Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

Moj problem sa serijom Besa je sto se glavni glumac zove Dardan Berisha kao rasni kosovsko-poljski SG poznat po selekciji suta koje bi se i Jordan Clarkson postidio 😄 I sad da meni neko takav glumi mafijasa dok ja zamisljam kako uzima turnaround trojke dok iako je udvojen, jednostavno djeluje mi neprirodno 😂

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Da i ja napišem šta sam gledao od domaćih serija. Kojim redom krenuti? Ne nužno po kvalitetu, već čega se sjetim. Sad je upravo završila 2. sezona Bese, a gledao sam nekako u isto vrijeme i Južni vetar. Mafijaške serije - nikad nisam baš razumio potrebu ljudi da ih gledaju (uključujući i svjetska ostvarenja, vidi pod Kumovi i Sopranovi)  i da to obično bude vrhunsko ostvarenje, ali tako je kako je. Južni vetar po meni samo prvi film ima neku vrijednost i prolaznu ocjenu. Serija i drugi film su isprazna zabava koja me ničim nije impresionirala. Besa je već druga priča. Prva sezona dosta mračna, ali obe sezone za srpske prilike vrlo kvalitetno urađene. Naravno, nije to neko remek djelo, ali pristojno za ove uslove. Nadam se da će u 3. sezoni od Uroša konačno da naprave Teksa Vilera, i da im on tamo svima *ebe kevu, ionako je sve to nerealno.

Gledao sam i Državni službenik ili što bi naš narod rekao Civil Servant. Osim (moguće plaćene) reklame za DB, ja ne vidim nikakvu poentu serije. I da, vreme sporta i razonode, naravno. Ubice Njegovog Oca (znam da je Mog), prva sezona je zanimljiva, posle toga čisto gubljenje vremena, ljudima je već dosadilo da čekaju ko je ubio njegovog oca. Bolje da su nazvali seriju Inspektor Jakovljević. Koliko sam skontao, ove dve serije egzistiraju u istom paralelnom svemiru što je dobra fora, sviđa mi se to (Pandurčina iz Kamenice 🤣).

12 reči je zanimljiva serija, čak mi je i pomalo simpa u svojoj naivnosti. Dao bih preporuku za nju.

Aleksandar od Jugoslavije jedna od najaljkavije urađenih serija koje sam gledao. U početnim epizodama u jednoj sceni se jasno vidi bijeli dostavni pickup citroen ili WV iz otprilike 2010, doduše kroz prozor, zatim glumci su baš loše glumili, onaj što je glumio Stjepana Radića je za*ro baš žešće "govoreći" hrvatski sa čestim ekavskim riječima koje je izgovarao, baš netalentovan glumac (bar se obrukao u ovoj ulozi). Sam kralj je prikazan kao nešto posebno, moguće je da je on bio zadnji sposoban srpski političar koji je imao neki autoritet izvan granica SFRJ, ali previše su ga uljepšali, što fizički što karakterno. Da ne budem prestrog, serija ima određenu istorijsku vrijednost, kao prikaz jednog značajnog dijela srpske prošlosti, nisu loši ni kostimi, a i Luka Mesečina, izmišljeni novinar koji na neki način vodi priču mi se sviđa.

I za kraj po meni najkvalitetnije srpsko djelo unazad x godina - Senke nad Balkanom. Ona scena pucačine kad oslobađaju onog Makedonca iz pritvora, mislim da se ni holivudska djela ne bi postidjela iste. Baš sam bio prijatno iznenađen kako je to Bjelogrlić sa ekipom iznio. Obe sezone su mi ujednačeno dobre, zablistali su neki glumci poput Gorana Bogdana, a i sama tematika, da znam da je Babilon Berlin mnogima na pameti, ali ne treba biti strog - meni se to svidjelo.

Gledao sam još poneku seriju, ali mislim da ništa drugo nije vrijedno pomena, a i odužio sam, ko će ovo čitati sve 😊.

 

Edited by Radoznalko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Babilon Berlin i Senke su snimani u isto vreme tako da je teško da je neko nekog tu kopirao. I premijere su im bile skoro u isto vreme. Moguće je da je neke ideje pozajmio iz knjige The Wet Fish ali radnje su skroz drugačije i po meni neuporedive što se tiče Senki 1. Jedino što im je zajedničko je da su radnje umetnute u istorijski kontekst iako su same izmišljene. Kod Senki 2 bi mogli da pričamo o nekoj sličnosti sa onom sezonom sa mafijašima ali opet to je samo ideja, radnje su i tu drugačije i radnja iz senki je odlično uklopljena u našu istoriju.

 

Ako se setimo reakcije publike kako su neki likovi predstavljeni to je u stvari pohvala Bjeli da je uradio odličan posao. Serija je toliko dobra da ljudi nisu ni primetili da nije istorijska 🙂

 

Po meni takođe najbolja serija sa ovih prostora.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Anđelu verovatno roditelji, a za Mišu stvarno ne znam, plus on definitivno ne može da igra ni na neku kartu fizičkog izgleda.

Od tih mladjih neko ko ima talenta su Denis Muric i Pavle Mensur koji je dva nivoa ispod od Denisa

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...