Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

Ja sam nov na forumu i hteo bih da mi se nalog izbriše. Pogotovo jer koristim email adresu sa ličnim podacima pa onda po zakonu imam pravo na to.

 

Kao objašnjenje, mnogi se moji statovi ne slažu sa diskursom foruma i da ne bih upao u vatru nekad i zaslužio ban, najbolje da se ovako gospodski pozdravimo. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Мџе said:

Ja sam nov na forumu i hteo bih da mi se nalog izbriše. Pogotovo jer koristim email adresu sa ličnim podacima pa onda po zakonu imam pravo na to.

 

Kao objašnjenje, mnogi se moji statovi ne slažu sa diskursom foruma i da ne bih upao u vatru nekad i zaslužio ban, najbolje da se ovako gospodski pozdravimo. 

 

Email adresu mozes promeniti sam. https://vox92.net/forum/settings/email/ 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Мџе said:

Kao objašnjenje, mnogi se moji statovi ne slažu sa diskursom foruma i da ne bih upao u vatru nekad i zaslužio ban, najbolje da se ovako gospodski pozdravimo. 

PA vidi...ti ni kući ne možeš da se složiš sa svima, pa šta ? Nećeš valjda da pobegneš od kuće ?  Pa kad se oženiš, ako već nisi, tek onda ulaziš u "borbu mišljenja"...evo ti forum da treniraš. Ako radiš negde, čim je više od 3-4 čoveka, ne mož' se složite, da ga jebeš...ni oko fudbala, ni oko politike ni oko piva.

 

Ne slažeš se sa nekim politički na forumu ? Jaka stvar...kao i svuda ima raznih budala na forumu. Nekome si ti budala, nekome ja, ne možemo da budemo svi isti. Postoje teme koje ti možda baš pašu...fudbal npr. Uživaj tamo, ili na košarci. Milion informacija koje nećeš nigde pročitati, ni na jednom portalu, a i tu se sa "svojima" nećeš složiti.

 

Ako se politički ne slažeš, pa zajebi politiku. Da ti pričam o svojim iskustvima na politici, odmah će da se jave oni koji misle da su najpametniji i jedino im je bitno da budu u pravu. A razumeju se u sve...u poljoprivredu, kvantnu fiziku, avijaciju, komunalije, zdravstvo, ćevape i pečenje, torte i sitni kolači....a sa mnogima se ne slažem. Zato zaobilazim....biće vremena.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ma sve to stoji. Nego sam nalog kreirao da bi pisao na sportskim temama ali sam onda shvatio da me rasprave sa anonimnim ljudima stvarno bezveze opeterecuju i ne prijaju. Sto je sa druge strane i svrha samog postojonja foruma i onda realno nemam sta da trazim ovde.

A kada nemas nalog ili pristup nema ni tog iskusenja da nesto napises ili razloga da posecujes forum.

 

Jbt, molim moderatore i privatno i javno da me banuju i niko ko za inat nece. Moracu neku bombu da bacim na politici stvarno.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eh, koliko sam puta napisao citavu ponjavu, circa 2000 slova, i odlucio da ostanem nem kad zavrsim s kucanjem.
Znas ono, nije vredno, ili shvatim da gresim, sta god, svakako da zivot postane laksi kad masteriras taj talenat, pa jos ako uspes da ga transliras IRL 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2023 at 12:50 PM, Мџе said:

U redu, email adresu sam promenio i hvala na tome. Ako može onda trajni ban da ne bih dolazio u iskušenje da pišem na politici i da se pozdravljamo. Žao mi muškatli jbg.

A da probas samo da ne dolazis vise ovde? Ne razumem zasto neko mora da te banuje da ti ne bi dolazio vise? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam primedbu / zamolio bih za obrazloženje bana za forumaša MidRange.

 

Autohtonistički i srodni stavovi su uglavnom glupi i, prema sadašnjim saznanjima, nenaučni, ali mislim da to ne treba da bude neka tabu tema oko koje nije dozvoljeno voditi raspravu, razmeniti mišljenja i dati argumente (pa makar i glupe).

 

Što se tiče nivoa rasprave, bilo je oštrijih reči i možda čak neprimerenog obraćanja, ali nije nešto što je za trajni ban.

 

Mislim da je bolje dati neku vremenski ograničenu kaznu (ako već smatrate da ima osnova za kažnjavanje) i dati forumašu priliku da koriguje način na koji vodi diskusiju.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam pitanje za moderaciju:

 

Da li je banovanim članovima dostupan neki vid komunikacije sa moderacijom, i ako jeste, koji? 

 

Razlog zbog koga ovo pitam je što mi se dešavalo da budem banovan za neke potpuno trivijalne  gluposti, a da ljudi koji su isto radili ili učestvovali u diskusiji sa mnom ne budu banovani, iz jednostavnog razloga što ja nisam njih prijavio a neko očito mene jeste. 

 

Voleo bih da imam način da pojasnim neke situacije, čini mi se da se prečesto dešava da se olako "seče". Nije čak ni problem u dužini bana, problem mi je što prosto nemam mogućnost da kažem nešto u svoju odbranu, bilo prihvaćeno ili ne.

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2023 at 1:33 PM, freethrow said:

Je l ima šanse da se implementira neki sudden death mehanizam, gde bi se recimo jednom nedeljno banovalo par stotina nasumičnih forumaša na recimo nedelju-dve dana ili mesec dana?

Zasto nasumicno? Moze neki Squid game style pa neka se tako odredi. 

Ko prezivi moze da postane moderator na nedelju-dve ili mesec dana 😄  

 

Ili tako nesto. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Zasto nasumicno? Moze neki Squid game style pa neka se tako odredi. 

Ko prezivi moze da postane moderator na nedelju-dve ili mesec dana 😄  

 

Ili tako nesto. 

ZA to mu treba da se projavi bar koš 300-400 forumaša i da budu aktivni.

Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih moderaciju da preinaci odluku o trajnom banovanju Milenka Puzigace. Bez obzira na recnik, njegovo pisanje je sustinski zadiralo u srz problema savremenog srpskog drustva. Na neki nacin, citajuci MIlenka ovde , je bilo slicno citanju Basarinih kolumni u Kuriru. 50% lupetanja, ali i 50% istine iz kojih se mogu izvuci pouke. 

Takodje, zamolio bih i pomilovanje za nekadasnje clanove i perjanice ovog ( i starog B92 foruma) Down with the Sickness i Yoyogi. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...