Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Strašna nesreča juče na spustu 5. etape po Švicarskoj. Dok je Magnuss Shefild "samo" dobro polupan. Priča da su Gina Madera našli "motionless in the water" je zaista zabrinjavajuča. Nadam se da čemo uskoro čuti neke pozitivne vesti.

 

edit: užas... Gino podlegao zadobijenim povredama. Neka mu je laka zemlja.

Edited by L' Imperatore
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

RIP Gino

 

Ne mogu da opišem koliko me je ova vest pogodila. Kako su u toku 3 velike trke trenutno (Slovenija, Belgija i nesrećna Švajcarska) fokus mi nije bio u potpunosti usmeren na Švajcarsku. Ispratio sam rezultate i highlights, međutim tek sam sinoć pročitao vest da su Šefild i Mader prebačeni u bolnicu. Otvorio sam vest i nekako sve vreme imam u glavi utisak da nije bilo ništa strašno, u tekstu piše da je sa Šefildom manje više sve u redu, ali nikako da isto piše za Đina. Krećem da pretražujem internet u nadi da ću pronaći neku pozitivnu vest, ali nema ničega. 

 

Celo jutro se maltene molim (jer nisam religiozan) da sa Đinom bude sve ok, međutim otvaram instagram oko pola 1 i prvi post koji vidim je crno bela slika Đina Madera sa datumom rođenja i današnjim datumom. Post tima Bahrein koji se oprašta od njega. Slomio sam se u trenutku, kao amaterski biciklista, prošle godine sam imao jedan ozbiljniji pad, srećom prošao sam bez ikakvih posledica ili lomova, ali ponovo mi je prošao kroz glavu i taj trenutak. 

 

Ko prati Eurosport često mogao je beskonačno puta da vidi onaj kratak klip u kojem Roglič u poslednjih metrima uzima etapu na Pariz - Nica od Madera i Maderovo iskreno čuđenje. 

 

Počivaj u miru predivni dečače ❤️

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao tu etapa juče. I što je najgore, nagledao sam se spustova koji su izgledali po sto puta opasniji od ovoga. Široke ceste, dobar asfalt, dosta pregledno. Na svakoj krivini po nekoliko policajaca koji žvidždaljkama i rukama signalizuju da se uspori. I onda ovo... Samo pokazuje kako su biciklisti ustvari non stop na tankom ledu. I da se jedan pad, uz nesrečan splet okolnosti može pretvoriti u tragediju.

 

Snimka njihovog pada nema (nit bi imao želudca da ga pogledam). Ali činjenica da su pali dvojica, ukazuje na situaciju koju dosta puta vidimo. Gde prvi loše proceni krivinu i za sobom povuče i ovoga koji ga prati.

 

Ja sam očekivao da su oni pali niz neki kamenjar. Ali sudeči po nekim slikama, to je bila neka nizbrdica, poraštena travom. Čovek kad pogleda, rekao bi, ma ovde se samo zakotrljaš i to je to. Ali nažalost Gino nije bio te sreče. 

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko drame na utrci po Sloveniji. Juče Groenewegen propustio šansu da bude prvi sa tri uzastopne etapne pobede. Bili u perfektnoj poziciji, ali je otišao u pogrešnom smeru nekih 700m do cilja. Zanimljivo da je njegov leadout Mezgec zavio kako treba, ali ga Groenewegen neshvatljivo nije pratio, nego otišao sa ostatkom grupe koja je promašila.

 

Danas Zana imao etapu pod kontrolom. Prvi na drugom usponu na Kolovrat, pa odletio sa ceste na spustu (bez povrede, nastavio trku). Zanimljivo je da su taj isti spust radili več jedno pola sata ranije, tako da je bio upoznat sa cestom. Još je njegov timski kolega na istoj krivni pao na prvom spustu. No posle greške Zane, taj isti kolega koji je pao na prvom spustu, Pena, prelazi u vodstvo i sa pokvarenim biciklom (nije mogao da orebaci u veču brzinu) uspeva da zadrži prednost i uzme etapu na kraju. Show

Link to comment
Share on other sites

Šteta što u highlightse nije uključeno i kako se Fortunato spasio na toj krivini gde je Zana izletio. Jako loše je procenio situaciju, i umalo pokupio i Ulissija. Ali je onda fantastično iskontrolirao biciklo i u stilu speedway vozača izdriftao u pravu smer.

 

Meni je neverovatno da na toj krivini nije bilo signalizacije. Ok, ako su na početku zajebali, trebali su na drugom spustu nekom reči da stoji tamo i upozorava.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gledam ovaj unchained na Netflixu i ide sad ona situacija kad je Phillipsen slavio drugo mesto neznajuči da je Van Aert več pobedio. Prikazuje posle njega i devojku, gde ga ona pita kako nije znao da je Wout pobegao. Na šta on odgovara da je nemoguče sam pobeči iz onakve grupe na onakvom terenu. I da je zato mislio da nema nikoga ispred.

 

I tu se sjetim Jurgena (mislim da je bio on), koji je lani u toku toura govorio da bi Wout verovatno piša u boji onoga njegovog sprinterskog dresa 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mrzelo me da tražim quote, ali znao sam da je nešto na tu foru 😄

 

Btw, ako ako neko još nije gledao pomenutu seriju, mislim da se isplati pogledati. Nije sad nešto spektakularno, ali jeste zanimljivo kad malo detaljnije predstave neke bicikliste i ekipe. Meni se recimo mnogo dopala atmosfera u Groupami FDJ. Njihov direktor izgleda gotivan lik i dobar lider. Pinot legenda. 

Dok mi je Jumbo izgledao kao susšta suprotnost. Neka stegnuta atmosfera unutar ekipe. Zbunjeni direktor koji nema autoritet da kontroliše soliranje Van Aerta.

 

Sad, pitanje je koliko je netflix to hollywoodski zasolio da izgleda dramatičnije, a koliko je istina. Ja samo opisujem to što sam vidio.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, L' Imperatore said:

Mrzelo me da tražim quote, ali znao sam da je nešto na tu foru 😄

 

Btw, ako ako neko još nije gledao pomenutu seriju, mislim da se isplati pogledati. Nije sad nešto spektakularno, ali jeste zanimljivo kad malo detaljnije predstave neke bicikliste i ekipe. Meni se recimo mnogo dopala atmosfera u Groupami FDJ. Njihov direktor izgleda gotivan lik i dobar lider. Pinot legenda. 

Dok mi je Jumbo izgledao kao susšta suprotnost. Neka stegnuta atmosfera unutar ekipe. Zbunjeni direktor koji nema autoritet da kontroliše soliranje Van Aerta.

 

Sad, pitanje je koliko je netflix to hollywoodski zasolio da izgleda dramatičnije, a koliko je istina. Ja samo opisujem to što sam vidio.

 

I meni je delovao kul do ove godine, ali on je u novembru obecao Demaru da ce ga voditi na Tur. Covek je celu sezonu posvetio tome, njegova devojka je cak bukirala neke smestaje da bi ga pratila na nekim etapa, a onda u JUNU sok. Gaudu je rekao da ne voli Demara i da ga ne zeli u ekipi na Turu. I Madiot je ispostovao to i rekao Demaru da ne ide na Tur. Katastrofalan potez. Demar je rekao da mu treba samo Skotson za leadout, ali i to su odbili.... 

 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, malo mi je čudna ta priča sa Gaudujem. Onaj povučeni momak da nešto pametuje i kroji politiku tima... Pre bi rekao da su posle onoga što je Pinot pokazao na Giru, odlučili da uopšte ne troše snage na sprint, nego ekipu sastave sa drugim ciljevima. Gaudu za GC i marketing priča oko Pinota i njegov poslednji nastup na Touru. 

Link to comment
Share on other sites

Fantastična pobeda Lafaya. Prva za Cofidis u poslednjih 15 godina na TdF, ako je verovati eurosport komentatorima. 

 

Francuz očigledno u fantastičnoj formi, jer je več juče bio odličan kad je jedini ostao sa Pogačarom i Vingegaardom na onoj strmini. Danas odličnim tajmingom za napad u poslednjem kilometru izbegao šprint sa Van aertom i odneo pobedu

Link to comment
Share on other sites

Vrhunski početak etape. Dugo je trajal borba za beg i dovelo do toga da se u njoj našlo oko 35 biciklista. Tu su i dve velike pretnje za GC, Hindley (ima pored i Buchmanna i Konrada) i Ciccone.

 

Sad če biti zanimljivo da se vidi reakcija u pelotonu. UAE je u lošoj situaciji. Videčemo dali če Jumbo da pomogne, jer su oni po mom mišljenju u otprilike istim problemima kao UAE, ili če ovu priliku iskoristiti za trošenje direktnog rivala.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, L' Imperatore said:

Vrhunski početak etape. Dugo je trajal borba za beg i dovelo do toga da se u njoj našlo oko 35 biciklista. Tu su i dve velike pretnje za GC, Hindley (ima pored i Buchmanna i Konrada) i Ciccone.

 

Sad če biti zanimljivo da se vidi reakcija u pelotonu. UAE je u lošoj situaciji. Videčemo dali če Jumbo da pomogne, jer su oni po mom mišljenju u otprilike istim problemima kao UAE, ili če ovu priliku iskoristiti za trošenje direktnog rivala.

 

UAE je u najboljoj poziciji. Imaju Solera i Grosshartnera ispred, Langen i Trentin lagano kontrolisu beg po ravnom. Bjerg ce da rasturi Soudet, posle toga Majka priprema napad za Pogija. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Jurgen said:

 

UAE je u najboljoj poziciji. Imaju Solera i Grosshartnera ispred, Langen i Trentin lagano kontrolisu beg po ravnom. Bjerg ce da rasturi Soudet, posle toga Majka priprema napad za Pogija. 

 

 

Znači Hindley nije baš tolika opasnost ovde koliko se čini?

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ekspert za biciklizam, ali meni je bilo potpuno pogrešno da UAE na sebe preuzme sav teret danas. Koga bre boli q ko če da nosi žutu majicu sutra. Kad se gleda konačni cilj, Jumbo je ovde bio u podjedanko kritičnnoj situaciji sa Hindleyem u begu, a dobili ljudi free ride od 150km. Na kraju to i pametno iskoristili

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Jbg, izlomio se Pogi solidno ove sezone, nije realno da posle svega bude na 100% ovde.

 

Pogi je juce postavio KOM (najbolji rezultat na Stravi svih vremena, brze i od njegovog uspona 2020e) na najstrmijem delu Mari Blank uspona (poslednjih 2 km). Samo je Jonas izgleda postavio svetski rekord (nazalost on ne kaci nista na Stravu od marta 2021e). 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...