Jump to content

Recommended Posts

4 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Bas ludilo na Carrefour de l'Arbre. Nisam siguran da je sve bilo bas cisto, moracu pogledati usporeni jos nekoliko puta. Van der Poel se provlacio izmedju Philipsena i Degenkolba i na kraju izgurao Johna koji je pao. Wout odmah nakon toga krece sa napadom. Prilicno nekorektno i seljacki, u stilu one Contadorove 'akcije' kada je Andyu spao lanac. Nisam siguran je li posle kada ga je otkacio Mathieu zaista bio defekt sa gumom i zadnjim tockom ili je to prosto iskoristio da dodje do daha. Prilicno haoticna trka.

 

Jeste, mada je to bila več sama završnica i možda je bilo i unapred planirano da recimo ako se izadje sa tog i tog sektora u toj i toj poziciji, da se napada.

 

Btw, Van der Poel je imao nekoliko opasnih situacija. Mislim da je i Ackermanna izgurao u njivu.

 

52 minutes ago, Darth Steva said:

MvdP je i izasao ispred WvA kada je video da je ovaj imao probleme sa zadnjom gumom, inace bi ga samo pratio do kraja tog dela kocke.

Tacno se vidi kada je izasao ispred da cesto gleda ispod ruke kada ce ovaj da otpadne posto se prvih 100-ak metara jos i drzao na tocku.

 

Iskreno, ja nemam nikakav problem sa tim napadima kada neko ima defekt/zaostane zbog pada jer je sve to ipak sastavni deo trke. Mnogo je desavanja i sve je to dosta haoticno tako da ako neko ima bad luck, jbg, vise srece drugi put, ne mozemo se cekati.

 

Meni je ok  taj gentelmenski dio biciklizma, gde se ne napada nekoga ko padne ili ima defekt. Ali Paris-Roubaix je stvarno posebno priča, gde je nerealno da se sve to ispoštuje, jer su kvarovi prečesti i uvek su sastavni deo ove klasike.

 

Čitam da su Jumbovi protagonisti i prošle i ove godine imali više defekta tokom trke. Tako da mora biti nešto i do njih. Oprema, priprema bicikala za trasu i strategija kako odreagovati kada se glavni igrači pronadju u problemu su veliki deo ove trke. Ako nisi to posložio kako treba, onda nisi ni zaslužio pobedu realno

Edited by L' Imperatore
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, nlavrnja said:

Pogacar slomio zglob, skafoidna kost, ako sam dobro ubo naziv.

 

Google kaze oporavak do 3 meseca, dakle i TdF je u opasnosti.

 

Remco naravno sabio, bez konkurencije

 

Je l' ta koska na ruci ili na nozi?

 

Mislim, ako je ruka, moći će bar da pedala i drži kondiciju za TdF, ako je noga...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/8/2023 at 2:06 PM, L' Imperatore said:

Neki naš Stojnić (Team Corratec) u breakawayu današnje etapa sa još jednim timskim kolegom. Prvi put čujem za njega

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stojnić izuzetno aktivan na ovom Giru. Drugi dan zaredom u grupi koja beži. Komentatori u fazonu, here we go again 🙂 . Bravo Veljko!

 

Btw, nisam mogao ranije da se setim na koga me podseča u onom intervjuju koji je okačen gore. isti Boriša Simanić sa onim brčićima 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Romantik said:

Konacno Roglic! Kad mu je spao lanac bio sam 101% ubedjen da je gotovo, ali raspade se Gerant u finisu :smiley58:

 

I ja isto. Rekoh, pa dal je moguče. Taman krenuo da melje, 15 sekundi nadoknadio, i onda spade lanac na onoj rupi i izgubi otprilike svu prednost koju je napravio

 

Pokidao finiš, mada je naravno odigralo ulogu i to da je Thomas "udario u zid" zadnja 3 kilometra. A i takav je na kraju opet bio drugi. Stvarno neverovatna vožnja Rogle

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Darth Steva said:

Cav se danas vratio HTC mod… brutalan sprint.


Kapa dole za Roglu ali ono juce je bas bilo stresno za gledati.

 

Nešto što ne vidimo svaki dan u biciklizmu, sprinterski voz mu je povukao neko iz druge ekipe - Geraint Thomas 😆

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Rekao bih da su svi radili za njega, što je OK. :thumbsup:

 

Može biti. Mada je bilo svejedno zanimljivo tamo kad se Geraint kao drugi u GC-u pojavio na čelu pelotona i povukao :Hail:

 

Btw, Ackerman je od čelika. Kako se slupao čovek tamo u reklame, i ustade nakon toga i uzjaši biciklo, kao da se ništa nije desilo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...