Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

To nije kloniranje jer mod nickovi nisu učestvovali po konferencijama. A prilično sam siguran da se Pravilnikom to moglo / može regulisati.

Ma uostalom, to je politika kuće, kome baš _to_ smeta, nek izvoli da piše na Bureku.

Sent from my phone using their app

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U to vreme sam i ja bio registrovan na FB92, od 2004, i sećam se da je u nekom momentu Forum krahirao, a da se anonimnost moderatora navodilo kao jedan od uzroka kraha, a bilo je i nekih banova na 325 godina, nsvodilo se da su, navodno, neki moderatori, po svojim svetovnim imenom, navlačili sagovornike na ban, koji su kao modovi onda i dodeljivali. Naravno, ovo pišem na osnovu komentara pre i posle kraha, nisam učestvovao mnogo u raspravama, bio sam mlad. 
Posle je neko vreme, sa poznatim moderatorima dobro funkcionisao, ali je opet doživeo raspad, neću da iznosim mišljenje zašto, samo ću reći da nema teog tehničkog rešenja koje će garantovati zadovoljavajući način rada Foruma, ipak je do ljudi, ali pravila moraju postojati i što više ih se pridržavati.

Ako se dobro sećam, FB92 je doživeo 3 ozbiljna raskola pre nego se ugasio, taj prekid rada na neko vreme, zatim migracija dela članova na Avangardu i na ParaPsihoPatologiju, Vox ne računam kao raskol jer je FB92 nestao kad je Vox nastao.

Link to comment
Share on other sites

U to vreme sam i ja bio registrovan na FB92, od 2004, i sećam se da je u nekom momentu Forum krahirao, a da se anonimnost moderatora navodilo kao jedan od uzroka kraha, a bilo je i nekih banova na 325 godina, nsvodilo se da su, navodno, neki moderatori, po svojim svetovnim imenom, navlačili sagovornike na ban, koji su kao modovi onda i dodeljivali.
....

Eh, rekla kazala... Ljudi pričaju svašta kad ne znaju, uvek bilo...

Sodoma i gomora B92 foruma zbog anonimnih modova [emoji38]

Enivej, 04-07 ne pamtim nikakve major "krahove" osim The Big One kad je došlo do rascepa (PPP).

Naravno, ovo pišem na osnovu komentara pre i posle kraha, nisam učestvovao mnogo u raspravama, bio sam mlad. 
 

Tako reci. Čuo si, priča se, komentariše...

Usput, 325 godina je bullshit, (a i šta fali, trajni je trajni, ok?) maximum je bilo 11 godina jer je takvo bilo ograničenje u Invision Power Board softveru u to vreme.

 

"Navlačenje na ban" ?!?

Čekaj bre, taj mi termin nikad nije bio jasan, pa ni sad. Ako si dovoljno ovca da ne kontrolišeš svoje emocije i pisanje pa napišeš nešto, što je, jbmliga, protiv pravila foruma (ne znam, reci šta - nacionalizam, lične uvrede, pretnje smrću, rasno, versko vređanje, šta je beše zabranjeno?)...pa super, doviđenja, i treba da ideš na klupu da se ohladiš ili, jbg, promeniš tim.

Nemoj me pogrešno shvatiti, ali ako dozvoliš sebi da te neko isprovocira _na_jebenom_forumu_ toliko da pukneš i razbaljezgaš se okolo po konferencijama... pa druže, aj ti lepo malo do nekog profesionalca da vidi šta je s tobom. Mani me tih egocentrika koji misle da su bogom dani društvu i da su nedodirljivi.

 

BTT Koliko se sećam...

'07 se događaju promene na portalu B92, menja se, beše, glavni urednik (mislim i dotadašnji admin foruma) dovodi čovek kome pišti nešto za Forum, plus jedna ljubavna afera se otima kontroli i sve odlazi u 3 p.m.

Neki ljudi sa FB92 koje sam znao i uglavnom upoznao oko akcije The Čitulja i "balona" su uglavnom nastavili pisanje na PPP, pa sam tako i ja... pa posle s vremenom prestao, c'est la vie.

Na FB92 sam se godinama ograničio na praćenje F1 i prognozu [emoji846]

 

3 godine na Voxu su mi bile super. Bez bitnih zamerki mod timu, što se admina tiče mene nije toliko ujeo za srce nestanak Vox Populi, jbg. dešava se, ostalo je radilo korektno sve vreme.

 

Šta god da je SAD u pitanju, kapiram da treba da se reši interno u konf. vidljivoj SAMO kome treba, donesu odluke, saopšte članovima i hajde lepo da se raziđemo u miru i ljubavi na svoje radne zadatke.

 

Svaka varijanta samoupravnog (uključivanje dobronamernih članova foruma) rešavanja "situacije" vodi u raspad sistema.

 

 

 

 

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

forum bi trebalo da je neka vrsta razonode ali je očito da određenom broju učesnika postaje najvažnija sporedna stvar na svetu pa se koprcaju da nametnu svoju volju a kad im to ne prođe pokazuju koliko imaju praziluka u sebi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Ma pusti Diva...priča svašta. Kaže kad je bio mlad, pa forum...kad je Div bio mlad nije bilo ni interneta, a kamo li foruma ...emoji23.png

 

Ti se, decko, sluzis modernim analogijama.

Sta qrtz internet i forum? Nije bilo ni struje.

 

Kad je Div bio mlad, a poslednji Apache i Cherokee se jos nisu ni rodili...

 

 

 

Edited by zoran59
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, fancy said:

To nije kloniranje jer mod nickovi nisu učestvovali po konferencijama. A prilično sam siguran da se Pravilnikom to moglo / može regulisati.

 

Da, kad bolje razmislim, u pravu si.  Međutim, da li si siguran da neće biti onih koji pitaju javno ili tajno "Ko je sad Moderator 2"...

 

Ja to nikada ne bih pitala, ali pretpostavljam da bi neki forumaši to pitali. 

 

 

2 hours ago, fancy said:

Šta god da je SAD u pitanju, kapiram da treba da se reši interno u konf. vidljivoj SAMO kome treba, donesu odluke, saopšte članovima i hajde lepo da se raziđemo u miru i ljubavi na svoje radne zadatke.

 

Svaka varijanta samoupravnog (uključivanje dobronamernih članova foruma) rešavanja "situacije" vodi u raspad sistema.

 

 

Bold 1:  Tako funkcioniše na većini foruma, tj funkcionisalo je, jer su brojni forumi danas nestali.

 

 Bold 2: Ako je nešto važno za forum, za njegov opstanak, fer je da se to saopšti javno. I zato razumem što je problem iznet na ovoj temi.

 

Samoupravljanje odavno ne postoji. 

 

Uključivanje dobronamernih članova foruma ne vodi u raspad sistema.

 

Zašto je onim Pravilnikom iz 2020.godine regulisano da postoji Veće staraca ili kako se već zove? Predviđeno je da u tom savetodavnom telu budu uključeni članovi foruma

 

Nemam nameru da se hvalim, ali poznato je da sam na nekim forumima bila i moderator i supermoderator i admin.

 

Na forumu gde sam prvo bila supermod, a zatim admin, kada bi postojala potreba da se neki problem javno reši, otvarala sam temu za diskusiju.

 

Postojale su i postoje i danas teme- Predlozi za poboljšanje foruma i Izbor novih moderatora i supermoderatora.

 

U celoj priči oko sadašnjeg problema u admin-mod timu, najvažnije je da sve ovo što pišemo ne vide gosti foruma i zato mislim da ovaj pdf treba da bude vidljiv samo za članove koji imaju preko 100-200 postova i naravno za celu admin-mod ekipu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
da li si siguran da neće biti onih koji pitaju javno ili tajno "Ko je sad Moderator 2"...


Pa?
Srce mi krvari zbog radoznalih.

Stavi se u Pravilnik "Spekulacije na temu identiteta moderatora na forumu povlači trajni ban".

Sent from my phone using their app

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

Ti se, decko, sluzis modernim analogijama.

Sta qrtz internet i forum? Nije bilo ni struje.

 

Kad je Div bio mlad, a poslednji Apache i Cherokee se jos nisu ni rodili...

 

 

Mi smo poruke slali preko konjanika i golubova.

Umesto citata ulovimo "protivničkog" goluba i okačimo ga kao dokaz.

Moderatori umesto brisanja poruke, ubiju konjanika.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Div said:

 

Mi smo poruke slali preko konjanika i golubova.

Umesto citata ulovimo "protivničkog" goluba i okačimo ga kao dokaz.

Moderatori umesto brisanja poruke, ubiju konjanika.

 

Pomesao si par stvari.

 

Kad sam ja bio moderator na Forum Romanum Julija Cezara, to sa ubijanjem konjanika (ili *explicit content* cupanjem glave golubovima *end*) je bio privremeni ban (dok ne nadje novog). Trajni ban, pa jasno vam je sta bi to bilo...

Brisanje poruka smo vrsili prostim spaljivanjem dok onaj mamlaz Neron nije krenuo da spaljuje cele teme (kvartove grada).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Ja sam zapanjena. Par dana me nema na forumu..i..vidim svađu..

 

 

 ...To je to!

Oni su se tacno raspojasali u tvom odsustvu - ma uocila sam totalnu nedisciplinu ovde a nisam znala razlog...

Od sada budi tu, jer ovo je uzas sta rade...

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

Mi smo poruke slali preko konjanika i golubova.

Umesto citata ulovimo "protivničkog" goluba i okačimo ga kao dokaz.

Moderatori umesto brisanja poruke, ubiju konjanika.

 

Dive, mozda ces se smejati, a mozda i neces.

No, bas ti si razlog sto sam ovde.

 

Ima tome vec milion godina (ili se ja tako osecam).

Teska Jugoslovencuga, pratio sam desavanja iz citave bivse nam zajednicke. Iz Srbije, citao sam Danas i Vreme, pa i B92 kad je jos bio respektabilan.

Tako jednom citam vesti na B92, a slucajno mi zapne za oko nesto na desnoj strani ekrana - primetim da postoji forum. Neki tip, po nicku Div, napisao nesto na temi "Jugosloveni." Ne da mi djavo mira, kliknem i procitam, pa sam morao i da komentarisem - jer, jebiga, propasce svet ako ja, najpametniji na svetu, ne ostavim trag.

 

Moja radna karijera dosla i otisla, moje jedino dete odraslo, ja penzioner sa previse vremena.

Ne smem da pijem kafu - strefio me gastritis. No ujutru skuvam caj, prvo pogledam vremensku prognozu (da me ne strefi jos ponesto), pa pogledam ovaj forum koji je nastao od onog.

 

A basta propada. Spao sam na to da platim decka iz komsiluka da mi pokosi travu - ja ne stignem da kosim jer citam forum.

 

Otisao je svet upickumaterinu.

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mama_mia said:

 

 ...To je to!

Oni su se tacno raspojasali u tvom odsustvu - ma uocila sam totalnu nedisciplinu ovde a nisam znala razlog...

Od sada budi tu, jer ovo je uzas sta rade...

 

 

 

 

Na žalost,  ti nas neces udostojiti istim 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoran59 said:

 

Ti se, decko, sluzis modernim analogijama.

Sta qrtz internet i forum? Nije bilo ni struje.

 

Kad je Div bio mlad, a poslednji Apache i Cherokee se jos nisu ni rodili...

 

 

 


Retka fotografija mladog Diva u lovu.

 

Untitled131.png

  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

Cudno, nisam te nikad ranije videla niti smo razmenili postove a ti vec kukas....kako to?

 

Mora da je do mene :classic_sad:

 

Semenke, kikiriki, šibice... Ma stipu. :wink2: (nema ovde ličnih sukoba, samo akcija spasavanja.)

 

Quote

Razmislite, možemo li mi da doprinesemo nekako?

 

Svakako. Promena na mestu administratora, postavljanje Pravilnika, supermoderatora i reorganizacija mod - teama, po hitnom postupku. Velikim delom je i do forumaša, jer ovde se dešava namerno urušavanje i cepanje foruma. Admin je jedna lenčuga, povodljiv, radi isključivo kako njemu i podvodačima odgovara (a ne shvata tupča da ga zapravo iskorišćavaju), i na kraju će završiti u ćošku. Evo i kako...

 

Čovek je administrator foruma koji nije njegovo vlasništvo. Svaka digitalno pismena čavka to može da proveri. Dakle, lik koji smenjuje modove i pre nego što se završi razgovor, koji zbog vlastite aljkavosti i lenčugarenja iznalazi žrtveno jare jer tema Vox Populi biva iskorenjena (i opet mod pdfa Politika, znači dva manje), čovek koji dozvoli da forum nema ni pravilnik ni supermodove dve i po godine ali itekako dozvoli da ode Arsenije, u koga se klelo pola foruma dobije razrešenje, brže bolje.

 

Lik, koji ni elementarne stvari nije našao za shodnno da učini, poput 200-tinak postova donjeg limita da pišeš na Politici, zatvaranje dela forumskog sadržaja za goste/neregistrovane (predlog Devojke, rešpektivno, pre više od tri meseca), što je praksa na svakom drugom forumu, čak ni pripajanje (što baš treba zbog članstva) jednog manjeg foruma ovom, te da ne ronim dalje u crnilo... E, to vam je admin sve ove godine, koji nije vlasnik ovog foruma a ponaša se kao da jeste.

 

Da li zaista mislite, ili bilo ko, da ću sedeti skrštenih ruku i pustiti da sve ovo prođe bez reči?

 

Čačka po pravilniku maločas. Važi. :classic_biggrin: (Skloni makar ovo ljubičasto ruglo dok ne dođe neko kreativniji da odradi kako treba.)

Edited by Neme
word
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sad je dosta. 

 

Imao si 24h da se iskuliras i predomislis oko ostavke koju si javno dao. 

Imao si 4 dana da prestanes sa lazima i vredjanjima. 

 

Zao mi je sto ni jedno nisi iskoristio. 

 

Ako odlucis normalno da razgovaras znas gde mozes da mi se obratis. 

 

MOP. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, MetalHead said:

Sad je dosta. 

 

Imao si 24h da se iskuliras i predomislis oko ostavke koju si javno dao. 

Imao si 4 dana da prestanes sa lazima i vredjanjima. 

 

Zao mi je sto ni jedno nisi iskoristio. 

 

Ako odlucis normalno da razgovaras znas gde mozes da mi se obratis. 

 

MOP. 

 

Ma ti ćeš da letiš štetočino lenja. Ovo nije tvoj forum. 

 

Ponovo radi Pravilnik, na svoju ruku? Bravo. :yawn2:

Edited by Neme
oodrana tastatura, radeći moderaciju... sram te bilo.
Link to comment
Share on other sites

Govorim samoj sebi da treba da ćutim, da se ne mešam, ali..ovo je jače od mene.

 

Koliko sam ja razumela te 2020.godine kada je donet novi Pravilnik, trebala je da se izvrši reorganizacija, ili grešim?

 

Možda je trebalo samo da se izabere to Veće staraca?

 

Ne slažem se sa vređanjima, time se ne dolazi do konstruktivnog dijaloga. Ali ni "DOSTA" ne doprinosi rešavanju problema.

 

Nisam ničiji drveni advokat, ako se to nekome učini. Stalo mi je do ovog foruma i stalo mi je da on normalno radi.

 

Molim vas, uključite opciju da se ovaj pdf ne pojavljuje javno. To je minut, dva posla u AP.

 

Da li treba da se otvori nova tema ili da se i dalje piše na ovoj? 

 

Tužna sam zbog svega ovoga... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Majstore, dao si mi mop na svoju ruku, alo? Pa, poješće te unutra. :classic_biggrin:

 

Uzmi u obzir šansu koju ja tebi dajem:

 

Možeš da ostaneš da radiš ovaj posao i budeš adekvatno plaćen, ali da radiš tačno ono što je u opisu posla.

 

Skini ovu bruku i makni se.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Azazelkg said:

Kakvi su moderatori, forumaši su zlatni 🤔

Hilandar gori a ti se zajebavas😄

Ne ulazeci u pozadinu i tezinu sukoba, posto niemam pojma sta se desava, pitanje za obojicu, mozemo li mi forumasi sta pomoci? 
Neka medijacija, nesto tako, nemoj samo da moramo uvoditi sankcije nekoj strani. 
Nije ovaj forum pupak svemira ali naviklo se piskarati po malo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Hilandar gori a ti se zajebavas😄

Ne ulazeci u pozadinu i tezinu sukoba, posto niemam pojma sta se desava, pitanje za obojicu, mozemo li mi forumasi sta pomoci? 
Neka medijacija, nesto tako, nemoj samo da moramo uvoditi sankcije nekoj strani. 
Nije ovaj forum pupak svemira ali naviklo se piskarati po malo.

Pa pazi, ukazuju na normalnu, kulturnu komunikaciju, skaču na neke sitnice i bezazlenosti, a pogledaj njihov rečnik i način obraćanja jedan drugom... Bilo ko bi u roku od odmah bio trajno udaljen zbog ovakvih stvari... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...