Jump to content

Rukomet


Jurgen

Recommended Posts

https://www.maxbetsport.rs/petar-djordjic-rukomet-evropsko-prvenstvo-rukomet-494966/
 
Ako je ovo tacno onda je Djeronu definitivno izbusila svlacionica. Doduse i sam je kriv ako je igraca izostavio pa vratio na spisak, pravi nacin da izgubis autoritet. Ja Djordjica vise ne bi ni zvao da igra, sramota da se selektoru svetis onakvim glupostima preko ledja reprezentacije. 
Mi smo cirkus Kolorado, nacionalno osećanje nam je 0, a posle seremo o zapadu kako je hladan i bez duše.


Sto se ovo nije desilo Danskoj ili Mađarskoj( isto imaju Španca za trenera a tu se negde i kvalitetom sa nama), jednostavno ljudi imaju disciplinu, dok nama neki lažni ponos udara od glavu.


Ovde treba čvrsta ruka, moćan autoritet i da se repka očisti od trovaca.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2024 at 4:34 PM, Molina23 said:

Ne bih se ja tako zajebavao sa rukometom. Ima potencijal da uz izbacivanje sudijskog lobija i štela, korekciju par zastarelih pravila i malo više keša, stane rame uz rame sa košarkom.

 

Ma kakvi, rukomet nema potencijal za atraktivne poteze kakve imaju kosarka ili fudbal sa svojim driblizima i slicno. Takodje nema potencijal za kompleksnije akcije pa da se meri sa kosarkom.

To se malo istrci, pa se gusla u krug dok neko ne nategne ka golu, tj tako izgleda prosecnom gledaocu. Atraktivne stvari su kad neko drmne loptu pod noge odbrane pa prejebe golmana, ili nategne bas iz daljine. Physicality je bitan faktor u rukometu, malo ljudi je spremno da rekreativno ode da se gura i lema sa drugim ljudima, umesto da se dobacuje i sutira. 

Verujem da Amerikanci pokupe neuspele koledz igrace koji su konkurisali za americki fudbal i kosarku da bi jako brzo postali relevantna ekipa na svetskom nivou.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 40Wins said:

Verujem da Amerikanci pokupe neuspele koledz igrace koji su konkurisali za americki fudbal i kosarku da bi jako brzo postali relevantna ekipa na svetskom nivou.

 

El su beše na nekoj olimpijadi Lebron i ekipa gledali rukometnu utakmicu i bili u fazonu "mi (ovde okupljeni) bismo baš kidali u ovom sportu, samo da imamo vremena da naučimo pravila i odradimo par treninga"?

 

Žao mi je što se nije desio neki revijalni duel protiv kakvog lokalnog rukometnog kluba, pa da ih rukometaši malo ispresavijaju :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Smrtokapa said:

Zao mi je što se nije desio neki revijalni duel protiv kakvog lokalnog rukometnog kluba, pa da ih rukometaši malo ispresavijaju :classic_biggrin:

 

Svi koji su na bilo kom nivou trenirali rukomet (ja sam na lokalnom, siguran sam da na forumu ima ljudi koji su isli dalje) znaju koliko tu ima stipanja, povlacenja, onih muckih pritajenih udaraca - da ne otkrivam sve tajne "zanata"... I gledaocima je to jasno u nekoj meri (mada ne bas "u celini i celosti", sto rece jedan dobar covek).

Lebron ne bi na jednoj takvoj utakmici imao niti jedan valjan razlog da flopuje, ne bi znao gde se nalazi kad bi ga munuli dvaput laktom u bubreg :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Smrtokapa said:

 

El su beše na nekoj olimpijadi Lebron i ekipa gledali rukometnu utakmicu i bili u fazonu "mi (ovde okupljeni) bismo baš kidali u ovom sportu, samo da imamo vremena da naučimo pravila i odradimo par treninga"?

 

Žao mi je što se nije desio neki revijalni duel protiv kakvog lokalnog rukometnog kluba, pa da ih rukometaši malo ispresavijaju :classic_biggrin:

Desio se. Neki mađarski klub ih odučio od sporta, života, nogometa, rukometa, pa i košarke.
EDIT: sad vidim da si napisao LeBron. ovdje se radilo o NFL igračima.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Smrtokapa said:

 

El su beše na nekoj olimpijadi Lebron i ekipa gledali rukometnu utakmicu i bili u fazonu "mi (ovde okupljeni) bismo baš kidali u ovom sportu, samo da imamo vremena da naučimo pravila i odradimo par treninga"?

 

Žao mi je što se nije desio neki revijalni duel protiv kakvog lokalnog rukometnog kluba, pa da ih rukometaši malo ispresavijaju :classic_biggrin:

Nije mi poznato tako nesto, ali uopste se ne bih zacudio da je tako bilo, jer ima dosta likova u NBA koji su jaki ko zemlja. E sad tu dolazi ono sto kaze @Jataganac, na poluvremenu bi unosili Lebrona u svlacionicu ko badnjak. 

Zato meni rukomet i ne moze da bude toliko popularan sport, jer na amaterskom i rekreativnom nivou je skoro nepostojeci, sto i sasvim ocekivano, jer stvarno ne mogu da zamislim grupu drugara koji posle posla kazu jedni drugima: Ajmo malo na termin da nas neko podlakti. 

 

Just now, Bugl Khan said:

Desio se. Neki mađarski klub ih odučio od sporta, života, nogometa, rukometa, pa i košarke.

Daj neko izvjesce o tome, ziv nisam da vidim. 😄  Jel bilo protiv NBA igraca?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, 40Wins said:

Nije mi poznato tako nesto, ali uopste se ne bih zacudio da je tako bilo, jer ima dosta likova u NBA koji su jaki ko zemlja. E sad tu dolazi ono sto kaze @Jataganac, na poluvremenu bi unosili Lebrona u svlacionicu ko badnjak. 

Zato meni rukomet i ne moze da bude toliko popularan sport, jer na amaterskom i rekreativnom nivou je skoro nepostojeci, sto i sasvim ocekivano, jer stvarno ne mogu da zamislim grupu drugara koji posle posla kazu jedni drugima: Ajmo malo na termin da nas neko podlakti. 

 

Daj neko izvjesce o tome, ziv nisam da vidim. 😄  Jel bilo protiv NBA igraca?

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 40Wins said:

 E sad tu dolazi ono sto kaze @Jataganac, na poluvremenu bi unosili Lebrona u svlacionicu ko badnjak. 

Zato meni rukomet i ne moze da bude toliko popularan sport, jer na amaterskom i rekreativnom nivou je skoro nepostojeci, sto i sasvim ocekivano, jer stvarno ne mogu da zamislim grupu drugara koji posle posla kazu jedni drugima: Ajmo malo na termin da nas neko podlakti

 

Kakve dve recenice, izvaljah se od smeha 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Inače, imao sam prilike da pikam basket protiv solidnog broja likova koji su trenirali rukomet i, ma koliko da su zajebani i nezgodni zbog stila igre, najviše frustracija mi je stvarao čovek koji je u ramenima bio širi od mene jedno tri puta, ali je i za najmanji kontakt tražio faul, kriterijum kao da je trenirao klasičan balet a ne rukomet. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 40Wins said:

Nije mi poznato tako nesto, ali uopste se ne bih zacudio da je tako bilo, jer ima dosta likova u NBA koji su jaki ko zemlja. E sad tu dolazi ono sto kaze @Jataganac, na poluvremenu bi unosili Lebrona u svlacionicu ko badnjak. 

Zato meni rukomet i ne moze da bude toliko popularan sport, jer na amaterskom i rekreativnom nivou je skoro nepostojeci, sto i sasvim ocekivano, jer stvarno ne mogu da zamislim grupu drugara koji posle posla kazu jedni drugima: Ajmo malo na termin da nas neko podlakti. 

 

Daj neko izvjesce o tome, ziv nisam da vidim. 😄  Jel bilo protiv NBA igraca?

Ja sam ga trenirao. I bio jako, jako dobar. Čak bi rekao i izvrstan (hvalite me usta moja, ako već niko drugi neće). Sve potrebno za igranje rukometa sam imao. Brzinu, prvi korak, eksplozivnost, skok, visinu. Za košarku i nogomet nisam bio talentiran dovoljno (u kvartu bi uvijek igrao, ali trenirat sam brzo prestao). Mislim da sam počeo trenirati s nekih 12-13 godina i odmah sam bio među najboljima, odmah. Nikad u životu nisam imao osjećaj da je nešto stvoreno za mene. Nakon nekih 4 godine imaš 16-17 i već si stariji, jači, igra se ozbiljnije, i počele su se djelit batine. A ja se nisam razvijao istom brzinom kao ostali. Sjećam se lijevog krila ( ja sam lijevog vanjskog igrao), bili smo građeni isto kad smo počeli, samo sam ja bio dosta višlji. Sad je on imao ruku ko moje dvije, bicepse, jake noge, 15 kg više.... ono, gotovo muškarac. A ja i dalje isti žgoljavac ko sa 13 godina. I dalje sam bio među najboljima. Ali sad sam, htio ne htio, razmišljao hoće li me neko 20 kg teži udarit iz sve snage po ruci, u rebra, gurnut u skoku....I nešto što si obožavao ti postane nešto što odrađuješ. Prije si živio za subote ujutro, sad si se znao i ne pojavit. Prestao sam ubrzo, ali ne prije nego sam sjebao 2 stvari na tijelu koje više nikad nisu bile iste. Niti će biti, jbg

Link to comment
Share on other sites

Kako je madjarski golman ispao match winner protiv Rvacke, lik je kesa teska. Nema odbranu celo drugo poluvreme. Madjari deluju ko da svaki ima 15kg minimum viska.

Fra - Swe i Den - Ger polufinala. Nemoz' dosadnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj rukomet i onaj od pre 20,30 i vise godina, NEMAJU skoro nikakvih dodirnih tacaka, sem nekih opstih pravila igre, naravno. Nacin na koji se igra, pa zatim promena pravila, pasivni napad, brzi centar itd itd, je skroz promenio ovu igru. 

Pogledajte Dance kako igraju i uporedite taj stil igre i onaj od pre 20ak godina, NEUPOREDIVO, maltene drugi sport. 

 

Ovaj rukomet sada zahteva extremne fizikalije, hitrinu, gipkost, snagu, okretnost, a naravno i inteligenciju. Maltene skoro kao neka podvarijanta NFLa, ne bas u tom smislu, ali zahteva dosta fizikalije, trcanja i snage. 

 

I zaista , Ameri da ozbiljno shvate ovaj sport, pocev od koledza pa nadalje, bi za nekih 15,20 godina dominirali ovim sportom. 

 

Ali njih to apsolutno ne zanima. 

 

Gde su bili Skandinavci pre 30 godina???? Gde su bili Francuzi do 1995? Eto, Francuska je maltene light verzija USA, tamnoputi i onda postepeno sa strukom su jacali od 90tih ovaj sport, da bi postali sila nakon 15,20 godina ulaganja. 

 

Sve to isto moze i u USA, jer imaju i vecu bazu i vise love i sve x puta jace mogu, ali ih ne zanima , mislim da mnogi u USA nikada nisu ni culi za ovaj sport. 

 

Rukomet je zanimljiv sport, generalno gledano, ali problem je sto mnogi rekreativno tesko da ce da se odluce na livadi ili betonu da igraju rukomet da bi mu neko slomio zub ili udario po ruci , nozi, a cim nema popularnost u tom "amaterskom" smislu medju klincima, tesko da se moze dostici nivo fudbala i kosarke, koji se igraju amaterski na svim nivoima, stavis kos u dvoriste i 1 na 1 pikas ovaj sport, rukomet je u tom smislu u zestokom minusu u odnosu na te sportove. 

 

Ali kao sport je zanimljiv, ali naprosto on sam u sebi ima ugradjene limite, vezane za sire narodne mase, jer spada u grublje sportove, sa nejasnim i nedefinisima pravilima igre u smislu penala, iskljucenja itd itd. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Sve sto se ovde navode kao prednosti rukometa meni su ustvari mane, i otuda mi nije jasno kako je on uopste stekao toliku popularnost na severu Evrope.

Kao broj 1 to je po meni najneposteniji sport, u smislu nepostovanja sopstvenih pravila. Ako podjemo od brzog centra, bar svaki drugi put, a skoro izvescno i cesce, prilikom izvodjenja lopte neko od napadacke ekipe je presao u protivnicku polovinu pre nego sto je lopta izvedena, a nikad nisam video da je to sancionisano. Takodje nije mali broj situacija gde igrac dodirne pod pre nego sto izbaci loptu, pa se i to ekstremno retko sankcionise. Dalje, svi ti niski udarci, stipanja i slicno su protiv pravila i trebalo bi da budu debelo sankcionisani, a oni nisu uopste. Sad cu da napravim paralelu sa NFL-om, tamo je definisanio sta se sme a sta ne, i grubosti ne nedostaje, tako da je legalno da ti sastavis coveka u trku tako da ga iznesu sa terena, ali isto tako iam stvari koje nisu dozvoljene, kao na primer povlacenje za kacigu i one se redovno sankcionisu, a ovde se ti nedozvoljeni udarci skoro nikad ne sude. Kako to moze biti zanimljivo?

 

Meni je u sportu primarno da je posteno, da pobedi onaj ko je bolji u skladu sa datim pravilima, a ne onaj ko je prljaviji i ko vise vara, a rukomet se iskljucivo na to svodi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2024 at 1:04 AM, Bugl Khan said:

Ako ćemo gledati rezultate, onda je rukomet sport 2 skandinavske države (Švedska i Danska), 3 velike države na zapadu (Francuska, Njemačka i Španjolska), i Hrvatske. Norveška i Slovenija jednostavno nemaju dovoljno dobre rezultate da bi bili u istom društvu s ostalim nabrojanima), premalo je to medalja (ako ne uzmemo u obzir da nikad nisu ništa osvojili). Ako si umjesto Norveške mislio na Island, to je i dalje dosta tanko, iako npr. jače od Slovenije (imaju srebro sa OI).

Zaboravio si 2 reprezentacije jer dosta dugo ne prave značajne rezultate. Jedna je bivša rukometna supersila, a to je Rusija (računam samo nakon raspada SSSRa) koja sa SP ima 2 zlata i srebro. Sa OI ima 2 zlata, 1 broncu. Sa EP ima 1 zlato, 2 srebra. Druga je Poljska. Sa EP nemaju medalju. Sa SP imaju 1 srebro, 3 bronce. Sa OI imaju 1 broncu. Rusija šije i Sloveniju, i Norvešku, i Island bez ikakvih problema, dok Poljska šije Island i Sloveniju. S Norveškom su tu negdje, ali imaju medalju sa OI.

 

Nisam mislio samo na rezultate, nego i na znacaj tog sporta u evropskim zemljama ako racunamo tih pet ekipnih sa loptom (odbojka, rukomet, vaterpolo, kosarka, fudbal).

 

Na primer, Letonija nikada nista nije uradila u kosarci, ali kada se pogleda sta oni postizu u drugim sportovima moze da se kaze da je to kosarkaska zemlja. Norveska i Island su jednostavno mnogo, mnogo, mnogo konkurentniji u rukometu gde su uvek jaki nego u fudbalu, a pogotovo u ovim ostalim sportovima (mislim - Island i vaterpolo? Norveska i odbojka? i jedni i drugi i kosarka?).

 

Tacno je da je u rukometu krug osvajaca uvek isti i to zaista ne pomaze popularnosti tog sporta. Prosli put je Island razvalio Francusku sa 8 razlike i onda Danska pusti Francuze u nebitnom petom kolu i opet Danska, Svedska, Francuska i Spanija u polufinalu. Uz njih tu su i Nemacka i Spanija - ovih 9-10 zemalja gde se rukomet igra su tu negde, ali stalno se isti vrte na podijumu.

 

No, nisam na uspehe toliko mislio - na primer, Hrvatska je zemlja u kojoj je sport broj 1 fudbal, to se prati, tu imaju najvece talente... Tek onda idu rukomet i vaterpolo. Sa druge strane, ta Norveska ima dobre rukometase i 2-3 dobra fudbalera. Oni i jesu nesto kao Letonija u kosarci.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Nisam mislio samo na rezultate, nego i na znacaj tog sporta u evropskim zemljama ako racunamo tih pet ekipnih sa loptom (odbojka, rukomet, vaterpolo, kosarka, fudbal).

 

Na primer, Letonija nikada nista nije uradila u kosarci, ali kada se pogleda sta oni postizu u drugim sportovima moze da se kaze da je to kosarkaska zemlja. Norveska i Island su jednostavno mnogo, mnogo, mnogo konkurentniji u rukometu gde su uvek jaki nego u fudbalu, a pogotovo u ovim ostalim sportovima (mislim - Island i vaterpolo? Norveska i odbojka? i jedni i drugi i kosarka?).

 

Tacno je da je u rukometu krug osvajaca uvek isti i to zaista ne pomaze popularnosti tog sporta. Prosli put je Island razvalio Francusku sa 8 razlike i onda Danska pusti Francuze u nebitnom petom kolu i opet Danska, Svedska, Francuska i Spanija u polufinalu. Uz njih tu su i Nemacka i Spanija - ovih 9-10 zemalja gde se rukomet igra su tu negde, ali stalno se isti vrte na podijumu.

 

No, nisam na uspehe toliko mislio - na primer, Hrvatska je zemlja u kojoj je sport broj 1 fudbal, to se prati, tu imaju najvece talente... Tek onda idu rukomet i vaterpolo. Sa druge strane, ta Norveska ima dobre rukometase i 2-3 dobra fudbalera. Oni i jesu nesto kao Letonija u kosarci.

Ok razumijem sad što si htio reći. Ali opet ne možeš zanemariti rezultat. Rusi su u 10ak godina (od ranih devedesetih do ranih nultih) uzeli 2 OI, 2 SP, EP, te svjetsko i 2 europska srebra, i olimpijsku broncu. To je 8 finala u 8 godina (1992-2000. Kasnije još 2004. uzimaju broncu na OI u Ateni). Znači to je jedan od najjačih (ako ne i najjači) nizova u povijesti rukometa. Tu govorimo o još 2 reprezentacije koje imaju sva zlata (Francuzi, Danci, i nisam siguran više za Španjolce), toliko reprezentacija ima i više od 1 zlata na OI. A višestruki i svjetski i olimpijski pobjednici su samo Francuzi. Znači, razvaljivanje konkurencije samo takvo. Rukomet je u Rusiji, u najboljem slučaju, 5. momčadski sport (ispred su nogomet, košarka, odbojka, hokej), a bolje plasiran nije bio ni tada. I što vrijedi nekome što je to sport broj 1 (Kažeš Norveška npr.) kad nemaju niti jedno zlato, a kamoli sva koja postoje. I nisu to ti Rusi napravili slučajno, nego su stvorili jednu od najjačih generacija u povijesti (Lavrov, Dusheybaev, Kudinov, Torgovanov, Koksharov...). Tako da kao pšto sam i napisao u prošlom postu, iako trenutno nisu relevantni, Poljaci i Rusi bi trebali bit ispred Slovenije koja ne znam zašto je uopće navedena (rukomet je 3. momčadski sport, i rezultati su im smiješni) i Norveške ( ako i je po popularnosti 2. sport, oni su do prije par godina bili rang Mađarske), kao što su Španjolci u Vaterpolu ispred CG, iako je vaterpolu valjda drugi sport u CG. Rezultaqti nisu sve, ali ako imaš jednu od najjačih generacija u povijesti rukometa, treba gledati i te rezulrate. Uglavnom, dok god suci budu u mogućnosti režirati utakmice, a ti ne možeš ništa, i dok je općeprihvaćeno da se domaćini guraju do medalje (neki preko granice dobrog ukusa), a određene reprezentacije imaju redovno, na svakom turniru, vjetar u leđa kad je potrebno (na što su ostali također navikli), i ostat će sport skandinavskih država koe ga znaju igrati ili kao roboti, ili nikako.
Da, Srbija isto ima medalje, sam je vrh, i bolja je od Slovenije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2024 at 10:03 PM, crni_bombarder said:

Kuzmanović je klasetina, Mandić se gurao u prvim utakmicama, ali svaki put kad je dobio šansu Kuzmanović ju je top iskoristio.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 

U konkurenciji za najboljeg golmana turnira, uz još 4-5 golmana. 

Link to comment
Share on other sites

U konkurenciji za najboljeg golmana turnira, uz još 4-5 golmana. 
Imate vi lepu budućnost, samo mi Cindric nije jasan bas je u kanalu a tek mu je 30 godina.


Klasa je to od igrača nzm šta se dešava...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...