Jump to content

Recommended Posts

Upalim malopre UAE tour, i rekoh baš da pogledam ima li Stojnića na startnoj listi. Kad ono nije više u Corratecu, več prešao u neki Lotus team. @Jurgen Znaš li nešto o toj ekipi? Čini se kao da se spustio stepenicu niže, iako je fino upozorio na sebe lani sa onim begovima na Giru

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

Upalim malopre UAE tour, i rekoh baš da pogledam ima li Stojnića na startnoj listi. Kad ono nije više u Corratecu, več prešao u neki Lotus team. @Jurgen Znaš li nešto o toj ekipi? Čini se kao da se spustio stepenicu niže, iako je fino upozorio na sebe lani sa onim begovima na Giru

 

To nije cak ni ekipa, to je vise kao biciklisticki klub koji ucestvuje na trkama najnizeg nivoa (1.2 jednodnevne ili 2.2 visednevne trke). Tako da su to zapravo dve stepenice nize, mada moze biti i da je taj klub samo privremeno resenje, jer su oni iz Somora/Segedina i ima dosta nasih vozaca tu. I meni je delovao odlicno na Djiru, nadam se da ce tokom sezone da nadje neki bolji tim. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Jurgen said:

 

To nije cak ni ekipa, to je vise kao biciklisticki klub koji ucestvuje na trkama najnizeg nivoa (1.2 jednodnevne ili 2.2 visednevne trke). Tako da su to zapravo dve stepenice nize, mada moze biti i da je taj klub samo privremeno resenje, jer su oni iz Somora/Segedina i ima dosta nasih vozaca tu. I meni je delovao odlicno na Djiru, nadam se da ce tokom sezone da nadje neki bolji tim. 

 

Svašta. Ja sam laik za biciklizam, ali očekivao sam da če za njega biti zanimanja posle prošle sezone. Ono, relativno mlad biciklista koji je pokazao snagu da izdrži toliki broj kilometara u begu na jednom grand touru... Mislio sam da če sportski direktori na njega gledati kao na zanimljiv dodatak, kojeg možeš da koristiš na različite načine i daje ti prostora za razne taktičke ideje. Ali izgleda nije baš tako.

 

I ja se nadam da je ovo privremeno i da čemo ga uskoro ponovo gledati na večim trkama

Link to comment
Share on other sites

Tratnik krunisao odlučan početak sezone pobedom na Omloop Het klasiki.

 

Nisam gledao trku. Ali koliko sam video iz nekih delova što sam premotao, veliku ulogu u njegovoj pobedi je odigrala ekipa. Jumbo je imao veliki broj biciklista u igri, tako da su poslali Tratnika u napad kako bi primorali ostale timove sa manjim brojem da to love. Ispratio ga Politt, sa kojim je uspeo da odbrani prednost i udje u finiš. Tu opet bio u dosta boljoj situaciji, jer nije bio primoran u razmene, jer su iz pozadine dolazili Wout i Laporte. Dok Politt nije imao tog luksuza i morao je da ostane aktivan, zbog čega u sprintu nije imao šanse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sutra Strade Bianche. Dosta skromna startna lista ove godine, fali bas veliki broj imena. Ruta malo izmenjena i produzena. Pogacar jeste #1 favorit, ali mislim da je modifikovao trenazni proces i pristup i ne ocekujem ga na max obrtajima vec sad, pa cu ipak ici sa Healyem. Jako interesantno ce biti videti kako ce Del Toro izgledati.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Raduje me sto vidim da ima nekoliko velikih klasicara koji su u formi, Bettiol posle nekoliko razocaravajucih godina ponovo deluje kao da je na max obrtajima, Pedersen odlican, Stuyven takodje, vdP deluje fantasticno, Philipsen je uvek prvo ime za grupni sprint, Pidcock izgleda fino, Alaphilippe kao da se vraca polako, Mohoric uporan kao i uvek... Hoce li ovo biti dovoljno da imamo stvarno otvoren Ronde ili ce se opet svesti na to moze li Matthieu da drzi Pogija na Kwaremontu ili eventualno Paterbergu ako ih dotle ne otrese..? Ne znam kako ce izgledati Van Aert, Van Baarle bas i ne pleni na pocetku sezone, Benoot isto, cak ni Laporte ne izuva nesto sa performansima... Jorgenson kao potencijalno stvarni lider? Videcemo za par dana i ovu grupu cobblera koja je preskocila MSR. 

Link to comment
Share on other sites

Moguce. Meni je realna forma Van Aerta nepoznanica jos uvek, a nekako mislim da su ovi ostali za nijansu bolji nego sto su bili prethodnih godina u ovo vreme. Recimo na MSR je Pedersen usrao motku, vrlo los sprint je odradio i potpuno opravdano je bio samokritican nakon trke. Nisu sva velika imena doduse u zoni, opet je solidan broj prilicno daleko od forme za podijume, ali tako je uvek. Naravno, opet mi je tesko da zamislim da na vdP-ov skok na Rondeu moze da odgovori iko. Jorgenson me intrigira, ne znam kako je Visma zamislila trku takticki i kakva ce biti njegova uloga, hoce li mu se dati zeleno svetlo ako ima noge. Za PR je vec sasvim druga prica, tu je krug vozaca koji mogu uzeti mnogo siri, pa videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Razvali ih vdP na Paterbergu. Nema ko da prati taj skok. Lazkano se bas trudio, vozio agresivno. Mozda i previse trosenja pa na kraju bez nekog top plasmana. Van Aert rekao bih nije na svom maksimumu, sto ce biti problem sa ovakvim Matthieuom, dok se Jorgenson jos jednom potvrdio kao #2 u ekipi za ovo prolece, u najmanju ruku. Stuyven stvarno deluje kao da je mozda i u najboljoj prolecnoj formi u karijeri, ali eto ima nesrecu da ima ovu azdaju protiv koje ne moze nista. Pedersen opet nekako bangavo odvezao trku, deluje pomalo neuroticno na momente na stazi. Generalno Lidl-Trek imao sjajnu trku - 4 vozaca u prvih 11. Bettiol se skrsio i odustao, videcemo hoce li biti spreman za Ronde.

Link to comment
Share on other sites

I sad ce naravno vdP na Kemmelbergu da skoci Pedersenu na onoj 21% sekciji i cao, djaci... 

 

EDIT: bogami, Pedersen drzao fantastican tempo od starta do kraja, ne dade Mathiueu da skoci...

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Na Dwars door Vlaanderen u sredu veliki pad u glavnoj grupi, jedno deset vozača odvezla Hitna pomoć. Najgore prošao Vout van Ert sa slomljenom ključnom kosti i nekoliko rebara. Sigurno će propustiti Flandriju, Pariz-Rube i Amstel, a za posle će da se vidi.

 

Ima snimaka pada svud po netu, da ne kačim ovde, stvarno grozno izgleda.

 

Link to comment
Share on other sites

Izervirao me Wout bas, ne samo da se on skrsio nego je sjebao sezonu i Stuyvenu koji je bio u zivotnoj formi. On je kriv za pad, idiotski je zakacio tocak svog timskog kolege, oborio Kirscha, posle naleteo Jasper koji nista tu nije ni mogao da uradi... 

 

Ronde i Roubaix su sad osakaceni za nekoliko vrhunskih vozaca i krug mogucih pobednika se jos vise suzio, ali se nadam da ce ovi koji su ostali odvesti jednu uzbudljivu trku. Jorgenson je stvarno jak, videlo se vec od ranije ove sezone da nije nista specijalno iza Wouta, mozda cak... No svejedno je sas prvi vozac i jedini pravi kandidat za podijum za Vismu. Koliko moze Bettiol? Quickstep je otuzan, svi glavni vozaci su im u katastrofa formi, koprcace se nesto Alaphilippe, ali mrka kapa.

 

Iskoristicu priliku da jos jednom prozovem Gannu, neverovatno mi je kakva je pizdica i kako nastavlja da preskace cobbled klasike iz godine u godinu.

 

Rajovicu svaka cast, top50 plasman na Dwarsu je zaista jako lep rezultat. Videcemo kada se potvrde startne liste hoce li biti nas prvi biciklista koji zavrsava Ronde. Bilo bi zaista lepo.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Koliko god paradoksalno zvucalo, mislim da su i Ronde i PR sada postale otvorenije trke. Alpecin je realno slab tim da kontrolise trku, a ne verujem da postoji neko bi zeleo da im u tome pomogne, pogotovo na Rubeu gde imaju i prvog i drugog favorita. Borba za beg ce biti paklena na obe trke. Lidl jeste izgubio Stojvena, ali moraju da idu na taktiku haosa, Skujins, Milan, Pedersen, cak I Kirs, moraju da pokusaju da budu u svakom napadu. Slicnu taktiku ocekujem i od UAE pa i od Visme ako je Tratnik zdrav i oni imaju 4 vozaca koje mogu da guraju u napade. Nece biti nimalo lako Alpecinu i MVDP-u da to sve iskontrolisu. Imamo i jakog Tarlinga, Betiola, Dekatlon ima dobru sezonu, Kvikstep je slab, ali nije nemoguce da recimo Asgren opet bude u pobednickom napadu.  

 

Sto se tice Rajovica, on sigurno vozi RVV, trenira sa Mohoricem i Rajtom trenutno na putevi Flandrije. Sto se Bahreina tice, oni bi trebalo da imaju dobar sastav za ovakve trke, ali nekako uvek uspeju da u odlucujucem trenutku budu na pogresnom mestu u pelotonu. 

Link to comment
Share on other sites

Da, Alpecin ne moze nista da kontrolise, preskromni su. Kod njih je jasno, vdP ce pokusati da napravi separaciju relativno rano, ako to ne da rezutat, Philipsen postaje pik. Sto se Treka tice, ja razumeo da Kirscha vrv nema na trci... Svakako su daleko najjaci tim, Skujins vozi bas vrhunsko prolece, a i Milan je sjajan (sto je za mene iznenadjenje, nisam ocekivao jos sezonu-dve da pravi ovakve rezultate na ovim grubljim klasicima). Tacno, Tarling je zanimljiva opcija, ima i zemljaka Turnera u vrlo dobroj formi, videcemo sta Ineos planira. Meni Decathlon niti smrdi niti mirise, dok mi recimo Movistar ima vrlo zanimljivu grupu vozaca i bas me zanima kako ce voziti Lazkano i druzina. Kung nije los, ali nije bas na svom maxu, Politt isto, Teuns se zapravo tek sad vraca trkanju pa ni od njega nema nista...

Link to comment
Share on other sites

Sta radi opet Pedersen, da li je decko bazdaren uopste

 

Zaista nemam objasnjenje za ovaj kretenizam, osim da se nije oporavio od pada, da se pre trke nije osecao dobro i da zna da nema noge za pravi duel na poslednjim prolascima preko Oude Kwaremonta i Paterberga. Ili to ili je ovo njegova impulsivna odluka doneta u trenutku na drumu. Nema sanse da je ovo 'taktika' Treka...

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2024 at 1:30 PM, SteveFrancis#3 said:

dok mi recimo Movistar ima vrlo zanimljivu grupu vozaca i bas me zanima kako ce voziti Lazkano i druzina.

 

Kakva šteta za Cortinu. Taman se odlučio za napad i spadne mu lanac na najstrmijem delu trase

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

"If we're going to use hindsight, I shouldn't have done it, but it wouldn't have been a top result today anyway," Pedersen himself reflected post-race. "I took the chance and tried, but I wasn't close."

 

Znaci miks onih razloga o kojima sam razmisljao - nije se oporavio od pada, znao je da ne moze da konkurise za pobedu, pa je onda izabrao ovu slepacku varijantu da napadne 1768 kilometara pre cilja. Jer ipak je bolje biti 22, nego recimo 5. ili 10. Sa deckom stvarno neko treba da razgovara, mnogo neuroticnih, impulsivnih, pa i sasvim kretenskih poteza na stazi tokom ovih godina. To ga je i kostalo mnogo boljeg CV-a do sada. Nikad nece uzeti Monument sa takvom glavom.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...