Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Dosta jak upis sa "hvaljenjem" Simona. Da je neko drugi već bi mislio da je neka zajebancija ili botovanje. 

 

Ono što moje laicke oči vide kod Simona je sinonim za nedostatak bbiq na terenu. Bukvalno mozga bez igra. Zaletanje na igrača, prikenjavanje drugima nakon njegovih gresaka. Slabasan u odbrani posta, strana pomoći ne postoji, zaštita obruca ne postoji. Spor na nogama za bekove, preslab za visoke. Jedino što ima je solidan sut bez driblinga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Obi-WanIma svega toga što si napisao za Simonovića, ali nije bilo u prošloj utakmici i tu je @Princetonu pravu. Htedoh i ja da napipem nešto na tu temu ali sam se toliko smorio zbog svega što se dešavalo na utakmici da nisam imao snage. Odlično drugo poluvreme je odigrao. Zamalo uspeo da nas, uz Dobrića, vrati na sam egal. Vezao je nekoliko napada u tim trenucima kad smo se vraćali i uz dobru odbranu smo bili na jednocifrenom zaostatku. Da nije bilo gluposti Voldena bili bi na posed-dva razlike i ko zna kako bi se dalje odvijalo. 

 

Da se razumemo, problematičan je njegov pristup, reakcije, ispadanje u odbrani, ove sezone, ali ne u drugoj utakmici protiv Igokee. 

Edited by Knipex
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/28/2021 at 3:58 PM, goldberg said:

Kompletna Igokea je najtezi moguci protivnik od tri ponudjena i jedini za koji mislim da ima neke male sanse da nas izbaci u PO.

 

Mornar ne igra odbranu, ne umeju da igraju ni protiv koga kada je gusto, Cedevita je neozbiljno sastavila tim, protiv njih je zagarantovana dominacija u skokovima.

 

On 4/28/2021 at 6:10 PM, Del Piero said:

Rasplet pred playoff tesko da je mogao da bude bolji po nas.

 

Volsebno smo se docepali prvog mesta, u polufinalu igramo sa Igokeom, kojoj svaka cast, ali to je ekipa koja je sastavila tim pokupivsi solidne igrace Zadra, FMPa, Krke, Mege...dok Buducnost mora da predje preko Mornara koji se potpuno podigao u zavrsnici sezone i nesumnjivo je treca ekipa na Jadranu. Vrlo tesko moze Mornar do finala, ali nikad se ne zna.

 

On 4/28/2021 at 7:05 PM, Markoss said:

Da, da, odlicno nam se sve namestilo.

 

Mucili smo se dve tekme sa Igokeom od kako se Radonja vratio, ali cenim da cemo sa 2-0 u finale. Nece biti lako, ali saglasan sam da smo kvalitetniji.

 

S druge strane Mornar ce propisno oznojiti Buducnost, bice klanja, oni su luda ekipa, ako ih bude sve islo, mogu da iznenade, ali ipak cenim 2-1 za Buducnost.

 

On 4/28/2021 at 11:03 PM, John Dies at the End said:

Tesko da je Igokea trenutno kvalitetnija ekipa od Future i Mornara... Ekipa kojoj je cirkuzant Pot prvi pg je naj laksi moguci protivnik.

 

Ne bih da se pravim vazan, ali evo da se prisetimo prognoza.

 

Sta se desilo? Mi igramo majstoricu sa Igokeom nakon sto su nas razneli u 2. mecu, buducnost lagano pregazila mornar u oba poluvremena, Pullen koji je miljenik foruma se ispromasivao u drugom mecu.

 

I previse sam gledao meceva Mornara (i Cedevite) da ne znam da oni nikome ne mogu da budu pretnja u PO i nikoga ne mogu da dobiju, osim ako se ne sastanu medjusobno. U PO moras da "mrzis" protivnika, da se boris za svaku loptu, da pronadjes nadahnuce, da sanjas titulu, a ove dve ekipe ne umeju ili nece da se bore - Cedevita ne moze da igra ni sa kim bez centra (Kuzmic i Nnoko su Jordani i Howardi iz najboljih dana za mucene Marinkovica i Dimeca - Kuzmic je sakupio 7 skokova protiv Cedevite), dok Mornar nema trenera, nema sistem, ne igra odbranu, tu su da igraju "lepu kosarku" koja moze da bude simpaticna nekome ko ne navija za njih.

 

Naravno da je Buducnost lagano prosla u finale, dok nama ostaje da dobijemo 3 uzastopna meca u Bg inace mozemo da se pozdravimo sa titulom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zar nisi rekao da je Igokea jedini ozbiljan protivnik? Otkud sad da moramo da dobijemo i oba meca u Bgu u finalu ako mislimo da osvojimo titulu?

Zar ne rece da Milojevic nema pojma i da nemamo brige s futurom?

Ja to tumacim da lagano mozemo do brejka u PG.

Link to comment
Share on other sites

Lepo pise:

 

Quote

Kompletna Igokea je najtezi moguci protivnik od tri ponudjena i jedini za koji mislim da ima neke male sanse da nas izbaci u PO.

 

Znaci, od Cedevite, Mornara i njih.

 

Naravno da i dalje stojim iza toga da je Milojevic prosecan trener, ali je Buducnost kvalitetna ekipa i ima jak domaci teren sa sudjenjem koje joj je naklonjeno - jer oni zele da nas zbace sa trona. Zato ne verujem da mozemo da ih dobijemo tamo sa 1:1 u BG.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goldberg said:

Lepo pise:

 

 

Znaci, od Cedevite, Mornara i njih.

 

Naravno da i dalje stojim iza toga da je Milojevic prosecan trener, ali je Buducnost kvalitetna ekipa i ima jak domaci teren sa sudjenjem koje joj je naklonjeno - jer oni zele da nas zbace sa trona. Zato ne verujem da mozemo da ih dobijemo tamo sa 1:1 u BG.

Aha. Znaci dobice nas na autopilotu.

Da se razumemo, ne mislim ni ja da ja Miloje sjajan trener, al ne ide to bas tako.

Razliku izmedju Igokee i Buducnosti ces videti u finalu, bilo da budemo mi protivnik ili Igokea.

Link to comment
Share on other sites

Milojevic i nije dobio nijedan mec sa protivnikom koji je vodio ili igrao egao od pocetka do kraja.

 

Buducnost bas lepo igra bez pritiska - kad povede sa +10 ili kad naidje na losu odbranu. Tako su lagano okrenuli i Cedevitu i Mornar - jer su znali da egal ili -5 znaci njihovu pobedu. Prosto, Mornar ne ume da brani nista, a Cedevita nema petice.

 

Nas ce Milojevic gledati odmah da svede na dvocifreni minus i mirno privede mec kraju, a u PG moze da racuna na podrsku sudija koje ce suditi onako kako njima odgovara (ne moraju krasti, niti kazem da ce biti kradje). U BG mozemo da ih dobijemo, ali moracemo da povedemo sa 2:0, sto opet znaci da moramo dobiti 3 naredna meca u BG.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

Milojevic i nije dobio nijedan mec sa protivnikom koji je vodio ili igrao egao od pocetka do kraja.

 

Buducnost bas lepo igra bez pritiska - kad povede sa +10 ili kad naidje na losu odbranu. Tako su lagano okrenuli i Cedevitu i Mornar - jer su znali da egal ili -5 znaci njihovu pobedu. Prosto, Mornar ne ume da brani nista, a Cedevita nema petice.

 

Nas ce Milojevic gledati odmah da svede na dvocifreni minus i mirno privede mec kraju, a u PG moze da racuna na podrsku sudija koje ce suditi onako kako njima odgovara (ne moraju krasti, niti kazem da ce biti kradje). U BG mozemo da ih dobijemo, ali moracemo da povedemo sa 2:0, sto opet znaci da moramo dobiti 3 naredna meca u BG.

 

Jeste Monako u prvom mecu. 

A sem te serije sa Monakom i one jedne tekme sa Mornarom, nije ni bilo mnogo takvih izazova, a i da jeste to znaci da trener ima neki fejl jer je uzorak vise nego mali. 

 

Kako mi imamo mnogo nedostataka tako imaju i oni, pogotovo sto prednost domaceg terena vise nije tolika prednost kao pre. Tako da ako je tesko zamisliti da mozemo dobiti oba meca u beogradu, isto tako je tesko zamisliti da oni mogu da dobiju oba u pg, sto vuce seriju u 5u utakmicu. Samo pre toga mora da se resi i  fudbaler. 

 

Link to comment
Share on other sites

Monaco je sam sebe pobedio, nije pobedila Buducnost tako sto je privela mec kraju nego su pogodili neke lude suteve, a Monaco je bukvalno promasivao zicere i prodavao lopte.

 

To nije pobeda trenera, nego srecna okolnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Knipex said:

Da se razumemo, problematičan je njegov pristup, reakcije, ispadanje u odbrani, ove sezone, ali ne u drugoj utakmici protiv Igokee. 

to je jedna utakmica

i slazem se da je bio medju boljima...sto opet, nazalost, ne znaci mnogo...posto je ostatak ekipe bio ocajan

i svakako ne stoji da je vec mesec dana medju boljima

resio i princeton malo da tera kontru

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

resio i princeton malo da tera kontru

 

Standardni forumski upis, ako hoces malo da docaras poentu, moras malo da ga das po gasu.. ali ozbiljno, Simon odigra jednu od boljih utakmica, jedini koji je pokazao karakter i da mu je stalo da pobjedi, ovdje ne samo da nema pohvale, nego se zaredali postovi "jedva cekam kraj sezone da ga vise ne gledam". Pa jbmgaja - makar ovi sto nadgledaju facijalne ekspresije i reakcije, da kazu, "Dobar je bio Simon, i dalje me nervira, ali nije bio los". Evo i @Obi-Wan ne napise post u 100god. ali ga trigeruje post o pohvali Simona, koji ne moze da ne prodje bez njegove reakcije. Nigdje osvrta na utakmicu sa Igokeom, ali su tu par opsirnih zapazanja na nekvalitete igraca (sa kojim se slazem), ali nista precizno u odnosu na utakmicu o kojoj je rijec. Treba reci da je Igokea ugusila nase bekove (glavne igrace!) Waldena i Lloyda koji su odigrali katastrofalno utakmicu. Da su nam odsjekli unutrasnju igru, i da malte ne nismo imali kontribuciju nijednog naseg visokog, i da Radonjic nije dobro pripremio utakmicu. A ne Simon, sta Simon koji qurac?!

 

Treba ga staviti u ulogu za koju je namjenjen, kao npr. Sehovic u Buducnosti. Sve preko toga sto je primoran da igra, vise je zbog odredjenih okolnosti, a ne njegove namjene i uloge. Koliko god da su navedeni nekvaliteti tacni, on je mmajstor svoje uloge za ABA ligu, i da svaki nas igrac (+trener) da doprinos kao on, mi bi na autopilotu zavrsili ligu.

 

Opet da se vratim na statistiku, 11 poena (2/3 za dva, 1/2 za tri, 4/4 slobodna) indeks korisnosti 9. Bio je na cetvorci, nijednom nije napadnut 1na1 na niskom postu. Pritiskao je loptu daleko od linije za 3 poena, igrao presing po citavom terenu, udvajao bekove i nijednom do izrazaja nisu dosle njegove spore lateralne kretnje. Izbalansirao je petorku, nije napravio ni jednu gresku, isporucio svoje u napadu - za ulogu i namjenu jedna veoma dobra partija sa njegove strane.

 

U jednom trenutku smo ispali iz odbrane poslije lose komunikacije u pnr, i on je morao sa strane pomoci da napravi faul. Poslije toga je bio iznerviran na suigrace, jer mu je to bio drugi faul i morao na klupu zbog gluposti suigraca. Eh sad, neko sa strane ko gleda i koga Simon nervira najstrasnije, njega ovaj detalj baca u trans, iskace mu vena na celu, hoce da razbije TV. Nervoza zbog lose utakmice, sto nas dere neka Igokea, jos Simon nakurceni u krupnom planu kako pravi faul, to mora negdje da se istrese, a 'dje ako ne ovdje na forumu... i takve postove treba docekati na bekend, jer nisu pravedni jbga.

 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

@Princeton Slazem se. Glavne kritike igre Simonovica su:

 

1. Sto on, a ne Radanov? Pa mozda zato sto Radanov ne moze da igra na 4 i tu se prica zavrsava.

 

2. Sto igra toliko? Pa mozda zato sto se MJK povredio inace bi i njegova uloga bila mizerna.

 

3. Zasto je oteran JOB, eto sada Simonovica da nas uveseljava? Pa imala je i Buducnost Clarka koji je isto odlican igrac, pa smo videli na sta je to licilo i kako su lagano pukli (mala pomoc: ne zato sto je Covic odigrao partije karijere).

 

Mislim da se preko Simonovica kritikuje Radonjic, a zaboravlja se koliko smo nakaradno sastavili tim - ne racunajuci nespremnog Coloma, imamo po dva pleja i beka, pa onda cetiri krila, cetiri cetvorke i dve petice. Ne znam sta je bilo Obradovicu u glavi kada je sastavljao tim, ali on je taj koji je insistirao da budu u timu i Terry i Reath, koji je doveo JOBa, a zadrzao Kuridzu, Simonovica i Simanica, on je bio taj koji je doveo Halla koji je potpuno nepotreban igrac. On je taj koji je sastavio ekipu sa 16 igraca da mu Simanic i Radanov kao 13. i 14. broje novce na tribinama, on je taj koji nije doveo prvog pleja i prvog centra (JOB nije centar, Hall nije prvi plej).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

@Princeton Slazem se. Glavne kritike igre Simonovica su:

 

1. Sto on, a ne Radanov? Pa mozda zato sto Radanov ne moze da igra na 4 i tu se prica zavrsava.

 

2. Sto igra toliko? Pa mozda zato sto se MJK povredio inace bi i njegova uloga bila mizerna.

 

3. Zasto je oteran JOB, eto sada Simonovica da nas uveseljava? Pa imala je i Buducnost Clarka koji je isto odlican igrac, pa smo videli na sta je to licilo i kako su lagano pukli (mala pomoc: ne zato sto je Covic odigrao partije karijere).

 

Mislim da se preko Simonovica kritikuje Radonjic, a zaboravlja se koliko smo nakaradno sastavili tim - ne racunajuci nespremnog Coloma, imamo po dva pleja i beka, pa onda cetiri krila, cetiri cetvorke i dve petice. Ne znam sta je bilo Obradovicu u glavi kada je sastavljao tim, ali on je taj koji je insistirao da budu u timu i Terry i Reath, koji je doveo JOBa, a zadrzao Kuridzu, Simonovica i Simanica, on je bio taj koji je doveo Halla koji je potpuno nepotreban igrac. On je taj koji je sastavio ekipu sa 16 igraca da mu Simanic i Radanov kao 13. i 14. broje novce na tribinama, on je taj koji nije doveo prvog pleja i prvog centra (JOB nije centar, Hall nije prvi plej).

 

Pa otprilike svi navedeni argumenti su po meni validni, da smo imali perfektnu sezonu.

 

Radanov je svakako trebao da dobije vecu sansu, da se radi na razigravanju i testiranju njegovih mogucnosti. Nisu direktno povezane uloge, pa ne mogu da se porede kruske i jabuke, ali mogao je sastav malo da se pretumba i da se umanji Simonova minutaza, zarad ukazivanja prilike Radanovu (sto se tice kompletne sezone). Na zalost, rezultatski nestabilna sezona, nesto losija selekcija, i promjena trenera je rezultiralo u ne bas pravoj sansi, tako da smo ostali na statusu kvo. U vezi direktnog matchup-a sa Igokeom, nadam se da niko zdravog kosarkaskog razuma nije prizeljkivao vise Radanova, a manje Simona.

 

MJK nam nedostaje, pogotovo njegova fizicka prisutnost, da iskontrolise reket. Reath bi trebao da je u stanju da odradi sve sto i MJK, ali je imao bas losu zadnju utakmicu, skoro bez ikakvog pozitivnog uticaja. Simon sa svojim tweener mogucnostima je neko ko moze da mijenja tok utakmice, natjera protivnika na promjenu. Isto kao i Davidovac, moraju da iskoriste svoje prednosti u odnosu na Ilica/Fundica, da ih natjeraju na izlazak vani na sut, da iskoriste svoju brzinu i napadnu licem. U odbrani timski hustle, morace se rukavi dobro zasukati i borba.

 

U Radonja eri, JOB je vidjen jedino na petici, nema bas puno dodirnih tacki sa Simonom. Svakako da ga je bilo bolje zadrzati, adaptirati timsku igru njegovim kvalitetima. Reciprocno da je i on bio u stanju da se prilagodi novonastaloj situaciji, donio bi duplo vise nego Kuzma i Reath zajedno, ali ocigledno se nisu poklopile nase vizije sa njegovim. Razumijem da su ljudi kivni, projekcije u glavi su totalno drugacije od realnog stanja na terenu - za to svakako mogu da kritikuju Radonju, ali ne svakih par dana, i ne mora se sva ta negativna energija prelijevati na ostale igrace koji nisu po volji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Previše lomljenja kopalja i loše energije na forumu oko Simonovića.

 

Valjda je jasno da niko ne smatra da je on naš glavni problem ove sezone. Isto tako, trebalo bi da je jasno da je svaka (preterana ili prečesta) kritika Simona u stvari lenji pokušaj da se personalizuje problem koji kao tim imamo, a on (nekada je to Laza, nekada Hall, Colom, JOB...) preuzme na sebe fokus svih kritika i nezadovoljstava.

 

U tom smislu razumem i jedne i druge, ali uvek ću držati stranu onoga ko se potrudi da, kroz duži post i sa solidnim argumentima objasni svoj stav, nego onog koji napiše oneliner u fazonu "taj i taj igrač nema pojma". I zato apelujem, radi kvaliteta i čitljivosti foruma, da se svako potrudi, koliko je u stanju, da artikuliše svoje mišljenje i napiše više od jednog ili dva reda kada iznosi neki stav/mišljenje. Lično, da sam moderator, brisao bih svaki komentar sličan onome što sam gore stavio pod znake navoda, jer ničim ne doprinosi kvalitetu rasprave na temi KKCZ.

 

Forum je drugačiji medij od tvitera, fb, ig i sličnih, gde prolaze kratke bombastične objave jer je takva priroda tih platformi. Napiši slobodno na tviteru Laza batler i Simon vetrenjača, ali dođi na ovaj forum i objasni zašto.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Razdvajam postove jer su različiti po prirodi i poruci.

 

Zovite me neznalicom, ali ja i dalje smatram da nam je u rosteru, ovakav kakav je i posle svega što smo prošli ove sezone, Duop Reath jedan od 3-4 ključna igrača. Pisao sam u par postova o njegovim kvalitetima i potencijalu koji ima, da se ne ponavljam, koga interesuje može da nađe.

 

On je na žalost jedini visoki koji može nešto konkretno da nam pruži na obe strane, kakav god da je matchup. I to na najkritičnijoj poziciji na kojoj nam plejada protivničkih čevorki osrednjeg ili fringe EL/EC kvaliteta zadaje ozbiljne probleme u ABA. Da ostavimo na stranu pitanje zašto nam jedan do kraja neformiran i nekompletan igrač mnogo znači, gorak ukus ostavlja i njegovo trenutno stanje na parketu gde nije bio u stanju da ostvari kontinuitet igara, prvo zbog bolesti, a onda i nezgodne povrede. Time je naša šansa za osvajanje ABA znatno oslabljena i ozbiljno dovedena u pitanje. Lično smatram da ćemo dobiti Igokeu u majstorici. Ako ništa drugo, voljni momenat i fokus će biti na maksimumu, što bi trebalo da bude dovoljno za protivnika koji zaslužuje veliko poštovanje za celu sezonu i posebno za mečeve koje je odigrao protiv nas, ali, with all due respect, nema dovoljno kvaliteta da u seriji pruža odlične partije na obe strane terena. Naravno, upset je uvek moguć i ne isključujem ga, ali mi bi morali odigrati i energetski i košarkaški jako loš meč, da bi se to desilo. Valjda smo takav ispucali u Laktašima pre neki dan.

 

Odgledao sam oba meča u seriji, ali ne sa potrebnim fokusom i ne svaki minut. Uz ovu ogradu, primetio sam da smo prilično štedeli Davidovca (oko 24min u proseku, na 12 ppg samo 6 uzetih šuteva i tek 1.5 asista). Dobrić (29) i Lojd (32), uz Voldena (22) vodeći strelci tima, dali su 20 poena više od svih ostalih igrača u rosteru. Timskih 15 skokova više za nas koji nisu doneli prevagu u rezultatu i poražavajućih 9 asista manje. To su neki paramatri od kojih mora da se krene. Da li trošiti Dedu u mečapu sa Ilićem ili mu dati veću kreativnost i decision making, posebno jer je Hall postao teški minus igrač, a Volden se muči. Kako uključiti još igrača u poentiranje i vice versa, kako smanjiti broj igrača Igokee koji postižu poene, posebno oni koji nisu nosioci. Bolja eksploatacija centara, kako znamo i umemo i proračunati rizik sa Reathom na poziciji 4 više od 6 minuta, koliko ima u proseku na prva 2 meča. Naravno, svaka analiza ovog tipa pada u vodu ako nas krenu trojke, ili Lojd podivlja, što bi uz ozbiljnu odbranu i motiv koji moramo da imamo bilo skoro sigurno dovoljno za pobedu, možda i ubedljivu. Ne bi nam bilo prvi put da dobijamo mečeve na šutersko ludilo. Ali to svakako ne bi rešilo neke goruće probleme, već ih samo stavilo pod tepih do potencijalne finalne serije. No, da ne cepidlačim preterano. Da se dobije ovaj meč na bilo koji način, a onda da se okrene analizama pred odlučujuće mečeve protiv Budućnosti. 

 

 

Edited by madafaka73
Slovne greške
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Princeton said:

Standardni forumski upis, ako hoces malo da docaras poentu, moras malo da ga das po gasu.. ali ozbiljno, Simon odigra jednu od boljih utakmica

lepo je sto si izdvojio samo ono sto ti odgovara, ali nije korektno

ja sam upravo i konstatovao da je odigrao, za  njega, solidnu do vrlo dobru tekmu

ako bih zeleo da nastavim u tom tonu rekao bih standardna forumaska busija, gde se vrti svoja prica bez obzira na to ko je sta napisao i sta se realno desava

 

 

3 hours ago, Princeton said:

Svakako da ga je bilo bolje zadrzati, adaptirati timsku igru njegovim kvalitetima

cini mi se da si na ovu temu pisao skroz suprotno pre samo mesec-dva

 

Quote


gorak ukus ostavlja i njegovo trenutno stanje na parketu gde nije bio u stanju da ostvari kontinuitet igara, prvo zbog bolesti, a onda i nezgodne povrede

ima ovde nesto i do odluke kluba/trenera da se ne oslanjaju previse na njega posto valjda ne zeli da potpise novi ugovor

i dok je to mozda i imalo nekog smisla(verovatno nije) kad smo bili nakrcani na 4...nakon onih silbovanja definitivno vise nije

i trebalo je raditi na njegovom uklapanju

Edited by Takeshi_Kovacs
Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2021 at 7:51 PM, Константин said:

 

Е што волим ове чуваре ватре, баш ти је поређење🙂

Драган Бајић је био фудбалер (играо за Слогу из Трна једно мјесто поред Бањалуке) и са кошарком није имао ама баш никакве везе док у 30тим годинама није постао помоћни тренер. ОК, занимљива биографија за неки часопис забавног карактера, али ако ти мислиш да је нормално да почисти са паркета Радоњића онда ок.

Ovo nije tačno uopšte. 

Link to comment
Share on other sites

Simonović nije najgori na terenu. Ima tu dosta kandidata. Loš jeste, ali mu niko ne sme prebaciti bilo šta za fizičku spremnost. Može da igra 40 minuta bez problema u 35-oj godini. Lizne obe šake, namesti zaliske i udri. E, sad, taj isti Simonović nikada nije bio neki sjajan odbrambeni igrač, uglavnom je guran sve vreme na 4, iako konstitucijom ne može da sačuva većinu težih četvorki. Gotovo svaki ga unese u koš. Ono mlataranje rukama i sitni koraci su uglavnom ceo njegov opus. On je onaj igrač koji kada poludi, može da saspe gomilu šuteva i da potopi protivnika. To ove sezone nismo često viđali, ali to nije onaj Simon od pre par godina, pa i ne čudi previše. Neko napisa da je Rit nemač pojma i da ne bi video više prvi tim za ono bacanje Dobriću u noge. Čovek nema minutažu, ne igra, nema samopouzdanje, jednostavno ga Radonja ne vidi u timu i ulazi po par minuta samo zato što je Kuridža povređen, a DeDa crkava kao da ima 45 godina. Kuzmić i dalje drvo, Noko već dugo traži formu i moramo da koristimo Rita više. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

lepo je sto si izdvojio samo ono sto ti odgovara, ali nije korektno

ja sam upravo i konstatovao da je odigrao, za  njega, solidnu do vrlo dobru tekmu

ako bih zeleo da nastavim u tom tonu rekao bih standardna forumaska busija, gde se vrti svoja prica bez obzira na to ko je sta napisao i sta se realno desava

 

 

cini mi se da si na ovu temu pisao skroz suprotno pre samo mesec-dva

 

Izdvojio sam dio na koji sam odgovarao. "Standardni forumski upis" se odnosio na moj post, i na moje hvaljenje Simonovica, a ne na tvoj reply. Iako je doslo do ociglednog nesporazuma, interesantno je procitati ostatak tvog izlaganja, samo da bi u sljedecem quote odradio isto to sto si meni spocitao. Isjekao si mi izlaganje, i ostavio jednu recenicu gdje se totalno gubi moja poenta u vezi JOB-a, koje se ni za nijansu ne razlikuje od ranije, a ne da je suprotna.

 

 

5 hours ago, Princeton said:

U Radonja eri, JOB je vidjen jedino na petici, nema bas puno dodirnih tacki sa Simonom. Svakako da ga je bilo bolje zadrzati, adaptirati timsku igru njegovim kvalitetima. Reciprocno da je i on bio u stanju da se prilagodi novonastaloj situaciji, donio bi duplo vise nego Kuzma i Reath zajedno, ali ocigledno se nisu poklopile nase vizije sa njegovim.

 

On 3/25/2021 at 2:58 PM, Princeton said:

Igrackim kvalitetima JOB nista novo/drugacije ne doprinosi na cetvorci u odnosu na Kuridzu ili Reath-a. Jedino gdje ga je imalo smisla koristiti je bilo na petici, i tu bi bio komplementaran ostatku centarske linije, da bude neki novi Thompson. Ako prodjemo kroz istoriju sastava, i fizionomiju ekipa kako ih je Radonja sastavljao, nismo imali nijednom centra koji napada licem, niti je to ikada bila opcija u timskom napadu. Po neki niski post, pick igra, rudarenje u napadu, postavljanje gomilu jakih blokova, prisutnost na skoku itd. To su generalno kvaliteti centra koji su pozeljni, dok iso sa krila, ili napadanje licem sa elbow reketa, koje JOB prilicno dobro radi, se jednostavno ne uklapaju u postavku napada. Usporava se kretnja lopte i igraca, nema continuation napada, nema puno sekundarnih opcija, nema in&out kombinatorike... Drugim rijecima, kvaliteti koje JOB ima nisu komplementarni postavku igre koju Radonjic pokusava da uspostavi. Vjerujem da mu je predoceno do's and don'ts, sta se smije a sta ne, neka njegova potencijalna uloga u ekipi (uz cak i revidiranje ugovora, jer value vs money), koja nije bila prihvatljiva sa njegove strane.

 

Eh sad, da nije Dejo u pitanju, da je bio neki drugi trener sa drugacijom vizijom, sa zeljom i mogucnosti adaptacije svoje filozofije timskim kvalitetima, onda bi sva ova kontra-argumentacija imala smisla - zasto smo se rijesili jednog od napadackih potentnijih igraca u ekipi. Ali imajuci 4 god+ iskustva pod tim istim trenerom, i nadam se sa dobrih razumjevanjem njegovog nacina vodjenja ekipe, mislim da bi trebalo biti prilicno jasno da je izabran put izgradnje sistema u odnosu na adaptaciju jednom individualcu, koji i nije bas prvoklasni mamojebac, pa da to ima smisla.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites



Usporava se kretnja lopte i igraca, nema continuation napada, nema puno sekundarnih opcija, nema in&out kombinatorike.

ako mozes da navedes sta od ovoga trenutno imamo?

tj. zarad cega smo se odrekli jednog od napadackih potentnijih igraca u ekipi?

i kako nam to nedostaje jedan kurdiza, a ne nedostaje dzoni? gabaritno su to slicni igraci

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2021 at 9:39 PM, Takeshi_Kovacs said:

dzoni je bivsa prica, manite se vise njega

Svaki drugi post i pre i posle o Dzoniju + Radonja nemac pojma.

Pomislio bi covek da je licno Durent sisao medju plebs da se poigra, ne znam kako ti ne dosadi vise. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...