Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Dobili smo kaznu za publiku 300k+50k.

Koje proseravanje i pokusaj pravljenja privida jednakosti, jasno je da ce biti jos dve takve kazne, koje cemo mi platiti.

Drzava kaznila drzavni klub da joj plati kaznu drzavnim novcem, koji ce kasnije opet da mu da. Zvuci kao perpetum mobile jbt.

Edited by Cavani
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

@Hugo Punch Vrati snimak Lazicevog bacakanja pa bi mu mozda dao tehnicku kad ga je Cobbs faulirao.

 

Ivanovic je takav igrac, iznudjuje dosta bacanja, lopta je stalno kod njega. Upravo to sto si napisao i govori da sudije nemaju zadatak da neko dobije niti su se kladili na pobedu domace ekipe, nego su samo 50-50 situacije sudili za domacu ekipu.

 

Drugo je itekako moglo da se sudi i svi bi skocili ovde da je tako Ejim zaustavio kontru na +5, nemojmo da se salimo.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Martin Mystere said:

Kao što ni Kobsu nije suđena nesportska za prekršaj na Laziću koji se bio ali je realno reč i bila o slučajnom kontaktu.

Kako slucajni kontakt moze biti namerna

5 minutes ago, Cavani said:

Dobili smo kaznu za publiku 300k+50k.

Koje proseravanje i pokusaj pravljenja privida jednakosti, jasno je da ce biti jos dve takve kazne, koje cemo mi platiti.

Drzava kaznila drzavni klub da joj plati kaznu drzavnim novcem, koji ce kasnije opet da mu da. Zvuci kao perperum mobile jbt.

Fora samo...za one koji veruju u pravdu u ovoj drzavi i placanje poreza 😝😁 posveceno ❤

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

Dobili smo kaznu za publiku 300k+50k.

Koje proseravanje i pokusaj pravljenja privida jednakosti, jasno je da ce biti jos dve takve kazne, koje cemo mi platiti.

Drzava kaznila drzavni klub da joj plati kaznu drzavnim novcem, koji ce kasnije opet da mu da. Zvuci kao perpetum mobile jbt.

Evri? 😄

Link to comment
Share on other sites

Just now, BojanaCZV said:

Evri? 😄

Najjace 🙂 Dindzi.

Mada isti djavo, vratice nam to dogodine.

Just now, Laki21 said:

 

VU6G3Pi.png

A kako je bio samouveren na konferenciji, skoro kao kad je pokazivao Obradovicu da se smiri. To je ocigledno sifra za 'pisi tabla'

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



Kako slucajni kontakt moze biti namerna?


Nisi me razumeo, odgovorio sam na ovaj komentar - recimo, za Cobbsa koji je napravio mnogo bezazleniji faul su vecali da li da mu daju nesportsku i cini mi se da su mu i dali.

Znači rekao sam da mu nije ni suđena namena jer je reč o slučajnom kontaktu po licu.

Zabunu su uneli komentari koji su u međuvremenu napisani pa se ne vidi na koji komentar sam odgovorio.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hugo Punch said:

@goldberg lazić je dobio udarac i onda pojačao utisak.

 

Ivanović dobija faulove bez kontakta. Bukvalno 5 tehničkih je zaslužio.

 

E sad, 5 tehnickih, uvek sudije kradu cak i kad ne kradu - Lazic je takodje stalno imao ta neka bacakanja, ali to je sasvim legitimno, a na sudijama je da li ce da sude ili ne.

 

Znamo dobro kakvi bi bili komentari da je sudija dosudio obican faul za prekinutu kontru na +5 ili +6, a to moze, a i ne mora da se svira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veliki podvig i velika pobeda!

Sa ovakvim plejmejkerima je izuzetan uspeh dobiti ovu Budućnost, koja osim mnogo boljeg plejmejkerskog para ima i boljeg centra. No mi smo izuzetno čvrstom i agresivnom defanzivom prakticno ugušili Kobsa i Ivanovića. Prvi se nešto koprcao tokom prvog poluvremena, barem kosgeterski dok smo mu pas dosta i tada ugušili, a drugi se nije video prakticno 35 minuta. Onda je pokazao koliko je opasan igrač i koliko mu malo treba da se razmase. Kada smo malo spustili agresivnost i gas, misleći na kratko da je sve gotovo, Ivanoviću je bilo dovoljno da poveze 2-3 poteza a onda i da se skroz razigra.

Milojevic je sam dao tacnu, kratku i preciznu analizu - Zvezda je bila mnogo čvršća veceras, uz to agresivnija na skoku, gde je ofanzivni skok napravio razliku na konacnan rezultat. Ali za to je sam kriv, voli da igra sa niskim petorkama, da drži po dva vrlo niska beka a na poziciji 3 kada nema Edzima spoljna linija im je bas inferiornija.

Radonjic je to izvrsno iskoristio, uz to je iskljucio opasnost sa četvorke u vidu Nikolocevog šuta. Sjajno je Davidovac radio hedge & recover, iznenadjujuce je brzo iskakao i vraćao se na svog igrača. Malo nam je Mitrovic zadao tu problema jer on se, za razliku od Danila Nikolića koji uvek traži pop iz pika i šut za 3, otvara ka kosu, tačnije ka sredini reketa a kako smo visoko pritiskali bekove ostajao mu je veliki prostor. Na sreću izbacili smo ga ličnim greškama iz igre.

 

Drugi problem smo imali kad je Uskoković bio na terenu, tada smo imali problem sa odbranom 2 na 2, ako bi i zatvorili inicijalni napad iz pika Aleksa bi ostajao u bloku i sledio je neki mismatch. 
Tada nas je najviše i iskaznjavao Rid, ali sa ovakvim njegovim učinkom ćemo moći da živimo i u narednim mecevima ako ostatak ekipe Budućnosti zaustavimo kao veceras.


Treba napomenuti da smo dobili uz očajan šut za 3 poena, sto će se jako teško ponavljati barem u Pioniru. Svakako na to ima uticaj energija sa kojom smo ušli u meč i potrošnja koju smo imali, ali opet bilo je previše otvorenih suteva. Inače mislim da nismo bili ovako napaljeni i energični ni jednom ove sezone kao veceras. Sto nije ni čudo kad Lazić upali svoj plejof mod, gde ne izilazi iz dresa protivnika, automatski i cela ekipa ide na nivo više .

Hol nam je pojeo živce ali nema drugog rešenje osim da ga istrpimo, da mu verujemo i da mu damo podrsku. U principu nije toliko bio loš kad je trebalo ubrzati igru, povuci tranziciju, baciti asistenciju (2 za Lojda su bile vrhunske) ali opet ziceri se moraju pogadjati kao i sutevi sa 3-4 metra do kosa.

Nadajmo se da će Volden moći da bude spreman za utorak, nažalost bilo kakav Kori nam je mnogo korisniji nego Uskoković.

 

Malo čudno će možda zvučati ali sada kad smo već pobedili dobro je da je Simonović veceras bio očajan, jer on mora bar u nekoj utakmici da pogodi po nešto. Tako da se nadam da će dati doprinos u nastavku serije.

Kuzmic je zaslužio sve pohvale, bio je fenomenalan u defanzivi, pozatvarao uglove bekovima kad su bili usmeravani ka aut liniji, mnoge lopte i presekao ili dodirnuo, smetao na sutu bekovima (imao i blokadu), skok odličan, u napadu pored ovih upisanih ima još nekoliko situacija kod kojih je naterao igrače Budućnosti da izbace loptu u aut...

 

Definitivno je jasno da smo mi ekipa koja može da odigra mnogo tvrdje i čvršće, a uz to čisto. Veceras smo Budućnost sveli na samo 12 šuteva za 3. Ako u drugoj utakmici ponovimo sličnu igru, pod uslovom da dobijemo Voldena, uz neminovno bolji šut za 3 nije nemoguće da dodjemo do 2:0.

 

U svakom slučaju veoma sam zadovoljan i ponosan ovom vecerasnjom igrom i pobedom Zvezde.

Bravo majstori! Bravo Radonja!

 

 

p.s: Nije valjda nekoliko debila pokušalo da nametne skandiranje protiv Luke Mitrovica?!

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ima pameti i mozga u nasem menadzmentu ( citaj Covicu), dajte Simketu neku zahvalnicu i mesto u upravi na nekoj poziciji asistenta Nese Ilica, sve samo da ga vise ne gledamo na terenu.Njegovih 13 minuta su trajali kao vecnost, bukvalno smo prodisali i dobili utakmicu kad je on izasao i nije se vise vracao🙄

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Princeton said:

 

Dok ne dodje @drakon1 , mislim da je to jedna od rijetkih gresaka sudija u ovom mecu. Imao je Hol dobru poziciju, ali uvijek je skakljivo zvati faul u napadu u polasku u kontru. To bas mora da bude pre-ocigledno, da ne bi bilo vike i galame. U tim slucajevima, najbolje zvati neke korake u polasku, nosenu 🙂

Napisao sam na LIVE. Nije bio faul Halla, jer je onakav kakav je inertan kapirao previse kasno da je kontranapad pa ostao ukopan kao drvo. Ivanovic naleteo na njega. Po meni, faul u napadu, a tek onda eventualno no call. Koraci/nosena varijanta ovde ne ide, jer toga u nastavku kontakta nije bilo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gudura said:

Ako ima pameti i mozga u nasem menadzmentu ( citaj Covicu), dajte Simketu neku zahvalnicu i mesto u upravi na nekoj poziciji asistenta Nese Ilica, sve samo da ga vise ne gledamo na terenu.Njegovih 13 minuta su trajali kao vecnost, bukvalno smo prodisali i dobili utakmicu kad je on izasao i nije se vise vracao🙄

Sto se mene tiče,može da  glumi fikus u Cokijevom ofisu,samo nemoj da pokusava da igra vise.

Link to comment
Share on other sites

Bezveze smo tekmu uveli u neizvesnu zavrsnicu. Bili smo bolji za 10ak poena ceo mec, par puta i odbijali da se odvojimo na dvocifrenu razliku, ali yaista se mora dati rispekt odredjenim igracima za partiju. 

Lojda tuku kao konja, ali dzabe im. Koliko lako deluje dati kos kad on sutira, poezija, nerealno dobar igrac. Za mene je samo Kvinsi bolji stranac kog smo imali. Decko je danas reklo bi se odigrao korektno, ali 23 poena, 6 skokova i 5 asistencija, molim lepo. 

Dobric igra kosarku zivota. Uvek je on bio slasher, ali navezbao je ovaj ulaz i flouter i doveo do savrsenstva. Greske je takodje smanjio na minimum, u odbrani je dosta bolji nego pre, odlican je bio.

Lazic je ubio Ivanovica, mislim da je ovo glavni razlog zbog cega Buducnost danas nista nije odigrala. Njima je Ivanovic motor, ima i taj kiler mentalitet i kad krene da pogadja, podize celu ekipu. Ali ubio ga je Lazic, bukvalno se defanzivom resetovao na onaj mod kad je zaista bio najbolji defanzivac EL. Doduse, sad vidim da je Ivanovic imao 16 poena i 10 asistencija, ali uopste nemam takav utisak. Bukvalno iz glave imam 5 situacija gde ga je Lazic doveo do ludila. Mada cuvali su ga i Dobric i mislim Uskokovic u par napada. 

Davidovac je odigrao ono njegovo, ali tu ima dosta prostora za napredak. Hustluje dosta, ali je danas i ispadao, moze bolje.

Centri su nam kriminalni, ajde Kuzmic je danas nesto i igrao, bio neki faktor, ali Noko brat deluje kao neki Ritov burazer kog smo pokupili iz FMP-a. Rit je solidna opcija da udje tako, opali trojku, pa ako je da uvedes ga opet, ako ne, izvedes. 

Hol sutira na kos kao sto bi Lojd nogom. Sem jednog suta, ostali nisu bili cak ni blizu da udju. Ipak, izvukao se malo pred kraj sa nekim asistencijama i generalno konkretnijom igrom. U prvom poluvremenu je uzas bio. Uskok jbg, ima on muda, ali sav stegnut danas, konstantno na prenosu trazio igraca, par puta mogao da napadne licem kos, a odlucio se da doda i tako.

Najgori igrac ove ekipe Marko Simonovic se potrudio da to bude i veceras. Trojkas koji tri puta sam s jedne pozicije gadja trojku i ne pogodi je nijednom. Pa faul nad onim Dela Valeom nidje veze... Katastrofalan lik, nivo Keselja od pre par godina. 

Sto se tice Futue, kljuc je bio taj sto smo limitirali ludila Ivanovica kog bih zlatom platio da gledam kod nas sledece sezone. Rid nas jeste rabzio, ali se prosto videlo da im je falio doprinos spolja da odigraju kako tako. Kobs isto dosta slabije od onog sto ume, Ejim nije postojao, tako da u sustini smo ih zatvorili gde treba, ali brine sto ih nismo laganije dobili od ovog. Ipak, mi sa pozicije 1 bar 35 minuta nismo imali nikakav doprinos, jako je nezgodno igrati kosarku tako. 

I kolko je ovo dobro za onog ko je domacin sto se igra 2-2-1. Prakticno sa 2-0 mozes mnogo rasterecenije da igras, protivniku se nabije pritisak itd, lakse je da brejknes, samo da mi dobijemo i sledecu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nepravedni ste prema Simonovicu, on covek ima 35 godina i igra koliko moze.

 

Eno, @Ridji je napisao da je Milojevic igrao sa inferiornom petorkom, pa naravno da je igrao kad mu je igrac na 3 napravio indeks -10, to ne znam ko je uspeo da napravi u finalu nekog takmicenja. Bukvalno se ugasio u poslednje vreme i za to je Milojevic kriv, pa sad neka zivi sa inferiornim petorkama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Decembarski said:

Vec sam pomislio da ja ne vidim dobro ali ono je stvarno teska sramota od sudijske odluke.

Druga diskutabilna faul Dobrica na Cobsu vilicom u Cobsov lakat na sutu za 3.

Po meni taj faul uopste nije diskutabilan. Dobric je kasnio za Cobbsom u jurnjavi, ovaj se digao na sut, a Dobric glavom kroz zid, pardon na lakat. On je odgovoran za kontakt bilo rukom, glavom, nogom, telom... Drugo bi bilo da je Cobbs neprirodno ili namerno isturio lakat, ali toga nije bilo.

 

Meni je diskutabilan, cini mi se, 4, faul Ejima u napadu gde je Simonovic izvukao faul ispred nase klupe na ceonoj liniji. Mozda gresim, nisam bas tacno video, ali to je bilo onako...domacinski...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

E sad, 5 tehnickih, uvek sudije kradu cak i kad ne kradu - Lazic je takodje stalno imao ta neka bacakanja, ali to je sasvim legitimno, a na sudijama je da li ce da sude ili ne.

 

Znamo dobro kakvi bi bili komentari da je sudija dosudio obican faul za prekinutu kontru na +5 ili +6, a to moze, a i ne mora da se svira.

Po meni je to nad Lazicem bilo za nesportsku. Kobs je namerno ostavio ruku i udario ga po licu(a po pravilima je svaki udarac u lice nesportska) i time zaustavio cistu kontru. Takodje je bila nesportska u oba Lojdova slucaja. Cini mi se da je Kobs uskocio u stranu u Dobrica i udario ga laktom u glavu, pa ne znam kako je to mogla da bude ispravna odluka, ali nisu mogli da je menjaju posle gledanja, ali su kao kompezovali nepostojecim faulom Nikolica iz bloka. Na kraju Ivanovic nalece na Hola, po meni cisti faul u napadu i ne bi bio prvi put da to sviraju. U svakom slucaju sudjenje je bilo ok.

Teska utakmica koju smo dobili bez suta i opet kazem da je to jako dobro, jer ce i sut da krene bar u jednoj.

Sledeca utakmica je najvaznija u seriji i moramo je dobiti kako znamo i umemo i ako se to desi zavrsavamo seriju u PG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovo je bila prva utakmica da sam video da je Dobric u kontinuitetu odigrao nekoliko dobrih floutera. Sto se tice plejeva, u losijoj situacijo smo bili u proslom plej ofu kada je tu bio samo Covic. 

 

Nego postoji li neki nacin da se efektivno sasece onaj alejup tj pnroll ivanovic/kobs sa ridom?? Sem toga i minijatura pomenutih bekova oni nemaju nista. Iznenadio je i Mitar sa nekim potezima ali cenim da je to samo izuzetak. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drakon1 said:

Po meni taj faul uopste nije diskutabilan. Dobric je kasnio za Cobbsom u jurnjavi, ovaj se digao na sut, a Dobric glavom kroz zid, pardon na lakat. On je odgovoran za kontakt bilo rukom, glavom, nogom, telom... Drugo bi bilo da je Cobbs neprirodno ili namerno isturio lakat, ali toga nije bilo.

 

Meni je diskutabilan, cini mi se, 4, faul Ejima u napadu gde je Simonovic izvukao faul ispred nase klupe na ceonoj liniji. Mozda gresim, nisam bas tacno video, ali to je bilo onako...domacinski...

Cini mi se da je Kobs skocio u Dobrica(mozda gresim). Edzim je udario laktom Simonovica u bradu. Lepo se videlo na usporenom snimku.

Link to comment
Share on other sites

Skocio je Kobs u Dobrica kada se on nalazio u njegovoj vertikalnoj liniji - no faul u napadu. Simonovic jeste udaren laktom, a sad sto je on nadodao na to holivudski momenat je druga prica. Ne znam dal bi oskara dao njemu ili Lazicu iz prvog poluvremena ali su faulovi definitivno bili. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...