Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

16 minutes ago, leki bg said:

Iako o Lazicu postoji konsenzus na forumu, mora se reci da je vcras odigrao neverovatnu odbranu na Nidamu i Vajthedu, nesto sto mora da ponavlja i, kao takav, sad, uz napadacki potentna pojacanja, moze da bude bitan sraf koji u napadu samo i iskljucivo coskari.

Mi igramo i EL a taj dvojac sigurno nije taj kalibar da bih bilo sta rekao pohvalno za Lazu, najnetalentovanijeg kosarkasa KKCZ u poslednjih 10 godina. A sigurno i na celom evroligaskom nivou u zadnjoj deceniji. Oci mi krvave kada ga vidim u nekim napadackim seanasama.

Link to comment
Share on other sites

Ovim ubedljivim pobedama je pored odlicne odbrane "kumovao" i sjajan sut za 3 poena u ove prve 3 utakmice.
Zvezda ima 13.67 pogodjenih 3-ki po utakmici na 25.33 pokusaja te sjajnih 53.95% realizacije. Pored odbrane to je glavni razlog za pad "borbenog morala" kod protivnika tokom utakmice i veliku razliku na kraju utakmice.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Vaš roster je sad Lloyd Walden Rochesty Hall Lazić Simon Kuridža Terry Obrayant Kuzmić Davidovac Reath. Jesam zaboravio nekog? 

 

Deluje ozbiljno, ali i dalje mislim da vam nedostaje neki Quincy Miller-oliki igrač da probate da ozbiljno napadnete F4. 

 

Brojim 6 igrača na poziciji crnca, a 8 stranaca, je l bilo ikad istovremeno toliko stranih igrača u Zvezdi ili Partizanu?  

Edited by Laki Dzep
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, SunZero said:

sa potpisom O'Bryant-a dolazimo do verovatno najdubljeg rostera u novijoj istoriji, ostajemo nesto tanji na poziciji 3 (tu bi neki fizicki mocan forward kao prime Danga legao kao dupe na nosu) ali valjda ce to izneti Simonovic, Davidovac, Lazic, Dobric

 

Simonovic je inace cist visak i njega bih najpre otkacio

Pored zivog Batlera?

Link to comment
Share on other sites

Rocesti je ozbiljan dodatak na ovaj roster. Moze i dalje komotno da nosi napad na barem 15 minuta. Terry je prava mitska zvijer. Nema puno osjecaja u rukama, ali zato leti do vrha table. U odbrani djeluje ok, lagan je na nogama i izgleda pokretljivo, moze da juri bekove na perimetru.  Walden je definitivno najbolji defanzivac na rosteru. Igra veoma cistu odbranu, sve stize nogama, ima vrhunsku anticipaciju. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Laki Dzep said:

Vaš roster je sad Lloyd Walden Rochesty Hall Lazić Simon Kuridža Terry Obrayant Kuzmić Davidovac Reath. Jesam zaboravio nekog? 

 

Deluje ozbiljno, ali i dalje mislim da vam nedostaje neki Quincy Miller-oliki igrač da probate da ozbiljno napadnete F4. 

 

Brojim 6 igrača na poziciji crnca, a 8 stranaca, je l bilo ikad istovremeno toliko stranih igrača u Zvezdi ili Partizanu?  

Dobrica si zaboravio.

Hm, ne bih se ja bas zaletao sa prognozama za f4, ili top8, premali je uzorak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Dobrica si zaboravio.

Hm, ne bih se ja bas zaletao sa prognozama za f4, ili top8, premali je uzorak.

 

Da bre, Dobrić, tako je. Kapiram da će se tu rotirati Reath, Dobrić, Radanov, Boriša, ovi ostali su sigurni. 

 

Znaš kako, ne vidim da se ovakav roster pravi da se osvoji ABA, jači ste od svih drugih, i to ubedljivo. Ovo meni izgleda kao izjava o namerama što se EL tiče. 

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Laki Dzep said:

Vaš roster je sad Lloyd Walden Rochesty Hall Lazić Simon Kuridža Terry Obrayant Kuzmić Davidovac Reath. Jesam zaboravio nekog? 

 

Deluje ozbiljno, ali i dalje mislim da vam nedostaje neki Quincy Miller-oliki igrač da probate da ozbiljno napadnete F4. 

 

Brojim 6 igrača na poziciji crnca, a 8 stranaca, je l bilo ikad istovremeno toliko stranih igrača u Zvezdi ili Partizanu?  

 

Dzoni je otprilike takav tip igraca. Neki iso strijelac sa raznovrsnim napadackim repertoarom, trebao bi da donese veliki upgrade posto smo dosta limitirani na tim pozicijama.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

 

Dzoni je otprilike takav tip igraca. Neki iso strijelac sa raznovrsnim napadackim repertoarom, trebao bi da donese veliki upgrade posto smo dosta limitirani na tim pozicijama.

 

Uh, onda će morati da bude bolji od onoga kako je igrao kad sam ga gledao (KKP vs Loko). Biće zanimljivo gledati vas, generalno mislim da se u timu mora naći mesto za Radanova, ali možda je to samo moja zaslepljenost, stvarno mi se sviđa kako dečko igra i mislim da bi mogao izrasti u opasnog igrača

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ovaj Dinamo Sasari iz Bara ne igra baš neku odbranu, pogotovo ne u reketu, ali konačno je krenuo napad čak i kad ne ide sve igrače u rotaciji (Kuzmu i Simona danas, npr). Ovo je možda previše subjektivno jer ja obožavam lepotu igre Ročestija, ali ovakav igrač nam je falio na u spoljnoj liniji ko suvoj zemlji kiša. Očigledno da po proceni trenera Radanov nije bio za to. Vi što ste pričali (bilo vas je nekoliko, ne sećam se tačno) da Roč nije plej - 7 poena, 7 asistencija (ne računajući nepriznatu trojku i 2 dobre asistencije za Lazića i Simonovića).

Teri me je oduševio, još da ga Saša utegne u svoj sistem i nebo je granica. Za Terija i bukvalno 😁

Da ne ispadne da ga samo grdim, Lazić je danas bio solidan. Ne računajući kontre i pokušaje asistencija kao iz cepelina na pusto polje. Kada bi u EL Saša mogao da ga ograniči na 5-10min odbrane i pravljenje potrebnih faulova, ja se ne bih bunio.

Pravi test novog rostera, pogotovo 4 beka + Davidovac i njihove organizacije napada će biti u četvrtak protiv CSKA. Jedva čekam.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Laki Dzep said:

Vaš roster je sad Lloyd Walden Rochesty Hall Lazić Simon Kuridža Terry Obrayant Kuzmić Davidovac Reath. Jesam zaboravio nekog? 

 

Deluje ozbiljno, ali i dalje mislim da vam nedostaje neki Quincy Miller-oliki igrač da probate da ozbiljno napadnete F4. 

 

Brojim 6 igrača na poziciji crnca, a 8 stranaca, je l bilo ikad istovremeno toliko stranih igrača u Zvezdi ili Partizanu?  

 

49 minutes ago, Laki Dzep said:

Znaš kako, ne vidim da se ovakav roster pravi da se osvoji ABA, jači ste od svih drugih, i to ubedljivo. Ovo meni izgleda kao izjava o namerama što se EL tiče. 

 

 

7 stranaca bih rekao. Po meni jaca imena prosle godine ako gledamo papir. I skuplja, zasto ne reci.

 

Rit i Tery bez minuta ni u EC, 35ogodisnji Rocesti, pa i Hall i Volden bez minuta u EL svakako nisu imena kojima se napada ni plejof EL. Pricamo strogo o imenima. EL je ozbiljno takmicenje, miljama daleko od EC konkurencije, sta tek reci u odnosu na ABA ligu. Uz to hendikep bez pravog domaceg terena koji donosi mnogo vise nama nego nekim drugim ekipama, sto svakako nije zanemarljiv parametar, naprotiv dosta vazan za nase klubove. Prema tome, prosto nema pokrica ta prica o  nikad realnijem plejofu ili cak f4.

 

Ali sa Sasom na klupi i ovim pojacanjem na 4, uz standardnog Lojda, delujemo da mozemo da se sibamo oko crte dosta dugo.

Edited by Firga
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

...neiskusni Ret i kada mu uvale da igra peticu trenutno izgleda duplo pribranije i spretnije od Kuza.

Ono što ne obećava je da Kuz nikad nije imao toliko neartikulisane ruke i nikad se nije ovako loše zagrađivao. 

Večeras je najlošije izgledao na skoku u odbrani uz taj nesnađeni izraz na licu. Baš nije sav svoj.

Iako smo pojeli Mornar u skoku večeras 33-18 mislim da Kuz u odbrani nije jednu loptu uhvatio...ako jeste to nije bio skok.

U napadu je Ret za 6 minuta dao 5 lakih poena bez promašaja...doduše u GT-u ali Kuz je za 12 minuta postigao 4 poena uz 33%...i jednom ga nisu faulirali sa loptom ili bez nje. 

Baš sumnjam u njegov ''resurection'' i ovo čekanje da opravda poziciju prvog centra jer već u sledećem kolu kada nam dođu Milutinov, Šengelija i Vojtman i kada hrabrog Kuridžu napune faulovima za par minuta...sigurno ih neće Teri zagrađivati pod košem.

Edited by Wingwalker
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Firga said:

 

7 stranaca bih rekao. Po meni jaca imena prosle godine ako gledamo papir. I skuplja, zasto ne reci.

 

Rit i Tery bez minuta ni u EC, 35ogodisnji Rocesti, pa i Hall i Volden bez minuta u EL svakako nisu imena kojima se napada ni plejof EL, a kamoli neki F4. Pricamo strogo o imenima. EL je ozbiljno takmicenje, miljama daleko od EC konkurencije, sta tek reci u odnosu na ABA ligu. Uz to hendikep bez pravog domaceg terena koji donosi mnogo vise nama nego nekim drugim ekipama, sto svakako nije zanemarljiv parametar, naprotiv dosta vazan za nase klubove. Prema tome, prosto nema pokrica ta prica o  nijad realnijem plejofu ili cak f4.

 

Ali sa Sasom na klupi i ovim pojacanjem na 4, uz standardnog Lojda, delujemo da mozemo da se sibamo oko crte dosta dugo.

 

Generalno mogu da se složim, ali ako ne praviš ekipu da napadneš F4, za šta je praviš? Da osvojiš ABU? To je moglo i sa mnogo manje. Da uđeš u top8? Kakav je to cilj? 

 

Drugo, ko će od igrača u rosteru ostati tu i sledeće sezone? Ne znam situaciju sa vašim ugovorima, je l ima neko od igrača na poziciji crnca a da ima višegodišnji ugovor? 

 

Ako nije plan da se ove godine napadne F4, je l plan da se napadne sledeće? Ili je ipak srpska klasika, daj sad i odmah, ko zna šta će biti sledeće godine...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Laki Dzep said:

 

Generalno mogu da se složim, ali ako ne praviš ekipu da napadneš F4, za šta je praviš? Da osvojiš ABU? To je moglo i sa mnogo manje. Da uđeš u top8? Kakav je to cilj? 

 

Drugo, ko će od igrača u rosteru ostati tu i sledeće sezone? Ne znam situaciju sa vašim ugovorima, je l ima neko od igrača na poziciji crnca a da ima višegodišnji ugovor? 

 

Ako nije plan da se ove godine napadne F4, je l plan da se napadne sledeće? Ili je ipak srpska klasika, daj sad i odmah, ko zna šta će biti sledeće godine...

 

Pa neke stvari jesu odradjene neplanski. Pre svega sa pozicijama ispod kosa, gde ima dosta kvantiteta, a opet jedini klasan igrac je Dzoni, videcemo u kakvom je stanju. Neizvesnost oko Kuzmica, pa pokusaj da se od prilicno jeftinog igraca cak i za domace prilike (Rit) napravi nesto. Kuridza isto prilicno jeftina a nekad upotrebljiva opcija. Pa Smorisa veciti talenat. Pa se odustalo od jakog pojacanja na 4, a pokrpilo se sa Simonom. Pa se ipak preseklo da nam treba jak igrac tu i ukazao se Dzoni. U sustini 7 igraca na 2 pozicije plus Davidovac kojeg cesto Sasa spusti dole. Jedom recju neplanski.

 

Ekipa se pravi za pokusaj top8. Pokusaj. Ne moze se to postaviti kao  obavezan cilj ako nominalno imas bar 12 13 ekipa sa ozbiljnijim rosterima. ABA se recimo podrazumeva. Istakli su jasnu poruku da zele nista manje do jos jedne krune. Ali, isto kao sto se nadamo da mozemo da pobedimo papir i odemo preko crte u EL, tako isto mozemo da ostanemo bez krune u ABA ligi. Prosle godine smo imali nominalno jos ozbiljniji tim cak, pa smo bili na putu da prodamo krunu u regionalnoj ligi.

 

Sto se kaze ... da ne donosimo zakljucke pre nego je prava akcija i pocela.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki Dzep said:

 

Generalno mogu da se složim, ali ako ne praviš ekipu da napadneš F4, za šta je praviš? Da osvojiš ABU? To je moglo i sa mnogo manje. Da uđeš u top8? Kakav je to cilj? 

 

Drugo, ko će od igrača u rosteru ostati tu i sledeće sezone? Ne znam situaciju sa vašim ugovorima, je l ima neko od igrača na poziciji crnca a da ima višegodišnji ugovor? 

 

Ako nije plan da se ove godine napadne F4, je l plan da se napadne sledeće? Ili je ipak srpska klasika, daj sad i odmah, ko zna šta će biti sledeće godine...

 

Ne mozes sa budzetom koji je mnogo manji od onoga sto imaju CSKA, Armani, Real, Barcelona napadati F4.

 

Plan je uvek ostati u igri za trofej sto duze i nista drugo. Kao kada trcis za autobusom pa mozda vozac stane na crveno i ne zuri, pa mozda se na stanici stvori guzva ili nesto trece. Ako si Usein Bolt samo ces pretrcati autobus i sacekaces ga na sledecoj, ako si lik od 1.70 i 100 kg nema sanse da stignes autobus, ali ako si prosecan covek prosecne brzine mozes da se nadas da ces ga stici ako das sve od sebe i poklope ti se gore pomenuti faktori.

 

Drugim recima, klub ima duznost da da sve od sebe da ode sto dalje (ne da sam sebe sputava jer treba dobiti Krku i Zadar sto je prioritet), ali klub ni u snu ne moze da tvrdi da ce 100% fokusa biti dovoljno za 8. mesto na tabeli.

 

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki Dzep said:

 

Da bre, Dobrić, tako je. Kapiram da će se tu rotirati Reath, Dobrić, Radanov, Boriša, ovi ostali su sigurni. 

 

Znaš kako, ne vidim da se ovakav roster pravi da se osvoji ABA, jači ste od svih drugih, i to ubedljivo. Ovo meni izgleda kao izjava o namerama što se EL tiče. 

Hehe, aj neka bude iz tvojih usta u Božje uši.... 😁

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, goldberg said:

 

Plan je uvek ostati u igri za trofej sto duze i nista drugo... 

 

....Drugim recima, klub ima duznost da da sve od sebe da ode sto dalje...

 

 

najzad da neko to sroči valjano...:Hail:

ko nam sada ili ikad može oduzeti onu seriju 7-0 sa Radonjom u EL ?

 

u prilog ovoj priči ide i naredno kolo EL gde će u najavi najinteresantniji derbi biti između trenutno prvog i trećeg mesta na tabeli,

a ta dva tima su Žalgiris i Valensija...toliko o tome.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

...neiskusni Ret i kada mu uvale da igra peticu trenutno izgleda duplo pribranije i spretnije od Kuza.

Ono što ne obećava je da Kuz nikad nije imao toliko neartikulisane ruke i nikad se nije ovako loše zagrađivao. 

Večeras je najlošije izgledao na skoku u odbrani uz taj nesnađeni izraz na licu. Baš nije sav svoj.

Iako smo pojeli Mornar u skoku večeras 33-18 mislim da Kuz u odbrani nije jednu loptu uhvatio...ako jeste to nije bio skok.

U napadu je Ret za 6 minuta dao 5 lakih poena bez promašaja...doduše u GT-u ali Kuz je za 12 minuta postigao 4 poena uz 33%...i jednom ga nisu faulirali sa loptom ili bez nje. 

Baš sumnjam u njegov ''resurection'' i ovo čekanje da opravda poziciju prvog centra jer već u sledećem kolu kada nam dođu Milutinov, Šengelija i Vojtman i kada hrabrog Kuridžu napune faulovima za par minuta...sigurno ih neće Teri zagrađivati pod košem.


 

Spoiler

 

Kuz.png

Reath.png

 

Plus-minus.png

 

 

 

Znači Kuzmić na prve 3 EL utakmice per 40: 14.3 poena, 13.0 skokova (6.9 defanzivnih), indeks 20.4, uz šut iz igre 62.5%. Sa njim na parketu imamo +23 (najbolji +/- u celoj ekipi).

 

S druge strane Reath per 40:  7.3 poena, 6.6 skokova (4.1 defanzivni), indeks 4.9, uz šut iz igre 33.3%. Sa njim na parketu imamo -31 (najgori +/- u ekipi).

 

 

Al' je zato Reath na +28 protiv Mornara pokazao da je duplo spretniji i pribraniji od Kuzmića, da bolje zagrađuje, hvata defanzivne skokove, daje lake poene bez promašaja i šta sve ne... 

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki Dzep said:

Drugo, ko će od igrača u rosteru ostati tu i sledeće sezone? Ne znam situaciju sa vašim ugovorima, je l ima neko od igrača na poziciji crnca a da ima višegodišnji ugovor? 

 

Hall, Wolden i Terry imaju dvogodisnje ugovore. Pored njih jos 7 domacih igraca ima ugovore i za sledecu sezonu. 10 od 16 (ako racunamo da je i O'Bryant vec nas igrac). Meni to zvuci kao solidno dugorocno planiranje za nase uslove

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...