Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

Govedarica je opet imao bisere u Wish&Go (mada je ovog puta bitno redukovao broj UFE :classic_biggrin: - Viskovic ga mnogo bolje kontrolisao, a i gotovo da i nije pomenuo Rubljova :classic_biggrin: ) :

poredio je Khachanova s Gulbisom... :classic_rolleyes:

a onda je za uslove da commitment igraci dobiju "postedu" za preskakanje mastersa navodi da igrac mora da provede npr. 5 godina u top 50 :ajme:

Mi ovde na forumu smo boje informisani od njega.

 

Doduse, obojica cu "briljirala" na ovom pitanju, a koje je glasilo: da li bi bilo bolje za mladje igrace (Raducanu, Alcaraz) da se posvete mastersima i semovima kako bi sto pre stekli iskustvo u velikim mecevima. I tu Viskovic zapravo pocinje da miksuje u glavi i odgovara na sasvim drugo pitanje (totalno prezupcio): koji je uslov za preskakanje mastersa?

 

Elem, kaze da mladi igraci ne mogu da se posvete samo mastersima i slemovima (zasto ne bi mogli? jeste da je suludo, ali teoretski mogu) jer postoje 3 uslova da bi mogao da biras turnire. :classic_blink:  I onda krece da nabraja 3 uslova s ATP-a za preskakanje obaveznih mastersa.  :classic_blink:

Na stranu to sto WTA i ATP razlicito kategorizuju tzv. masterse. Zene zapravo od 9 tzv. mastersa (sad se tako zovu i oficijelno, ali i dalje postoji razlika u "obaveznosti" igranja) imaju 4 obavezna (ranije poznata kao "Premier Mandatory"), koje top 10 igracice (razlicito od ATP, gde se obaveza "namece" top 30 igracima) moraju da igraju (inace im se pise 0 i placaju kaznu) i 5 tzv. "Premier 5" mastersa od kojih top10 igracice moraju da odigraju 4 (koju god kombinaciju izaberu, nije kao kod muskaraca da je MC neobavezni masters).

 

Dakle, nabraja Viskovic uslove za preskakanje mastersa: da je stariji od 31 godinu (netacno, ATP igrac mora da bude bar 30 godina star 1.1., na pocetku sezone), da je odigrao preko 600 meceva u karijeri (ovo je tacno) i 3. uslova nije mogao da se seti. Ovde samouvereno uskace Govedarica i  govori da je rang bitan. tj. da igrac mora da je bio nekih 5 godina u top 50 :classic_blink: (veze s vezom nema, 3. uslov je da je bar 12 godina profesionalac).

 

Kod ATP commitment igraci imaju i obavezu igranja i 4 500 turnira u godini (od kojih 1 mora biti posle USO), kod zena moraju da odigraju 2 turnira ovog tipa. I to sve uz uslov da po renkingu upadnu u zrebove: ako tokom godine toliko padnu na listi da ne mogu da upadnu direktno u glavni zreb onda nemaju obavezu da igraju taj masters i taj rezultat mogu zameniti boljim rezultatom na nekom od manjih turnira (desavalo se Rubljovu i Berrettiniju npr. koliko pretprosle godine).

 

A tek pitanje "gledaoca": s kim bi uporedili Cilica po stilu igre (njemu je on mesavina Troickog i Safina :classic_blink::smiley24::classic_blink: )

 

 

Inace, imali su jedno zanimljivo pitnaje "gledaoca":

Ako bi morali da izaberu jednog igraca izmedju Krajinovica, Lajovica, Djerea i Kecmanovica da odigra jedan mec na koji ce se oni valjda kladiti, pri cemu ne znaju ko bi im bio protivnik niti koja bi podloga bila, koga bi odabrali?

I tu nastaje rasprava, lupanje glave nekih 5min (jer ne mogu da se odluce, tj. ne zna se koji je gori :classic_biggrin: od njih cetvorice) . Na kraju Viskovic kaze da bi on ipak nekako izabao Krajinovica, ali da bi mu pre toga ocitao bukvicu.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, wwww said:

kad pre Ema stize da nakupi toliko pratilaca? ima 50% od brojke za Sharapovu. Mada i brojka za Dzini je zacudjujuca.

Pa zamisli koliko bi tek Kurnjikova imala pratilaca da je tada bilo društvenih mreža kao danas.

 

Ali kako to izgleda mešavina Troickog i Safina da mi je znati :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, leki bg said:

Vodim samog sebe, ali i sina naredne godine na Masters u Monte Carlo (paket 1/4, 1/2 i finale). Karte kupljene, smestaj rezervisan.

 

Da li je neko vec isao za neke inside tips?

Bila sam u Monaku ali ne na turniru - uzivaj! meni je tamo sve prelepo, i Monako i cela Azurna obala

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan komsija, deda iItalijan 80+ koji prati tenis i uvek razmenimo po koju kad se sretnemo, kaze da mu nije jasno sta lepa Svitolina trazi sa onim zingaro (ciganinom) :classic_sad:, a ja mu kazem da nije bitna boja koze da je on jako dobar covek, mozda bolji od nje, ma kakvi! Kaze, ona onako lepa mogla je da bira za koga ce se udati, a ona izabrala klovna :classic_sad: odustala sam od rasprave...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boxy said:

Deda Italijan matori nacista, sta je tu cudno...nije njemu problem sto je on klovn, nego sto je crn

Pa sad ako malo bliže pogledaju svoje tenisere, trebalo bi onda da navijaju samo za arijevske Tirolce tipa Sepija i Sinera :classic_biggrin:

 

2 minutes ago, Milica said:

Zasto mislis? 

Pa nemamo mi ni bicikliste ni vozace formule 1 pa ih ipak prenosi  na TV. 

To za formulu će mi uvek biti misterija :classic_biggrin: ali biciklizam uglavnom otpada na Eurosport koji prenosi i slemove, njihov izbor programa nema veze sa domaćim tržištem. Prosto upoređujem sa stanjem kakvo je bilo ranije. Verovatno bi naši prenosili masterse i veće WTA turnire onih nekoliko godina dok su Ana i Jelena bile u vrhu, ali posle toga sumnjam da bi se više nekome isplatilo ako ljudi ne gledaju. Uostalom vrlo brzo ćemo videti kad ne bude više naših igrača ni po mastersima :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ala dugo putuju vesti iz Srbije u svet! :classic_rolleyes:

A tek sto je tesko pogledati izvor informacije (nesto o cemu su svi zivi pisali prosle sedmice, a da niko zivi nije ni pogledao originalni intervju niti se postarao da ga prevede, makar i googletom! :twak:

izem ti "novinarstvo", mi ovde na forumu smo i bolje informisani i pre dobijemo informacije od nekih tzv. novinara. :classic_rolleyes:  plus sto koristimo google prevod sa mnogobrojnih jezika da steknemo makar okvirni utisak o cemu se radi u nekom tekstu (a uglavnom su prevodi s bilo kog jezika na engleski prilicno optimizovani na googletu, iako ne uvek savrseni).

 

nego izgleda da je nastala frka posle gluposti koje je izjavljivao premijer Viktorije, mozda su se teniseri pobunili i rekli da nece ni da idu za Australiju pod tim uslovima, a onda je mozda potegnuto i pitanje premestanja AO u neku drugu zemlju (par vesti poslednjih dana je i ovo natuknulo).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...