Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 hours ago, Wingwalker said:

Ročesti je prvenstveno korektor skora i izmislilac poena...plejmejker stanuje dva bloka od njega.

apsolutno se ne slazem

rocesti je za sve bekove koje trenutno imamo majstor pika i plejmejker sa velikim P

pitanje je samo da li je u njemu ostalo dzebane

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam odakle ide ta priča da je Ročesti plej, pa još sa velikim P. Davitelj i carinik sa gomilom defanzivnih driblinga jer nema fizikalije. Ume da baci neki dobar pas, ali to ume i FČ3, pa ga to ne čini plejem sa velikim P. Ročesti je dobar šuter i to je to. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

jedna od vecih razlika jeste da su i mwill i jovic imali bolje saigrace od roca, kao i neuporedivo boljeg trenera

 

Treba drugačije da gledaš- plej je tu da čini saigrače boljima, a Roč to nije radio. Da je Alempije imao Jovića taj tim bi bio bolji. Ili seti se recimo Karadžinog tima iz sezone 2007/8, kada je plej sa velikim P Omar Kuk krš ekipu podigao na viši nivo. To je posao pleja.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Roč ume da baci asist...prosek karijere mu je preko 5 as-pg ali kod nas nije bio organizator igre. Alimpije je zadnjih deset kola EL shvatio da to što Roč i Feldin ubace da je to blizu polovine naših poena i gledali smo timsku igru KKCZ bez glave i repa dok Roč nabija statistiku za sledeći ugovor.

Iskreno, opet mnogo lepši prizor od onog Gistovog prenemaganja za iste pare.

 

...i nemojte više o Pangosu i Pengosu...aman.

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Utakmica, onako, kilava, prva, nikakva. Nemam zelju za analizom, cak sta vise, prvi put nisam pogledao reprizu niti premotavao jos od ihaaaaa haj.

 

Zvezda je po kladionicama 16. ispred Albe i Asvela, cenim da treba to reci na pocetku sezone. Mislim da cemo pobediti desetak kod kuce i tek poneku na strani. Realni krajnji domet je 12. mesto, licno cu biti zadovoljan time, uz ocekivanje da ne budemo topovska hrana na gostovanjima.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

 

Petrusev je real deal a boga mi i Simonovic. Kako nas ovakvi zaobilaze to mi nije jasno. A kukamo kako nema domacih igraca i gledamo Lazica i Simona... 

 

Prilicno je jasno kako - nismo spremni da nam oni budu prve opcije odmah, a 'filijala' nam sluzi da Filip Covic tapka loptu po 20 sekundi u svakom napadu.

 

2 hours ago, Haggard said:

 

Treba drugačije da gledaš- plej je tu da čini saigrače boljima, a Roč to nije radio. Da je Alempije imao Jovića taj tim bi bio bolji. Ili seti se recimo Karadžinog tima iz sezone 2007/8, kada je plej sa velikim P Omar Kuk krš ekipu podigao na viši nivo. To je posao pleja.

 

A koga je to Rochestie mogao da razigra? Lessorta koji nije znao gde se nalazi? Bjelicu, Lazica, Stefana Jankovica?

 

Nego, sutra se igra sa Cibonom, ko prenosi?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

 

A koga je to Rochestie mogao da razigra? Lessorta koji nije znao gde se nalazi? Bjelicu, Lazica, Stefana Jankovica?

 

 

 

Nenad Mišanović je na proleće 2008 prodat u Dinamo iz Moskve za 300k samo zahvaljujući Omaru Kuku. Pa ti vidi.

Edited by Haggard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Haggard said:

 

Nenad Mišanović je na proleće 2007 prodat u Dinamo iz Moskve za 300k samo zahvaljujući Omaru Kuku. Pa ti vidi.

 

A Tadija je odigrao sezonu karijere sa 20 ppg, nakon koje je i draftovan... Sledeća najbolja mu je verovatno bila ona u Budućnosti kada je imao 17 ppg, a saigrač na pleju mu je opet bio Kuk... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ulicni basketas said:


Slažem se. Samo mi nije jasno kako je sa tim predispozicijama završio/ostao u Megi. Da, ok, Miško čeka dobru ponudu, NBA i slično, ali se ne sećam da je neko zagrizao za njega.

 

Petruseva bi bez razmisljanja pokupilo 90 klubova u Evropi. Medjutim, u Megi je jer je to najsigurnije za njega i Miska. 

 

Inace, bio je i kod nas on, pa nismo uspeli da ga zadrzimo, ko klinac je otisao u Spaniju. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Guru said:

 

A Tadija je odigrao sezonu karijere sa 20 ppg, nakon koje je i draftovan... Sledeća najbolja mu je verovatno bila ona u Budućnosti kada je imao 17 ppg, a saigrač na pleju mu je opet bio Kuk... 

 

...a koliko dobrih lopti su te sezone dobili Mirko Kovač, Šljivančanin i Vujadin za šut spolja  🙂 Omar & Tadija + 10 krševa, pa je to svejedno bila kul i gledljiva ekipa jer je Omar to organizovao i delio teledirigovane pasove. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nagledao sam se prosle sezone jakih imena i ispusenih mustikli kod nas. Videli smo,a mislio sam da je oko toga i postignut "konzensus" ta topiku,da tim putem Zvezda ne treba vise da ide.
Tako da..Rochestie moze slobodno da nas zaobidje,sto se mene tice.

Ionako smatram da nije Sashina soljica caja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

lepo je sto poredite tu zvezdu sa dna evropske kace i ovu sto igra sa fenerom...ali to vam je nidje veze

 

 

Poenta je da dobar plejmejker diže ekipu u kojoj igra bez obzira na nivo košarke koji tim igra. Omar je to radio u svojoj ekipi Zvezde, MWill u svojoj, Jović u svojoj, Roch to NIJE radio u svojoj. Može kroz dobru timsku igru, uigranost i veći broj dodavača da se minimizuje značaj tog jednog osnovnog "pleja" kako ga tradicionalno zovemo, ali kao što vidimo naši domaći igrači su uglavnom u ozbiljnoj svađi sa osnovnim košarkaškim elementima, pa je stoga taj neki starinski plej organizator i dodavač nama i dalje potreban pošto domaća radna snaga uglavnom nije za bolje nego da u ćošku ćeka loptu i po mogućnosti ništa ne komplikuje.

Link to comment
Share on other sites

Zašto je Omar Kuk prodao Mišanovića u Dinamo iz Moskve? Samo zato što je bio u stanju da mu pravovremeno baci pas ispod koša u trenutku kada je ovaj obezbedio dobru poziciju, a taj trenutak obično traje jako kratko. To je radio i Jović sa Cirbesom npr, MWill sa Bobijem takođe. Ili recimo Šilb sa Bobijem, dok nije šilbovan.Takozvano spajanje sa košem. Rochestie to nije mogao da radi jer u trenutku kada je njegov centar obezbedio poziciju i bio spreman za pas, Roch koji ima fizikalije moje strine, se borio za goli život pod pritiskom protivničkih defanzivaca na 10 metara od koša ne videvši ništa oko sebe gledajući iz žabljeg rakursa.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

Roč je u onoj sezoni označavan kao najveći miner ekipe. Bilo je priča da je NČ bio protiv i da nije cenio podatak o broju klubova koje je Roč promenio. Međutim D.A. je insistirao na njemu i na kraju mu je on došao glave. Prilično pouzdana priča koja je išla iz kluba na kraju te sezone. Čak je na skupštini NČ nešto slično rekao javno, bilo je i na forumima tada.

Link to comment
Share on other sites

Da ne bude odmah kao defitizam, pljuvanje i slično ali ono preksinoć je bilo bas loše. Naravno nije nikakva posebna mudrost reci i zakljuciti to, kao sto je još uvek rano donositi zakljucke za celu sezonu kao i davati pouzdane prognoze.

No neke stvari su već prilično jasne dok se neke dosta jasno naslućuju. U prvu grupu svakako spada potvrda onog sto smo znali i pre početka, da smo dosta tanki na poziciji 4. Da nemamo neku opciju za niski post, o deljenju asistencija i razigravanju saigrača (tipa Luke Mitrovica) tek da ne govorimo, nemamo ni neki košarkaški IQ... Šut za 3 nam je još i najpouzdanije oruzije sa ove pozicije.

Sve ovo pod uslovom da Davidovca ne računamo kao igraca koji će dosta minuta provesti na 4. Po ovoj prvoj utakmici i nećemo.

Ono sto se meni nije preterano dopalo i sto mi ne uliva previše poverenja je Obradoviceva ideja da “svi igraju sve”, a mislim na spoljne pozicije. Mislim da to ne može da donese mnogo rezultata na EL nivou. Sa takvom idejom Saša stalno rotira, želeći da održi visok i konstantan nivo agresivnosti ali nekako mi je utisak, barem protiv Fenerbahcea bio, da igrači prakticno ne mogu da stignu da se priviknu niti da pohvataju sa kim su na terenu. Na primer Hol, koji je bio najpozitivniji utisak utakmice, je odlično otvorio istu, kontrolisao i vodio ekipu i meč, a onda je zbog te Obradoviceve vizije u nastavku imao ili nedovoljno lopte i kontrole ili je sve to bilo previše iseckano.

Možda grešim, i svakako da sad nemamo igrace za unutrašnju igru kao u godinama najvećih EL uspeha, ali mislim da ćemo morati da menjaju napadacku filozofiju ili da mnogo više dobijamo iz odbrane. Koja je sa druge strane generalno, za pocetak sezone i jačinu protivnika, bila veoma dobra. 
 

Pozitivan utisak je i kako sada Kuzmic izgleda, naravno da je još daleko od onog igraca koji je bio MVP meseca ali telo mu je mnogo bolje i jace.


Bice ovo duga i teška sezona, posebno kad se uzmu u obzir i problemi sa Koronom, tako da treba biti mnogo strpljiv i pametan.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ridji, u pravu si za četvorke. Sada je tek još jasnije zašto je Radonja insistirao prvo na Ivanu Radenoviću (svi smo se čudili 2013 zašto Borisa Savovića menja Radenovićem), kasnije je toliko verovao u Luku iako je on po fizikalijama granični igrač za ozbiljnu košarku. Jednostavno to su bili pametni igrači koji su razumeli igru i znali sa loptom. Nije čudo da su Radonjine ekipe uglavnom imale dosta visok košarkaški iq, a kako je on otišao tako smo počeli da zaglupljujemo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...