Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

3 hours ago, Nicklord said:

zašto je fancy toliko nervozan u poslednjih nekoliko meseci iskreno 😄 Nekoliko puta se već desilo da da ban osobi sa kojom je u direktnoj raspravi bez nekog većeg razloga.

 

Ako si ubeđen u ovo što pišeš i naoružan dokazima, ništa lakše nego da izneseš svoj case pred administratora.  :classic_smile:

Taguješ metalnog, u stvari, nemoj se cimaš, evo ja ću mu skrenuti pažnju na gorecitiranu problematiku.  @MetalHead :thumbsup:

Što se drugog dela tiče, svakome se desi da nešto ne pročita dobro, prokletstvo mešavine telefona i posla uglavnom. Ako sam se zeznuo, izvinim se, kažem šta sam i zašto to mislio... i? Big deal.

Ako sam nekog nečim uvredio, za to postoje reportovi. 

Link to comment
Share on other sites

Postoji i ona o "osnovnom principu demokratije" , čemu, nadam se, svi ovde težimo i zbog čega svo ovde.. Ali..

 Odavno je došlo vreme da odstupite sa funkcije moderatora PDF Politika/Društvo, jer ste sto svojim postupcima, subjektivnim tumačenjem aktuelinih događaja,  što svojim nečinjenem doveli do toga da je 4um svakim danom sve više osiromasen zbog odlaska/banovanja/prestankom pisanja jako kvalitetnih članova.

  Naravno, ima dosta toga i do "ponasanja", pisanja i ne prihvatanja da prilagode svoj stil pisanja i ponašanja.

  Za kraj, nista lično,  čak šta više, sa maltene svima uglavnom delim isto/slicno mišljenje,  ali potrebna je "sveža krv" i da se malo primenimo (nepisano) pravilo iz prvog pasusa. .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zasto Const kaze da nema dezurnih branitelja ako su oni uvek tu kada Kronos biva banovan? Pa i na starom forumu, cesto banovan i cesto su branitelji brzinom munje stizale to sam nazvala spasavanje redova kronosa - znaci branitelji voljenog Kronosa su uvek tu.

 

Znate koga nema? Nema onih drugih. Onih koji razumeju sta zapravo radi Kronos na Politici, a ocito nista osim sto u visku slobodnog vremena ubaci nesto trolerski. Sigruno sam da je drag forumas na nekim drugim topicima ali covek nije `zreo` za politiku, ali eto, voli....To je kao kada bih ja uletala na teme koje su mi strane, npr. kucne majstorije ili kuglanje ili biatlon ili nesto u sta se ne razumem pa dodjem da gnjavim okolo iz dosade. Ovim sto kazem ne ulazim u to da li je opravdano iskljucivanje na 30 dana, time se ne bavim i ne zanima me. Niti bi ikoga zanimalo da sam ja banovana ili bi `zapomagao` ako dobijem opomenu pred iskljucenje ili slicno. Oni koji bi mozda rekli neku rec `u moju odbranu` odavno vise ne obituju na ovom forumu i nikome ne fale osim meni....

 

Prema tome, bas me briga sta odlucuje moderacija ali ako je kronos zaista mislio na moderaciju ABC tv tada je znaci pogresno shvacen i banovan zbog pogreske, medjutim nazalost Kronos na politici moze cesto da bude banovan i bez toga da je pogresno shvacen ako ne pazi sa cime izlece i sta zagovara ili ako to radi namerno misleci da je neprimetan.

 

O moderaciji znaci sta da kazem ako su to volonteri. Ko zeli da bude mod? Verovatno niko. Hvala sto su se se prihvatili da to rade. Licno mi smeta kada moderator u zelji da bude neutralan i isti prema svima kao sva su mi deca podjednako mila i draga - banuje i opominje i koga treba i koga ne.

 

Da sam ja mod sigurno bih izbanovala ceo forum ili vecinu na deset ili vise godina i pisala sama sa par nickova. Ovim ne mislim da bih ostavila samo istomisljenike jer sta da radim s njima...Ostavila bih minimalno kvalitetne i s jedne i s druge strane, a napravila bih testiranje clanova da se vidi da li si sposoban da pises na politici ili na nekoj drugoj temi. Obavezan bi bio i test zdravog razuma i poznavanja oblasti koje zelis da komentarises, cisto da forum ne izgleda kao domace tv stanice gde dolaze neki cudni komentatori od kojih retko imas da cujes nesto vredno paznje. Ili ponavljaju ono sto su culi od nekog drugog pa predstavljaju kao svoje, a cak i ne interpretiraju kako treba. Nije moguce da citamo ili na tv da gledamo same `genijalce` ali je moguce da imamo onaj, s moje str. cesto pominjan minimum minimuma rezona, poznavanja teme i izrazavanja.

 

 

(Paziti samo da se ne uleti u bukvalizam zbog svega recenog, ako je ko sklon tome)

Edited by Mama_mia
slova
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...