Jump to content

Rukomet


Jurgen

Recommended Posts

On 3/15/2021 at 3:58 PM, Bugl Khan said:

Nakon 21 godinu propuštamo OI. Kvalifikacijski turnir se igrao u Francuskoj, za 2 mjesta su se natjecali Tunis, Hrvatska, Francuska i Portugal. Ostvarili smo očekivano, pobjedili Tunis i Portugal i izgubili od Francuske. Nažalost, Francuzima utakmica protiv Portugala nije značila ništa i izgubili su u zadnjim sekundama. Da je raspored bio drugačiji, i da smo mi zadnju igrali s Fra, ta utakmica vjerojatno ne bi odlučivala o ničemu. Ali to su sad šbbkbb priče. Talentom, odnosom igrača prema reprezentaciji, i kvalitetom kadra zaslužujemo biti tamo. U svemu ostalom sve više zaostajemo. Bojim se da ćemo se načekati da budemo ono što smo bili zadnjih 15-20 godina. Da nam slijedi rupa od par godina. Vraćanje Červara je bio promašaj i izgubljeno je par godina. Mladih igrača je sve manje i manje. Godinama u napadu igramo na improvizaciju i individualno silovanje. Jasno je da nikad nećemo biti roboti kao skandinavci, ali nešto se uigrati mora. To je prolazilo dok si i imao Balića i svjetsku klasu na 5/7 pozicija. Danas je to mučenje. Portugal u rukomet ulaže, napreduju iz godine u godinu i ovo im je nagrada. A mi bi trebali razmisliti zašto od +6 protiv Fra završavamo utakmicu s -4. Da bar ovo donese neke promjene, ali neće. Tako nam je kako smo zaslužili. 

 

Dosli ste u tu situaciju jer ste izgubili sa 4 razlike od Francuske i jedva dobili Portugal.

 

Pred poslednji mec je Francuska imala +4, Portugal -1 i vi -3. Da je bilo 2 za Francuze i 4 za vas bilo bi:

 

+2 Francuska, +2 vi i -4 Portugal i siguran prolaz dalje.

 

4 minutes ago, Don Juan said:

U Srbiji samo fudbaleri imaju privilegiju da se o njima priča i ako nemaju rezultate. Ostalo se ne prati. Jeste tužno, ali takvi smo ljudi. Posebno ako se uzme da se i rukomet u zadnje vreme, generalno slabo prati. 

 

U Srbiji je i kosarka veoma pracena i prati se svako prvenstvo.

 

Fudbal nikada nije ni imao neke rezultate, nego je pracen na globalnom nivou, pa pratimo i mi. Mislim da samo u baltickim zemljama ne mare za fudbal.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, goldberg said:

 

U Srbiji je i kosarka veoma pracena i prati se svako prvenstvo

Košarkaši imaju rezultate, tako da sam ih izostavio. Poenta je da čim neko nema neki rezultat, na njega se zaboravlja. Pa sećas se kako su svi pratili plivanje kada je Čavić bio na vrhuncu, ili kako je malo ko pratio tenis kada nije bilo Đokovića.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Ma znam sve. Ali jel misliš da bi Francuzi izgubili od Portugala da su s njima igrali prvu utakmicu? Da je prvo kolo bilo FRA- POR, HRV-TUN?

 

Verovatno bi dobili, ne mozemo da znamo.

 

Ono sto znamo je da Hrvatska jedva bila bolja od Portugala i da je u pitanju grupa u kojoj prolaze 2 od 4, sto je medju postenijim sistemima u sportu (najposteniji je kup sistem, kad sve ekipe zavise samo od sebe).

 

36 minutes ago, Don Juan said:

Košarkaši imaju rezultate, tako da sam ih izostavio. Poenta je da čim neko nema neki rezultat, na njega se zaboravlja. Pa sećas se kako su svi pratili plivanje kada je Čavić bio na vrhuncu, ili kako je malo ko pratio tenis kada nije bilo Đokovića.

 

Ti si u pravu da se ovde prati nesto ako ima rezultata, ali su se kosarkasi pratili i bez ikakvog rezultata, kad su se blamirali iz godine u godinu.

 

Jako je tesko bilo gledati 2003. EP, pa 2004. OI, pa 2005. EP, pa 2006. SP i vrhunac 2007. EP i neodlazak na OI 2008, a na vecinu tih takmicenja (osim 2007.) smo otisli sa velikim ocekivanjima.

 

Dok se rukomet, odbojka i manji sportovi prate samo kad ima rezultata, a vaterpolo samo zato sto nam je Hrvatska jedna od velikih rivala.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam obe utakmice. Iskreno sam ocekivao da dobijemo Madjarsku, juce osim promasenih zicera je bilo povoda za zadovoljstvo iako smo izgubili.
Ovo danas, totalni debakl.
Ne znam sta se promenilo toliko u 24h, sada vidim da je Cvijic osula paljbu verovatno po rukovodstvu i treneru, ali nije imenovala nikoga.
Najavila je povlacenje, i svoje i jos igracica iz tima.
Iskreno me zanima sta je tacno u pitanju i ko je u pitanju. Mislio sam da su posle onog 6. mesta na SP i posle povratka igracica u tim reseni neki odnosi, ali izgleda da se situacija sa proslim trenerom ponavlja.

Ali utisak turnira je bas razocarenje. Ova generacija je zasluzila OI igracki gledano, ali po hemiji u timu i ljudima oko tima ocigledno ne.

Link to comment
Share on other sites

Realno smo daleko slabiji u svemu of Mađarske i Rusije kad je u pitanju ženski rukomet. Pocev od saveza pa preko struke do igračkog kadra. Nije to od juče u srpskom rukometu, u savezu se ganjaju oko broja delegata i funkcionera a ne kako da pokrenu ozbiljan rad sa igračima pocev od pionira. 

Link to comment
Share on other sites

Valjda smo odavno ukapirali da imena ne igraju, ako ne pre ono na zadnjem EP gde je Hrvatska sa moze se reći rezervnim sastavom dosla do medalje. Struka nam je uzasna, nemamo trenera koji vredi na evropskom tržištu. Klupski rukomet nam zivotari i slabo ga ima u evro kupovima. Istina veliki deo igračica igra u stranim klubovima ali odavno nismo izbacili mladu i kvalitetnu igračicu. 

Link to comment
Share on other sites

Nema više u Srbiji kvalitetnih mladih  rukometašica, juniorke i kadetkinje gube dvadesetak razlike od vršnjakinja iz drugih zemalja. Sve devojčice idu na odbojku zbog uspeha reprezentacije ili na košarku jer je Marina Maljković pokrenula stvarno jedan zdrav program među decom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stiletto said:

Nema više u Srbiji kvalitetnih mladih  rukometašica, juniorke i kadetkinje gube dvadesetak razlike od vršnjakinja iz drugih zemalja. Sve devojčice idu na odbojku zbog uspeha reprezentacije ili na košarku jer je Marina Maljković pokrenula stvarno jedan zdrav program među decom.

Naravno da će da idu na odbojku gde je ful sve organizovano,gde treneri od najmlađih kategorija rade po sistemu koji je dogovoren u savezu. Košarku drzi Marina a i tradicionalno vise volimo taj sport od rukometa. Danasnje klinke nemaju predstavu ko su bile Ceca Kitić, Đurica, Erčić i koliko su trofeja osvojile. Savez vode neke rukometne kokeze,sad je tamo Milena Delić ali nisam siguran moze li nesto da promeni. Struka nam je uzasna, jedino da angazuju nekog Skandinavca za selektora.

Link to comment
Share on other sites

U najboljem maniru srpskog timskog sporta (opštepoznatom kao Žabac koji peva) pobeda Srbije 12 razlike u nebitnoj utakmici protiv Kazahstana.

 

Sutra je žreb baraža za Svetsko prvenstvo (decembra meseca u Španiji), utakmice se igraju već za mesec dana, polovinom aprila. Biće jako zanimljivo da li će Ljuba voditi reprezentaciju i na tim utakmicama (ili će Savez izvući nekog ženskog Toni Đironu, verovatno iz Skandinavije, u sledećih par dana), kao i koje igračice će se uopšte odazvati.

Link to comment
Share on other sites

Procitah izjavu Cvijiceve,pa Krpez-Slezak,a zatim i intervju nove predsednice RSS,Delicke.
Bokte,kakav raspad je tamo bio..Ljuba Obradovic mesecima nije komunicirao sa igracicama,na treninzima ih vredjao,one trazile od predsednice saveza da ga smene...Delicka oklevala pa sad zali.. Kaze da nije mogla da pretpostavi da je stanje toliko lose..

Potpuni dilentatizam.

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Stiletto said:

Rukometašice Srbije baraž za SP igraju protiv Slovakinja. Prvi meč u Slovačkoj 16. ili 17. aprila, revanš u Srbiji četiri dana kasnije.

Mislim da je ok žreb. Slovakinje su generalno dosta slabije, i bilo bi zaista veliko iznenađenje da budu bolje u dvomeču.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Don Juan said:

Mislim da je ok žreb. Slovakinje su generalno dosta slabije, i bilo bi zaista veliko iznenađenje da budu bolje u dvomeču.

I prošle godine u baražu za EP su igrale Srbija i Slovačka. U Slovačkoj su naše pobedile gol razlike, revanš nije odigran zbog korone.

 

Teoretski, naše su bolje. Praktično, ne zna se ni ko će biti selektor niti koje će se igračice uopšte odazvati.

Link to comment
Share on other sites

Evo Cg nije produzila saradnju sa Kimom Rasmusenom. Bojani Popovic su dali da vodi reprezentaciju sto je po meni pametno jer ima autoritet, mlada je i potencijalno mogu od nje da iskale trenera na duze staze.
Sada bi bilo logicno ovi nasi kontaktiraju Rasmusena ali sumnjam da prate desavanja. Verovatno i dalje prebacuju krivicu sa jedne na drugu stranu.

Link to comment
Share on other sites

Sramotna odluka! Dovedeš čovjeka koji je poznat stručnjak da vodi reprezentaciju, izbori OI u teškoj konkurenciji i daš mu otkaz baš pred OI. Rasmunsen se baš radovao jer je ovo trebao da mu bude prvi nastup na igrama. Ovako je Dejo smijenio Kranjčara pred baraž i doveo svog ortaka Brnovića, svi znamo epilog.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Sramotna odluka! Dovedeš čovjeka koji je poznat stručnjak da vodi reprezentaciju, izbori OI u teškoj konkurenciji i daš mu otkaz baš pred OI. Rasmunsen se baš radovao jer je ovo trebao da mu bude prvi nastup na igrama. Ovako je Dejo smijenio Kranjčara pred baraž i doveo svog ortaka Brnovića, svi znamo epilog.

Slažem se. Baš kokošarska posla. Dovedeš stručnjaka da obavi posao, i onda svog prijatelja, brata, kuma isl. da pokupi vrhnje. Ponekad ne mogu vjerovat koliko ljudi nisu sposobni gledati dalje od "ja i odmah".

Sjećam se tog sa Cicom. Napravio najbolji rezultat sa CG ikad, i dobio otkaz jer kao Genije više nije mogao tolerirati koliko ovaj pije. I to kaže kao razlog smjene. Pa da pije 0-24 šta te briga ako ima rezultat. Al došlo je na svoje. Vjerujem da su imali spremnu priču kako je Brnović spasio što je Kranjčar upropastio. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Slažem se. Baš kokošarska posla. Dovedeš stručnjaka da obavi posao, i onda svog prijatelja, brata, kuma isl. da pokupi vrhnje. Ponekad ne mogu vjerovat koliko ljudi nisu sposobni gledati dalje od "ja i odmah".

Sjećam se tog sa Cicom. Napravio najbolji rezultat sa CG ikad, i dobio otkaz jer kao Genije više nije mogao tolerirati koliko ovaj pije. I to kaže kao razlog smjene. Pa da pije 0-24 šta te briga ako ima rezultat. Al došlo je na svoje. Vjerujem da su imali spremnu priču kako je Brnović spasio što je Kranjčar upropastio. 

Upravo. Iskoristili su Rasmunsena kao neku krpu. Ne kažem da Bojana nema znanja, bila je jedna od najboljih rukometašica koje sam gledao, ali ovo se jednostavno ne radi na ovaj način. 

 

Kranjčar je u kvalifikacijskoj grupi za EP završio iza Engleza, a ispred Švajcarske, Velsa i Bugarske. Za baraž smo izvukli Češku koja je u tom trenutku bila protivnik po mjeri i sa kojom je moglo da se igra. Onda je došao Brnović i sve se raspalo. Ne samo da nijesmo otišli na EP, nego je uništio i sledeće kvalifikacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S tim da je CG igrala x na Wembleyu tada koliko se sjećam. Sad sam guglao, 0:0 tamo, 2:2 kod kuće u odlučujućoj tekmi za baraž. I to se vratili nakon 0:2. I umjesto da se to shvati kao šansa da se ode na EURO, pokaže svijetu, da igrači naprave transfere možda, da poraste ugled i cijena domaćih igrača, da svi klinci u državi počnu trenirati nogomet pa da za 10 godina imaš nove reprezentativce itd. Razmišljanje je daj da uvalim frenda kao izbornika da on ide na EURO. Šta ćemo reći javnosti? Ajd da je Cico pijanac i da se to više ne da izdržati. Ne znaš jel taj potez bio bezobrazniji ili gluplji. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...