Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Zaista ne mogu da verujem da mi uopste i pomisljamo da dovedemo Rocestija. Jeste covek imao neke dobre role, ali je u poznim kosarkaskim godinama! A da ne pominjem da je teska rupa u odbrani. Taman pomislim da Covic ne moze dublje da tone a on napravi ovakav potez, neverovatno zaista... Jos samo Milko Bjelica i to je to, da zatvaramo ovu sezonu pre nego sto je i pocela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gudura said:

Besmislen potez....ne znam sta bih pametno rekao, onaj nemac pojma Sykes mi ima vise smisla nego Djed Rocesti, bar bi se uklopio u Saletov koncept stranac u prajmu i up tempo kosarke

 

Pa Rochesti je igrao kod Saleta. Sezona 2016/17

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista ne vidim nikakvu logiku u ovom potezu ako se ispostavi kao tačan. Ispušena muštikla ujedno bezdan u odbrani od kojeg je jedino Miđet bio gori. Uz to prvenstveno skorer i ispodprosečni plejmejker.

 

Nemojte ljudi ko Boga vas molim.

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je Rocesti to ce biti super,mislite da je Obradovic glup ako njega dovede.Treba nam neko ko pravi prednost u napadu,ko je konstatno prva meta protivnicke odbrane,a to je Rocesti uvijek.Uz njega ce svi igraci da prodisu,nemojte da vam je u glavi samo Alimpijeva Zvezda,to je bilo nesto skroz drugo.Plej koji je konstatna prijetnja u sutu nam treba,da ga ne mogu cuvati ispod bloka,tek tada svi nasi kvaliteti uz jasno definisane kretnje i pozicije u napadu,a to je odlika Sasinih ekipa,ce doci do izrazaja siguran sam.

1 minute ago, Jelencom said:

Ako je Rocesti to ce biti super,mislite da je Obradovic glup ako njega dovede.Treba nam neko ko pravi prednost u napadu,ko je konstatno prva meta protivnicke odbrane,a to je Rocesti uvijek.Uz njega ce svi igraci da prodisu,nemojte da vam je u glavi samo Alimpijeva Zvezda,to je bilo nesto skroz drugo.Plej koji je konstatna prijetnja u sutu nam treba,da ga ne mogu cuvati ispod bloka,tek tada svi nasi kvaliteti uz jasno definisane kretnje i pozicije u napadu,a to je odlika Sasinih ekipa,ce doci do izrazaja siguran sam.

 

Edited by Jelencom
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Ako Rochesti dodje, to je onda znak da se Covic nista vise ne pita u klubu, a vi sada procenite da li je Sasa toliko jak ili Covic toliko bas izlapeo i da ima Rochestog ponovo za vratom svakog 25tog za platu, Bolje da ne lajem

Bio sam ubeđen da se u naš klub nikad više neće vratiti Regland ili Ročesti zbog Čovića ali eto čuda su moguća.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

Zaista ne vidim nikakvu logiku u ovom potezu ako se ispostavi kao tačan. Ispušena muštikla ujedno bezdan u odbrani od kojeg je jedino Miđet bio gori. Uz to prvenstveno skorer i ispodprosečni plejmejker.

 

Nemojte ljudi ko Boga vas molim.

 

Da je Rocesti iz prvog mandata u ovom timu, bio bi ubedljivo najbolji igrac. 

Ostaje da vidimk kakav ce biti sada, u ovim godinama. Iskreno mislim da moze jos da pruzi, da nije tip igraca koji se raspada u 36oj kao neki nasi igraci, sto neko napisa gore, lici na lika koji je profesionalac na max, koji maximalno vodi racuna o sebi, telu... 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Laki21 said:

Zaista ne vidim nikakvu logiku u ovom potezu ako se ispostavi kao tačan. Ispušena muštikla ujedno bezdan u odbrani od kojeg je jedino Miđet bio gori. Uz to prvenstveno skorer i ispodprosečni plejmejker.

 

Nemojte ljudi ko Boga vas molim.

Bolji od Waldena.

 

Jeste prevashodno skorer, ali ispodprosecan nije u organizaciji igre, asistencijama i onome sto cini pleja. Nije vrhunski razigravac, ali sasvim solidan i na EL nivou i u ovim godinama.

Defanzivno ce biti problema, samo ne ocekujem vise od 10-15 njegovih minuta. Da nabrzinu natrpa ako ga ide i podeli 3-4 asistencije.

Npr, prosle godine je bio uz Kampaca i Kalatesa, jedini sa preko 10 asistencija na 40 minuta u Evroligi. To je jedan deo plejmejkinga, ali svakako ga ne cini ispodprosecnim.

 

Ja sam zadovoljan ako dodje.

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Nisam zadovoljan Ročestijem, ali obzirom da je sezona već počela možda je bolje dovesti njega nego nekoga iz g lige kome bi trebalo više vremena za adaptaciju i ko bi tražio više prostora za afirmaciju. Kao prva violina Roč nikako, to smo videli da ne valja, kao skorer i rutiner sa klupe za 10-15 minuta, ok.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Trener Crvene zvezde Saša Obradović rekao je posle pobede u prvom kolu ABA lige protiv Cibone da je pristup utakmici bio ključan.

 

Crveno-beli su slavili ubedljivo na gostovanju u Zagrebu rezultatom 104:66 i bio je to oporavak nakon poraza od Fenerbahčea u Istanbulu, čime je ekipa Saše Obradovića počela novu sezonu u Evroligi prošlog petka.

"Pričali smo nakon Turske da u odnosu na prvu evroligašku utakmicu napravimo drugačiji pristup. Kvalitet je došao do izražaja na svim pozicijama od prvog minuta posle Cibone i pobeda se nije dovodila u pitanje. Poštujemo svakoga, tako i Cibonu. Video sam ih protiv Zadra, vrlo solidno izdanje su imali. Ali znali smo šta treba da radimo, znali smo da se teško nose sa pritiskom, sa fizičkom igrom. Dobro je da smo pobedili i da smo pobedili na ovaj način, sagoreli smo u želji u prvoj utakmici", rekao je Obradović na konferenciji za medije u Zagrebu.

Upitan kako vidi sve probleme i kako će se regionalna liga nositi sa pandemijom virusa korona trener ekipe sa Malog Kalemegdana je rekao:

"Za sve je isto. Nažalost, najviše gubi sport, ali je izuzetno važno da se igra. Ne po cenu života, ali ako treba da se igra na drugi način poput ovih balona, moramo da igramo. Da ne prestajemo. Život je najvažniji, ali baloni su pokazali da se može i tako. Ako je to model, ne smemo da imamo pauzu kao prethodne sezone", rekao je Obradović.

Zvezdu očekuje prva evroligaška utakmica kod kuće protiv Baskonije.

Meč je na programu u petak, od 19 časova, uz direktan prenos na Sport klubu 1.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Napad đene đene, to mu je uvek bio forte, ali živ nisam da vidim kako će u EL i protiv boljih ABA timova da bude skrivan u odbrani. U prvom mandatu nije mogao da sačuva ni jednog beka, pa se onda iz očaja prešlo da čuva trojke, onda su ga naravno unosili pod koš. Tri godine matoriji i samim tim i slabiji i sporiji, na šta će to da liči tek sad ne mogu ni da zamislim. Tu će čitav tim morati da se iskida ne bi li ga nekako zakrpio.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...