Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 hours ago, Sector said:

 

Ja sam shvatio da si se ti u potpunosti slozio sa postom madafake, koji aludira na to da smo mogli da budemo evroligaska elita. A madafaka je korektan lik i kosarkaski pismen forumas, pa me je malo iznenadio taj upis. Svi bismo mi voljeli da smo f4 kontender ali je realnost da se jako radujemo trofejima, plasmanom u EL i svakom pobjedom tamo. 

 

Za konkurentnost se slazem i sam sam vise puta to isticao, kad ostanes van borbe za 8 na polovini sezone onda znas da si negdje grijesio. Ali za stabilnog evroligasa koji napada f4 je potrebno malo vise. Mi ni jednog ozbiljnog igraca nismo uspjeli da zadrzimo iz prosle sezone, kao sto necemo ni Loyda naredne. Ranije smo bar imali mnogo veci izbor domacih igraca, pa opet nije bilo dovoljno za f4. 

Pa i slazem se s njim.

Mislim da ti nisi do kraja razumeo njegov post ili si ga interpretirao drugacije.

Videh sad da je dalje elaborirao.

Stremiti ka tome da budes svake godine oko te osme pozicije nije uopste sf.

2 hours ago, Guru said:

 

Zamisli dovedemo stranca (a opšte je poznato da oni moraju da prave razliku!) koji iza sebe ima dve profi sezone: jednu prosečnu u G-League i jednu u Ludvigsburgu sa kojim je igrao FIBA Ligu Šampiona. Onda taj igrač, koji eto nije ni za Evrokup, u prvih 15 utakmica u EL ima prosek od 3.9 poena i 1.6 asistencija... Ostaje kod nas do kraja sezone, popravlja statse na čak 5.2 poena i 2.2 asistencije, a mi rešimo da ga zadržimo i za sledeću sezonu.  Zvuči baš realno, zar ne? 

 

Svi bi mi nekog Vokapa kada proigra i dokaže se, al' ni uprava, ni trener & stručni štab, ni navijači nemaju ni trunku strpljenja za igrače koji nisu "iz našeg sistema", već se odmah poziva na šilbovanje i dovođenje nekog novog i boljeg, jer takvih sigurno ima na tržištu za pare kojima mi raspolažemo, samo eto taj skauting... 

Mislim da si me pomesao s nekim.

A ujedno te pozdravlja Bili Beron iz nekog turskog kluba cije ime ne znam da izgovorim i Faje direkt iz Patrasa.

 

Uvek sam pre za igraca kod kog se vidi potencijal i igraca koji ima zelju da grize, da l zbog mladosti ili da se dokaze u jacem takmicenju.

Mi smo u poslednje 2 sezone nakalemili znacajan broj isluzenih ragi. Em su skupi, em nam nista nisu doneli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

A ujedno te pozdravlja Bili Beron iz nekog turskog kluba cije ime ne znam da izgovorim i Faje direkt iz Patrasa.

 

Nije neko repliciranje/kontra tebi vec samo moje vidjenje, Tomic (koji je valjda bio zaduzen i za skauting u Olimpijakosu) je doveo njih dvojicu u sezoni kada je igrao EK, mislim da mu je bilo lakse da pokaze svoj skauting tada.

 

Kada je sledece leto trebalo da se skautira za EL dobismo Gista i Derika Brauna, a secam se da je Olimpijakos umeo da dovodi i manje poznata imena koja nisu igrala do tada EL pa su se dobro pokazala kod njih. 

Zasto takav Olimpijakosov EL skauting nije primenio i u Zvezdi vec doveo imena koja znaju i "ptice na grani" ostaje pitanje.

 

Npr Olimpijakos ja bas na tim unutrasnjim pozicijama imao neki ovakav niz dovodjenja - Kyle Hines (iz Brose-a), Bryant Dunston (iz Varese-a), Khem Birch (iz Uşak Sportif-a).

Edited by Borca
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Još na početku sezone sam pisao da je naš realan domet oko 12 mesta. Očekivati da se mi stalno takmičilo sa Armanijem, Baskonijom,Makabijem, Valensijom koji su granične top 8 ekipe je nerealno na mnogo nivoa.

Prvo finansijski, a drugo što se često zanemaruje je činjenica da mi nemamo licencu i onda imamo pritisak u ABA da je osvojimo, pravimo ekipu pre svega za to i nemamo prostor za grešku. Neka licenca na 2-3 godine bi nas dosta relaksirala, omogućila i da se da šansa nekim mlađim igračima itd.

 

Čović je dao šansu dvojici dokazanih stručnjaka , velikih Zvezdaša. Pravili su tim po svom ukusu, grešili i sagoreli... Da smo imali licencu Obradović bi još bio trener, naučio bi na greškama i imali bi šansu za rast. Ovako nemamo vremena ni za trenera ni za igrača jer je aba do or die.

 

Jedino što je Čović pogrešio i što greši iz godine u godinu je ovo hajpovanje javnosti i poruke tipa napadamo vrh EL. Totalna budalaština .

 

Da sumiram, top osam može da se napadne, podvlačim napadne jednom u dve tri godine, a preduslov za to je da i uprava i navijači imaju strpljenja da godinu dve nemamo baš najbolje rezultate, da se pravi odgovarajuća selekcija i onda da se ako se sve poklopi bude konkurentno za top 8.

Final four podrazumeva 1-2 generacijska talenta iz našeg pogona koji naglo eksplodiraju i sazrevaju  baš u toj sezoni kada smo pri kraju ciklusa od min.tri godine.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Jedino što je Čović pogrešio i što greši iz godine u godinu je ovo hajpovanje javnosti i poruke tipa napadamo vrh EL. Totalna budalaština .

 

 

i šta očekivati od običnog plebsa koji se prebaci na basket kada igraju repka & zvezda / partizan bitnije i veće tekme - kada ovde na forumu ta čovićeva izjava bude interpretirana kao

- predsezona: ma važi čovo

- počne sezona, deljemo: woohoo idenmo ovaj tim samo može da raste i melje

- nakon trećine sezone: ćelava prevara em što ne zna ništa, odabrao govno igrače

 

ovim naravno ne želim da aboliram ni obradovića a tek nikako čovića, jer je sale objektivno ponudio jednodimenzionalni pristup u napadu uz dobru odbranu o boljim danima. samo hoću da kažem da se prosto zbog navijačkih emocija lako skloni u stranu prosta logika i onda idemo na bes i razočarenje.

 

to nije neka ekskluziva zvezdaša ili samo ovih prostora. pratim neki knicks blog gde su ljudi vrlo verzirani oko košarke i prilično nepristrasni (iako mrze celticse) ali čim su knicksi napravili par pobeda, to krenulo da priča o plej ofu, koga uzeti od pojačanja, kao da su regresirali na 12ogodišnjake svi.

 

---

 

taman i da imamo najgoru selekciju ikada a da je trener bio jedan od najgorih koji je pohodio zvezdu - treba imati u vidu da i najbolje evropske ekipe sa krcatim rosterima jako variraju u formi i performansu, a neće to jedan prosečan euroligaš.

 

ovo je već 3-4 sezone nba tempo utakmica a oporavak nije ni blizu tog nekog profi nivoa. plus što je i taj nba tempo pravljen za neke fizičke specimene kojima nije problem da igraju 35 minuta po meču svakog drugog dana.. bar u teoriji nije problem.

 

 

velika je razlika u kontekstu koje je na snazi sada i onom koji je važio pre samo nekoliko godina.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Napad na vrh EL. Zamislis da je EL vrh , tj igraju najbolji timovi u Evropi. I onda kad se kaze da CZV napada vrh to moze da znaci i najboljih 8, ne mora da znaci da napada da bude prva. 

Bez obzira, CZV je svakako vrh sto se tice najboljih klubova, nalazi se u 18 najboljih klubova Evrope.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, đubrivo. said:

 

i šta očekivati od običnog plebsa koji se prebaci na basket kada igraju repka & zvezda / partizan bitnije i veće tekme - kada ovde na forumu ta čovićeva izjava bude interpretirana kao

- predsezona: ma važi čovo

- počne sezona, deljemo: woohoo idenmo ovaj tim samo može da raste i melje

- nakon trećine sezone: ćelava prevara em što ne zna ništa, odabrao govno igrače

 

ovim naravno ne želim da aboliram ni obradovića a tek nikako čovića, jer je sale objektivno ponudio jednodimenzionalni pristup u napadu uz dobru odbranu o boljim danima. samo hoću da kažem da se prosto zbog navijačkih emocija lako skloni u stranu prosta logika i onda idemo na bes i razočarenje.

 

to nije neka ekskluziva zvezdaša ili samo ovih prostora. pratim neki knicks blog gde su ljudi vrlo verzirani oko košarke i prilično nepristrasni (iako mrze celticse) ali čim su knicksi napravili par pobeda, to krenulo da priča o plej ofu, koga uzeti od pojačanja, kao da su regresirali na 12ogodišnjake svi.

 

---

 

taman i da imamo najgoru selekciju ikada a da je trener bio jedan od najgorih koji je pohodio zvezdu - treba imati u vidu da i najbolje evropske ekipe sa krcatim rosterima jako variraju u formi i performansu, a neće to jedan prosečan euroligaš.

 

ovo je već 3-4 sezone nba tempo utakmica a oporavak nije ni blizu tog nekog profi nivoa. plus što je i taj nba tempo pravljen za neke fizičke specimene kojima nije problem da igraju 35 minuta po meču svakog drugog dana.. bar u teoriji nije problem.

 

 

velika je razlika u kontekstu koje je na snazi sada i onom koji je važio pre samo nekoliko godina.

Kokoškov i jebeni Garibaldi prave greške u selekciji, tvoji Niksi decenijama, ali imaju lovu i mogu da istrpe... Svi navijači su nerealni , ali mi Cigani smo najgori. Bukvalno tripujemo da smo evropski prvak iz 91 u svim sportovima

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bez A licence je tesko iz vise razloga. Pre svega jer strancima ABA nije privlacna i kalkulisu dok je igraju, a svaki poraz u njoj ili losije partije unose ozbiljnu nervozu u citav sistem i tim. kasnije ta nervoza rusi hemiju. Isto tako mi nikako nije jasno kako se do sada nije shvatilo da sa isluzenim EL igracima nema srece. Nekako mislim da nas je Perper strahovito zeznuo onom svojom sezonom kod nas. Covek je bukvalno razvalio svaku bitnu utakmicu te sezone i kad bi se gledale samo te utakmice, nekih 10-tak, on je najbolji igrac koji je igrao u Zvezdi zadnjih 20-tak godina. Medjutim problem je sto je Perper doveden od strane Tomica koji je jako, ali jako dobro znao i karakter tog istog Perpera i koji je znao da ce covek odigrati i na zalasku karijere upravo onako kako je odigrao. Tu se nije islo na srecu i moze da odigra, vec se tacno znalo sta se moze ocekivati. Sve pre i posle toga su teski promasaji koji su nam trebali reci u kom smeru da idemo. Sofo, Derik, Rocesti, nigde srece. Mi kao EL sirotan moramo ici na dugorocne tim option ugovore sa neafirmisanim igracima. Tacnije svake godine od cetri stranca dva treba da budu tog tipa, a druga dva nesta tipa Lojd i Noko. Ako se desi da jedan bude promasaj ok, ne produzava se ugovor sledece sezone, a ako upali tim bolje dogodine je nas, a jos bolje ako je i trecu sezonu kod nas. Na primeru Berona smo videli da igraci imaju volju, sto je jako bitno da ostanu i sezonu duze, ako vide da je to dobro po njihovu karijeru. Cak je i Panter pricao da je zeleo da ostane, ali da mu je menadzer rekao da je vreme za dalje. Mislim da je cak i rekao menadzeru da vidi kakve su opcije za nastavak. Da smo imali ugovor sa njim na jos jednu godinu znaci da covek ne bi pravio problem. Naravno da ne mislim da mozemo igrace tipa Panter da potpisemo na vise godina, ali poenta price je da igrac ako ima ugovor, a oseca da napreduje ima volju da ostane, sto je jako bitno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam pridavao veliki značaj Čovićevoj izjavi ''idemo na Mars''. Može mu se da opušteno ispaljuje pompezne ciljeve jer ga na kraju sezone niko ne pita za odgovornost. Ne upadaju mu inspekcije da trkeljišu po ugovorima i računima. Nema ni traga nekom iznogudu iz struke koji kopa da uskoči na mesto kalifa...državni sponzori daju kad im se pošalje depeša, privatni kapnu nešto kad ih pretupaju na ciganštinu...a privatizacija klubova kod nas desiće se otprilike kada i Stara planina dobije zimsku olimpijadu. Sumarum: ne vidim smisla za utroškom neke bitne količine sekiracije na taj njegov poriv koji levitira izmedju patkometrijskog uber-ega i navika iz političkog backgrounda. Sa druge strane ubedjen sam, kao i većina ovde, da prilično brza reakcija na Saletov kolaps sistema, startovanje i potpisivanje Radonjića nije njegova inicijativa već je nevoljno ali poslušno samo sproveo direktivu koja je stigla sa naznakom ,,please, do not replay to this message,,. Ono njegovo: ,,pozvao sam Radonjića telefonom...seli smo ubrzo i dogovorili se...'' drži vodu koliko zahvatiš rukama.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kokodakalo said:

 Isto tako mi nikako nije jasno kako se do sada nije shvatilo da sa isluzenim EL igracima nema srece. Nekako mislim da nas je Perper strahovito zeznuo onom svojom sezonom kod nas. Covek je bukvalno razvalio svaku bitnu utakmicu te sezone i kad bi se gledale samo te utakmice, nekih 10-tak, on je najbolji igrac koji je igrao u Zvezdi zadnjih 20-tak godina.

 

u aktuelnom sastavu imamo loyda, waldena i o'brayanta kao tri glavna igrača. možemo da diskutujemo o njihovom performansu ili stilu igre, međutim, oni definitivno nisu isluženi el igrači, već igrači u najboljim godinama. imaju različitu reputaciju ali isluženost definitivno nije pridev koji se može posaditi ispred njih.

 

nnoko je imao taj zdravstveni problem ali je takođe proper el igrač na početku prajma. terry nije el igrač.

 

jedino rochestie i colom mogu da uđu u tu kategoriju, s'tim što je rochestie uzet na par meseci i da bude 9i igrač u rotaciji, dok je colom eto neko ko cepa ozbiljne minute.

 

hoću da kažem da isluženost i matorost definitivno nije slučaj kod ove ekipe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dodatna otežavajuća okolnost za timove koji se bore za final four sa nižih pozicija je što su u novom sistemu parovi 1/4 finala unapred određeni. 

 

Ako se ne varam, u prethodnom sistemu je bilo sigurno samo to da se pobednici grupa ukrštaju sa drugoplasiranim timovima, tako da je žreb igrao bitnu ulogu. Tim koji je bio ekvivalent osmoplasiranom imao je 75% šanse da izbegne najboljeg, a 25% šanse da izvuče četvrtog najboljeg. Sada, ako si osmi, ideš na prvog i to je to. Tako da ako želiš stvarno da napadneš final four, moraš da budeš bar peti, šesti da bi imao neke šanse. 

 

U četvrtfinalu protiv najboljeg tima regularnog dela, na tri utakmice, između kojih se igra polufinale ABA, je potpuno nerealno očekivati bilo šta. 

Edited by Tunji Awojobi
Link to comment
Share on other sites

Uff, ja bi prvo voleo da mi nekako , ako je to moguće, obezbedimo tu A licencu prvo. Ili makar neki ugovor na 3 sezone nešto. U ovom trenutku, to bi za mene bio uspeh. Sve ostalo je nerealno. Ne znam kolike su šanse i da li uopšte postoje za tako nešto. Top 8, final 4, vrh EL itd za to je potrebno da se mnogo toga poklopi uz i malo sreće. 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

 

 

jedino rochestie i colom mogu da uđu u tu kategoriju, s'tim što je rochestie uzet na par meseci i da bude 9i igrač u rotaciji, dok je colom eto neko ko cepa ozbiljne minute.

 

hoću da kažem da isluženost i matorost definitivno nije slučaj kod ove ekipe

Pa mi problem od pocetka sezone i imamo upravo na toj poziciji. I nekako sam ubedjen da bismo imali nekoliko pobeda vise u EL da smo imali iole fizicki spremnijeg igraca na toj poziciji od njih dvojice

Edited by kokodakalo
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kokodakalo said:

Pa mi problem od pocetka sezone i imamo upravo na toj poziciji. I nekako sam ubedjen da bismo imali nekoliko pobeda vise u EL da smo imali iole fizicki spremnijeg igraca na toj poziciji od njih dvojice

 

svima nam je poznato da smo najtanji na PG poziciji ove sezone. ipak, ako pričamo o "isluženosti" kao faktoru, to ni na ovoj očiglednoj temi nije najveći problem.

 

rochestie je bio loš defanzivac i u prajmu, sada je ciao ali je zato i igrao celih 11 minuta po utakmici, gde je šutirao 56.3% za dva i 45.5% (!!) za tri. dve asistencije za 11 min na jednu prodaju. čak i to je više nego okej.

 

colom igra 15ipo min, šutira 43.8% za 2 i 50% (!!) za tri. 2.6ast i 2.9 prodatih je već grdno

 

nije dobro ali ima i nekih vrlo dobrih elemenata ovde, imajuci u vidu da igraju 10 ili 15 min

probali smo i uskokovica pa isto nije mogao da odbrani ništa iako je najmlađi igrač u ekipi

 

dakle, nije toliko isluženost koliko nemogućnost da nađemo adekvatnog igrača na PG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Tunji Awojobi said:


Ovom izlivu razmaženosti i nepoštovanja bi pozavideli i navijači Reala i Liverpula. 🙂
 

Ja sam više nego zadovoljan ukupnim učinkom Zvezde u Evroligi ovih godina, s obzirom na sistem takmičenja, na činjenicu da smo sistemski diskriminisani u istom (u odnosu na vlasnike licence koji imaju garantovan plasman dok mi praktično igramo kvalifikacije paralelno sa završnicom reg. dela, a imaju i dodatnu finansijsku injekciju), i s obzirom na kvalitet domaćih igrača koji si nam dosupni (delom zahvaljujući grupi imbecila koja sebe naziva “najvernijim navijačima, a ni ne dolazi na utakmice). Da ne govorim o budžetu.

 

Jedan top 8 i jedna sezona gde nam je isti izmakao zbog spleta bizarnih okolnosti (povrede, paralelno igranje plej ofa ABA i nasilno guranje Darusafake u top 8 ) je za mene veliki, veliki uspeh. Kao i 7 vezanih pobeda u EL, kao i ukupan odnos pobeda i poraza svih ovih godina. Uostalom, dosta vremena smo proveli oko 10og mesta na rang listi Evropskih klubova što mislim da nikad u istoriji kluba nije bio slučaj.

 

@madafaka73je nesvesno zapravo dao najveći kompliment Čoviću koji je ovaj ikad mogao da dobije, rečima da je trofej ABA za Zvezdu “slaba uteha”. Tim kome je liga sa timovima iz 5 zemalja i sa bar 4 ozbiljna pretendenta za titulu “slaba uteha” je jebeno ozbiljan tim. 


A ako je Zvezda u EL cirkus, šta je onda bila nesretna Budućnost sa 6 pobeda u 30 utakmica? 

 

 

Prvo, ovaj pokusaj poentiranja kako sam ja ustvari dao kompliment Covicu je propao u startu jer si omasio celu sustinu price oko trofeja u ABA. Meni ni jedan trofej Zvezde nije uteha, vec nesto sto izuzetno cenim i sto ostaje za istoriju. Bio on iz KLS, Kupa ili ABA. Ono sto je bila poenta je realna mogucnost da od ove ili sledece sezone trofej ABA mozda nece biti dovoljan da se igra EL, zbog tendencije zatvaranja ovog takmicenja. Trend zatvaranja EL kroz davanje dugogodisnjih licenci i onih utesnih na par sezona je nesto o cemu se dugo pricalo u kosarkaskim sferama Evrope, dok na kraju nije zazivelo kao realnost. Timovi, a medju njima i mi, su imali dovoljno vremena za pripremu, lobiranje, na kraju i egzekuciju vitalnog plana svake ekipe koja u buducnosti pretenduje da igra elitno kosarkasko takmicenje i od toga zivi, ili prezivljava. Gde je Zvezdi A licenca? Ili neka druga? Nema je, a kako stvari stoje, nece je ni biti. I onda ja pitam sve Zvezdase - hocemo li se zadovoljiti da budemo prvi u selu ili nam je mesto u eliti? Znam cime bi se Covic zadovoljio, a onda u prepoznatljivom maniru spin majstora objasnio i Zvezdaskoj javnosti da je to zapravo veliki uspeh. Kao sto je veliki uspeh jedan F8 u iks godina takmicenja u EL. Meni to nije uspeh, naprotiv, to je pocetak kraja nasih ambicija u Evropi. Ali dobro, razliciti smo po karakteru, ambicijama i viziji KKCZ, pa ce se i oko ovoga, kao i mnogo puta ranije, podeliti zvezdaska javnost. Neki ce da kukaju na "realne" okolnosti u vidu budzeta, logistike, nazavidnog statusa drzave iz koje dolazimo, ali to su samo izgovori, odbambeni mehanizmi koji stite ego svakog pojedinca koji svoje licne (ne)uspehe vezuje za (ne)uspehe KKCZ i obrnuto. Nema izgovora i opravdanja, nema "nisam znao" ili "nema uslova" - ti si tu da se boris za Zvezdu u eliti ili te nece biti. Ako ne mozes i ne umes, izvuci dupe iz fotelje i skloni se u stranu, pa pusti da neko drugi pokusa, neko ko tu "tesku realnost" ima snage da promeni u svoju korist. Ima li takvih? Mozda ima, mozda nema, ali to je manje bitno. Bitan je princip, onaj koji kaze da svako ko nije sposoban da ostvari cilj, mora biti sklonjen. Na taj nacin Zvezda se stavlja ispred svakog pojedinca, sto sa Covicem nije bio slucaj (Zvezda - to sam ja), a pojedinac je tu da sluzi Zvezdi, da bude njen cinovnik, a ne gazda. 

 

Drugo, zasto ne udeliti kompliment Covicu gde zasluzuje? Kao sto sam pisao, preuzimanje primata u Srbiji, ali i 4 titule u regionu je nesto pozitivno iz njegovog predsednikovanja, ali svi uspesi osim onog Tomica u ABA se vezuju za g. Radonjica koji ima apsuluto najvise zasluga za iste. Uostalom, neretko se moze procitati iz objektivnih stranih novinarskih i analitickih tekstova da se taj period uzdizanja Zvezde skoro uniformno naziva erom Radonjica. Sa pravom, ali Covic ima zasluga jer ga je istrpeo i dao mu sansu da radi u kontinuitetu.

 

Posle 2017. krece lutanje, smena trenera kao na traci, nekonkurentnost u EL, gubitak bitke za licencu... Tlo pod nogama je pocelo da klizi i Covic poseze sa jedinom opcijom da bi koliko-toliko odradio damage control - vraca g. Radonjica, nadajuci se da ce se istorija ponoviti, ali i koristeci ga kao svojevrsni stit koji bi trebao da zadrzi lavinu kritika na sebi. Radonja nije glup covek, svakako nije ni neiskusan lik, pa se nadam, za njegovo i nase dobro, da je pazljivo odvagao svoju odluku i da ce biti u stanju da hendluje veliki pritisak koji je sada iskljucivo na njemu. Dosao je u tim koji nije selektovao, usred sezone, sa losim skorom u EL i onim u ABA koji ne garantuje prednost u eventualnom finalu. Sva tezina je na njemu, ovoga puta nema ni izuzetno bitnu podrsku sa tribina, pa nam jedino ostaje da verujemo u njega i tim. Ako bude kako se nadamo, on ce svoj deo posla odraditi, a kao "nagradu" moze da dobije zatvorena vrata EL, jer neko drugi nije odradio svoj. 

 

Kao neki zakljucak, hajde da se svi slozimo da je simbioza Covic-Radonjic donela dobre stvari za KKCZ. Hajde cak da se slozimo da obojica imaju podjednake zasluge za to. I to mogu da prihvatim, iako bih svoju granicu tolerancije na jasnocu cinjenica rastegao do maksimuma. I dalje je to nesto sto je bilo u proslosti, tamo negde 2014, pa do 2017, sto je prilicno daleko kada se uzme u obzir koliko se brzo desavaju stvari u svakoj sferi nasih zivota, koliko brzo se svet menja, a sa njim i sport, konkretno kosarka. Sta je sa buducnoscu? Ima li ikakavih vizija, ikakvih sansi da Covic zavrsi licencu? Ako nema, a to ce vrlo brzo biti opstepoznata cinjenica, da li mi treba i dalje da jasemo sa njim na celu i da li cemo se zadovoljiti time, spustiti glave i mrmljati sebi u bradu "cuti, moze i gore". Ili cemo jasno i glasno reci "moze i bolje!" i raditi koliko je u nasoj moci da tako i bude. Probudi se Zvezdasu, probudi se Srbine. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Očigledno teramo ovako do kraja sa najlošijim parom plejmejkera medj konkurentima za ABA trofej. U tom slučaju reklo bi se da Radonja ipak nije mnogo tvrdio pazar kod potpisa.

Od Koloma je nerealno očekivati da u raspletu regionalne za svojih 15 minuta nabaci više od par upotrebljivih asista visokim dok ga mamuzaju bekovi koji su snažniji od njega za iljadu kubika. Ostaje nada da će nas Hall podsetiti zašto je po dolasku najavljivan kao p&r plej jer bar sada su očekivanja svedena na otprilike njegov level. Ako ne može da izgura u ABA duelima kvalitetnijih 20 minuta od dosadašnjeg učinka onda nas i tu očekuje smoreni Wolden sa loptom.

Opet ćemo teško prelaziti 70 poena...šutaćemo više trojki nego dvojki...Nnoko će zalud mahati ručerdama pod obručem i jurićemo rezultat Lazinim trojkama. Kada nema uigranih akcija za visoke koje prolaze, Job će morati da uzima više iso šuteva a Lojd dodatne suicide prodore jer upravo nedostatak ozbiljnog organizatora proizvodi veliki broj uvaljenih koski ka top skorerima ekipe.

Uskok je pored Boriše otprilike završio EL i ABA sezonu...bar do KLS-a a Simke i Kuz očigledno i karijeru.

Samo od Dede i Rita možemo očekivati da pruže više a Radanov sužavanjem rotacije stiže do granice garbage minutaže. Nakon cimanja oko povrede Lojda očekujem da u preostalim EL duelima krenemo lagano sa štekanjem nosioca.

 

Što bi i bilo drugačije kad nam ga šio Djura.


 

Edited by Wingwalker
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

Prvo, ovaj pokusaj poentiranja kako sam ja ustvari dao kompliment Covicu je propao u startu jer si omasio celu sustinu price oko trofeja u ABA. Meni ni jedan trofej Zvezde nije uteha, vec nesto sto izuzetno cenim i sto ostaje za istoriju. Bio on iz KLS, Kupa ili ABA. Ono sto je bila poenta je realna mogucnost da od ove ili sledece sezone trofej ABA mozda nece biti dovoljan da se igra EL, zbog tendencije zatvaranja ovog takmicenja. Trend zatvaranja EL kroz davanje dugogodisnjih licenci i onih utesnih na par sezona je nesto o cemu se dugo pricalo u kosarkaskim sferama Evrope, dok na kraju nije zazivelo kao realnost. Timovi, a medju njima i mi, su imali dovoljno vremena za pripremu, lobiranje, na kraju i egzekuciju vitalnog plana svake ekipe koja u buducnosti pretenduje da igra elitno kosarkasko takmicenje i od toga zivi, ili prezivljava. Gde je Zvezdi A licenca? Ili neka druga? Nema je, a kako stvari stoje, nece je ni biti. I onda ja pitam sve Zvezdase - hocemo li se zadovoljiti da budemo prvi u selu ili nam je mesto u eliti? Znam cime bi se Covic zadovoljio, a onda u prepoznatljivom maniru spin majstora objasnio i Zvezdaskoj javnosti da je to zapravo veliki uspeh. Kao sto je veliki uspeh jedan F8 u iks godina takmicenja u EL. Meni to nije uspeh, naprotiv, to je pocetak kraja nasih ambicija u Evropi. Ali dobro, razliciti smo po karakteru, ambicijama i viziji KKCZ, pa ce se i oko ovoga, kao i mnogo puta ranije, podeliti zvezdaska javnost. Neki ce da kukaju na "realne" okolnosti u vidu budzeta, logistike, nazavidnog statusa drzave iz koje dolazimo, ali to su samo izgovori, odbambeni mehanizmi koji stite ego svakog pojedinca koji svoje licne (ne)uspehe vezuje za (ne)uspehe KKCZ i obrnuto. Nema izgovora i opravdanja, nema "nisam znao" ili "nema uslova" - ti si tu da se boris za Zvezdu u eliti ili te nece biti. Ako ne mozes i ne umes, izvuci dupe iz fotelje i skloni se u stranu, pa pusti da neko drugi pokusa, neko ko tu "tesku realnost" ima snage da promeni u svoju korist. Ima li takvih? Mozda ima, mozda nema, ali to je manje bitno. Bitan je princip, onaj koji kaze da svako ko nije sposoban da ostvari cilj, mora biti sklonjen. Na taj nacin Zvezda se stavlja ispred svakog pojedinca, sto sa Covicem nije bio slucaj (Zvezda - to sam ja), a pojedinac je tu da sluzi Zvezdi, da bude njen cinovnik, a ne gazda. 

 

Drugo, zasto ne udeliti kompliment Covicu gde zasluzuje? Kao sto sam pisao, preuzimanje primata u Srbiji, ali i 4 titule u regionu je nesto pozitivno iz njegovog predsednikovanja, ali svi uspesi osim onog Tomica u ABA se vezuju za g. Radonjica koji ima apsuluto najvise zasluga za iste. Uostalom, neretko se moze procitati iz objektivnih stranih novinarskih i analitickih tekstova da se taj period uzdizanja Zvezde skoro uniformno naziva erom Radonjica. Sa pravom, ali Covic ima zasluga jer ga je istrpeo i dao mu sansu da radi u kontinuitetu.

 

Posle 2017. krece lutanje, smena trenera kao na traci, nekonkurentnost u EL, gubitak bitke za licencu... Tlo pod nogama je pocelo da klizi i Covic poseze sa jedinom opcijom da bi koliko-toliko odradio damage control - vraca g. Radonjica, nadajuci se da ce se istorija ponoviti, ali i koristeci ga kao svojevrsni stit koji bi trebao da zadrzi lavinu kritika na sebi. Radonja nije glup covek, svakako nije ni neiskusan lik, pa se nadam, za njegovo i nase dobro, da je pazljivo odvagao svoju odluku i da ce biti u stanju da hendluje veliki pritisak koji je sada iskljucivo na njemu. Dosao je u tim koji nije selektovao, usred sezone, sa losim skorom u EL i onim u ABA koji ne garantuje prednost u eventualnom finalu. Sva tezina je na njemu, ovoga puta nema ni izuzetno bitnu podrsku sa tribina, pa nam jedino ostaje da verujemo u njega i tim. Ako bude kako se nadamo, on ce svoj deo posla odraditi, a kao "nagradu" moze da dobije zatvorena vrata EL, jer neko drugi nije odradio svoj. 

 

Kao neki zakljucak, hajde da se svi slozimo da je simbioza Covic-Radonjic donela dobre stvari za KKCZ. Hajde cak da se slozimo da obojica imaju podjednake zasluge za to. I to mogu da prihvatim, iako bih svoju granicu tolerancije na jasnocu cinjenica rastegao do maksimuma. I dalje je to nesto sto je bilo u proslosti, tamo negde 2014, pa do 2017, sto je prilicno daleko kada se uzme u obzir koliko se brzo desavaju stvari u svakoj sferi nasih zivota, koliko brzo se svet menja, a sa njim i sport, konkretno kosarka. Sta je sa buducnoscu? Ima li ikakavih vizija, ikakvih sansi da Covic zavrsi licencu? Ako nema, a to ce vrlo brzo biti opstepoznata cinjenica, da li mi treba i dalje da jasemo sa njim na celu i da li cemo se zadovoljiti time, spustiti glave i mrmljati sebi u bradu "cuti, moze i gore". Ili cemo jasno i glasno reci "moze i bolje!" i raditi koliko je u nasoj moci da tako i bude. Probudi se Zvezdasu, probudi se Srbine. 

 

Ovo je dobar post, iako se ne slažem sa jednim delom niti sa ovim "Zvezda, Srbija" diskursom. Mislim da treba razdvojiti dva narativa: jedan je organizacija kluba, imidž, stabilnost - i svi ostali elementi koji mogu biti od značaja za konkurentnost za EL licencu, svi osim...rezultata. Rezultate u EL niko ne može da garantuje i ne postoji neka alhemija koja bi mogla osim višestrukog podebljavanja budžeta što za klub iz ovakve države ne samo da je nerealno, već i kontraproduktivno sve i kad bi bilo realno. Rezultat nije garantovan ni Makabiju, Armaniju, Efesu, Barsa je dugo lutala itd. koji imaju ispunjene sve ostale elemente velikog EL kluba. Čoviću se može zameriti svašta na polju imidža kluba i klupske strategije, ali ultimativno traženje redovne završnice EL ne može da mu traži niko realan. Šta više, ljudi mu (sa pravom) upravo i zameraju verbalnu megalomaniju u vezi koje se oseća komforno jer nema neki velik teret odgovornosti u ovakvom kontekstu uređenja sportskih klubova u Srbiji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Laki21 said:

Opa, ipak će ispasti na kraju da nema gram mozga.

 

i da ima i da nema ti si odavno resio da nema.

 

opet kazem, kao i pre par dana, ako front office i trener misle da ce to pomoci igri i osvajanju titula, samo napred. isto tako bi trebalo da imaju i neku odgovornost na temu a znamo da chova odgovara samo sudu svoje partije a radonja ima blanko kod navijaca, tako da, it is what it is.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...