Jump to content

Atletika


Jurgen

Recommended Posts

On 8/23/2023 at 9:29 PM, Romantik said:

Elem, da li su menjana pravila u skoku s motkom? Kako ove dve dele prvo mesto kad je 4.80 Kenedi preskočila iz prvoh a Mun iz drugog pokušaja? 🤔

Mislim da se gleda ukupan broj skokova, a obe su imale jedan neuspešan ranije (na različitim visinama). Možda i ovde ima pravilo (kao na OI skok u vis za muške) gde im nude ili da dele zlato ili da idu dodatno skakati...

Edited by Lineker
Link to comment
Share on other sites

4 x 100m muškarci, rts komentar sramotan. Prošle dve izmene oni pricaju o pazarskoj školi, završava se trka, ne konstatuju da su poljaci pogrešili i ispali, jedva su ispratili redosled i opet pričaju o nekim našim talentima.
Vracam na eurosport i ona dva mrtvaka.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, shonke said:

Na eonu ne može. Moglo je dok sam imao D3, redovno sam menjao.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Ne može na 4k, ali na ostalima samo treba da promeniš u podešavanju zvuk na engleski.

Šta se dešava sa Rojas???

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nicklord said:

Nije da mislim da su i sadašnji sprinteri 100% čisti ali u odnosu na drugi deo 80ih su zlato i iskreno mislim da treba da se izbrišu sva vremena iz tog perioda 😄 Tako da što se mene tiče ovo je novi WR

A sta cemo sa 40 godina napredovanja u nauci i sportu, te mogucnosti da ovi uzimaju nesto sto oni pre nisu imali dostupno, a dozvoljeno je?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je išta napredovalo u prethodnih 30-ak godina to je upravo hemija, tj. farmacija. Kako dozvoljena, još više nedozvoljena. Neka rekorda...

 

Očekivano ipak, Lyles nedodirljiv - šteta zbog vjetra u prsa, možda bi i njegov rezultat bio blizu Boltovom?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ječmendo said:

Ako je išta napredovalo u prethodnih 30-ak godina to je upravo hemija, tj. farmacija. Kako dozvoljena, još više nedozvoljena. Neka rekorda...

 

Očekivano ipak, Lyles nedodirljiv - šteta zbog vjetra u prsa, možda bi i njegov rezultat bio blizu Boltovom?

Bukvalno su žene krenule da liče na muškarce krajem 80ih od količine steroida i hormona koje su uzimale 😄 Jeste hemija napredovala ali nije čudo što je ostalo 10+ WRa od tad u ženskoj atletici, i to nekako sve atletičari iz USA ili Istočnog Bloka gde se zna koliko je to visoko bilo organizovano

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ječmendo said:

Ne poričem, ali to je bilo na neki način trivijalno i ne preteško za otkriti. Danas već živimo u doba kada su moguće genetske manipulacije, ko zna kakva nas budućnost čeka kad je vrhunski sport u pitanju? :smiley33:

Prvo ce AI ubaciti u misice, a onda ce praviti i kompletne sprintere od vestacke inteligencije. Onda ce Harison Ford pred trku da izbacuje replikante sa stadiona. 😉

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...