali i nesto vise glasova osvojenih u odnosu na gradske izbore, sto ce reci da im generalno popularnost jeste opala, ali ne u dovoljnoj meri u odnosu na to sta je sve Vesic radio...

 

Cilj? Neophodno je da svi zajedno budu ispod 400k, najverovatnij izmedju 350-380k da bi se ista postiglo. Tacnije mozda se srs moze i zanemariti, ja mislim da za dve godine oni ostaju sigruno ispod cenzusa, tako da ce njihovi glasovi biti baceni, sto mozda moze ici i u korist opoziciji.

Sve u svemu, listama opozicije treba 300+k glasova i naklonost Sapica. Na proslim izborima ds+djilas+ndbg+bastac+radule i dveri = 236k glasova.  Dakle, treba im jos cak 50-80k glasova, bilo ex sns-ovaca, bilo apstinenata i da Sapic ne ode sa sns-om. Tu je i 20k glasova Belog, koji ne znam kome ce otici, ako uopste i odu nekome.

 

Na kraju, iako pad sns-a deluje najrealnije u Beogradju, cak i sa okupljenom opozicjom to ce ici dosta, dosta tesko. Naranvo, pod uslovom da opozicija ne odluci da bojkotuje i te izbore.

Edited by marejosip
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Šapić će sigurno pasti jer jedini način da očuva glasače je da bude iskrena opozicija a to već sada možemo reći da neće biti. Ili će biti vlast ili "konstruktivna" opozicija.

 

Što se tiče SPS ja nisam upoređivao podatke ali ne bi me začudilo da je SPS najviše pao upravo u opštinama gde je SNS najviše investirao a to je dole na jugu i uz ovaj auto put do Čačka. Mislim da su ih tu pojeli SNS-ovci.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Klotzen said:

Šapić će sigurno pasti jer jedini način da očuva glasače je da bude iskrena opozicija a to već sada možemo reći da neće biti. Ili će biti vlast ili "konstruktivna" opozicija.

 

Što se tiče SPS ja nisam upoređivao podatke ali ne bi me začudilo da je SPS najviše pao upravo u opštinama gde je SNS najviše investirao a to je dole na jugu i uz ovaj auto put do Čačka. Mislim da su ih tu pojeli SNS-ovci.

 

 

sapic.png.d4314fad16e4ed0e743975fde7d30e7e.png

 

Uprkos bojkotu dobio je 11% vise glasova ove godine, a jos i nije imao liste na cetiri opstine. Nisam siguran da ce imati nesto preterano manje glasova u buducnosti. Ok, sigurno je neko glasao za njega jer nije hteo da bojkotuje, pa ga je smatrao najmanje losom opcijom, ali ja ne vidim kako on moze da ode ispod 50-60k glasova. Da, daleko su izbori, svasta jos moze da se desi za dve godine, pricam o situaciji kada bi bili odrzani uskoro. Ako bude neizvesno, verujem da ce on biti taj koji ce doneti prevagu.

 

Sto se sps-a tice, verovao ili ne, po ovim podacima koje sam izvukao najvise su izgubili glasova u opstinama Vozdovac, Palilula, Savski Venac i Rakovica...U Surcinu, Barajevu, Sopotu i Mladenovcu su dobili znacajno vise glasova nego 2016...Cak i na Vracaru 30% vise u odnosu na 2016. ,a 75% u odnosu na 2018?!? Provaravao sam da li sam dobro uneo, jer mi je delovalo cudno, ali to su zvanicni podaci. Ne znam da li je na to uticao samo manjak lista na lokalu, ne znam ni koliko je sps osvojio na republickim u Beogradu, sada nema sanse taj podatak da izvucem. Mozda sun ekglasali recimo za Raduleta na drzavi ili poks, a stavili njih na lokalu gde ovih nije bilo. Verujem da im je i Sapic uzeo deo glasaca- njima i radikalima.

Edited by marejosip
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šapić će izgubiti na isti način kao i radikali. Jednostavno će svima biti jasno da on nije opozicija jer ja verujem da većina njegovih glasova jeste protiv Faraona a on to neće biti. U NBG je on manje uočljiv ali u skupštini Srbije će biti meta medija non stop i proći će kao "vojvoda".

 

Sad sam brzinski pogledao opštine na koje sam mislio. Recimo Vranje pad sa 20% na 10%, u Nišu takođe imaju pad u % što znači da je pad u ukupnom broju još veći zbog manje izlaznosti. Pogledaću sutra ove opštine na autoputu BG-ČA mislim da su i tu prošli kao bosi po trnju jer se ovaj predstavlja kao novi Tito što se tiče investicija u tim opštinama.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dok Sergej yebe mayke rendom ljudima Radule i radi nešto konkretno, posle nek se pita što je kao jedina neprodata građansku opcija imao manje glasova od Radulovića koji je izmenio ideologiju u godinu i po dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, McLeod said:

Ludi Radule zna da ima šanse da predje cenzus ako se ponište izbori na svim ovim mestima.

"Ludi Radule" je jedan od retkih politickih kanditata koji je nesto radio u svom zivotu. 

Ja ga postujem i zbog toga sto je imao priliku kao ministar da cuti i da se okoristi a izabrao je da se suprotstavi sekti. Sto je SNS masinerija svakome ko ih je minimalno ugrozio pakovala lazne afere, sto sam Radulovic nema talenta za politiku i sto je upropastio svoj rejting to je drugi par cipela. Sve i svemu, dosta toga sto prica ima smisla, dok god se ne uplice u teorije zavere o Koroni i slicne stvari. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jonathan 1. said:

"Ludi Radule" je jedan od retkih politickih kanditata koji je nesto radio u svom zivotu. 

Ja ga postujem i zbog toga sto je imao priliku kao ministar da cuti i da se okoristi a izabrao je da se suprotstavi sekti. Sto je SNS masinerija svakome ko ih je minimalno ugrozio pakovala lazne afere, sto sam Radulovic nema talenta za politiku i sto je upropastio svoj rejting to je drugi par cipela. Sve i svemu, dosta toga sto prica ima smisla, dok god se ne uplice u teorije zavere o Koroni i slicne stvari. 

Radio je i Bogoljub Karic.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

I Radule svira gitaru, a muzikant iz Peci je ostvario ono o cemu Radule moze samo da sanja - uspeh.

 

E zbog "uspesnih" muzikanata nam i ide ovako kako nam ide. Radule je pametan ali neiskusan u politici... Protiv azdaja iz SNS-a nije mogao nista.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jonathan 1. said:

 

E zbog "uspesnih" muzikanata nam i ide ovako kako nam ide. Radule je pametan ali neiskusan u politici... Protiv azdaja iz SNS-a nije mogao nista.

Da su uspesni o tome govori sto njihove firme posluju odlicno i danas,

Koja Radulova firma radi danas sa uspehom?

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Jonathan 1. said:

Neumesno je porediti Radulovića sa muzikantom iz Peći. 

Svakako. Muzikant iz Peći je bio ozbiljniji politički faktor, nego što je Radule ikada bio, koliko god to smešno zvučalo. Sa druge strane, i ako je sada uz Vučića, jedan je od retkih koji je stao Dinkiću na crtu, a taj isti Dinkić i njegova klika su em direktno doveli SNS na vlast, em su svoju ideologiju fuzionisali u politiku SNS, da ne kažem i kadrove.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...