Jump to content

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Podseti me ova etapa na jednu od klasika ranije ove godine kad je pobjedio Laporte. Isto tako je Jumbo totalno razbio trku napadom na nekih 10km do cilja. Tad su postigli 1-2-3 sa Laportom, Woutom i Primožem. Ovaj put očigledno planirano za Van Aerta. Odličan plan, tajming i na kraju egzekucija bez greške.

Link to comment
Share on other sites

Rogliča baš neče na Touru. Svi su se danas bojali kvarova i padova na kockama Paris-Roubaixa, a on se složi preko neke bale sena koja se našla sred obične ceste.

 

Iščašio rame, izgubio 2 minuta u odnosu na Pogačara, tako da je to verovatno to što se njega tiče. Ne samo što je to veliki zaostatak, več zato što je Vingegard izgubio "samo" minut, tako da je priča o dva kapetana u Jumbo Vismi završena na ovoj trci.

Vingegard je imao kvar zbog kojeg je izgubio vreme. Wout je jednom pao, a kasnije za dlaku izbegao katastrofu gde je mogao da se zakuca u DSM-ov auto koji je prikočio pred njim dok nije gledao. Pravo malo čudo što je tamo ostao na biciklu. All in all, baš loš dan za Jumbo.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Putovao sam juce tako da jedino sto stigoh da pogledam su highlightsi na yt i videh da je bila ludnica.
Rogla bas nema srece nakon onog izgubljenog Tura i sve mi se cini da je to to od njega… ta godina je bila njegova za zutu majicu.

 

 

FW_mXo5XwAIvDQB?format=jpg&name=large

 

😁

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Šteta baš. Još bi rekao da bi ove sezone bilo dosta otvoreno, da se nije desilo ovo. Pogačar je stroj, tu nema šta, ali nisam oduševljen ekipom oko njega i mislim da če biti u zajebanim situacijama kasnije. Kapiteni Jumba i Ineosa su tu stvarno u dosta velikoj prednosti

Link to comment
Share on other sites

Auuu kako je samo Vingegaard zakucao na 10m od cilja, dobro se nije preturio i naglavacke prosao kroz isti.

 

Pogacar ne toliko dominantno ali opet je bio najjaci… ako nista, deluje da je Vingegaard dovoljno jak da mu pruzi borbu u brdima cisto da ne bude bas mnogo dosadno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam video kad je došao u cilj, problem je bio u grčevima. Pričam za Vingegaarda.

 

UAE malo bezveze trošio snage da uvati ovaj break, ali valjda je Pogi silno želeo etapu zato što je familija došla da ga podrži na ovaj cilj. OK razumem, ali trošiti več ionako upitan tim na etape koje ti nisu potrebne u 3-nedeljnoj trci može doči na naplatu.

 

Mene razočarao Vlasov. Nisam očekivao da če več ovde gubiti vreme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daaaaamnn... 3 minuta u 4km. 

Kapa dole za Jumbo :23: strasnu su etapu odvezli danas a Vingegaard na kraju odradio ono sto je bilo do njega.

 

Inace, bio sam primoran da danas gledam ES sa srpskim komentatorom i lik je nerealan, imao sam utisak da ce da se zapali u komentatorskoj kabini zato sto je Pogacar otpao.

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2022 at 9:34 AM, L' Imperatore said:

Šteta baš. Još bi rekao da bi ove sezone bilo dosta otvoreno, da se nije desilo ovo. Pogačar je stroj, tu nema šta, ali nisam oduševljen ekipom oko njega i mislim da če biti u zajebanim situacijama kasnije. Kapiteni Jumba i Ineosa su tu stvarno u dosta velikoj prednosti

 

On 7/8/2022 at 10:30 PM, L' Imperatore said:

Koliko sam video kad je došao u cilj, problem je bio u grčevima. Pričam za Vingegaarda.

 

UAE malo bezveze trošio snage da uvati ovaj break, ali valjda je Pogi silno želeo etapu zato što je familija došla da ga podrži na ovaj cilj. OK razumem, ali trošiti več ionako upitan tim na etape koje ti nisu potrebne u 3-nedeljnoj trci može doči na naplatu.

 

Mene razočarao Vlasov. Nisam očekivao da če več ovde gubiti vreme.

 

Malo bezsramnog self-quotea iz prethodnih dana 😄

 

Meni se je ova situacija stvarno javljala, posebno posle one etape kad su lovili onaj Kamnin breakaway bez potrebe. A pogotovu kad je otpao još Bennett...

 

Jednostavno je bio outnumbered ovde. Morao je da odgovara na napade. Nije mu se svidela ona 5 na 1 situacija koju je imao Jumbo na onom prvom usponu prve kategorije, pa je to odlučio da razbije. Ali je onda došao u situaciju gde je 70km do cilja ostao u pozciji gde vuče direktnog konkurenta, koji naravno nema interesa da radi sa njim i menja. Pa je morao da odustane od toga, tako da su ostali opet priključili. Mnogo potrošene snage za ništa na kraju. A bivši biciklista Tadej Valjavec je posle u studiu rekao da svaka eksplozivna akcija koju radiš na 2000m nadmorske visine, višestruko dolazi na naplatu u smislu umora i potrošnje. A to se na kraju izgleda ispostiavlo kao tačno.

 

No kakogod. Ja sam siguran da ovo nije kraj. A pogotovo posle intervjua Pogačara, gde je bio nasmejan kao da je dobio etapu, a ne izgubio 3 minuta. Mislim da se baš videlo da je sa njegovih ramena pao taj neki pritisak gde on konstantno brani te majice kao glavni favorit. A sad je pritisak na drugoj strani, a on može da napada. I napašče, u to sam siguran.

Imamo onaj 40k dugačak time trial na kraju, a na sličnom je 2020 oduzeo Rogliču pobedu, ako se dobro sječam. Pored toga, sad je to duplo kapetanstvo Jumba palo u vodu, tako da ga ustvari ne zanimaju više napadi ostalih, samo Vingegard.

 

Biče ovo još uzbudljivo 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Baš se retko viđa onakav comeback. Svaka čast Matthewsu. Još na papiru ovo uopšte nije bila njegova etapa sa tih 10% za kraj

Italijan je bio nestrpljiv, mogao je još neko vreme da mu sedi na točku pa da napadne.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kankkunen said:

Italijan je bio nestrpljiv, mogao je još neko vreme da mu sedi na točku pa da napadne.

 

Školski bi trebalo da bude tako. Ali po mom mišljenju, u trenutku kada ga je stizao on je bio toliko brži da je trebao samo da prodje pored njega. Ovako je priključio, usporio, promjenio ritam pedaliranja, i vozio neko vreme u Matthewsom tempu, što je australcu možda i pomoglo da napravi taj recovery i pronađe nove snage.

Kako god okreneš, morao je da napadne i ostvari neku prednost do kraja tog uspona, kako nebi ušao u sprint sa Matthewsom na kraju. Mislim da je optimlna situacija za pravljenje te prednosti bila baš tad kad je on stvarno izgledao jak, a MM u krizi.

 

A može biti i da lupam. Na biciklo se popnem svake druge godine 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa tobom, morao je odmah da ga obilazi jer kako su procenti u poslednjem kilometru uspona opadali tako su opadale i njegove sanse za pobedu.

IMO, cak da je Italijan izasao sa 15-20m prednosti na vrh brda, stigao bi to MM u poslednjih 1.5km etape.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi da li ste vi nekad u zivotu vozili bicikl uz 10%? Pa Betiol je napunio pluca dok je dosao do njega, dobro je uopste uspeo da nastavi u Majklovom ritmu... Nisu to vozaci Vingegorovog ili Pogacarovog nivoa pa da mogu da drze takav tempo na celom usponu, ovi momci su ogromni, imaju preko 70kg. 

 

Inace Vingegor izgleda kao ultamativni mutant. Nema teorije da pusti na nekom usponu. Ovo je Pantani nivo penjana sto on prikazuje, ali ono sto je jos strasnije je sto je zver i na hronometru. Svaka cast Jumbu sta su napravili. 

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...