Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

26 minutes ago, Boxy said:

Da, onda kad je ceo svet svoje gradjane vracao kuci, cak i mi nesretnici, ovi su im samo rekli: snadjite se, ovde se necete vracati.

Granice izmedju drzava unutar same Australije su bile zatvorene, a tu mozes i kolima, ne treba ti avion, pa ljudi nisu mogli kuci da se vrate.

Melburn je jedan od gradova sa najduzim strogim karantinom na svetu, ali ti sad zastupas tezu da sportisti samo treba da dodju, bez vakcine, bez karantina, samo da bi Nolo uzeo taj 21. slem

To sto je australijski odgovor na pandemiju bio ludacki (u rangu Kine i Severne Koreje) ne znaci da su u pravu sto se tako ponasaju prema sopstvenim gradjanima.

 

1 minute ago, Boxy said:

 

Samo sto Djokovica voli jedno 90% Srbije, ni Ceca, a sigurno ne Vucic ne mogu da se porede sa njegovom popularnoscu.

I ako svojom izjavom natera i mali procenat ljudi da promeni misljenje i da se vakcinisu, to je bitnije od svega sto je uradio na teniskom terenu.

 

A Vucic je najavljiao tu vakcinaciju mesecima, nije bas bio prvi u redu da zavrne rukav, mislis da tako nije uticao na narod?

 

Da li si bas sigurna? Koliki je bio % Srbalja koji su ga pljuvali kad je poslao podrsku hrvatskim fudbalerima? Da li je to sto on ima trenera Hrvata i sto je u dobrim odnosima s kolegama Hrvatima i Bosancima uticalo da se Srblji manu nacionalistickih izliva? A ti su oni koji se ne vakcinisu. Plus sto mu Srblji zameraju sto ne jede vise cevape, sarmu, cvarke i pecenje (i ne pije rakiju). Oni sami se toga ne odricu. Koji je % Srbalja presao na vegansku ishranu pod Novakovim uticajem? Koliko njih grli drvece i hoda boso po travi? Da ne pricam o yogi i ostalim stvarcicama koje ovaj upraznjava i "promovise". Ja nesto ne videh da su Srblji promenili nacin ishrane i zivota pod Novakovim uticajem.

 

AV je imao sve mehanizme vlasti (i paravlasti) da povakcinise sve svoje glasace. Ali nije to hteo. (i dalje mi nije jasno zasto nije to uradio jer ta polupismena masa, koja glasa kako mu se kaze, bi poslusno obavila sta joj se kaze, a on ne bi izgubio njihove glasove).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

To sto je australijski odgovor na pandemiju bio ludacki (u rangu Kine i Severne Koreje) ne znaci da su u pravu sto se tako ponasaju prema sopstvenim gradjanima.

 

 

Da li si bas sigurna? Koliki je bio % Srbalja koji su ga pljuvali kad je poslao podrsku hrvatskim fudbalerima? Da li je to sto on ima trenera Hrvata i sto je u dobrim odnosima s kolegama Hrvatima i Bosancima uticalo da se Srblji manu nacionalistickih izliva? A ti su oni koji se ne vakcinisu. Plus sto mu Srblji zameraju sto ne jede vise cevape, sarmu, cvarke i pecenje (i ne pije rakiju). Oni sami se toga ne odricu. Koji je % Srbalja presao na vegansku ishranu pod Novakovim uticajem? Koliko njih grli drvece i hoda boso po travi? Da ne pricam o yogi i ostalim stvarcicama koje ovaj upraznjava i "promovise". Ja nesto ne videh da su Srblji promenili nacin ishrane i zivota pod Novakovim uticajem.

 

AV je imao sve mehanizme vlasti (i paravlasti) da povakcinise sve svoje glasace. Ali nije to hteo. (i dalje mi nije jasno zasto nije to uradio jer ta polupismena masa, koja glasa kako mu se kaze, bi poslusno obavila sta joj se kaze, a on ne bi izgubio njihove glasove).

 

Mali, samo su glasni i mnogo laju.

A ne znam zasto mislis da kampanja za vakcinaciju, u kojoj bi bio i Djokovic ne bi urodila plodom? Posebno on, koji bas pazi sta unosi u telo, sta jede, pije itd.

 

Koliko bas pravih glasaca ima SNS, to je vec pitanje, pitanje je koliko glasa pod moranjem, koliko mrtvih glasa itd., da ne ulazim sad u to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nek' se Noksa i ponaša sebično, pa šta? Putin ne može da ubedi Srbe (a i Ruse) da se vakcinišu, ali NĐ kao 'oće? Papa ubeđuje ljude da se vakcinišu, pa kol'ko pratim, tek kad im uveli prinudne mere da moraju stalno da se testiraju, tek tad je vakcinacija dobila zamah.

 

----

Inače, potpuno podržavam obaveznu vakcinaciju tenisera pre AO, ako to njihove vlasti uvedu, kome se ne sviđa (NĐ included), ne mora da ide.

Bitno je da Oziji jasno kažu koja su pravila, najbitnije da li će vakcinisani u karantin zbog situacija za koje nikako nisu zaslužni (recimo, neko u avionu bude pozitivan).

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boxy said:

 

Mali, samo su glasni i mnogo laju.

A ne znam zasto mislis da kampanja za vakcinaciju, u kojoj bi bio i Djokovic ne bi urodila plodom? Posebno on, koji bas pazi sta unosi u telo, sta jede, pije itd.

 

Koliko bas pravih glasaca ima SNS, to je vec pitanje, pitanje je koliko glasa pod moranjem, koliko mrtvih glasa itd., da ne ulazim sad u to.

Ima tu dosta i "tihih" podrzavalaca svega toga, koji ne laju na sva zvona, ali misle tako. U Srbiji nikada nije odradjen otklon od nacionalizma 90-tih, jos uvek je mnooogo veliki % onih koji negiraju zlocine pocinjene od strane sto srpske drzave, sto predstavnika srpske nacije "od Vardara pa do Triglava" ili na nesto manjoj teritoriji, koji "mrze" Hrvate/Muslimane/Albance/... Itd. itd, nije za ovaj pdf.

 

Da je drzava Srbija od pocetka kako treba krenula s objasnjavanjem situacije, epidemioloskih mera, pa ih onda i konsekvento uvela i sprovodila (samo je trebalo kopirati "pametnije"), pa isto uradila i s vakcinacijom - sigurno bi u Srbiji bila mnogo bolja situacija nego sto je sada. Ali za to je potrebno da se ima normalna drzava, vlast i politicari. Kad ti od pocetka u Kriznom stabu sedi jedan Nestorovic i lupeta gluposti - sta tu iko drugi moze da uradi? A vlast je htela da taj Nestorovic tu sedi i lupeta te gluposti (inace bi nasli nekog drugog poslusnika da govori ono sto oni hoce), vlasti je u interesu da ima sto vise funkcionalno nepismenih medju narodom (jer ce tako bolje manipulisati njima i ostati sto duze na vlasti).

 

Antivaxerstvo, teorije zavere i sve ostale gluposti nisu nastale kao posledica "kopiranja" Novaka Djokovica, to je tu vec odavno bilo (ja mislim da s prakticno 100% sigurnoscu mozemo da tvrdimo da je Novak taj "virus" tu i pokupio, preko zene/njene familije/brata Marka ili Cetojevica/Nestorovica/koga god u svom okruzenju - tesko da je to bas krenulo "od stranaca"). Kao sto rekoh: kako se tih 90% Srbalja ne seti da kopira Djokovica u tome da se zdravije hrani, vezba vise itd.? Nego se kao zakacili za to sto ovaj hoce sve "prirodnim" putem da leci.

 

Ovde na forumu su se prakticno svi Novakovi fanovi vakcinisali (osim Romantika), uprkos Novakovom "filozofiranju".

 

Sta se tacno podrazumeva pod "pravim glasacem SNS"? Ja ne mogu da zamislim da tu ima neke ideologije (osim kradje i muvanja) koja bi nekog definisala kao njihovog pravog glasaca. Ostalo je sve jedna bezoblicna masa kojom svaki diktator moze lagano da manipulise. E pa ovaj srpski diktator je trebalo da pokrene svoju vojsku aktivista (koju aktivira kad god mu za nesto treba) i da povakcinise svu tu masu. Samo zaredja s ambulantnim kolima s vakcinama po selima, sazove seljane i povakcinise sve redom. Kad su mu poverovali da ce im asfaltirati putve itd. ako glasaju za nega sto ne bi i sad smislio adekvatnu zvaku i povakcinisao ih? Ali on nije hteo (niej video da ce on licno imati neke koristi, nije mu bila dovoljna motivacija da ce nekome to pomoci). Dok on to ne resi - nece ni biti uspesne vakcinacije.

Link to comment
Share on other sites

Otisla si daleko i siroko previse, ono sto ja govorim to je da je Djokovic trebao da kaze da se vakcinisao, ako se vec jeste vakicnisao, isti bi ga voleli, isti ga ne bi voleli, a moguce da bi uticao na procenat stanovnistva koji bi otisli i vakcinisali bi se.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Boxy said:

Sabalenka se vakcinisala, iako tek sto je prelezala

e to je s medicinskog aspekta totalna glupost, ali sta da radi: to joj je sad administrativni uslov da moze da igra, pa je to i ucinila.

 

Inace, PHH rece da nece stici da se vakcinise (2 doze Fajzera), a u stvari bi i on mogao da uzme JJ vakcinu (mislim da se i dalje daje u Francuskoj) i da zavrsi posao za 7 dana (ona se i dalje racuna kao jednodozna). Plus je JJ nesto slabija od Fajzera, te je manja verovatnoca da dobije propratne simptome kao Chardy i Humbert (mada tu ostaje ona opasnost od tromboza u mozgu, ali ako bude ispratio krvnu sliku mogao bi i ovo da ima pod potpunom konrolom).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

Otisla si daleko i siroko previse, ono sto ja govorim to je da je Djokovic trebao da kaze da se vakcinisao, ako se vec jeste vakicnisao, isti bi ga voleli, isti ga ne bi voleli, a moguce da bi uticao na procenat stanovnistva koji bi otisli i vakcinisali bi se.

znam da sam se rasplinula i da ovo nije pdf da o tome pisemo, ali zaista ne verujem da bi njegovo objavljivanje da je vakcinisan imalo ikakvog uticaja na vakcinisanje u Srba.

 

zasto on sad ne objavljuje da se vakcinisao? pa verovatno ima i do inata (isteruje svoj princip) i reakcije na tretman koji je imao od strane stranih medija&Co, mozda i neko teranje inata ATP-u. ko zna sta jos ima iza kulisa. (Pospisil je malo govorio o tome kojim sve manipulacijama i lazima se sluzi ATP da odvrati igrace od PTPA) Ne mislim da mu je to najpametnije, ali mislim da je tretman koji je dobijao u medijima za mnoge stvari u poslednjih 10+ godina (kad se izvinjavao za svaku sitnicu koju su mu spocitavali, ali njegovo izvinjenje nikada nije bilo prihvaceno) uticao na to da ga sad boli uvo sta se o njemu pise i da namerno tera kontru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da on pre vise nece da se bori sa medijima i novinarima, toliko su ga pljuvali zbog svega sto kaze i ne kaze izvrtali preterivali itd itd on lepo kaze sada nece vise nista da kaze.

Nije on sebican, daleko od toga on se bori vrlo mnogo ali za tenisere ne za srbe, sto je i ispravno on je na prvom mestu teniser

Link to comment
Share on other sites

Problem je što je previše pričao pre nego što je rešio da ćuti, šta kog đavola ima on da promoviše slobodu izbora i da raspravlja o diskriminaciji oko vakcina? Da nije držao tu tiradu pa i da kažeš, ako ćuti neka ćuti, a najbolje da je ćutao od početka kad su vakcine u pitanju. Mogao je odmah da kaže da neće da se izjašnjava oko toga i da ne filozofira dalje, a svi će po običaju zapamtiti iz svega što je rekao baš ono što ne treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novak je svih ovih godina bio kao otvorena knjiga, nesebicno delio sva svoja iskustva, misli i osecanja u zelji da svojim primerom pomogne nekom da bude bolji, jaci, zdraviji, srecniji ali je zbog toga svaki put bio kritikovan i ismevan. 

Za to vreme Rafa i Fed su kao teledirigovani roboti (od strane PR) mudro cutali o svemu, pa cak i u situacijama u kojima su kao clanovi PC morali imati neki stav (npr situacija sa katantinom prosle godine na AO). Na prvom mestu im je bio njihov mir, jahta, makarone, satovi, nove patike, kacketi itd. Glumili su neobavestenost (Kostunicu) po svakom pitanju koje se ticalo tenisa, a koje nije imalo direktne veze sa njima, a o stvarima izvan tenisa nikada od njih dvojice nismo ni o cemu dobili nikakvo misljenje. 

Zive ljudi svoj zivot i boli ih uvo za druge 😎 

Ali, kako Boxy rece, Novak je jedno sebicno bice koje ne gleda siru sliku :classic_rolleyes: samo ne znam cega :smiley33: Mozda nedovoljno brine o mentalnom zdravlju Feda i njegovih mnogobrojnih (koliko ih on nikada nece imati :hammer:) fanova?

Novak je o vakcini na pocetku rekao svoje misljenje i bio razapet, sta god posle da se desilo, bio vakcinisan ili ne, prosao bi kroz jos goru torturu, pa sto bi to sebi radio? Da bi Fed fanovi mogli mirno da spavaju do RG znajuci da im vakcina cuva zadnji rekord? Oni se kao brinu za nevakcinisane Srbe koje bi samo Novak mogao da motivise da se bocnu :lol_2: pa ne budite smesni iz aviona se vidi sta vas muci.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

steta, umesto da ostali mejdzori preuzmu oprobani recept sa najboljeg - muska polufinala u dva dana, ovi podilaze njima.

mada sad kad svi imaju postavljene krovove vise i nije toliko bitno, no eto.

zgodnije bi bilo npr. i zenska polufinala razvuci na dva dana nego dodatno zbijati raspored

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...