Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

39 minutes ago, Amigo said:

Nema veze, ako to ne vidite, onda nista. 

 

ajde pusti fensija, mozes meni da posaljes, ko se rugao tvojoj bolesti?

moderacija je saglasna da ako se na nekom topicu ili u licnoj prepisci neko rugao tvojoj bolesti da ce biti odgovarajuce kaznjen. 

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu ovo da prećutim, te bih vam skrenuo pažnju da je priroda kancera takva da ljude čini posebno osetljivim. Čini i bližnje. Jednom prilikom sam i ja bio na udarutm, u vreme dok mi je burazer umirao na pulmologiji, a posete zabranjene zbog kovida. Mislim da se Amigo seća toga, kao i da smo se na kraju sporazumeli.

 

Bilo bi lepo da se svima (kojih se tiče) skrene pažnja, da ostave čoveka na miru. Koliko se sećam, drug - Amigo se nije promenio ni za santim circa 20 godina. Jedan od retkih forumaša koji su uspeli da preguraju 2 decenije, ako ne i jače, a da nikad nisu bili trajno banovani sa foruma, i pored očigledno suprotnih stavova forumskim svetonazorima. To je virtualni podvig, za razliku od ozbiljnog spiska sitnih, besprizornih štetočina koje se ne uklapaju ni u kakve svetonazore. Niti mogu u istu rečenicu.

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Neme said:

To je virtualni podvig

Podvig, ali moderacije.

Što ne znači da je jedini koji zaslužuje 'lađenje, nego hoću da kažem da kad stoti put napiše npr. isti zabrinuti komentar za kanadske javne finansije a glede pomoći Ukrajini, trebalo bi mu pružiti priliku da malo odtihuje za tim dolarima koje mu oteše krvnici.

 

Sve bi ja to žžžžžžkkkkk, zato i nisam za moderatora.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Beonegro said:

Podvig, ali moderacije.

 

A ti, šta radiš? Vršiš pritisak na ko zna koju po redu moderaciju da ukloni forumaša čije ti se pisanje ne sviđa, i tako 20 godina. Žao mi je što je tako, i što je sve tako kako je... Iskreno, jer u normalnom svetu da odrobijaš 5, 10, 20 godina, bio bi slobodan čovek. Ovde tog nema i jebeno je žalosno. Šifra: Nakot. :classic_ninja:

 

8 hours ago, Beonegro said:

Sve bi ja to žžžžžžkkkkk, zato i nisam za moderatora.

 

Osim ako se uklopiš u Iron Maidentm i uspeš da se suzdržiš da ne baciš peglu.

Edited by Neme
edit
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Niko ga ne stalkuje, malo smo se salili za pomoc Ukrajini od Kanade gde Amigo u principu kaze da je besmislena jer u Kanadi treba medicinska pomoc, pomoc beskucnicima, itd...

 

Reka sam mu da je Srbija mesto gde toga nema pa moze doci ovde da zivi ako mu toliko smeta Kanada jer se u Srbiji radi i gradi i to je sve.

 

Mislim da niko i ne zna da je bolestan i ako je tako meni je prvom zao, ni u snu se niko normalan ne bi rugao tome, ali to zna i on.

 

Malo je bezveze da se zali administraciji zbog toga. Stavise je bezobrazno.

 

Admini su pricali o laznim ili svakodnevnim reportima, a i dalje ne vidim da se tu nesto promenilo.

 

Logicno je da reportuje i stvarno taj report tome sluzi, a ne da izmislja da se neko ruga njegovim zdravstvenim problemima jer je to bas nisko i mene postavlja kao osobu koja sam sad kofa hovana jer pisem to. Onda moderacija da resi. Posto vidim da je reportovao kako kaze 2x dnevno i nije "radilo" sto mu se dozboljava da izmislja ovakve stvari koje su i te kako ozbiljne optuzbe?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Neme said:

A ti, šta radiš? Vršiš pritisak na ko zna koju po redu moderaciju da ukloni forumaša čije ti se pisanje ne sviđa, i tako 20 godina. Žao mi je što je tako, i što je sve tako kako je... Iskreno, jer u normalnom svetu da odrobijaš 5, 10, 20 godina, bio bi slobodan čovek. Ovde tog nema i jebeno je žalosno. Šifra: Nakot. :classic_ninja:

S kim ti to pričaš? 🤔

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Neme said:

A ti, šta radiš? Vršiš pritisak na ko zna koju po redu moderaciju da ukloni forumaša čije ti se pisanje ne sviđa, i tako 20 godina. Žao mi je što je tako, i što je sve tako kako je... Iskreno, jer u normalnom svetu da odrobijaš 5, 10, 20 godina, bio bi slobodan čovek. Ovde tog nema i jebeno je žalosno. Šifra: Nakot. :classic_ninja:

 

Ovo je generalno sve više rasprostranjeno na forumu ("teraju" se sa tema određeni forumaši, vrši pritisak da ne pišu, a i na moderaciju da ih kažnjava i kad treba i kad ne). Možda bi trebalo porazmisliti kako to može da se sankcioniše, odnosno da se ljudi usmere da to NE rade.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites



 
Ovo je generalno sve više rasprostranjeno na forumu ("teraju" se sa tema određeni forumaši, vrši pritisak da ne pišu, a i na moderaciju da ih kažnjava i kad treba i kad ne).
...


Može li, molim te, malo konkretnije o toj "sve više rasprostranjenoj pojavi teranja sa tema određenih forumaša"..?
Priznajem da ne pratim dosta tema pa mi je to može biti promaklo, a ni reportovi nisu stizali...

Daj napiši ovde ko je to koga terao, sa koje teme, a nije za to kažnjen?
Najbolje pusti linkove pa da vidimo, sigurno je promaklo.

Akcije Moderacije, rečeno je 100 puta, zavise od reportova. Ne možemo mi fizički sve da ispratimo, stoga Report.

Po meni je bezveze da se potencira da postoji tako nešto, a da se ne proba da uradi nešto da to nestane/prestane.

@Amigo Ako nećeš ovde javno, napiši mi u priv. ili pošalji link ka poruci gde su ti se rugali za tvoju bolest.
Meni ili bilo kom moderatoru, možeš i Adminu @MetalHead -u.

Obećavam ti da će, ko god to bio, izbrojati svoje zadnje minute na ovom forumu.

Sent from my SM-N9860 using controlled substances

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam ja ništa protiv tebe, Beo. Po mnogo čemu si mi ti bliži od Amiga ali, velim, primetno je odavno da su rovovi postali još dublji a forum ne da nije očišćen, nego ga treba koliko juče istretirati k'o psetance od glista. Mislim da sam kompetentan za takvu tvrdnju, dokaza koliko hoćeš, te smatram da je kontraproduktivno da se kačite vi, koji se znate 20 godina.

Link to comment
Share on other sites

 
Onda morate prestati da brisete postove. 

Ništa nije obrisano.
Sakrivaju se trolovanja i ekskurzije vam teme.

Ako znaš šta je u pitanju, samo reci, sve je tu, pogledaćemo.

Ovako kako si napisala ispada da neko u moderaciji štiti nekog brišući sranja koja taj neko pravi, što je teška optužba.

Zato, reci šta i kad.
I naravno, kliknite na REPORT kad vidite nešto tako lično.

Btw.
Danas sam sakrio 3, 4 posta na Americi, zgađen kakvi su se tamo zidovi napravili, umesto da banujem 2 junaka, uzeo sam im to međusobno čašćavanje kao ideološko budalesanje u nadi da to neće ponavljati.
Nije bilo strašno, bile su baš dečije prozivke.

Sent from my SM-N9860 using controlled substances

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neme said:

Nemam ja ništa protiv tebe, Beo. Po mnogo čemu si mi ti bliži od Amiga ali, velim, primetno je odavno da su rovovi postali još dublji a forum ne da nije očišćen, nego ga treba koliko juče istretirati k'o psetance od glista. Mislim da sam kompetentan za takvu tvrdnju, dokaza koliko hoćeš, te smatram da je kontraproduktivno da se kačite vi, koji se znate 20 godina.

Prvo, nisi razumio moj inicijalni post, a drugo, nije mi jasno sa kime pričaš kad pominješ šifre i nakot.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, fancy said:


Ništa nije obrisano.
Sakrivaju se trolovanja i ekskurzije vam teme.

Ako znaš šta je u pitanju, samo reci, sve je tu, pogledaćemo.

Ovako kako si napisala ispada da neko u moderaciji štiti nekog brišući sranja koja taj neko pravi, što je teška optužba.

Zato, reci šta i kad.
I naravno, kliknite na REPORT kad vidite nešto tako lično.

Btw.
Danas sam sakrio 3, 4 posta na Americi, zgađen kakvi su se tamo zidovi napravili, umesto da banujem 2 junaka, uzeo sam im to međusobno čašćavanje kao ideološko budalesanje u nadi da to neće ponavljati.
Nije bilo strašno, bile su baš dečije prozivke.

Sent from my SM-N9860 using controlled substances
 

 

Pa to ti govorim. Sad, ne znam vasu terminologiju i tehniku, da li sakrijete ili obrisete, ali onda vise nema dokaza, a situacija se smiri na dan - dva. Prvom prilikom ce se ponoviti. 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
... ali onda vise nema dokaza
...



Ovo na Americi su bile gluposti, "moj tata jači od tvog tate, utata" tipa...

Neko vređanje ne prolazi bez ozbiljnijeg upozorenja, a ovo o čemu Amigo priča bi nosilo i trajni ban.

Ako si nešto videla pozivam te da kažeš kad i gde umesto paušalnih optužbi moderacije. Ova za "skrivanje dokaza" je baš teška.

Niko ovde ne štiti nikoga.

Sent from my SM-N9860 using controlled substances

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Beonegro said:

Prvo, nisi razumio moj inicijalni post, a drugo, nije mi jasno sa kime pričaš kad pominješ šifre i nakot.

 

Ma sve sam razumeo, samo htedoh sebe da pojasnim. Kao npr šifra: Nakottm; jedan od bivših cenjenih kolega je u svojim ranim forumskim danima navijače Zvezde nazvao nakotom, u trenutku zanosa. To je bilo pre skoro 15 godina, te mi pade na pamet, da je u zatvor išao bio bi slobodan čovek do danas. Ali ne i na ovom forumu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Neme said:

 

Ma sve sam razumeo, samo htedoh sebe da pojasnim. Kao npr šifra: Nakottm; jedan od bivših cenjenih kolega je u svojim ranim forumskim danima navijače Zvezde nazvao nakotom, u trenutku zanosa. To je bilo pre skoro 15 godina, te mi pade na pamet, da je u zatvor išao bio bi slobodan čovek do danas. Ali ne i na ovom forumu.

Pa i nisi pojasnio. Ako odgovaraš na moj post i napiseš šifra: Nakot to ima veze sa mojim pisanjem i sa mnom, volio bih da znam na koji tačno način.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Pa i nisi pojasnio. Ako odgovaraš na moj post i napiseš šifra: Nakot to ima veze sa mojim pisanjem i sa mnom, volio bih da znam na koji tačno način.

 

Nema nikakve veze s tvojim pisanjem. Ima sa opštim modelom ponašanja na forumu. Ja ne vidim nikakva rešenja dokle god postoji "nezastarevanje". Ta "šifra" je primer, a ima ih još.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, fancy said:

 

 


Ovo na Americi su bile gluposti, "moj tata jači od tvog tate, utata" tipa...

Neko vređanje ne prolazi bez ozbiljnijeg upozorenja, a ovo o čemu Amigo priča bi nosilo i trajni ban.

Ako si nešto videla pozivam te da kažeš kad i gde umesto paušalnih optužbi moderacije. Ova za "skrivanje dokaza" je baš teška.

Niko ovde ne štiti nikoga.

Sent from my SM-N9860 using controlled substances
 

 

 

 

Ne znam, nisam videla, blokiran mi je nalog onog ko ga stalkuje konstantno, pretpostavljam da odatle duva vetar. Na Amigu je da kaze detalje. Vec bih rekla da tacno znam o cemu se radi. 

Link to comment
Share on other sites

Obratio si mi se, citirajući moj post, sa:

15 hours ago, Neme said:

A ti, šta radiš? Vršiš pritisak na ko zna koju po redu moderaciju da ukloni forumaša čije ti se pisanje ne sviđa, i tako 20 godina. Žao mi je što je tako, i što je sve tako kako je... Iskreno, jer u normalnom svetu da odrobijaš 5, 10, 20 godina, bio bi slobodan čovek. Ovde tog nema i jebeno je žalosno. Šifra: Nakot.

 

Da bi sada napisao:

8 minutes ago, Neme said:

 

Nema nikakve veze s tvojim pisanjem. Ima sa opštim modelom ponašanja na forumu. Ja ne vidim nikakva rešenja dokle god postoji "nezastarevanje". Ta "šifra" je primer, a ima ih još.

 

Oba ne mogu da budu istina, zato zasviraj, zapjevaj, i self-righteousness za pojas zadjeni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...