Jump to content

Rukomet


Jurgen

Recommended Posts

2 hours ago, Betolingar Misdongard said:

CG pobijedila i Sloveniju! Najveće iznenađenje turnira, bez 3-4 važna igrača idemo dalje. Trebali bi neki igrači da se vrate za narednu fazu. 

 

Zaista veliko iznenađenje ali ipak je veće po meni pobjeda Rusije nad Norveškom. Zabiju li Makedonci manje od 26 a Norvežani više od 33 (a sva je prilika da hoće) samo me to oborilo za malo manje od 500e. Gledao sam zadnjih par minuta, bilo je vidljivo da su se Slovenci u.rali, ona dva penala kako su pucali to je užas, ali kad sam vidio kako se vesele braća Montenegrini nije mi bilo toliko krivo za tikete :classic_biggrin: 

 

Čestitke!

 

Edit: sad sam skontao da misliš na vaš prolaz dalje da je najveće iznenađenje turnira, to se slažem. Mada evo Česi prijete još većom senzacijom, u egalu su sa Šveđanima par minuta prije kraja.

Edited by svi pjevaju
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj EURO stvarno postaje teška sprdačina. Ne znam kako je u drugim reprezentacijama, ali Hrvatska ima više od 10 igrača out zbog korone. Željko Musa nije ni bio na popisu putnika na EURO, ali je hitno pozvan za utakmicu protiv Srbije jer nam je trebao za pojačati obranu. Odigrao je protiv Srbije, dobio koronu, pa je pozvan Jakov Gojun koji se od reprezentacije oprostio 2018. Gledam Index podcast o Euru, i u studiju Gojun i Stevanović poslije utakmice objašnjavaju kako i zašto je Hrvatska pobjedila Srbiju. Sljedeći dan vidim Gojuna kako igra protiv Ukrajine. Čekaju nas još 4 utakmice i u zadnjoj na srednjem očekujem Balića.

Dobra stvar je što je takva situacija omogučila da u prvi plan izbiju neki mlađi igrači koji za sad igraju odlično. Prije svega mislim na Lučina koji je odigrao 3 sjajne utakmice, a prvotno nije ni bio na popisu za EURO.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Ovaj EURO stvarno postaje teška sprdačina. Ne znam kako je u drugim reprezentacijama, ali Hrvatska ima više od 10 igrača out zbog korone. Željko Musa nije ni bio na popisu putnika na EURO, ali je hitno pozvan za utakmicu protiv Srbije jer nam je trebao za pojačati obranu. Odigrao je protiv Srbije, dobio koronu, pa je pozvan Jakov Gojun koji se od reprezentacije oprostio 2018. Gledam Index podcast o Euru, i u studiju Gojun i Stevanović poslije utakmice objašnjavaju kako i zašto je Hrvatska pobjedila Srbiju. Sljedeći dan vidim Gojuna kako igra protiv Ukrajine. Čekaju nas još 4 utakmice i u zadnjoj na srednjem očekujem Balića.

Dobra stvar je što je takva situacija omogučila da u prvi plan izbiju neki mlađi igrači koji za sad igraju odlično. Prije svega mislim na Lučina koji je odigrao 3 sjajne utakmice, a prvotno nije ni bio na popisu za EURO.

 

Gojun me je bas iznenadio, mislio sam da je on vec pred penzijom. Kad se setim kakav su odbrambeni bedem nekada cinili Gojun, Kopljar i Dominikovic...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Gojun me je bas iznenadio, mislio sam da je on vec pred penzijom. Kad se setim kakav su odbrambeni bedem nekada cinili Gojun, Kopljar i Dominikovic...

Gojun je proglašen jedne godine za najboljeg obrambenog igrača na svijetu.

Da, obrana nam je uvijek bila forte.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvi i zadnji put na ovom prvenstvu gledam HR repku. Jako sam razočaran viđenim ali nipošto ne želim umanjiti pobjedu Crne Gore koja nas je razbila u svakom pogledu. Simić lud na golu, Vujović top u ruci. Kad bi kojim slučajem mogli dobiti i Francuze...uz ovakav pristup i samopouzdanje koje iz njih izbija, mislim da ni to nije nemoguće. Ali dobro, prvo Nizozemska :classic_biggrin: Čestitke Betolingar!

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, svi pjevaju said:

Prvi i zadnji put na ovom prvenstvu gledam HR repku. Jako sam razočaran viđenim ali nipošto ne želim umanjiti pobjedu Crne Gore koja nas je razbila u svakom pogledu. Simić lud na golu, Vujović top u ruci. Kad bi kojim slučajem mogli dobiti i Francuze...uz ovakav pristup i samopouzdanje koje iz njih izbija, mislim da ni to nije nemoguće. Ali dobro, prvo Nizozemska :classic_biggrin: Čestitke Betolingar!

Ni ja ne bi gledao, ali me interesira u kakvoj su formi Vori i Džomba. 

Pridružujem se čestitkama. Nismo imali nikakve šanse, sve je bilo gotovo još u 1. p

Edited by Bugl Khan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ubedljiva pobeda oslabljenog Islanda nad Francuskom kojoj je takodje falio pokoji igrac. Kvota na Island 9, kvota na Francusku 1,10, ne secam se da je bilo veceg iznenadjenje od ovog, cak osam razlike su ih dobili.

 

U toj grupi Danska nakon pobede nad Hrvatskom ima 6 bodova, Island i Francuska po 4, Crna Gora i Holandija po 2 i Hrvatska je na dnu bez ijednog boda.

Link to comment
Share on other sites

Island izgubio od Hrvatske iako su napravili veliki preokret. Promasili su zicer za +2, onda jos jedan pri neresenom rezultatu i na kraju izgubili i ispustili veliku sansu za polufinale. Da su dobili Hrvatsku i u poslednjem kolu Crnu Goru bili bi sigurni u polufinalu, ovako moraju da cekaju poraz Francuza od Danske.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

Island izgubio od Hrvatske iako su napravili veliki preokret. Promasili su zicer za +2, onda jos jedan pri neresenom rezultatu i na kraju izgubili i ispustili veliku sansu za polufinale. Da su dobili Hrvatsku i u poslednjem kolu Crnu Goru bili bi sigurni u polufinalu, ovako moraju da cekaju poraz Francuza od Danske.

 

Crnogorci s dvije pobjede do polufinala. Volio bih da se čudo dogodi. Ajmo sokolovi! 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nicklord said:

Jel treba sa nekom razlikom da pobede Francusku?

 

Dobiju li Francuze i Island pa makar po 1 razlike svaku, 99,9% prolaze dalje. Jedini krug koji bi ih mogao izbaciti je onaj s Nizozemskom, ali da bi do njega došlo moraju (uz Crnogorce) i Nizozemci dobiti Dansku i Hrvatsku, a to je još manje vjerojatno nego dvije pobjede Crne Gore.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Del Piero said:

Island izgubio od Hrvatske iako su napravili veliki preokret. Promasili su zicer za +2, onda jos jedan pri neresenom rezultatu i na kraju izgubili i ispustili veliku sansu za polufinale. Da su dobili Hrvatsku i u poslednjem kolu Crnu Goru bili bi sigurni u polufinalu, ovako moraju da cekaju poraz Francuza od Danske.

Je, al smo se mi raspali u jednom dijelu. Čini mi se da je bio period kad smo u cca 15 min dali 1 gol. Na kraju nekako izvukli. Drago mi je bilo vidjet kako slave pobjedu iako nemaju šanse za polufinale više.

Link to comment
Share on other sites

Urugvaj - Bolivija 42-9

Inače, igra se i prvenstvo Azije. Rezultati većine utakmica su neizvjesniji, ali izdvajam

Južna Koreja - Singapur 40-9
Kuvajt - Singapur 43-14
Saudijska Arabija - Indija 54-30
Iran - Australija 32-10
Saudijska Arabija - Australija 30-13
Katar - Uzbekistan 46-15

Japan se prije početka povukao s prvenstva, a neke utakmice nisu odigrane zbog previše zaraženih igrača, odnosno registrirane su rezultatom 10-0 za ekipe koje su imale dovoljno zdravih igrača.

U polufinalu se u subotu sastaju Katar-Iran i Bahrein-Saudijska Arabija.

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao Danska-Francuska, sad vidim strijelce, izgleda da su Danci odmarali udarne igle a i takvi su vodili veliki dio tekme i po 5 razlike da bi na kraju izgubili 30-29. Ne znam, možda ispadne dobro da su kalkulirali ali ja bih, da sam bio na mjestu njihovog trenera, zapeo i ne bih puno odmarao najbolje igrače jer su imali priliku eliminirat jedinog doraslog konkurenta za zlato a i osvetiti se za poraz u finalu OI.

 

Jel gledao netko tekmu, kako se odvijalo zadnjih 10 minuta?

Link to comment
Share on other sites

Francuska je od 51 minuta bila u konstantnom stizanju i nisu gubili ritam, do kraja Danci su jedva dali 1-2 gola i nisu uspeli da zadrze makar remi. Nekako od iskljucenja Ludovika Fabregasa, Francuska odbrana je bila cvrsca i zatvarala direktne napade bekova, a Danci u jednom periodu od 7 minuta nisu uspeli da postignu gol tako da se prednost topila sve do samog kraja i 58og minuta kad su Francuzi stigli do gola prednosti. U poslednjem napadu za nereseno ocajan pas najefikasnijeg danskog beka i pobeda za Francusku.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Steta za Island, toliko nesrece na jednom turniru i nije bas normalno.

 

Najpre izgube jedan razlike od Hrvatske kojoj pobeda uopste nije trebala, pa onda Francuska dobije jedan razlike Dansku i tako se provuce u 1/2 finale, da bi na kraju, u mecu za 5. mesto Norveska pobedila u produzetku golom u poslednjoj sekundi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...