Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ne razumem sta ce se desiti, ako nonstop razglabamo sta to nije Sasa dobro uradio. I tako jedan o klin drugi o plocu.

Ne znam da li su neki od vas primetili on vise nije nas trener i Dejo je preuzeo tim, tako da stvarno nema potrebe za ovim.

Do sada je bilo Sasa ne zna i Radonja bi da je na njegovom mestu bio mnogo bolji i ili on ili niko drugi na mestu trenera Zvezde.

U cemu je onda sada problem? Mozemo li o sutrasnjoj utakmici?

Pitanje je kako ce Radonjic sutra posloziti ekipu, posto smo ozbiljno oslabljeni.

 

Link to comment
Share on other sites

Cek, Rocha ne racunas u pleja?

Ili ga ne racunas u igraca?

Jer cini mi se samo poslednja 3 meca u EL igramo bez njega.

A onda se postavlja pitanje, sto si doveo deda Rocha, ako mu ne verujes? Plus imas u ekipi nekog ko maksimalno moze biti 2.plej.

I na sve to, nominalni treci plej u nekim sekvencama pokaze da trenutno moze vise od Rocha.

Sta je to dobro ostalo od Sase?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Dropkick Murphys said:
  Izbaci po 2 pleja svakoj drugoj EL ekipi, pa da vidimo kako ce biti i za oko i kakav ce im biti skor.

 

 

 U prevodu...nek potpišu oni Roča i Hala...pa onda da ih vidimo.

 

...ne ide to tako u stvarnosti...''svako jebe šta je doveo.''

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Losmi17 said:

Cek, Rocha ne racunas u pleja?

Ili ga ne racunas u igraca?

Jer cini mi se samo poslednja 3 meca u EL igramo bez njega.

A onda se postavlja pitanje, sto si doveo deda Rocha, ako mu ne verujes? Plus imas u ekipi nekog ko maksimalno moze biti 2.plej.

I na sve to, nominalni treci plej u nekim sekvencama pokaze da trenutno moze vise od Rocha.

Sta je to dobro ostalo od Sase?

Smetnuo sam sa uma da je Rochesti igrao po 10 min protiv Makabija i Efesa.

 

Doveo si ga jer nisi imao 10 igraca u izboru pa da zazmuris i odaberes kojeg ces. Da ne idemo opet u pricu "koga smo mogli umesto njega". Bio izbor onaj Sykes. Eto, takav kvalitet nam je bio na raspolaganju.

 

Mogli smo da oteramo Radonjica one sezone kad je zajebao sa Mekelom, Tompsonom i Sofom i imao katastrofalne utakmice na pocetku sezone. Istom logikom. Radonja38, mogli smo da ga tako zovemo, posto je izgubio 38 razlike od Himkija. Dok smo u ABA imali skor 7-3 uz dva poraza u Pioniru, od Olimpije i Igokee.

Ali njemu stigne doselekcija u vidu Tarensa, Kvinsija i Micica.

 

Sad se svaki promasaj od pojacanja prica da je Obradovic odabrao. I Terija i Obrajanta. A tad je bilo "nije njega hteo Radonjic, Covic mu nametnuo". Pa taj Rajan Tompson i Mekel su bili njegovi epski zajebi. I taj pocetak sezone je izgledao slicno kao utakmica u Laktasima pre neki dan, koliko god da Radonjic za ovo sad nije odgovoran. Isto onako je lopta kruzila na perimetru, bez ikakve ideje sta da se uradi.

 

Posto je evidentno da se necemo sloziti ni oko cega, najbolje da batalimo pricu. Ja imam svoje vidjenje, ti svoje i to je to.

 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Smetnuo sam sa uma da je Rochesti igrao po 10 min protiv Makabija i Efesa.

 

Doveo si ga jer nisi imao 10 igraca u izboru pa da zazmuris i odaberes kojeg ces. Da ne idemo opet u pricu "koga smo mogli umesto njega". Bio izbor onaj Sykes. Eto, takav kvalitet nam je bio na raspolaganju.

 

Mogli smo da oteramo Radonjica one sezone kad je zajebao sa Mekelom, Tompsonom i Sofom i imao katastrofalne utakmice na pocetku sezone. Istom logikom. Radonja38, mogli smo da ga tako zovemo, posto je izgubio 38 razlike od Himkija. 

Ali njemu stigne doselekcija u vidu Tarensa, Kvinsija i Micica.

 

Sad se svaki promasaj od pojacanja prica da je Obradovic odabrao. I Terija i Obrajanta. A tad je bilo "nije njega hteo Radonjic, Covic mu nametnuo". Pa taj Rajan Tompson i Mekel su bili njegovi epski zajebi. I taj pocetak sezone je izgledao slicno kao utakmica u Laktasima pre neki dan, koliko god da Radonjic za ovo sad nije odgovoran. Isto onako je lopta kruzila na perimetru, bez ikakve ideje sta da se uradi.

 

Posto je evidentno da se necemo sloziti ni oko cega, najbolje da batalimo pricu. Ja imam svoje vidjenje, ti svoje i to je to.

 

Radonja je kriv za Mekela i Rajana, ali nije za Sofa. Covek kad se nije slogirao kad mu je Coks potpisao njega.

Ima slicnosti to sto pricas sa sezonama, mislim da je razlika sto je Radonja vec u tom trenutku imao neki kredit zbog sezone pre.

Takodje, Radonja ne apostrofira neke igrace u negativnom kontekstu.

Sasa apsolutno nije pokazao autoritet. Dok JOB kaubojise i ne dobija nikakve pridike iako ima gomilu wtf poteza, Dobric dobija redovni napus.

Pa imamo i vodjenje nekih utakmica i krajnje diskutabilne odluke.

Razlika je i to sto je ta Radonjina ekipa bila putujuci cirkus i reagovalo se maltene odmah sa silbovanjima i pojacanjima, sad se debelo kasni.

Ok, situacija na trzistu nije uporediva, al nikad vise vremena nije bilo za sastavljanje ekipe.

 

Nemam ja problem sto su ljudi ovde u denial fazi i dalje.

Sve sto sam isprognozirao se i desilo do sad, samo se kasnilo s odlukama debelo.

I poslednje. Da ovo napise neki 'eminentniji' forumas, bilo bi jedno 25 lajkova 😂 a lajkove bi delili ovi koji se ne slazu sad sa mnom 😂

Sacekacemo i taj post. Mada ih je vec bilo, samo zavijeni u oblande.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VoodooDerina said:
ebGk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWVRZN01EQV8vNzcyMmY5OWFkY2JlNWJhNTJiYWNhOTg5M2U3NTY1NzAuanBnkZMCzQSwAIEAAQ
 
 
Nama ova dva domaća i dostupna igrača završavaju posao što se tiče osvajanja ABA lige.
 
Ipak zbog lova na veštice moraće opet da se prave neka suluda rešenja koja bi mogla još više da nas zakopaju.

 

To bi im bilo, pomeri se smesta, treći i peti put...a što nam teško da se dovatimo onim bičevima sa kuglicama ?


 

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Losmi17 said:

Radonja je kriv za Mekela i Rajana, ali nije za Sofa. Covek kad se nije slogirao kad mu je Coks potpisao njega.

Ima slicnosti to sto pricas sa sezonama, mislim da je razlika sto je Radonja vec u tom trenutku imao neki kredit zbog sezone pre.

 

Rekoh da necu vise, ali samo jos ovo, da se dopunim.

Radonjic je te sezone pravio doselekciju posle 2 EL kola, Stimac umesto Sofoa i dolazak Milera. Onda posle Markus umesto Mekela, pa kasnije Vasa umesto Markusa i na kraju Kinzi umesto Rajana.

 

To je 5 igraca.

 

Znaci, trebalo je Obradovicu dopustiti jos 2 komada (Colom i NNoko), pa da vidimo sta bi bilo : D 

 

Nas je te sezone izvukao drugaciji format EL, inace bismo u decembru zavrsili pricu o top 8, kao i sad. 

 

Samo to je moja poenta. Obradovic je najuren/dao otkaz/kako god, jer nema kredit od ranijih sezona, a razlika je bila u nijansama u odnosu na pocetak Radonjiceve 3. sezone. I komentari navijaca, sto na forumu, sto ovako po drustvenim mrezama, skoro pa preslikani. 

Niti je tad Radonjic bio toliko los koliko je pokazivao, niti je Sasa trenerska neznalica, jer je pre Zvezde bio sasvim dobar trener. 

 

Napisao si prethodno da je imao dovoljno vremena da se pripremi za sezonu. I jeste tacno. I toliko smo dobro izgledali na pocetku. Pobede u ABA preko 30 razlike prosecno, u EL sasvim lepo gurali (3:2 skor) i onda se desila doselekcija, koja je zajebala sve i to Obradovic nije mogao da hendluje kako treba. Da smo imali full tim na pripremama, ne bi sada Radonjic bio ovde, ubedjen sam.

Link to comment
Share on other sites

Ima jos jedna bitna razlika.

Radonjina sezona, odmah smo bili putujuci cirkus pa se pretvorili u ozbiljnu ekipu.

Ove sezone, Sasa je nas pretvorio u putujuci cirkus. Ekipa mesec ipo dana maltene bez njegove reakcije i reakcije igraca. A cak su silbovanja krenula dok je on bio tu. Pomaka bez.

Naravno, razlika je i sto je u radonjinom slucaju gazda dosta umesao prste kod prelaznog roka pa se vadio.

Ovde Sasa ima mnogo vecu autonomiju, pa su on i njegov karacaic napravili ovaj frankestajn od ekipe. Doduse sad je nesto manji frankestajn no sto je bio.

 

Tako da iako na prvi mah dva slicna slucaja, ima dovoljno razlika da se mogu doneti odredjeni zakljucci.

Edited by Losmi17
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Laki21 said:

6crvRxK.gif

Ne znam sta pokusavas da dokazes? Odigrao je lose dve odbrane? Mogao si da izvadis ovo isto za bilo kog igraca na toj utakmici.

Zelis da nam dokazes da je los u odbrani? To si nam vec rekao i niko ne tvrdi da je u defanzivi vrhunski igrac.

Sto ne posaljes ovo nasem treneru, on je to verovatno prevideo, jer ga je stavio u tim, a onda mu dao i minute.

Nije to bilo zato sto nije imao koga, posto je u tom trenutku imao jos dva pleja na raspolaganju.

Posle ove druge situacije je Dejo trazio tajmaut i zamisli posle njega se Kolom vraca u igru. Nije ga naribao i ostavio na klupi.

Mozemo ovako do sutra da analiziramo i istresamo se po igracima. Danas je to Kolom, sutra Volden, OBrajent......

To je to sto imamo i sa cim mozemo da igramo, pa hajde da vidimo sta se moze od njih napraviti, jer ako kazemo da ne valjaju sta je onda resenje? Da ne navijamo za Zvezdu? To za mene nije opcija.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nakon tolikog uzastopnog broja poraza, a toliko njih je moglo da se pretvori u pobede bilo boljim sudjenjem ili mozda srecom, uvuce se taj gubitnicki mentalitet u pojedince i tim i tada dolazi do nervoze i do trazenja krivca u nekome a to uglavnom kulminira padom samopouzdanja, hemije i kohezije - a sto vuce sve vise i vise na dno. Tako smo od nekih tesnih poraza protiv evroligasa dosli na minus 30 od Igokee, samo energetski pad i pad samopouzdanja, nista drugo. Ovo me potpuno ali preslikano podseca na sezonu Buducnosti u EL. Masa nedefinisanih stranaca, beskarakterna igra, tesni uzastopni porazi u El, smena trenera, i na kraju poraz u finalu ABA. 

 

Mora se prekinuti taj niz, samo kako i gde? Neki energetski boost je neophodan. Navijaca nema koji bi mogli da preokrenu taj energetski tok i pruze veru igracima da vrede vise. Radonja opet nije neki motivator pa da moze da pobudi tu neku novu energiju. Kako? 

Edited by mmajstor
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, K.Dot said:

Najjaci su mi ovi drugari forumasi koji jos uvek odgovaraju na postove mmajstoru.  

 

A ovaj tvoj post bi trebalo da ima koju svrhu i upotrebnu vrednost? 

 

Neka pitanje ostane retoricko posto si ti od onih koji 'ne odgovaraju'. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 said:

 

Da sam ja u 55toj godini brži od njega.

 

Igraću za pola njegove plate.

Daj neki video klip da se uverimo ... :classic_biggrin: mislim, verujemo ti na reč, al da uživamo malo.

e da, samo moraš obrijati noge i navući helanke, bez toga nema lovudže. :lol_2:

Edited by Kankkunen
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

rekao bih da smo i ove sezone uboli sa 2 beka

jednog kao verovatno nikad do sad

 

no to nije isto sto i plej

i ova godina nije isto sto i prosla

ocekivao se egzodus g-league igraca ka evropi...pa nista od toga

oni strpljivo cekaju tamo da nekoga pokosi corona i ulove one 10-day ili 1-month contracte 

 

a kad vec pomenu lorenza i on je teran ovde govnjivom motkom iz kluba

to od ovih sto bi da udaraju po labrnji

 

8 hours ago, Guru said:

Poenta je da je letos situacija na tržištu zaista bila loša i to nije nikakva alibi priča, nego realno stanje stvari. Veće šanse da ubodemo dobrog igrača imamo sada, jer ih je gomila otpala pred početak NBA sezone, mada je i tu veliko pitanje ko od njih uopšte želi da dođe u Evropu. U vreme kada smo mi letos tražili igrače spremao se početak NBA bubble-a, gomila graničnih NBA igrača i boljih G-League igrača su bili pod ugovorima, to je bila specifičnost tog prelaznog roka u odnosu na neke prethodne.

 

Bio je slobodan i Hermannsson.

 

Ne znam sta nama znaci sto je gomila skorera i igraca koji prvi put igraju u Evropi sada slobodno, samo bi se zakopali sa vecinom takvih igraca.

 

Jednostavno, da bi funkcionisali kako treba, treba nam plej koji je atletski los, koga krijemo u odbrani, ali koji moze da spoji saigrace sa kosem. I onda da uvezbavamo kretnje, a Loyda da koristimo kao jokera koji ce da trpa kad primarni napad zastane.

 

Loyd je nas De Colo, treba nam neko kao Sloukas (ako se posluzimo primerom Fenerbahcea). Nas poraz je bio onda kada smo se napravili ludi i odjednom prihvatili da "Waldenu treba mnogo minuta, a i Hall treba da igra", pa hajde da nikoga ne dovodimo, a tu su i Uskokovic i Radanov. Mozemo mi imati jos 2 Waldena i 3 Halla, i dalje nam nedostaje taj plej.

 

Onda smo na takav sastav ugurali cetvorku/peticu koja napada licem (koje ekipe u EL imaju takve igrace na 4 i 5 u sastavu - samo one najbolje), pa se jos vise zakopali i onda je dosla povreda Halla gde nam se opet govori "sad ce on, samo sto nije" svake nedelje, iako je ocigledno da je igrac povredjen vec duze od mesec dana i da je povreda mnogo ozbilljnija.

 

Ne slazem se ni da je Obradovic imao dobre rezultate, pa kao, radio je dobar posao. Mozda je jako lose poredjenje, ali i Nemacka je u WW2 izgubila rat vec 1942. iako su drzali citavu Evropu. Ostali su bez goriva, sa ogromnim logistickim problemima, sa protivnikom koji je trebalo da se preda, ali se ispostavilo da je mnogo jaci nego sto su mislili i sa USA u ratu.

 

Tako i Obradovic, vozio je on dobro, ali je ekipa ostala bez goriva, unistena je stalnim tumbanjem, a dokusurena nesrecnim porazima u EL. On vise nista nije mogao da ucini nakon lose selekcije koje je napravio, pokusao je panicno sa Rochestiem i Colomom, a samo dobio gomilu igraca sa kojim nije znao sta vise da radi (osim Loyda).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Ima jos jedna bitna razlika.

Radonjina sezona, odmah smo bili putujuci cirkus pa se pretvorili u ozbiljnu ekipu.

Ove sezone, Sasa je nas pretvorio u putujuci cirkus. Ekipa mesec ipo dana maltene bez njegove reakcije i reakcije igraca. A cak su silbovanja krenula dok je on bio tu. Pomaka bez.

Naravno, razlika je i sto je u radonjinom slucaju gazda dosta umesao prste kod prelaznog roka pa se vadio.

Ovde Sasa ima mnogo vecu autonomiju, pa su on i njegov karacaic napravili ovaj frankestajn od ekipe. Doduse sad je nesto manji frankestajn no sto je bio.

 

Tako da iako na prvi mah dva slicna slucaja, ima dovoljno razlika da se mogu doneti odredjeni zakljucci.

Da li bi nas Sasa pretvorio u cirkus da je njegov prvi izbor za centra bio zdrav da prodje pripreme i odmah igra, a ne da dovodimo Terija tu? Da li bi bio cirkus da je bilo bolje ponude medju igracima i da nismo morali da dovodimo Rochestija na 2 meseca? 

Silbovanja su krenula, ali se onda povredio Hall, Rochestie potom otisao, ostali bez pleja i patos. Nije ni mogla neka bolja reakcija da se napravi sa postojecom ekipom, bez dovodjenja 2-3 igraca.
Krenuli smo da se vrtimo ukrug, pa odoh da prilegnem : D 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...