Jump to content

Atletika


Jurgen

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Na kraju srebro za Topić, nije mogla više od 197, zlato Maćuhič sa 201.

 

Angelina još nema ni punih 19 godina, a već ima dve medalje sa Evropskih šampionata.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Usla i Vucenovicka sa 59.90 u poslednjoj seriji.

 

Zanimljivo mi je dok gledam kakav shift je napravljen u gradji devojaka koje bacaju koplje, bas je interesantno.

 

Na primer Andrejcuk koja je starija je bas krupna, mada se i ona stesala kakva je bila nekad, ona bivsa Kubanka isto, sve mladje su uglavnom mrsavije, sa snaznijim nogama i zadnjicom, na primer Cengo.

 

Neke od slabijih cak i mrsave, recimo cerka Zeleznog da nema malo snaznije ruke da je pogledas nikad ne bi rekao da baca koplje, pre da trci.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

Srebro za Vilagoš, uz rekord Srbije. A samo 20 godina.

 

I dosta prostora za napredak, čini mi se. Daleko sam od nekog poznavaoca atletike, ali pri zaletu izgleda dosta zategnuto u poređenju sa pobednicom koja ide kao balerina. Sa dinamičnijim zaletom i fluidnijim prelaskom iz zaleta u throw bi mogla izvuči još poneki metar.

Fantastičan uspeh :Hail:

Link to comment
Share on other sites

Moram i ja da se poklonim dvojici Kubanaca na nevjerovatnom okršaju u troskoku kakav odavno nije viđen - 2 skoka iznad 18 metara i čak 9 zbirno iznad 17.50.  :Hail: :Hail: :Hail:

Za razliku od troskoka muški vis sve gori i gori, sa 2.26 m medalja nije uzeta još od 1982. Zanimljivo da u finalu visa nije bilo naturalizovanih atletičara. Naravno čestitke Angelini i Adriani na fantastičnom uspjehu. :thumbup:

Edited by Ječmendo
Link to comment
Share on other sites

Dve medalje od dve devojke koje bi trebalo da budu zamajac nase ateltike u narednih bar 10 godina, zaista lepa vest.

 

S druge strane celnici bas ubijaju ovaj sport sa apsolutnim fokusom na trkacke discipiline. Sve tehnicke su skroz skrajnute i uzivo je malo sta moguce videti sem poslednje serije u bacackim i dalj disciplinama. Izmisljanjem 3 polufinala po sprinterskim disciplinama je zakucan i poslednji ekser.

 

Italijanski rezultati ne mogu da ne bude sumnju u njihovu medicinu jer ovakvu dominaciju ne znam da li su na nekom sampionatu imali ni Sovjeti ni Istocni Nemci.

Link to comment
Share on other sites

Bravo za srebra nase dve atleticarke Topic i Vilagos. Nesumnjivo ima jos prostora za napredak u vrhunskim rezultatima i nadamo se sreci i zdravlju za naredna takmicenja.

 

Istovremeno, Italija napravila zetvu medalja. Ne znam gde smo mi i da smo kojim slucajem opet domacini ne bi sastavili pet medalja. Sta reci za rukomet, fudbal.

20 hours ago, Don Juan said:

Imamo dve juniorke, koje su već osvojile po dve medalje na dva EP za seniore....Ako to nije znak svetle budućnosti, ne znam šta je.

 

Bravo devojke 👏👏👏👏👏

To nije samo slucaj ovde na EP atletika ima svoje zvezdane trenutke znamo svi koliko tome doprinose prethodni rezultati Vulete Ivane, devojacko Spanovic.

Medjutim, jos su to samo talasi kao i u plivackom sportu, generalno nedostaje jos puno toga kada su selekcije mladjih kategorija u pitanju u svim atletskim disciplinama. Pa ipak, ima pomaka u nacionalnom sportu, ide sporo a dobro bi bilo da bude jos kvantiteta i rada uporedno vise nego recimo u tzv. fudbalu, gde sve vrvi od obecanja novca i prodaja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...