Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

25 minutes ago, Laki21 said:

 

ZNYw311.png

 

Zaista ne razumem eksperimente sa penzionerima, zar prošla sezone nije bila dovoljan nauk da su to ćorava posla?

Tačno sam znao da nisi gledao tekmu 😛

Nije uopšte bio toliko loš, koliko pokazuje + - na ovoj utakmici. 

Mizeran broj poena preko njega, a u napadu je otvarao šuteve koji nisu pogođeni ili izgubljene lopte nekih drugih igrača. Pogledaj reprizu, pa javi utisak. Čak je u odbrani i bio dobar, koliko puta su pokušali da ga iskoriste na postu i nijednom nisu dali koš + se jeste trudio, kroz blokove itd. Više je Teri bio loš u odbrani na svojoj poziciji, od njega. 

Kad bude vezao nekoliko ovakvih utakmica, onda možemo da pričamo da statistika potvrđuje ono što se vidi na terenu. Sad je samo incident. 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Roču treba vremena, ubeđen sam da će biti bolji kako odmiče sezona iako je vidno usporio. Rešiće neku bitnu utakmicu, osećam to. Najveći problem ovog tima na kraju ispade Kuzmić i izgleda da je tu bila najlošija procena da će on nešto moći. On trenutno ne može ništa i totalno se ne uklapa u ovaj tim.

Edited by Trigger
Link to comment
Share on other sites

Teri je bio najgori na terenu, proslaviše se Megini klinci preko njega. No, nekako njegov tragična igra me mnogo manje brine. 

 

Hajde da pojasnim još jednom; Ročestija sam već gledao jednu sezonu kod nas, znam mu vrline i mane. Čovek je sada tri godine stariji. Biologija jednostavno čini svoje, njegove prednosti koje je imao na osnovu brzine se tope, uočljivo je usporio, snagu nikada nije ni imao sasvim sigurno nije stekao u međuvremenu. 

 

On nije doveden kao prospekt, doveden je kao neko ko treba da donese INSTANT kvalitet. A rezultat je taj, da čim neko ozbiljnije odigra odbranu na njemu on manje više nestane sa terena (da da, dodao je dva alej-apa Teriju). 

 

To jednostavno nije ono što nam je potrebno. ABA može da ide i bez njega, a u EL nam treba zverka na toj poziciji sa velikim Z.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Roc nije doveden kao instant kvalitet, vec neko tko ce da odmeni Hall-a 10-15m na utakmici i  u ABA liZi ... itd. Verujem da Sasa odlicno zna u kakvom je stanju Roc i sta moze od njega da očekuje. 

 

Dzoni je neko ko treba da nam donese instant kvalitet.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Kako Saša može da zna koliko Roch može da pruži, kad čovek od marta nije odigrao nijednu takmičarsku utakmicu? On je doveden da bude backup plej, da menja Hola 10-15 min, ali ne i da bude u toj zameni štetočina. Da se razumemo, ja obožavam da gledam Ročestija, možda je mali uzorak 2-3 utakmice, ali ovo što trenutno prikazuje je veoma skromno i manje od toga. Izgleda da ipak godine čine svoje. Veliki je to majstor košarke. Bio.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Laki21 said:

On nije doveden kao prospekt, doveden je kao neko ko treba da donese INSTANT kvalitet. A rezultat je taj, da čim neko ozbiljnije odigra odbranu na njemu on manje više nestane sa terena (da da, dodao je dva alej-apa Teriju). 

 

To jednostavno nije ono što nam je potrebno. ABA može da ide i bez njega, a u EL nam treba zverka na toj poziciji sa velikim Z.

 

Uf, jeste Roc doveden da donese instant doprinos, ali niposto nije doveden na poziciji ni zverke ni beka a narocito ne ta dva odjednom.

 

On je veteran koji sluzi da pokrpi poziciju pleja, ni manje ni vise.

Link to comment
Share on other sites

Sale je izjavio čini mi se posle Cska da će Roču biti potrebno malo vremena da se dovede fizički u red i vrati samopouzdanje. Sigurno su znali u kakvom je stanju, otud i ugovor na 2 meseca. Ništa ne gubimo, ako ne bude išlo do kraja, naći će se drugo rešenje. Naprotiv, mislim da ne bismo dobili Cska bez njega, kako god to smešno zvučalo, jer pre svega svojom reputacijom fokusira protivničku odbranu na sebe i po potrebi odmara Hola, Lojda ili Voldena (Volden izašao zbog 5, a Lojd imao 4 lične), kako bi to izgledalo bez Roča!?! Ne zaboravimo kolko se Volden mučio pre dolaska Roča sa prenosom lopte i da smo igrali bukvalno sa 3 beka. Može neko da kaže da bi Hola mogao da odmeni i neki mladji bek da smo ga doveli, ali ja mislim da je krucijalno to što je Roč kroz čitavu karijeru bio ubica napadač i indirektno pomaže napadu kao što je već neko naveo time što čovek koji ga brani neće ići na udvajanje, time ostatak ekipe dobija više prostora u napadu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Laki21 said:

To jednostavno nije ono što nam je potrebno. ABA može da ide i bez njega, a u EL nam treba zverka na toj poziciji sa velikim Z.

 

Eh sad, slazem se da Roc mozda i nije najidealnije resenje otud i ugovor na 2 meseca kao proba, ali zverku sa velikim Z na poziciji backup pleja mogu da priuste mozda 3-4 EL ekipe i to one koje pretenduju na osvajanje

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, threepwood said:

 

Eh sad, slazem se da Roc mozda i nije najidealnije resenje otud i ugovor na 2 meseca kao proba, ali zverku sa velikim Z na poziciji backup pleja mogu da priuste mozda 3-4 EL ekipe i to one koje pretenduju na osvajanje

Quote

Crvena zvezda je napravila respektabilan tim i boriće se za vrh Evrolige - rekao je pre nekoliko dana predsednik kluba Nebojša Čović.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

 

ZNYw311.png

 

Zaista ne razumem eksperimente sa penzionerima, zar prošla sezone nije bila dovoljan nauk da su to ćorava posla?

red je da se izvinis legendoglou i na kolenima ga zamolis za oprostaj. kakva bi to ekipa bila sa virtuozom iz zeleznika i dvostrukim bringerom jurolige. boli glava

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, pavijan2 said:

Kako ostadosmo bez Noka i sa skoro neupotrebljivim Kuzmićem, fizički smo inferiorni pod košem. Koliko Džoni bto nože ispraviti?

 

Sumnjam da ce on na 5 igrati ali ko zna, mozda bude neke petorke sa njim i MJK. 

 

Ne znam koji je djavo sa Kuzmicem, izgledao je dobro protiv Baskonije koja ima Jekirija ali od tada nista.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pavijan2 said:

Kako ostadosmo bez Noka i sa skoro neupotrebljivim Kuzmićem, fizički smo inferiorni pod košem. Koliko Džoni to može ispraviti?

 

Džoni je bukvalno jak ko' konj, što se čiste fizike tiče mislim da može da se izgura s bilo kim. Postavljaju se dva pitanja: hoće li, jer kroz karijeru to baš i nije radio, i hoće li Saša to uopšte i tražiti od njega ili će ga koristitinpre svega da raširi igru?

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

Draft je 15 novemvra, a Petrusev je prijavljen. Sve zavisi od toga ko ga izabere, ali ako postoji ikakva sansa, treba da ga pojurimo. 

 

Inace, posto retko pisem, samo da izjavim za dnevnik da nisam ovako uzivao prateci kk, jos od odlaska Radonje. Bice to sve kako treba, jos samo da nas puste u halu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

I vi ste na kraj srca, jesmo dobili jedva Megu ali smo na forumu dobili suvi kvalitet u vidu Dralleta. Vidi se odmah prefinjen smisao za košarku.

 

Elem, samo neka smo dobili i da se niko nije povredio, ne bi trebalo da je opasno ni sa Loydom ni sa Hallom. Malo brine što nam treba dosta poena od Loyda i protiv ovakvih rivala. Mega me prijatno iznenadila, prvi put sam ih gledao ove sezone, još da nemaju Tepića penzića. Petrušev sjajan, Simonović solidan, nažalost na bekovima nema nekog ozbiljnijeg potencijala. Highlight meča vođenje lopte Dobrića kad mu je Cerovina uzima kao detetu, učio dribling od kapitena. Deda povadio na bazi kurca.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bodo said:

A da mi pojurimo ovog Petruševa jer od Kuzme nema baš puno vajde. Ne znam samo kako diše pošto više od pola Mege navija za komšije

 

Da pojurimo igraca na 4 i 5, na pozicijama na kojima vec imamo 7-8 igraca?

 

Ne znam koji je to rezon, ne mozes tako raskidati ugovore, a ni Petrusev ne zeli da dolazi da bi bio opcija za 7-8 minuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...