Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

16 minutes ago, Laki21 said:

Napad đene đene, to mu je uvek bio forte, ali živ nisam da vidim kako će u EL i protiv boljih ABA timova da bude skrivan u odbrani. U prvom mandatu nije mogao da sačuva ni jednog beka, pa se onda iz očaja prešlo da čuva trojke, onda su ga naravno unosili pod koš. Tri godine matoriji i samim tim i slabiji i sporiji, na šta će to da liči tek sad ne mogu ni da zamislim. Tu će čitav tim morati da se iskida ne bi li ga nekako zakrpio.

Za razliku od prvog mandata, sada ce uglavnom imati za matchup rezerve, a ne startere, pa bi bar u teoriji to moglo da izgleda za nijansu bolje + sto sad imamo trenera kome je defanziva mnogo bitnija nego Alimpijevicu, pa se nadam da bi umeo da ga sakrije pozadi, vec ga je trenirao, pa valjda zna sta cini.

Prosle godine prvi deo sezone nam je bekap plej bio onaj sto je rupa u odbrani, ali zato u napadu baca bidermajer dodavanja protivniku u ruke.

 

I ja bih voleo da je neki Pengos uleteo na ovaj tim ili mladji a kvalitetniji igrac, ali izgleda moramo da se krpimo na ovaj nacin. 
U svakom slucaju, da sacekamo, mozda je sve ovo patka.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, John Terry said:

Kad pitas nase navijace da li razumeju da klub nema puno para, svi ce ti reci da razumeju.

 

Kad gledas sta pisu, ne bi se reklo da razumeju.

 

Ako jeste Roch, dobrodosao!

 

Imali smo mi dobar budzet prosle sezone, najveci u istoriji kluba, pa znamo sta je bilo... Nije sve u kolicini novca, vazno je i znati njime upravljati i pametno ulagati. Videli smo na primer sta su Terza i Mrkela uradili u FK od 100 miliona eura koliko smo prihodovali u tri godine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako se obistini, ja zadovoljan. Sigurni poeni sa klupe, ume da izmisli poene, a i solidan do vrlo dobar asistent. Sve ono što nam je falilo. U odbrani rupa, ali uveren sam da će Sale umeti da ga sakrije, ionako nam je roster pun dobrih defanzivaca. Takođe će i Loydu biti mnogo lakše jer neće cela protivnička ekipa biti na njega usresredjena. Jedini su problem godine ali mislim da je on spreman za jos bar dve godine vrhunske košarke. Živeli!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Wingwalker said:

Cigania zaboravila sa kojom kamatom Roč uzvrati sve što ubace preko njega.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

Ja ni najmanje. Ali i preko BBa smo primali brdo poena. Tejlor treba da bude back-up, 1 u 12 igraca koje treba sakriti. Za dobrog trenera piece of cake. Tea treneri kriju celu karijeru. Spo uspeva da sakrije i fuckin' Duncan Robinsona, tako da taj argument za back-up pleja nije validan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, L' Imperatore said:

 

Taman htedoh da kažem ☺️

 

A za dalje mi stao mozak. Ako bi mogli dobri ljudi da mi pomognu, ko još od tamnopute braće vuče korene iz Nikšića?

 

Needham, Cobbs, Cook, Rice.

 

1 hour ago, Gudura said:

Besmislen potez....ne znam sta bih pametno rekao, onaj nemac pojma Sykes mi ima vise smisla nego Djed Rocesti, bar bi se uklopio u Saletov koncept stranac u prajmu i up tempo kosarke

 

Posledica nedostatka mladih igraca i novih majstora je da igraci kao sto su Huertas, Rochestie, Carroll, Dixon, mogu da igraju i u poznim godinama i pozeljniji su od nekih anonimnih Smithova ili Morgana iz USA.

 

Prosto, proveren kvalitet, a EC klubovi i oni nize su tu da promovisu nove majstore i da im budu odskocna daska. Ako zelis da igras EL, nema sta da eksperimentises, oslanjas se na proverene snage i trazis nacin da dovedes proverene snage.

 

Mi smo u sezoni 2017/18 imali ukupno dva beka koja nesto valjaju, sad ih je cetiri u rotaciji, a i ne treba nam jos jedan nabijeni koji igra dobru odbranu i nema sut, treba nam suprotan igrac.

 

Dobrodoslica za Taylora.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ponekad mi bude zao ljudi koji imaju neku nadu i uverenje kako cemo mi da napravimo neki iskorak sto se tice Evrolige. Necemo sigurno dok je Covic na celu kluba, u to budite apsolutno sigurni, tako da je krajnje nebitno hoce li doci Rocesti, Rakocevic ili Lorenzo. Mi smo svoj plafon dotakli, nas zenit je prosao u eri Radonjica. Ne znam kako to neki ljudi ne kapiraju, ali nada je cudo, ja ih razumem. Ako je neko polagao velike nade i ocekivanja, cak i nerealna, to sam ja, ali vremenom shvatis o cemu se radi pa dodjes do prave slike. Mi mozemo ovako jos 15god da igramo Evroligu i budemo izmedju 9-13 mesta. Ako to vas zadovoljava onda dobro, svakako da je to bolje nego ono sto smo gledali nekada. Ali da li je to dovoljno? Hoce li nas kosarkaska Evropa pamtiti kada iz Evrolige isceznemo? Nece, verujte mi. Sad nas pamte uglavnom po tome sto imamo dobro navijanje, ali i to realno dosta jenjava i nije kao sto je nekad bilo pre par godina. Pitamo se zasto je to tako? Pa ne mozes biti neiskren i ocekivati iskrenu podrsku navijaca, to prosto ne ide. Klub u kome vlada diktatura jednog coveka i u kom nema suceljavanja misljenja ne moze dalje od ovoga da napreduje, jednostavno ne moze. Klub u kome je covek ostavio na glavna mesta svoju zenu, zetove, kumove, i jos pokusao da proturi sina da igra Evroligu i bude prvi plej. Pokusao sam da nadjem klub koji po nepotizmu lici na nas, ali nisam uspeo. Zao mi je Obradovica koji sigurno ima ciste namere, jos uvek nije ukapirao u sta se upleo. Jedini nas spas je bio da se gospodin sujeta spusti malo na zemlju i vrati Radonjica koji nam se bukvalno sam nudio, to je bila jedinstvena prilika da nastavimo starom stazom slave, i da se usput nekako otarasimo ovog sujetnog. Ali ne vredi...sujeta je cudo, on misli da je najveci i najpametniji i to je to, ne vredi pricati dalje. Nemojte pogresno da me razumete, Radonjic nije najbolji trener na svetu, ali je najbolji za Zvezdu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mozemo mi da diskutijemo i dajemo argumente zasto da i zasto ne, neki znate kosarku bolje a neki je znamo skromno, ali dozvolite da Sasa Obradovic zna najbolje sta mu treba u timu pa da zato verujemo u njegove odluke. Covek zna sta radi, slagali se mi (neki) ili ne. Koji god da je igrac u pitanju, Rocesti ili neko treci.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

meni sve ovo deluje zbrda - zdola, pogotovo neki potpisi tipa Simonovic, Walden, Reath, pa i pokojni Rochesti sa onim malim rucicama

 

daleko od nekog ozbiljnog planskog pristupa u gradjenju rostera

Edited by SunZero
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Logicno bi bilo da potpisemo nekog mladjeg amera na 1+1 ili 2+1 i da gradimo okosnicu tima za narednu sezonu, jer ove i onako nemamo previse ambicija u EL.

 

Mi nemamo sansu za top8 u sezoni u kojoj nema publike i tu nema rasprave. 10+ pobeda u EL i titula u ABA su imperativ. I da zadrzimo 8 igraca iz ove sezone u narednoj, uz nesto jači budzet ako bude prihoda od publike.

 

Ne znam kakvi su ugovori, ali verujem da cemo moci da zadrzimo sve igrace koje budemo zeleli. 

 

Baskonija nam je bas ozbiljan reper trenutnog stanja i bice veliki podvig pobediti ih bez startnog centra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi na zalost trenutno nismo u mogucnosti da napravimo ozbiljan iskorak u EL dok god nam je domace jezgro ovako slabo kao prethodnih godina, tesko da bi tu i Radonjic pomogao ista. Opcije su nam da biramo proverene ali ipak felericne strance ili macke u dzaku preko bare.

Ozbiljan minus za klub koji ima i svoju razvojnu filijalu u koju ulupa ozbiljan novac je da nije uspeo da nadje 10 godina zamenu za faking Lazica, ili da godinama izbaci mladog pleja, centra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nisam pomno pratio...gde treba da se potpiše za tih petnajs godina Evro lige od 09-13 mesta...?

i ko to nama duguje bolji rejting, tretman ili uslove u evropskoj klubskoj košarci i na osnovu čega...?

nema potrebe za smislenim odgovorom jer vode ne drži.

 

uzgred: 

Roč je kod nas od odigranog 21 EL susreta u samo 5 imao jednocifreni PIR...a sa Himkijem 38.

Realu je ubacio 18, Barseloni 22, Makabiju 22, Broseu 22, Olimpiakosu 20...Himkiju mučenom rekordnih 27.

Imao je 5 asista u proseku a samo se setite koliko njegovih pasova je potrošeno na machine-gun Feldina i legendarni tandem Bjelica - Lesor...ako treba ovaj niz da se nastavi...Janković, Šiomiga Đura Antić, Radičević, Jovanović...pa i onaj na kraju.

 

Sada će uz manju minutažu i što je najbitnije u sigurno boljem timu moći biti efektivniji.

Prošlosezonski Oli teško da je po timskoj hemiji i definisanim ulogama bio više od pola klase ispred baš te Alimpijeve EL KKCZ.

Edited by Wingwalker
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

Cigania je već zaboravila sa kojom lakoćom i kamatom Roč uzvrati sve što ubace preko njega...baja jednostavno izmišlja poene a lopte ne jede.

 

 

 

 

 

 

Roch je umetnik, tu nema dileme. Jedan od vecih koji je igrao za nas tim poslednjih dwsetak godina. Ovde svi pricaju kako cw mu odlicno leci uloga bekap pleja za 10 do 15 minuta ali problem je sto nama trrba ili prvi plej ili suterska masina na dva. Roch je i dalje bolji igrac od halla i sa ovih 36 ljeta i nema on tu kome da bude bekap, ali je pitanje da li je u tim godinama dovoljno dobar za prvog pleja i da li mu je ta uloga projektovana

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

One nesrećne sezone sa Alimpijem na klupi, Rochesti bio je jedna od retkih svetlih tačaka. U drugoj polovini sezone, samo su on i Omić igrali konstantno, dok su ostali bili tuga i žalost...

 

Svaka časti i Kvinsiju i MWill-u, ali ja lično nisam video boljeg stranca u dresu Zvezde.

 

Znam da će, ako do ovog potpisa dođe, verovatno imati dosta drugačiju ulogu nego pre, ali ako isporuči i deo onoga iz prvog mandata biću zadovoljan.

 

Ovom utakmicom me je kupio:

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...