Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

32 minutes ago, mister-no said:

Meni je Mash iz Verone isto možda najveći šok, ovako iz glave.. I Keln u fudbalu.
Od ostalih niko ne pominje F4 u Ljubljani i Zadar.
A plakao sam, da se sećam, samo kad sam pročitao tekst u Tempu o odlasku Šestića iz Zvezde.

 

Imaš negde?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Ханибалија said:

Vidim niko nije spomenuo Bordo, i dalje mi odzvanja u glavi "Mikiiiić 2-2". Mislim da nema goreg osjećaja, taman se poraduješ kao malo dijete i onda se desi onoliko nesrećnih okolnosti.

One suze Lazovića me podsjete na suze Jake Blažića, svaki put. 

Tek sad provalim da si prvi spomenuo Bordo.😉

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki21 said:

 

Imaš negde?

Nemam,imao sam strica iz Hr....Tezak Grobar,imao je sve primerke.Cak me odveo da gledamo Osijek Partizan na gradskom vrtu.Jos ne mogu da izbacim sliku iz glave pokislog Vlade Capljica sa frizom Bobana Zdravkovica.Moramo da otovrimo topik Cry baby ovde uzimamo mesto Colomovim highlightsima.😂😂😂😂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mister-no said:

Meni je Mash iz Verone isto možda najveći šok, ovako iz glave.. I Keln u fudbalu.
Od ostalih niko ne pominje F4 u Ljubljani i Zadar.

 

Ubo si moja 2 najgora secanja. 

Mash mi je i dan danas uzasno secanje. Slavili smo posle prve utakmice, lezerno gledali revans a onda je vrag odneo salu. Secam se da nisam mogao da razgovaram poslednjih 5min utakmice i jos par sati posle... samo cutanje. 

A ovo polufinale sa Zadrom (kad ono bese, 2002/03?) sam gledao na nekom rodjendanu, ne znam da li sam se vise nervirao zbog rezultata ili zbog neznanjkovica u okruzenju koji su kao gledali. I posle jos Zadar pobedi Makabi u finalu. Posle ovoga ono protiv Cibone sa Radonjicem mi nije bio toliki problem da svarim. Jesu bili flash-back-ovi ali je bilo lakse. A jos sam bio na toj utakmici u Areni. 

Link to comment
Share on other sites

Aj da se i ja podsetim nekih "tragedija" koje su nam skratile bar malo život:

 

#1# Majstorica polufinala 2000.

Ja nisam mogao da dodjem sebi nedelju dana, nisam pričao ni sa kim, baš sam verovao u tu ekipu da može da tuče i Budućnost, ali nikako nismo kliknuli.

 

#2# Dinamo Kijev, preplakao sam na jugu celo drugo poluvreme jer se jednostavno videlo da ne možemo da ga damo...

 

#3# Strazbur, bukvalno sam bio u šoku i nisam progovorio ni reč do jutra, plakao sam celu noć.

 

#4# Drobnjakova trojka iz auta, bez komentara

 

#5# Mash, bio sam još osnovna škola, nikada nisam bio u hali i tu utakmicu sam čekao danima...tuga, bes, nemoć...

 

#6# Bordo, šok i neverica, od tada Maksimovića mrzim najviše na svetu.

 

#7# Bajern, kad su nas okrenuli na Marakani za 5 minuta i Ranđelović koji se okreće za loptom ka jugu...

 

Posle ovoga sve ostalo mi dođe ko plitak potok - Cibona, verovao sam da ćemo svakako u EL, pa se nisam mnogo potresao, oko fudbala  nije bilo nerviranja toliko...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, VISOKOLETAC said:

U ,,100 marki`` da ako se to desi, da ces  u roku od godinu dana govoriti vrati se Coki sve ti je oprosteno. Da li stvarno mislis da nam nece doci neki Ostojaliki SNS kadar pod kontrolom bracale? 

 

Ispade Covic neki veliki kosarkaski mag. Hahahaha. Jedino si zaboravio to da ne bi ni u plejof ABA lige usao sa bilo kojim klubom, pa ni Zvezdom, da mu nije bilo pomoci drzave. Covic je svoje limite dotakao i vreme je da se nastavi dalje, sa nekim drugim ljudima, ako Bog da srece da su iz sveta kosarke. Covic jednostavnno ne moze i ne zna bolje od ovoga, i to nakon odlaska Radonjica dokazuje svake nove sezone, on sad ni sa 25 miliona eura ne bi usao u plejof, jer je prosto izgubio kompas. Poceo je da donosi lose odluke. Onda losi ili osrednji treneri donose jos gore odluke oko tima, i to tako ide u krug.  Ko god dosao posle njega ja sam makar siguran da ce taj neko pokusati da vrati Radonjica, i da nece stavljati svog sina da bude prvi plejmejker.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, StephenBob said:

 

Ispade Covic neki veliki kosarkaski mag. Hahahaha. Jedino si zaboravio to da ne bi ni u plejof ABA lige usao sa bilo kojim klubom, pa ni Zvezdom, da mu nije bilo pomoci drzave. Covic je svoje limite dotakao i vreme je da se nastavi dalje, sa nekim drugim ljudima, ako Bog da srece da su iz sveta kosarke. Covic jednostavnno ne moze i ne zna bolje od ovoga, i to nakon odlaska Radonjica dokazuje svake nove sezone, on sad ni sa 25 miliona eura ne bi usao u plejof, jer je prosto izgubio kompas. Poceo je da donosi lose odluke. Onda losi ili osrednji treneri donose jos gore odluke oko tima, i to tako ide u krug.  Ko god dosao posle njega ja sam makar siguran da ce taj neko pokusati da vrati Radonjica, i da nece stavljati svog sina da bude prvi plejmejker.

Cini mi se da gresis, posto mi se cini da je ABA ligu uzeo dva puta sa FMP-om, a jednom bio drugi, pa se moze reci da tada nije imao pomoc drzave.

Nisam neko ko ce da ga brani, ali kada kao jedini argument protiv njega bude to sto je Radonjic sam otisao posle cetiri godine, moram i da ga branim.

Ako bi ti sada rekao da je bolje da Radonjic ne dolazi vise u Zvezdu ti ces imati argumente protiv, a ja mislim da bi se mnogi razocarali.

Evo i zasto:

-proci ce dosta vremena, a mozda i nikad, dok se ne okupi toliko dobrih domacih igraca(talentovani klinci odmah idu u inostranstvo, a ovde ostaju samo oni koji ne mogu).

-pokazao je u Bajernu da i ako je imao prilicno veliki budzet da se nije snasao sa tolikim strancima(npr Trinkijeri je to uspeo), pa mozemo reci da je trener za domace uslove kao i Dusko Vujosevic.

-bilo bi mu potrebno opet bar dve godine da uvede neki sistem, a to vecina navijaca ne bi prezivela.

I zao mi je sto ja ovo pisem, jer dok su na jednom drugom forumu pisali za njega da je Lemur i nemac pojma i mazali ga govnima, ja sam pisao isto kao i i sada za Saleta- dajte mu ljudi vremena.

Sto se Covica tice imao je on puno uspeha kao kosarkaski radnik(pogotovo sa reprezentacijom, a videces gde cemo stici sa Danilovicem).

Da ne duzim dalje rekoh u ,,100 marki" da ces traziti da se vrati posle godinu dana. Veruj mi, imam dosta godina da vec ozbiljno mogu da iz iskustva prepoznam neke stvari, a propast posle kadrova SNS-a je zagarantovana.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, StephenBob said:

 

Ispade Covic neki veliki kosarkaski mag. Hahahaha. Jedino si zaboravio to da ne bi ni u plejof ABA lige usao sa bilo kojim klubom, pa ni Zvezdom, da mu nije bilo pomoci drzave. Covic je svoje limite dotakao i vreme je da se nastavi dalje, sa nekim drugim ljudima, ako Bog da srece da su iz sveta kosarke. Covic jednostavnno ne moze i ne zna bolje od ovoga, i to nakon odlaska Radonjica dokazuje svake nove sezone, on sad ni sa 25 miliona eura ne bi usao u plejof, jer je prosto izgubio kompas. Poceo je da donosi lose odluke. Onda losi ili osrednji treneri donose jos gore odluke oko tima, i to tako ide u krug.  Ko god dosao posle njega ja sam makar siguran da ce taj neko pokusati da vrati Radonjica, i da nece stavljati svog sina da bude prvi plejmejker.

 

Od svih napredno lojalnih kadrova Covic je za njih stvarno veliki mag. U kosarci je prakticno ceo zivot, ima kontakte i namazan je, a i dokazao se pre Zvezde. Kada nam budu stavili nekog Lava Pajkica shvaticemo da je vrag odneo salu. 

 

E sad, sto nema nekih Zvezdinih legendi da se namecu kao jedno od resenja je posebna prica. Videsmo jedino Rakocevica da se gurao u ti nekim funkcionerskim vodama i to bez ikakvog uspeha, bolje receno neuspeha. Mozemo samo da se pitamo gde su Bolic, Jovo Stanojevic ili mnogi drugi (ok znamo gde je Kuzma 🙂

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Cini mi se da gresis, posto mi se cini da je ABA ligu uzeo dva puta sa FMP-om, a jednom bio drugi, pa se moze reci da tada nije imao pomoc drzave.

Nisam neko ko ce da ga brani, ali kada kao jedini argument protiv njega bude to sto je Radonjic sam otisao posle cetiri godine, moram i da ga branim.

Ako bi ti sada rekao da je bolje da Radonjic ne dolazi vise u Zvezdu ti ces imati argumente protiv, a ja mislim da bi se mnogi razocarali.

Evo i zasto:

-proci ce dosta vremena, a mozda i nikad, dok se ne okupi toliko dobrih domacih igraca(talentovani klinci odmah idu u inostranstvo, a ovde ostaju samo oni koji ne mogu).

-pokazao je u Bajernu da i ako je imao prilicno veliki budzet da se nije snasao sa tolikim strancima(npr Trinkijeri je to uspeo), pa mozemo reci da je trener za domace uslove kao i Dusko Vujosevic.

-bilo bi mu potrebno opet bar dve godine da uvede neki sistem, a to vecina navijaca ne bi prezivela.

I zao mi je sto ja ovo pisem, jer dok su na jednom drugom forumu pisali za njega da je Lemur i nemac pojma i mazali ga govnima, ja sam pisao isto kao i i sada za Saleta- dajte mu ljudi vremena.

Sto se Covica tice imao je on puno uspeha kao kosarkaski radnik(pogotovo sa reprezentacijom, a videces gde cemo stici sa Danilovicem).

Da ne duzim dalje rekoh u ,,100 marki" da ces traziti da se vrati posle godinu dana. Veruj mi, imam dosta godina da vec ozbiljno mogu da iz iskustva prepoznam neke stvari, a propast posle kadrova SNS-a je zagarantovana.

 

Sam otisao? Ti stvarno verujes u tu pricu? Pa druze, ajde ti da budes trener a ja da te ne placam, dam ti jednu platu u godinu dana, ne placam ti igrace po 6 meseci, ti pet puta sprecavas strajk igraca, pravis odlicne rezultate sa malo para, spavaju ti igraci na aerodromu, i na kraju ja hocu sve igrace da ti rasprodam, i onda kad tebi dojadi i kazes "ja vise ovako dalje ne mogu da radim", onda ja kazem kako si ti sam pobegao. Hahahahaha. Za Milojevica u FK bi mogao da kazes da je otisao sam, ali za Radonjica nikako. Radonjic je trener kao sto je Vujosevic, ne snalaze se dobro u inostranstvu na stranom jeziku, u drugacijim uslovima, sistemu zivota i rada, i tako dalje. Sto se tice uspeha Covica sa FMP. On je napravio uspeh sa malo para, sa drugacijom strategijom, sa mladim i talentovanim igracima. Sada je pokazao da sve sto vise para ima on se sve vise upetlja u greske, to je odraz sredine u kojoj je odrastao. Isto to radi i Terzic u FK. Evo vec cetvrta sezona prolazi a mi jos krckamo slavu koju smo stekli za vreme Radonjica, i svake godine polako padamo i tonemo. Meni se iskreno ne gleda ovaj tim, nema vise one energije i euforije kod naviajca, nema prepoznatljive igre, fanaticne odbrane, nema niceg. A vi sto pricate kako bi mi eto bili u TOP8 da imamo navijace, to su ciste gluposti i zamajavanja, tesimo sami sebe. Pa nije Zvezda jedina koja igra bez naviajca, Imala je navijace predhodnih par godina pa smo videli sta je bilo. I malo gubite iz vida da ni to navijanje nije kao nekad sto je bilo za vreme Radonjica, to je sad sve slabije i slabije. Prosle godine je bila pozorisna atmosfera. Uostalom da nije te Korone mi ne bi ni igrali Evroligu. A sad hocete navijace, pa ne moze i jare i pare. Ne menja se to na daljinski.

Edited by StephenBob
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je Radonjic sam otisao. Svi znaju da plate u KK u Srbiji uvek kasne (isto je i u Partizanu) ali na kraju budu isplacene. Sa takvim saznanjem je Dejan i dosao u KK i vrlo dobro je toga bio svestan. Zasto je inicijalno prihvatio posao ako je to toliki problem? 

 

Naravno da nije to toliki problem. Moguce se da mu se to i smucilo, ali je to opet njegova odluka da ode a ne da ga je neko naterao. Vrlo dobro se secam kada ga je na konferenciji za stampu, nakon Radonjine kuknjave o finansijama, novinar pitao da li ce produziti saradnju, a on je samo odgovorio "a kako, kada ste culi kakva je situacija". Pa lepo brate, potpises ugovor i plate primas kao i do sad. Nece se mozda najredovnije isplacivati ali ces ih sigurno sve dobiti. A po pitanju sastava vidimo da Alimpije naredne sezone i nije imao tako los tim, tako da se itekako moglo raditi bez problema i te sezone, samo da je Radonjic hteo. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...