Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

52 minutes ago, đubrivo. said:

 

pominjem radonjića jer je on zlatni standard u oku zvezdaša kako treba da se igra a igrali smo onako kako je opisano

 

možda je radonjićeva odbrana ponekad bila bolja od obradovićeve (ja se uglavnom ne slažem, možda jednom ili dva puta jeste) ali je obradovićeva odbrana sjajna.

 

ako nismo zadovoljni trenerom, ne moramo mu oduzimati ono što radi jako dobro. radonjićeve ekipe su gubile puno tekmi nakon prve četvrtine, obradovićeve gube puno tekmi u poslednjim sekundama

 

rezultat je isti ali odbrana i nije, globalno uopšteno gledano.

 

Radonjićeva odbrana je u svakoj sezoni bila osetno bolja od Obradovićeve, mi smo tih sezona bili elitni defanzivni tim, a u dve čak i najbolja odbrana Evrolige. Ove sezone smo 11. odbrana EL sa defanzivnim rejtingom 114.0, kod Radonjića nam je najslabiji defanzivni rejting bio 109.2 (i to zbog lošeg starta sezone i second unit-a, startna petorka Jović, Kinsey, Dangubić, Miller, Zirbes je valjda najbolja u poslednjih 10 sezona EL).

 

Elem, malo mi je bzvz ovo što kada se Obradović kritikuje jer ne daje šansu mladim domaćim igračima odgovara sa "nije im ni Radonjić davao šansu" (nije tačno), kada se Obradović kritikuje zbog lošeg i bezidejnog napada odgovara sa "a kod Radonjića je kao bilo bolje" (realno i nije), kada se Obradović kritikuje zbog poraza u neizvesnim završnicama odgovara sa "pa šta, gubio ih je i Radonjić" (naravno da ih je gubio, kao i svaki trener)... Bolje da ne pišem na čiju retoriku me to neodoljivo podseća, jer će se forumaši onda uvrediti.

 

Naravno da je i Radonjić imao ozbiljne promašaje, nedostatke, da je gubio utakmice, ispuštao velike prednosti, umeo da bude tvrdoglav, da smo napadački bili prilično skromni u EL okvirima itd. Poenta je da smo i pored svega toga postigli ubedljivo najbolje rezultate u poslednjih nekoliko decenija, osvajali trofeje, igrali neuporedivo kvalitetniju košarku, imali identitet i prepoznatljiv stil igre. Uostalom, dobili smo 46% utakmica u EL dok nas je on vodio, od njegovog odlaska smo ih dobili 36% (a za sada ove sezone 28.6%), tako da su sve te mane i nedostaci koje smo tada ispoljavali zanemarljivi u poređenju sa sadašnjom situacijom. 

 

 

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

Poenta je da smo i pored svega toga postigli ubedljivo najbolje rezultate u poslednjih nekoliko decenija, osvajali trofeje, igrali neuporedivo kvalitetniju košarku, imali identitet i prepoznatljiv stil igre. Uostalom, dobili smo 46% utakmica u EL dok nas je on vodio, od njegovog odlaska smo ih dobili 36% (a za sada ove sezone 28.6%), tako da su sve te mane i nedostaci koje smo tada ispoljavali zanemarljivi u poređenju sa sadašnjom situacijom. 

 

Poenta je da stavljas u istu ravan poredjenja rezultate nakon 4 sezone sa sadasnjom situacijom rezultata nakon 4 meseca. 

 

Ja stvarno mislim da to nije normalno. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

Poenta je da stavljas u istu ravan poredjenja rezultate nakon 4 sezone sa sadasnjom situacijom rezultata nakon 4 meseca. 

 

Ja stvarno mislim da to nije normalno. 

 

Igrali smo bolju košarku i u Radonjićevoj prvoj sezoni, naročito pre originalnog šilbovanja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Guru said:

 

Igrali smo bolju košarku i u Radonjićevoj prvoj sezoni, naročito pre originalnog šilbovanja.

 

U prva 4 meseca, i jos pred punim tribinama? 

 

5 minutes ago, John Terry said:

Mi danas dovodimo daleko renomiranije igrace nego sto je Radonjic imao na raspolaganju u pocetku, i iz te perspektive ovo sad je daleko gora situacija.

 

Zato i igramo mnogo renomiranije takmicenje. Tada smo u evroligi igrali protiv jebenog Neptunasa, i izgubili u gostima.

 

Pritom, koliko smo tada imali reprezentativaca, a koliko sada? Sve su to proizvoljna i nezahvalna tumacenja... i stvarno je rano za takva poredjenja, pogotovo u ovakvim okolnostima. 

Edited by mmajstor
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Achtung! said:

Mislim da će Kolom povezati redove i da će imati značajan doprinos. Rekao bih da smo potpisali špansku verziju Stefana Markovića.

Veze s vezom.

Pefi elitni defanzivac, Kolom defanzivna kanta s odlicnim pregledom igre.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije se skoro desilo da sa manje euforije i optimizma dočekamo kvalitetno pojačanje, jer Kolom to stvarno jeste. No, serija poraza i nikakva igra i hemija u timu čine svoje. Ne može niko da mi ogadi košarku više od Čovića juniora, a sa njim i poltrona Alimpija, Tomića, Šakote i crnog Gavrila, ali Saša ima šansu da od prave legende postane omražena legenda. Blizu je nogobulja, ima minimalne šanse da popravi utisak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SunZero said:

glupo je porediti kako smo ispustali tekme u nasoj prvoj EL sezoni sa Radonjom gde smo bili fascinirani samim ucescem i u fazonu da igramo neku NBA turneju gde se malo pegla sa najboljima cisto zbog iskustva i ovo danas kada smo manje-vise vrlo kompetitivan ucesnik vec x godina

Zasto je glupo?

Link to comment
Share on other sites

naletim na zadnju četvrtinu Futura-Mornar i krenem impulsivno da navijam za Luku par sekundi, onda se setim da bi nam odgovarala prva izgubljena Future u ABA ligi pa okrenem da navijam za Pulena...ali tek tada spazim u uglu ekrana EC logo i čujem da je Mornaru to tekma za prolaz u 16 pa računam ako ispadnu biće duplo odmorniji u duelu sa nama i vratim se da navijam protiv Bjelice...onda izguglam da se Futura već plasirala i shvatim da je sklanjalica u pitanju....umalo da izludim od silnih kombinacija. Uzgred...kad pušta ova depra od sinoć?

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Radonjićeva odbrana je u svakoj sezoni bila osetno bolja od Obradovićeve, mi smo tih sezona bili elitni defanzivni tim, a u dve čak i najbolja odbrana Evrolige. Ove sezone smo 11. odbrana EL sa defanzivnim rejtingom 114.0, kod Radonjića nam je najslabiji defanzivni rejting bio 109.2 (i to zbog lošeg starta sezone i second unit-a, startna petorka Jović, Kinsey, Dangubić, Miller, Zirbes je valjda najbolja u poslednjih 10 sezona EL).

 

Elem, malo mi je bzvz ovo što kada se Obradović kritikuje jer ne daje šansu mladim domaćim igračima odgovara sa "nije im ni Radonjić davao šansu" (nije tačno), kada se Obradović kritikuje zbog lošeg i bezidejnog napada odgovara sa "a kod Radonjića je kao bilo bolje" (realno i nije), kada se Obradović kritikuje zbog poraza u neizvesnim završnicama odgovara sa "pa šta, gubio ih je i Radonjić" (naravno da ih je gubio, kao i svaki trener)... Bolje da ne pišem na čiju retoriku me to neodoljivo podseća, jer će se forumaši onda uvrediti.

 

Naravno da je i Radonjić imao ozbiljne promašaje, nedostatke, da je gubio utakmice, ispuštao velike prednosti, umeo da bude tvrdoglav, da smo napadački bili prilično skromni u EL okvirima itd. Poenta je da smo i pored svega toga postigli ubedljivo najbolje rezultate u poslednjih nekoliko decenija, osvajali trofeje, igrali neuporedivo kvalitetniju košarku, imali identitet i prepoznatljiv stil igre. Uostalom, dobili smo 46% utakmica u EL dok nas je on vodio, od njegovog odlaska smo ih dobili 36% (a za sada ove sezone 28.6%), tako da su sve te mane i nedostaci koje smo tada ispoljavali zanemarljivi u poređenju sa sadašnjom situacijom. 

 

 

Ja ne znam sta to znaci u praksi, a praksa kaze da ove sezone primamo 76 poena po utakmici, a da smo prve Radonjine sezone primali 77.9. Odbrana je nesto se trenira na duze staze, bez obzira koliko si kao trener imao iskustva pre dolaska.

 

Sto se tice drugog bolda. Da ostavimo Obradovica, pa da vidimo za trofeje i kakav ce mu biti identitet i stil igre u trecoj ili cetvrtoj sezoni na klupi Zvezde. 

Moze on da bude iskusniji od Radonjica pre dolaska ovde, ali mu je ovo isto pocetak sklapanja tima, koji ide traljavo, ali nikako ne moze da se poredi sa Radonjicem na kraju mandata, koji je tada sklopio sve sto je hteo i kada smo mogli da meljemo u kontinuitetu, jer je imao igrace koje je uglavnom poznavao i sa kojima je radio pre te sezone. Te sezone u kojoj smo postavljali rekorde imao je samo 3 nova igraca. Voltersa, Kuzmica i Diona Tompsona. Svi ostali su vec bili tu. Bas nije za poredjenje.

Edited by Dropkick Murphys
ove 76, a ne 77.8
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SunZero said:

zato jer ja tako kazem 

Glupo je za tebe, a za ostale nije. Mozemo pricati i o tome koje je takmicenje teze, a ja mislim da je ova Euroliga puno teza od one.

Posle 4 meseca uporedjujete rad trenera sa trenerom koji je radio vise godina. Mozda ce Sale da bude krs trener, a mozda i najbolji ikad, to sada ne mozemo znati i treba mu dati vreme i prostor da raste, pa i da gresi(kao i Uskokovicu).

Prica se o selekciji igraca, a prvi centar i prvi plej su otpali na startu i onda se uslo iznudjenu doselekciju igraca. Cekao se plej posle NBA cut-a, jer u tom trenutku nije bilo nicega na trzistu. Bekap nam se povredio i ovde se prica o nekoj igri, pri tom smo vecinu utakmica izgubili na loptu.

Kada pogledate Euroligu, koliko je timova sa trenerima koji su debitanti? Fener, i svi znamo sta se desava sa njima i kakve su im doselekcije.

Jednostavno za rad i pecat trenera potrebno je vreme, pa i da se stvori kostur tima koji se poznaje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Glupo je za tebe, a za ostale nije. Mozemo pricati i o tome koje je takmicenje teze, a ja mislim da je ova Euroliga puno teza od one.

Posle 4 meseca uporedjujete rad trenera sa trenerom koji je radio vise godina. Mozda ce Sale da bude krs trener, a mozda i najbolji ikad, to sada ne mozemo znati i treba mu dati vreme i prostor da raste, pa i da gresi(kao i Uskokovicu).

Prica se o selekciji igraca, a prvi centar i prvi plej su otpali na startu i onda se uslo iznudjenu doselekciju igraca. Cekao se plej posle NBA cut-a, jer u tom trenutku nije bilo nicega na trzistu. Bekap nam se povredio i ovde se prica o nekoj igri, pri tom smo vecinu utakmica izgubili na loptu.

Kada pogledate Euroligu, koliko je timova sa trenerima koji su debitanti? Fener, i svi znamo sta se desava sa njima i kakve su im doselekcije.

Jednostavno za rad i pecat trenera potrebno je vreme, pa i da se stvori kostur tima koji se poznaje.

pricamo o prvoj radonjicevoj sezoni u el nakon godina tavorenja i nebitnosti kk cz kada smo bili degradirana vreca za udaranje, ne pricamo o sezonama 15/16, 16/17. verovali ili ne, povredjuju se igraci i u drugim ekipama, redovno kao i u cz. o sizofrenoj selekciji i doselekciji ne bih da trosim slova, jedva se cekalo da istekne ugovor kratkorukom i matorom rochestiju da bi se potpisao veteran kito polom sa jos kracim rucicama.

Edited by SunZero
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SunZero said:

pricamo o prvoj radonjicevoj sezoni u el nakon godina tavorenja i nebitnosti kk cz kada smo bili degradirana vreca za udaranje, ne pricamo o sezonama 116/17

Ja se slažem sa tvojim stavom da smo bili impresionirani i da nije bilo realno očekivati ko zna kakve rezultate, ali kada se pogleda završnica utakmice, u kojoj ne gubiš 20 razlike zbog toga što si impresioniran, već si na jednu ili dve lopte razlike u posedu u poslednjih nekoliko minuta, tu se trener pita itekako. Znanje i iskustvo pre svega. 

 

Šta se dešava sa Obradovićem sad, ne znam, ali na početku sezone i pripremama pre toga se videlo da ima kvalitet, da zna šta želi. Sad će neko reći da nisu pripreme i EL isto, ali mi sad igramo loše i u ABA ligi, a na početku smo dobijalo prosečno 30 razlike. Znači da mora postojati neki konkretan razlog. On ima i rezultate iza sebe. Osvojene titule i finale EK. Stvarno ne mislim da je to bilo slučajno. 

I pored svih mana, to što sam na početku video mi daje nadu da Saša može mnogo bolje od ovoga i ne bih voleo da se saradnja završi sad ili narednih meseci. 

Ostavio bih ga do kraja, pa ako izbori EL, o igri, odbrani i očekivanim rezultatima u EL bih mu sudio naredne sezone. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SunZero said:

pricamo o prvoj radonjicevoj sezoni u el nakon godina tavorenja i nebitnosti kk cz kada smo bili degradirana vreca za udaranje, ne pricamo o sezonama 116/17

Sve jedno, coveka su ostavili da radi nekoliko godina, on birao(ja ne verujem da mu je Covic dovodio igrace, jer je ipak on na kraju davao saglasnost), pa onda Silbovao, pa nije valjao Sofo,Mekel, Thompson..... sto bi se reklo fino stelovao ekipu i ta ekipa je polako rasla i da je ostala jos koju godinu zajedno sigurno bi igrala i final four, a poceo je slicno kao Sale.

Radonjicu niko nije vredjao porodicu i pretio na twitter-u, a vidis Saletu jeste i to je velika sramota nas navijaca, a zamisli kakav je to pritisak koji mora da istrpi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Znaci u sezoni 2014/2015 postojao je taj neki teret tavorenja prethodnih godina, koji je kao neki teg na ledjima smetao timu da igra te sezone u kojoj je budzet bio slican Partizanovom? Interesantno razmisljanje. Pogotovo kada imamo u vidu da je prethodne sezone Zvezda igrala F4 sto i nije bas tavorenje, i na istom ga je vodio tek pristigli Radonjic a ne njegov prethodnik. 

 

Kakve li tek sad tegove Sasa ima koje nije imao Radonjic?

- mora da osvoji ABA ligu, a tu je i Buducnost koja prakticno nije postojala 2014e, pa gle i neki Mornar igra dobru kosarku

- pitanje je i ako osvoji da li ce opet igrati Evroligu a on ima ugovor sa Zvezdom. 2014e je sigurno mesto imao finalista, pa cak i to nismo ispostovali pa smo kao polufinalisti na srecu bunarili Evroligu

- Evroliga je mnogo teze takmicenje nego 2014e....nema nikakvih Neptunasa ili Strazbura, niti ima vremena za trening za napredovanje u hodu

- ima ocekivanja i pritisak navijaca da pobedjuje u Evroligi, vise nije toliki underdog

- ima limitiran izbor domacih igraca u odnosu na 2014 kada smo imali 4 reprezentativca + 1 nemacki

- nema pomoc glavnog vetra ledja - navijaca u punom Pioniru kome trener i ne treba da bi se dobila utakmica

- jebena situacija sa Koronom gde su svi sludjeni i ne znaju gde biju

 

 

 

 

 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Khmmm, da ne kvarim Radonja vs. Obradovic zurku, al' nama bese stigao novi igrac danas?

Umreo entuzijazam kod svekolike ciganske horde, a tad smo najopasniji😜

Tacno ce sad bolidi da vezu 4 pobede, i da ko i svake godine poskocimo sa fotelje i da prigrlimo televizor, dok ce raspored da se gleda 2 meseca unapred i prave kalkulacije, a onda ce da usledi par poraza u vec "dobijenim" utakmicama, i dzigerica prosecnog cigana onda opet "na izvolte" do kraja sezone🤣

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

da vam ne odgovaram pojedinacno i da se malo uozbiljim, pokusacu da objasnim svoje glediste bez neke mistifikacije radonjica i omalovazavanja obradovica. obojici trenera je fundamentalna stvar odbrana iz koje hoce da dalje nadgradjuju i dodju do rezultata. obradovic se odmah u selekciji ustumarao kao guska u magli izmedju zelja da igra dobru odbranu, da igra brzu kosarku gde ce uglavnom bekovi imati loptu u rukama, a i da udovolji patkometrijskim nagonima covica. sa druge strane kod radonjica je bila jasno vidljiva i sprovedena tendencija, u napadu je osovina plej-heavy centar a ostalo popunjavaju atletski mocni i dugacki igraci sposobni da igraju kvalitetnu odbranu na barem 2 pozicije gde se automatski skracuje period od pocetka sezone/priprema do tacke kada se igra vrhunska timska odbrana, prvo zbog atletskog potencijala spoljnih igraca koji zbog samih fizikalija pokrivaju veci prostor, a drugo zbog toga sto rotiranje u odbrani u svakom pojedinacnom napadu manje boli i teze se kaznjava. jovic,dzenkins, dangubic, lazic, kalinic, simonovic, kinsi, miler itd itd - jasno se vidi tendencija koja nas je i dovela do toga da u jednom trenutku igramo najbolji difens u evropi. pri tom je svesno zrtvovan estetski momenat i povremene porodjane muke u napadu su bile nesto na sta je radonja verovatno racunao. sve to nije neko izmisljanje tople vode vec prirodni produzetak Duloovog obrasca za kompetitivnost na najvisem nivou sa skromnim sredstvima.naravno da je obradovic na pocetku ali mi upravo njegov odabir igraca a i ova krpljenja rostera ne ulivaju neko poverenje.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...