Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

2 minutes ago, Boxy said:

Tiafoe jer je crnac? :classic_blink:

Ajde sto si morala da potkacis Feda, iako on nema veze ove godine sa ovom nagradom, nego sto dajes ovakve neke izjave koje zaista nisi na mestu.

Inace, zaboravila si da izgleda da je Feliks crnac, po tome bi ispunili kvotu...katastrofalan post

pa Tiafo je razbijao rekete samo tako ove sezone (a to smo naucili da nije sportski :classic_dry: , pa jos ako se poplase skupljci loptica koji tudanegde u blizini  prolaze), imao je neka problematicna ponasanja u nekim mecevima (gde protivnici bas i nisu bili najsrecniji njegovim ponasanjem), ne secam se ni jednog primera njegovog posebno sportskog ponasanja.

a zasto je problem reci da je on crnac i da je po mom misljenju zbog toga na toj listi (pozitivna diskriminacija)?

 

Link to comment
Share on other sites

Ako ti ne vidis problem sa tom izjavom, ne pada mi napamet da ti objasnjavam sta sve tu nije dobro.

 

Samo me zanima kako Monfils nikad nije bio nominovan, iako je crn? :smiley33:

A Feliks izgleda nije dovoljno crn, pa su morali da pojacaju sa Tiafoom.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

Ako ti ne vidis problem sa tom izjavom, ne pada mi napamet da ti objasnjavam sta sve tu nije dobro.

 

Samo me zanima kako Monfils nikad nije bio nominovan, iako je crn? :smiley33:

A Feliks izgleda nije dovoljno crn, pa su morali da pojacaju sa Tiafoom.

hajde ti mi onda objasni sta Tiafoe radi na toj listi?

zasto Hurkacz npr. nije na toj listi? On je definitivno prema svima bio fin, nije pravio scene i ponasao se za primer.

 

evo sad idem niz listu:

vodeca cetvorka  nije imala sanse da bude nominovana, svaki iz svog razloga.

Rubljov je takodje ponekad lomio rekete (ali se inace nije nesportski ponasao).

Beretini koliko znam nije lomio rekete niti se nesportski ponasao, bio je u principu fin i kulturan cele godine, Siner takodje.

Ni za Norija se ne secam da je pravio ikakve gluposti niti se nesportski ponasao (ali ima ruzan BH :wink2: ).

Diego je uvek fin i korektan, nije razbijao rekete niti se nesportski ponasao (jeste imao par komentara i nekih diskusija s sudijom, ali to nije bilo nista nesportski ili slicno da zavredi da ne bude na listi).

Denis je tu i tamo polomio neki reket, nekad pusti "poklic" ali se generalno fer ponasa.

Fed bas nije stigao dovoljno da igra (bas bi bilo providno da ga ponovo kandiduju).

Garin nije pravio nikakve incidente i generalno nije tip koji se nesportski ponasa. ON je sasvim fino mogao da se nadje na listi, samo: koji novinar i gleda njegove meceve?

Karatsev je cudak.

RBA se ne ponasa nesportski, obicno ne lomi rekete (ne mogu ovako napamet da se setim da je neki polomio ove godine), koliko sam ispratila fer je i korektan, ali je nekako bezlican.

PCB zna da sizne u momentu, a inace je takodje bezlican.

Basilashvili nije imao sanse da bude nominovan (pa makar se najsportskije ponasao).

Fritz je imao tu i tamo nekih bisercica, ali nista strasno.

Isner je mator da ga nominuju (i Monf bi spadao u tu kategoriju), dovoljno je sto su Rafu nominovali iz "stare garde" :wink2: .

Evans je gadan, ne zasluzuje da bude na listi.

Opelka ima dug jezik :wicked: , previse on tu daje svoje misljenje, mada se ne ponasa nesportski.

Sonego se previse dere dok udara lopticu (a mozda bi neki rekli i da zna da bude malo ljiga, ali ne secam se nekog velikog kiksa).

Dimitrov je miljenik, ali je i on vec u kategoriji "mator" (iako po godinama bas i nije).

Kacanov je sasvim fin i ljubazan, nije pravio nikakve gluposti (mozda tu i tamo eventualno po neki razbijeni reket, ali nista strasno - ne verujem da su novinari to uopste i primetili), spada u istu kategoriju kao Delpo, no nije bas poznat sirokim narodnim masama. A i Rus je.

Cilic je vec bio nominovan jednom ranije (a i mator je).

Harris ima klempave usi :lol_2: - nije bas za slikanje :classic_dry: ali inace je fer i korektan iggrac koliko sam ispratila.

Alcaraz je suise mlad (a i vec je nominovan u drugim kategorijama), oni koji zakeraju bi ga eventualno mogli prozvati za MTO (zbog grceva) tokom USO kad je igrao duge meceve, ali jednostavno momak je mlad i tek treba da kondicionira svoje telo.

Lajovic - ko to bese? :smiley24:Sta mu vredi sto je fin, kulturan, korektan i fer kad niko zivi ne zna za njega. Nije dovoljno probojan. Jos ima i pogresan pasos. :classic_dry:

de Minaur nije pravio nikakve ispade, koliko sam ispratila fer je igrac, ali nije ni imao neki gest specijalno kojim bi bas zavredeo ovu nagradu (ali bar nije lomio rekete i nervirao protivnike).

Humbert je rano zavrsio sezonu i nije stigao da se nesto istakne, ali je generalno sasvim fer i za primer igrac. No ni on nije bas neki lepotan, a nije ni uradio nesto da skrene paznju na sebe za ovu nagradu.

Bublik - nema sanse, ipak je on "Rus" :wink2: nista mu ne vredi sto servira ispod ruke (sto je sad vrlo popularan udarac medju publikom) ili pokusava neke nerezonske, ali za publiku zanimljive udarce.

Fonjini :twak:

 

I dolazimo do Tiafoa na mestu 38 koji se ni jednim specijalnim fer potezom nije istakao, a polomio je nekoliko reketa. Zasto bas on? Imalo je pre njega mnogo vise igraca koji pre zasluzuju da se nadju na ovoj listi (da ne analiziram ove ispod, oni su tek nepoznati sirm narodnim masama).

 

Link to comment
Share on other sites

Jeste problematicna nominacija Nadala i umesto njega je mogao da upadne Hurkac, ali navesti kao razlog to da nije nominovan jer je pobedio Federera i to sa 6:0  je bas glupo (to je tvoj fazon da potkacis Federera, nista novo).

 

Koliko ja znam, Tiafoe je skroz omiljen medju igracima, stalno je pozitivan i nasmejan i to je sigurno jedan od razloga zasto je nominovan. A ne zato sto je crnac :ajme:

Nije bilo potrebe da pises ovoliki sastav i da analiziras svakog igraca.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

I dolazimo do Tiafoa na mestu 38 koji se ni jednim specijalnim fer potezom nije istakao, a polomio je nekoliko reketa.

Ono sto je uradio Sineru, velikom prijatelju, u Becu je daleko od fer ponasanja. 

Publika trazi cirkuzante i klovnove, a sponzori i novinari se trude da im udovolje. Fini i kulturni momci su bezlicni i dosadni. Mislim da bi Edberg da igra u danasnje vreme prosao kao Hurkac. 

Umesto Edbergove mozda uskoro uvedu Fonjinijevu ili Kiriosovu nagradu :thumbsup: 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Boxy said:

ali navesti kao razlog to da nije nominovan jer je pobedio Federera i to sa 6:0  je bas glupo

Feliks je upravo zbog toga nominovan, kao eto i on je dobio Rodzija ali je ipak u igri za SE nagradu. 

Ali Hurkac koji je na W u trecem setu skoro dobijenog meca protiv svog idola, kralja trave, povredjenog coveka, zapeo kao sivonja da ga dobije sa 6 0 kako moze da se nada nagradi za fer pleja? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Boxy said:

Jeste problematicna nominacija Nadala i umesto njega je mogao da upadne Hurkac, ali navesti kao razlog to da nije nominovan jer je pobedio Federera i to sa 6:0  je bas glupo (to je tvoj fazon da potkacis Federera, nista novo).

 

Koliko ja znam, Tiafoe je skroz omiljen medju igracima, stalno je pozitivan i nasmejan i to je sigurno jedan od razloga zasto je nominovan. A ne zato sto je crnac :ajme:

Nije bilo potrebe da pises ovoliki sastav i da analiziras svakog igraca.

 

 

 

to za Hurkacza i Feda je naravno bilo zezanje, valjda si toliko mogla da shvatis.

 

a ovu listu ne prave igraci vec novinari koji su registrovani u udruzenju teniskih novinara (a za clanstvo u doticnom postoji uslov: da novinar izvestava s xy turnira godisnje s lica mesta, sto znaci da ne moze svako ni da bude clan ako nije fizicki prisutan na turnirima, znaci niko od SK ekipe ne moze da bude clan). pa se tek onda ta lista s 4 imena daje na glasanje igracima (moze biti i da je medjustepenica i sam ATP koji mozda proceslja listu i svede na 4 imena pre davanja igracima na glasanje). Tako da ta popularnost Tiafoa medju igracima ne igra uopste nikakvu ulogu u formiranju ove liste. Bitno je ko je popularan medju novinarima i ATP.

 

Quote

 

ITWA:

Board

Board Members, Elected June 2021

ITWA is headed by a board of experience, dedicated tennis writers from around the globe. Board members bios give you a glimpse into their tennis writing experience.

CO-PRESIDENTS

Isabelle Musy (RTS, Le Temps and several newspapers, Switzerland)

Simon Cambers (Freelance, UK)

BOARD MEMBERS

Chris Bowers (Freelance, UK)

Francesca Cicchitti (Tennis Match/freelance, Italy)

Sébastian Fest (Freelance, Argentina)

Prajwal Hedge (The Times of India)

Romain Lefevbre (L’Equipe, France)

Stephanie Myles (Freelance, Canada)

Alix Ramsay (Freelance, UK)

Courtney Walsh (The Australian Newspaper)

 

 

sklonili su listu clanova koja je pre nekoliko godina bila dostupna. tada je ovakav nekakav sastav bio:

po 16 - UK, Svajcarska, USA

14 - Francuska

7 - Nemacka

6 - Italija

po 3 - Danska, Japan, Spanija

po 2 - Argentina, Austrija, Australija, Kina, Poljska (tu sam svrstala Samulskog, ali on je, koliko sam ukapirala, lociran u Londonu)

po 1 - Belgija, Kanada, Egipat, Indija, Grcka, Honaldija, Portugal

 

UK su predstavljali: Alix Ramsay (i sad u boardu, odvratna osoba), David Law (on je sad na Tennsi podcastu), Eleanore Crools (AP), Kevin Mitchell (Guardian), Dikson (Daily Mail), McLeman (Daily Mirror), Paul Newman (The Independent), Russel Fuller (BBC), Cris Bowers (BBC, ES), Simon Cambers (TennisMajors, Guardian, ESPN) i jos par nekih, verujem da su u medjuvremenu ti sad i Briggs i Fraser i Carayol

USA su predstavljali: Ben, Bill Simons, Clarey, Craig Gabriel, Joe Drucker, Jon Wertheim, Bodo, Ubha, Tignor, Flink, Doug Robson, Sandra Harwitt...

Za Kanadu je bila Stephany Myles (sad bi mogao jos neko tu da bude)

Egipat - Reem Abulleil

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@wwww

Ponovo pises sastav, ali je cinjenica da si napisala da je Tiafoe nominovan samo zato sto je crnac :classic_mellow:

Sa jedne strane seciras bukvalno svaku recenicu koja se pojavi na netu gde se spominje Djokovic, a sa druge strane ne vidis problem u ovoj svojoj izjavi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Boxy said:

@wwww

Ponovo pises sastav, ali je cinjenica da si napisala da je Tiafoe nominovan samo zato sto je crnac :classic_mellow:

Sa jedne strane seciras bukvalno svaku recenicu koja se pojavi na netu gde se spominje Djokovic, a sa druge strane ne vidis problem u ovoj svojoj izjavi.

pa ja mislim da je nominovan samo zato sto je crnac, sta je problem da to napisem? optuzujes me za rasizam?

za Feliksa nisam napisala da je nominovan samo zato sto je crnac i za to postoji razlog (on nije lomio rekete, no-no stvar kad je u pitanju ova nagrada :wink2: niti je imao kontoverzne momente s protivnicima).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milica said:

Umesto sto optuzujete wwww za rasizam (ja ga uopste ne vidim u njenim postovim) jel mozete da nam objasnite kako neko ko lomi rekete moze biti nominovan za prestiznu SE nagradu? 

 

ako je federer dobio milion puta tu nagradu iz nekg razloga, zasto i ovaj ne bi bio nominovan.

Link to comment
Share on other sites

Iz Medinog intervjua za Ubitennis

Quote

“Alcuni dicono che al tennis servano personaggi autentici, e quando uso questo aggettivo non intendo forti, deboli, buoni o cattivi, ma solo autentici. Tutto quello che faccio in campo rispecchia le mie sensazioni del momento, quindi è autentico – alle persone dovrebbe piacere! […] Per la mia generazione è difficile essere così emotivi in campo, perché siamo stati preceduti da Roger e Rafa, che sono probabilmente i giocatori più corretti nella storia del nostro sport e hanno vinto così tanti titoli. Quindi quando qualcuno si comporta in modo diverso le persone tendono a non apprezzarlo e a dire, ‘perché non sei come Roger e Rafa?’ Indovinate un po’, siamo tutti diversi. Credo che giocatori con un carattere diverso saranno apprezzati di più quando ci saranno nuovi appassionati che non hanno visto giocare né Roger né Rafa“.

“Neki kažu da su tenisu potrebni autentični karakteri, a kada koristim taj pridjev ne mislim na jak, slab, dobar ili loš, samo na autentičan.  Sve što radim na terenu odražava moja trenutno osjećaja, tako da je autentično - ljudima bi se trebalo svideti!  […] Teško je mojoj generaciji biti tako emotivna na terenu, jer su nasi prethodnici Roger i Rafa, koji su vjerojatno najkorektniji igrači u istoriji našeg sporta i osvojili su toliko titula.  Dakle, kada se netko ponaša drugačije, ljudi ga ne vole i kažu: 'Zašto nisi kao Roger i Rafa?' Pogodite zasto, svi smo različiti.  Vjerujem da će igrači s drugačijim karakterom biti cenjeniji kada se pojave novi navijači koji nisu gledali ni Rogera ni Rafu kako igraju"

 

https://www.ubitennis.com/blog/2021/12/05/coppa-davis-medvedev-tutti-vogliono-che-ci-comportiamo-come-federer-e-nadal-ma-io-non-sono-cosi/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...