Jump to content

Politics UK


...

Recommended Posts

1 hour ago, AgroLaki said:

Onaj ljakse ladno nece da se odrekne krune u ime sina, zinula mu zadnjica da malo kraljevuje sa 74 godine, nakon svega sto je priredio majci. 

Zašto bi se odricao kada je to njegovo pravo, a kraljica ga nije osporavala? Možemo mi da pričamo i da se složimo da je Čarls jedan idiot, kreten i budala, ali i takvi imaju prava, pa makar to bilo pravo i da nasledi krunu jedne od najmoćnijih zemalja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

Zašto bi se odricao kada je to njegovo pravo, a kraljica ga nije osporavala? Možemo mi da pričamo i da se složimo da je Čarls jedan idiot, kreten i budala, ali i takvi imaju prava, pa makar to bilo pravo i da nasledi krunu jedne od najmoćnijih zemalja.

Pa niko mu ne spori da ima pravo, ali meni licno (a verujem i mnogima sirom sveta) je malo ''jadno'' da lik koji je u srednjim sedamdesetim godinama, sa milion ekcesa koje je napravio, nece da uradi makar jedan dzentlmenski potez u karijeri i presto prepusti sinu, koji je mnogo popularniji medju plebsom. ( a ni sin vise nije tako mlad, pa da mu je rano za krunu) 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AgroLaki said:

Pa niko mu ne spori da ima pravo, ali meni licno (a verujem i mnogima sirom sveta) je malo ''jadno'' da lik koji je u srednjim sedamdesetim godinama, sa milion ekcesa koje je napravio, nece da uradi makar jedan dzentlmenski potez u karijeri i presto prepusti sinu, koji je mnogo popularniji medju plebsom. ( a ni sin vise nije tako mlad, pa da mu je rano za krunu) 

 

Nebitno je šta kažu širom sveta. Ako Britanci ne izađu na ulice i ne počnu da ga razvlače, nikom ništa. Njihova zemlja, njihov kralj, njihova volja. Pretpostavljam da ćemo se nas dvojica složiti ako kažem da me Čarls podseća na pajaca, ali mi nismo britanski građani, pa nas niko ništa i ne pita. Imaće koju godinu da kraljuje, njegovi će mu možda dati i malo kredita, pa da vidimo kako će se stvari odvijati. Ako su već imali za premijera idiota kao što je Džonson, rođaci preko bare su imali za predsednika još većeg idiota u liku Buša juniora (OK, Tramp je seljačina, ali bar ima nešto mozga), ne vidim šta će se desiti ako ceremonijalnu funkciju bude obavljao dotični. Za vreme njegove majke je UK doživela procvat, a ovaj će biti kralj relativno kratko i iza sebe će ostaviti najveći trag kada bude čučao na WC šolji.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

I ja sam mišljenja da je u interesu monrahije da ovaj bude možda godinu dana i da se povuče. Jedna od tajni "uspeha" kraljice je i ta što je vladala više nego što dosta ljudi živi. Njegov sin bi imao šansu da ostvari to isto. Ovaj je em enpopularan em za tih max 10 godina koliko on može biti kralj teško da uradi bilo šta vredno pomena.

 

Ono što sam pisao za kraljicu da su u nju svi političari imali poverenja da će informacije zadržati za sebe ne važi za Čarlsa. On je naimve već kao princ pokušavao da utiče na neke ministre i smatra se da će se on mnogo više petljati u politiku.

Link to comment
Share on other sites

Da bacim svoja 2 centa..

 

Meni se cini da je Carlsu celog zivota uloga (obaveze/duznosti) prestolonaslednika, opterecenje. To sto mu se zalomilo da mu je majka dugovecna i da je procena (njena) da 

ne abdicira pre smrti u korist sina (dobra odluka, rekla bih) nije bas njegova krivica. Takodje da nagadjam - mislim da on nece ostati (izdrzati) dugo na duznosti monarha, da ce za mozda nekoliko godina predati tron Vilijamu. Zasto se uopste prihvatio a ne predao odmah sinu - pa mislim da bi bilo malo teze Englezima da prihvate odmah takav sok-tranziciju, a verovatno ni Vilijam nije potpuno istreniran' za ulogu, ok. nije premlad' za tron ali mislim da ima sta jos da uci' i spreme ga da nasledi tron+komonvelt, nije to mala stvar u kraljevini Britaniji - mora to sve temeljno da se odradi, dinastija je u pitanju i to ne svaka, britanska mu dodje posebna kategorija u neku ruku.

 

Jel neko video komentare na vest o smrti Elizabete II?:classic_ninja:

Elizabeta jednako guster koji pije krv, jednako Madlen Olbrajt i Bil Klinton, jednako ona odlucuje o bombardovanjima, jednako ojadila (bas ona) ceo svet, jednako otvoriti sampanjac jer je unesrecila Srbe i ceo svet, jednako.....

 

Recite mi, pliz, da se to ljudi tamo samo sale, njih 500-1000-vise hiljada sa plusevima na hiljade komentara.

   

Edited by Jezebel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Jezebel said:

Da bacim svoja 2 centa..

 

Meni se cini da je Carlsu celog zivota uloga (obaveze/duznosti) prestolonaslednika, opterecenje. To sto mu se zalomilo da mu je majka dugovecna i da je procena (njena) da 

ne abdicira pre smrti u korist sina (dobra odluka, rekla bih) nije bas njegova krivica. Takodje da nagadjam - mislim da on nece ostati (izdrzati) dugo na duznosti monarha, da ce za mozda nekoliko godina predati tron Vilijamu. Zasto se uopste prihvatio a ne predao odmah sinu - pa mislim da bi bilo malo teze Englezima da prihvate odmah takav sok-tranziciju, a verovatno ni Vilijam nije potpuno istreniran' za ulogu, ok. nije premlad' za tron ali mislim da ima sta jos da uci' i spreme ga da nasledi tron+komonvelt, nije to mala stvar u kraljevini Britaniji - mora to sve temeljno da se odradi, dinastija je u pitanju i to ne svaka, britanska mu dodje posebna kategorija u neku ruku.

 

Jel neko video komentare na vest o smrti Elizabete II?:classic_ninja:

Elizabeta jednako guster koji pije krv, jednako Madlen Olbrajt i Bil Klinton, jednako ona odlucuje o bombardovanjima, jednako ojadila (bas ona) ceo svet, jednako otvoriti sampanjac jer je unesrecila Srbe i ceo svet, jednako.....

 

Recite mi, pliz, da se to ljudi tamo samo sale, njih 500-1000-vise hiljada sa plusevima na hiljade komentara.

   

 

Nisam čitao, verovatno i neću, nikakve komentare osim ovih ovde, na forumu, ali znam da ima svega , od glorifikacije, do zle veštice, a na neki način je to i normalno. Kraljica je simbol britanske imperije, raspada imperije koji se delom desio za vreme Elizabete II, kriza i uspona kroz koje je GB prolazila, pa ljudi svoje viđenje GB projektuju na kraljicu iako ona objektivno nije donosila odluke. 

Čak i protokolarna uloga nije nešto što je prepušteno samoj ličnosti kralja, sve se planira, procenjuje, organizuje iza kulisa, čak i mnoge stvari koje se tiču samo dvora, ne i države, mora da se pita ili konsultuje vlada, parlament ili neka od institucija. Elizabeta je prihvatila ulogu i sjajno je odigrala, može i Čarls, bez problema da odradi posao ako se drži protokola, bude prisutan gde treba, kaže šta mu je napisano, ne istrčava nekim svojim neusaglašenim stavovima, isto bi moga i Vilijamy, Elizabeta je bila mlađa nego on sada, kad je postala kraljica.

U istoriji monarhija imamo i slučajeve maloletnih kraljeva, dece kraljeva i u vreme kada je kralj imao stvarnu vlast, uvek je postojao krug ljudi oko kralja koji savetuje pa i odlučuje ukoliko je neophodno, tako da niti će Čarlsu mnogo smetati starost niti bi Vilijamu smetala mladost, firma će raditi po ustaljenom sistemu dok ne dođe vreme za remont.

Generalno, iako po opredeljenju nisam monarhista, naprotiv, da sam britanac i da me se pitam monarhija ili republika ne znam šta bih rekao, oni žive sa monarhijom, dvorske ceremonije su predstava za ceo svet, pa donose i neki prihod, monarh ne utiče bitno na politiku, što bi menjali nešto što radi, šta bi radio predsednik GB bolje od kralja.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa nije bitno sta mislimo pojedinacno o monarhiji, svi dajemo komentar na tekuce teme pa i na tu, dobro, simbol, ali pored zivih premijera i parlamenta izabranih koji odlucuju o svemu - sve pomije izvrnuti na monarha koji sluzi samo kao ikebana u danasnjim monarhijama? 

 

Nisam primetila ni jednu glorifikaciju, ima 10 ljudskih i pristojnih komentara kontra na hiljade pljuvackih koji usput veze s mozgom nemaju (nije to kritika nego bulaznjenje na tone). Taj odnos snaga'. Izvini, ali meni se ne cini ista normalno u onoj poplavi pomija u srpskim medijima... pa i na ovu temu. Ni N od normalnog.

 

Ostalo, znam, i slazem se, 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jezebel said:

Nisam primetila ni jednu glorifikaciju, ima 10 ljudskih i pristojnih komentara kontra na hiljade pljuvackih koji usput veze s mozgom nemaju (nije to kritika nego bulaznjenje na tone). Taj odnos snaga'. Izvini, ali meni se ne cini ista normalno u onoj poplavi pomija u srpskim medijima... pa i na ovu temu. Ni N od normalnog

 

Ne znam gde si gledala, nisi ostavila nikakav link, ali svejedno, siguran sam da ti je utisak ispravan, ko će da ostavi normalan komentar na Informeru, Alo, Telegrafu, B92, ne verujem ni ti da si tamo ostavila komentar, uostalom komentari koji se vide su prošli uredničko sito.

Većina tih redakcija su na usluzi vlastima i kad se to ne traži od njih, po sistemu ako im se kaže da prdnu oni se useru, kad dobiju grdnju što su preterali onda peglaju stvar, pa naprave još veće sranje.

Edited by Div
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Molim vas, hajde da pustimo i suzicu za kolonijalistkinjom i političkom i istorijskom ličnošću koja je podržavala i aktivno učestvovala u opresiji toliko država i naroda. Ne radujem se zbog njene smrti, ali svi ćemo umreti, a ona je poživela dug i ispunjen život, pun privilegija (svakako i obaveza i tereta, ali pre svega privilegija). Mali podsetnik:

 

Quote

Today we mourn all the stolen, violated and traumatized lives who were affected and destroyed during Queen Elizabeth II's reign. Today is a brutal reminder that war will be honored while entire populations and societies bear the battle scars of colonial genocidal violence, invasion, religious persecution and white supremacy.

P.S. Ovde se ne priča o Srbima 😉 

 

Edited by DameTime
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Da li je Elizabeta bila dobra ili loša zavisi isključivo od stanovnika UK, i donekle ostalih država gde je protolarno bila na čelu države. Potpuno je nebitno šta će o njoj reći Mile iz Žagubicu ili Irfan iz Kodžaelija 🙂

 

Posle ovako dugovečnih vladara uvek ide kriza. Ta kriza će pogotovo biti jaka jer je UK demokratska država i teoretski je moguća opcija da proglase referendum i postanu republika čemu ja dajem šanse 1% ali to je još jedna otežavajuća okolnost Čarlsa. Vilijam ima jednu izjavu da će porodica vladati dok god je Britanci žele što lepo oslikava njihovu legitimnost. Slično je bilo posle smrti Pape Jovana, sledili su vrlo blede pape koje ni katolici nisu mnogo respektovali a kamoli mi. Papa Jovan jeste imao dosta putera na glavi ali mislim da su ga svi poštovali, govorim o ne katoličkom svetu. A deo tog poštovanja je išao i iz toga što se dugo zadržao na tom tronu. Tako je i ovde,

 

Čarls je svoju bitku izgubio oko priče sa Dajanom. Tu je maltene proglašen krivim za njeno ubistvo a pogotovo su mu to zamerile žene. On se od toga nikad nije oporavio. Wilijam kao sin Dajane je odlična šansa da se i Čarls opere za života i zato bi idealno bilo da se povuče što pre.

 

E sad ja mislim da je on morao da se prihvati krune jer ga je Elizabeta imenovala za naslednika. Koliko pratim on je već preuzeo dužnosti i prva stvar koju je uradio je da je imenovao Vilijama za Princa od Velsa, odnosno svog naslednika. Danas ga krunišu i tek tada on tehnički može da abdicira. Mada nisam čitao kako to funkcioniše samo razmišljam na glas.

 

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Helena said:

Na tu temu:

 

Da ima pravde, Elizabeta bi bila posljednji britanski monarh

https://www.index.hr/vijesti/clanak/da-ima-pravde-elizabeta-bi-bila-posljednji-britanski-monarh/2393819.aspx

 

Nego sam ja očigledno promašila topik, pa opetujem ovde-zašto je Brazil proglasio trodnevnu žalost zbog njene smrti?

 

 

Važi, kako da ne... 😄 

 

"Da ima pravde..." Ej o pravdi se radi deco, da vam ja nešto kažem, nije to šala  :lol_2: "U jednom od najvećih filmskih hitova ove godine, indijskom spektaklu RRR" , Indijski film van granica Indije, mora da je bilo ludilo interesovanje, Bollywoodski akcioni Tarantinovski 😂 Našao lik da pominje neku glupost od filma u prvom pasusu. Hvala bogu pa zna da napravi uvod da se odmah vidi lupetanje... A i naravno tu je Britanska Imperija, i po ko zna koji put moralisanje XXI veka za prethodne vekove: Omiljena disciplina nowadays, pogotovo na internetu.

Mislm, najverovatnije je da su i ovih nekoliko pasusa loženje, clickbait. Jer ako nisu, autor je ozbiljna budaletina, ovako nešto pišu ljudi do 20g

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Klotzen said:

Da li je Elizabeta bila dobra ili loša zavisi isključivo od stanovnika UK, i donekle ostalih država gde je protolarno bila na čelu države.

 

A ne zavisi od stanovnika država čiju je sistematsku pljačku i ugnjetavanje ona podržala, oni nemaju pravo da nešto kažu? 

Link to comment
Share on other sites

Ne, jer gledajući tako ni jedan vladar u istorjij nije dobar. Jel neko sudi Petru Velikom zbog "sistematske pljačke" njihovih kolonija od Urala do Aljaske ? Naravno da ne, svi ga veličaju zbog pobeda nad Šveđanima i izgadnje S.Pitersburga. A za razliku od Petra Velikog Elizabeta se nije pitala ništa u vezi negativnih događaja u njihovim kolonijama dok je Petar Veliki direktno odlučivao o tome.

 

Slično je i sa Čerčilom. Dosta ljudi izvan UK ga smatra lošim ali on će ostati upisan kao jedan od najvećih državnika u istoriji sveta zbog onoga što je uradio za svoju zemlju. E sad ako ćemo da morališemo onda ne postoji vladar kome ne bismo našli nešto ali to nije suština ocene bilo kog vladara.

 

Takođe treba imati na umu kontekst "sistematske pljačke" i ugnjetavanja. Mi smo tu šampioni neprincipijelnosti jer smo naše divljanje 90-ih pravdali divljanjem drugih od srednjeg veka pa do događaja od pre 100+ godina. Sa aspekta ljudskih standarda UK je uvek bila u vrhu istih, kako za stanovnike UK tako i za podanike u Kolonijama samo treba uporediti kako se živelo u kolonijama drugih država a ne sa današnjim standardima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Klotzen said:

Ne, jer gledajući tako ni jedan vladar u istorjij nije dobar. Jel neko sudi Petru Velikom zbog "sistematske pljačke" njihovih kolonija od Urala do Aljaske ? Naravno da ne, svi ga veličaju zbog pobeda nad Šveđanima i izgadnje S.Pitersburga. A za razliku od Petra Velikog Elizabeta se nije pitala ništa u vezi negativnih događaja u njihovim kolonijama dok je Petar Veliki direktno odlučivao o tome.

 

Naravno da je tako, ali promašuješ temu. Poenta je neko žaljenje i "iskazivanje poštovanja" prema vladarki koja je u 21. veku podržavala prakse koje datiraju od pre par vekova. Mi više nismo u 17. ili 18. veku, hoćeš vladavinu demokratije a ovamo argumentuješ Petrom Velikim... 

 

39 minutes ago, Klotzen said:

 

Takođe treba imati na umu kontekst "sistematske pljačke" i ugnjetavanja. Mi smo tu šampioni neprincipijelnosti jer smo naše divljanje 90-ih pravdali divljanjem drugih od srednjeg veka pa do događaja od pre 100+ godina. Sa aspekta ljudskih standarda UK je uvek bila u vrhu istih, kako za stanovnike UK tako i za podanike u Kolonijama samo treba uporediti kako se živelo u kolonijama drugih država a ne sa današnjim standardima.

 

Ovde uopšte nisu tema Srbi, hvala. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Ma kakav puter na glavi, o vladarki ne sme niko da kaže sem stanovnika UK. Wait, wait, ne sme niko da kaže sem pripadnika kraljevske porodice - koji na kraju krajeva uživaju plodove njenog "rada" i od istog primaju plate.

 

Propagira se demokratija na forumu, ali se setimo tirana tipa Petar Veliki onda kad odgovara u diskusiji da se to predstavi kao okayish i prihvatljiva vladavina. U 21. veku je nekom okej kolonijalizam i izrabljivanje drugih naroda, jer jebiga to je UK, a mi smo isto pljačkali 90ih. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2022 at 8:35 PM, Clash said:

Nadam se da ce za 70 godina sve monarhije biti samo u istorijskim udzbenicima.

Zašto bi bile, najprosperitetnije i najslobodnije zemlje na svetu su (konstitucionalne) monarhije. One su dobra branu revolucionarnom populizmu i "događanju naroda" svake vrste, jer, predstavljajući nepomičnu i neupitnu tačku na vrhu (koja nema realnu moć) obeshrabruju druga "konačna i nepogrešiva i neupitna i definitivna rešenja", a umesto toga usmeravaju javni život na racionalizam i traganja za "samo" dobrim i privremenim rešenjima (što je sve čemu se ljudi ikada mogu nadati, i nauka nudi samo takva rešenja), što podstiče tradiciju kritike, slobode mišljenja i govora, a što ima izuzetno duboke socijalne posledice. Nije to slučajno da se komunizam i fašizam nikada nisu primili u Britaniji (ona je imala period socijalizma posle drugog svetskog rata, ali on tu, iako je dobro upropastio zemlju, nije imao ni blizu onako katastrofalne posledice kao tamo gde se manifestovao u kultu ličnosti), kao ni to da je ta zemlja izvor svih najboljih vrednosti ljudske civilizacije - ljudskih prava, kapitalizma, moderne demokratije, naučnog racionalizma itd.

 

Tako da ja podržavam - ako išta treba da bude dugovečno neka to bude ustavna monarhija.

Edited by bohumilo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 

1 hour ago, Klotzen said:

Da li je Putin bio dobar ili loš zavisi isključivo od stanovnika RF Potpuno je nebitno šta će o njoj reći Mile iz Žagubicu ili Irfan iz Kodžaelija 🙂

 

 

 

 

 

Kako zvuči ova rečenica kao uvod?

I da li je Elizabets bila protokolarni ili baš vladar, pošto je njen potpis bio zadnji?

1 hour ago, Marko said:

 

Važi, kako da ne... 😄 

 

"Da ima pravde..." Ej o pravdi se radi deco, da vam ja nešto kažem, nije to šala  :lol_2: "U jednom od najvećih filmskih hitova ove godine, indijskom spektaklu RRR" , Indijski film van granica Indije, mora da je bilo ludilo interesovanje, Bollywoodski akcioni Tarantinovski 😂 Našao lik da pominje neku glupost od filma u prvom pasusu. Hvala bogu pa zna da napravi uvod da se odmah vidi lupetanje... A i naravno tu je Britanska Imperija, i po ko zna koji put moralisanje XXI veka za prethodne vekove: Omiljena disciplina nowadays, pogotovo na internetu.

Mislm, najverovatnije je da su i ovih nekoliko pasusa loženje, clickbait. Jer ako nisu, autor je ozbiljna budaletina, ovako nešto pišu ljudi do 20g

Ja ne znam tvoje političke stavove, niti me BAŠ zanimaju, ali Gordan može biti bilo šta, ali budaletina nije.

Navedene zločine nije izmislio a ti si nevješto preskočio taj dio, koji je i primarni a uhvatio se banalnih naslova.

 

Na koncu, umrla je žena u 97. godini,istorijska figura svakako ali toliki hajp van Britanije je prosto... yikes

 

 

 

 

Edited by Helena
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Slično je i sa Čerčilom. Dosta ljudi izvan UK ga smatra lošim ali on će ostati upisan kao jedan od najvećih državnika u istoriji sveta zbog onoga što je uradio za svoju zemlju. E sad ako ćemo da morališemo onda ne postoji vladar kome ne bismo našli nešto ali to nije suština ocene bilo kog vladara.

 

Zašto ti onda smetaju Putin i Vučić - i te kako u državama u kojima vladaju postoje ljudi koji veruju da oni rade velike stvari za svoj narod? Zašto morališemo za njih a za Elizabetu ne smemo da morališemo?

 

Dodatno, zanimljivo je da nama ne smeta kolonijalizacija drugih država, dok smo mi faktički kineska kolonija... A taj način kolonizacije je i preminula kraljica podržavala, a bome i praktikovala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bohumilo said:

Zašto bi bile, najprosperitetnije i najslobodnije zemlje na svetu su (konstitucionalne) monarhije. One su dobra branu revolucionarnom populizmu i "događanju naroda" svake vrste, jer, predstavljajući nepomičnu i neupitnu tačku na vrhu (koja nema realnu moć) obeshrabruju druga "konačna i nepogrešiva i neupitna i definitivna rešenja", a umesto toga usmeravaju javni život na racionalizam i traganja za "samo" dobrim i privremenim rešenjima (što je sve čemu se ljudi ikada mogu nadati, i nauka nudi samo takva rešenja), što podstiče tradiciju kritike, slobode mišljenja i govora, a što ima izuzetno duboke socijalne posledice. Nije to slučajno da se komunizam i fašizam nikada nisu primili u Britaniji (ona je imala period socijalizma posle drugog svetskog rata, ali on tu, iako je dobro upropastio zemlju, nije imao ni blizu onako katastrofalne posledice kao tamo gde se manifestovao u kultu ličnosti), kao ni to da je ta zemlja izvor svih najboljih vrednosti ljudske civilizacije - ljudskih prava, kapitalizma, moderne demokratije, naučnog racionalizma itd.

 

Tako da ja podržavam - ako išta treba da bude dugovečno neka to bude ustavna monarhija.

Pa samo zbog termina koji se i ovde vrte, tron, vladar, podanici, nasledni pravo treba ukinuti monarhije.

Ako i imaju negde neku vlast onda je obavezno da se ukinu a ako su samo simbolicke onda to svesti na nivo folklornih drustava i turistickih atrakcija tipa Kralj karnevala u Riju.

Sto se tice posalica, irski twiter gori, Srbija je tu mala maca.

A sale ( najcesce morbidne, al dobro sad) na smrt vladara su uvek bile i bice. Kod nas i kad je Tito umro je bilo svega ali nije bilo drustvenih mreza.

Dobro nije se bas ni smelo javno:).

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, DameTime said:

 

Zašto ti onda smetaju Putin i Vučić - i te kako u državama u kojima vladaju postoje ljudi koji veruju da oni rade velike stvari za svoj narod? Zašto morališemo za njih a za Elizabetu ne smemo da morališemo?

 

Dodatno, zanimljivo je da nama ne smeta kolonijalizacija drugih država, dok smo mi faktički kineska kolonija... A taj način kolonizacije je i preminula kraljica podržavala, a bome i praktikovala.

 

Zato što oni čine zlo pre svega svojim građanima a zatim i građanima drugih država. Kraljica, a i njene vlade, niti je krala izbore, niti je hapsila i ubijala opoziciju niti je razvijala autokratiju i ukidala demokratiju niti je napadala demokratske države da im menja vlast niti je odgovorna za ostale stvari tako da poređenje sa ovom dvojicom ne stoji. Takođe treba da imaš u vidu da se kraljica izvinjavala širom sveta za nepravde koju su njene vlade činile, recimo danas u nekoj retrospektivi videh izvinjenje Ircima. Ova kraljica je imala zadatak da očuva jedinstvo države što je odlično uradila i da predstavlja državu u inostranstvu što je vrlo dobro radila tako da nema tu puno stvari za zameriti joj.

 

I Hitler je verovao da radi odlične stvari ali je krajnji rezultat katastrofa za ceo svet a za Nemačku pogotovo. Dakle oni ne mogu biti proglašeni za dobre vladare ni po kom osnovu no njima će presuda stići tek kada odu sa vlasti, za sada samo iznosimo zapažanja jer mi ne znamo ni 10% njihovog prljavog veša jer su obojica i dalje na vlasti. Ova kraljica se pitala koliko i ja i ti za politiku koju će voditi država. Šta je ona privatno podržavala to se mene ne tiče niti to možemo sa sigurnošću znati jer se nikad nije izjašnjavala. Iskreno i ne zanima me, nije mi toliko bitno šta ko misli, pa čak i priča, nego ono što radi.

 

Edited by Klotzen
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Helena said:

Ja ne znam tvoje političke stavove, niti me BAŠ zanimaju, ali Gordan može biti bilo šta, ali budaletina nije.

Navedene zločine nije izmislio a ti si nevješto preskočio taj dio, koji je i primarni a uhvatio se banalnih naslova.

Na koncu, umrla je žena u 97. godini,istorijska figura svakako ali toliki hajp van Britanije je prosto... yikes

 

Ni ja nisam naročito poludeo za tvojim mišljenjem na ovoj temi, pa eto, jbg forum...

Gordan je napisao popriličnu glupost, a kad neko napiše glupost, može se komotno nazvati budaletinom. Svako je moralisanje i pametovanje o prošlosti, pogotovo dalekoj prošlosti, a sve iz ugla XXI veka, sa svim udobnostima i slobodama koje isti pruža, notorna glupost i jedan od glupljih rezona, kad se priča o istoriji jednog perioda, države, naroda itd. Klasična podmetačina od teksta bez konteksta - Ni reč o tome, kako se ta ista zemlja rangira danas kad je reč o ljudskim pravima, što bi pogotovo njemu, kao lgbt aktivisti trebalo biti od esencijalne važnosti kad uspostavlja kriterijume za kritiku, te koliko se u istu odlazi i beži već decenijama, ali zato Buckingham palata ne zapošljava crnce i emigrante, o nepravdo... "Antiljudski okvir monarhizma" , ma samo da se reše monarhije i sve će procvetati, sve neljudskosti, društvene bolesti i totalitarizmi ima da prestanu i nestanu, republike su imune na sve to i garantovano će kad tad da bude sveopšti boljitak. Lepo je i lako palamuditi kao Duhaček ovde - Bukvalno na svaku rečenicu ovde, ga možeš poklopiti sa 10 kontri...

 

Hype - Šta ćeš, osim što jeste bespotrebno, vidi se da mnogim redakcijama i piskaralima fali načina da popune vesti, pogotovo kad je World News u pitanju

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Klotzen said:

Zato što oni čine zlo pre svega svojim građanima a zatim i građanima drugih država. Kraljica, a i njene vlade, niti je krala izbore, niti je hapsila i ubijala opoziciju niti je razvijala autokratiju i ukidala demokratiju niti je odgovorna za ostale stvari tako da poređenje sa ovom dvojicom ne stoji. 

 

Ma je li. Nije činila zlo svojima, samo je ugnjetavala i krala po svetu, održavala kolonije pod svojom šapom. Ponovo ću pitati da li se ti slažeš da kolonije postoje u 21. veku? Da li ti je u redu da mi budemo kineska kolonija?

 

14 minutes ago, Klotzen said:

Ova kraljica se pitala koliko i ja i ti za politiku koju će voditi država. 

 

Ovo je tačno samo ako si juče počeo da pratiš njenu vladavinu i politiku UK. Sve je počinjalo i završavalo se sa njom, zato i jeste bila jedna od najmoćnijih političkih figura.

 

Edit: Kako AV čini zlo građanima kad se ovde fura priča da je veći deo naroda zadovoljan njegovom politikom ("ne želi da ga menja"), a samo narod može da sudi kraljici - ergo samo narod može da sudi AV?

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...