Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

On 8/3/2024 at 9:36 PM, Barkley#34 said:

E jbg, drugar, da pratiš temu Superliga Srbije čitao bi i video Lalatova sabrana dela. Pogledaj na jutjubu, ima ludilo scena. 

 

Inače, što se tiče pitanja, peva mu se ponekad:

Kokain, kokain, to je prava stvar, živeo Lalatović i Pablo Eskobar. :classic_biggrin:

Jesam. I naišao sam na podcast neki naš di je gostovao. Čini se super lik.  Očito su od tamo prenijeli ono s Hajdukom. Nije tako rekao kako sam napisao. Rekao je da je htio da Hajduk uzme naslov jer ima puno prijatelja od dole. Rekao je da bi prihvatio eventualnu ponudu, da bi volio bit taj koji bi uzeo naslov, al ne zna jel bi ga navijači prihvatili. 

Al ima "Escobar" momenata sa utakmica

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mare80 said:

Derek Cornelius od Javora do startne postave Marseja ...

Svaka čast momku ...

Rrahmani s klupe dinama za 4M u Veronu. Na zimu, nakon pola sezone u Veroni, za 14M u Napoli. Jbg, Gvardiol, Šutalo, KTC, Dilaver. Bio peti stoper. Nekad vidiš potencijal, ali ima boljih potencijala i ganja se rezultat, a nekad lik probije sva očekivanja. Osim ako ga nije neki menadžer doveo u Javor na sezonu znajući da ide u peticu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bugl Khan said:

Rrahmani s klupe dinama za 4M u Veronu. Na zimu, nakon pola sezone u Veroni, za 14M u Napoli. Jbg, Gvardiol, Šutalo, KTC, Dilaver. Bio peti stoper. Nekad vidiš potencijal, ali ima boljih potencijala i ganja se rezultat, a nekad lik probije sva očekivanja. Osim ako ga nije neki menadžer doveo u Javor na sezonu znajući da ide u peticu.

 

Nije dečko direktno iz Javora otišao u Marsej ... 🙂

Doveli ga Ivanjičani iz nekog nemačkog niželigaša ... Odigrao je jednu ipo sezonu kod njih, čak je igrao sa njima i par utakmica u drugoj ligi pre nego što su ga prodali u MLS ... Posle malo Grčka, pa prošle sezone u Malmeu i eto dogura i do Marseja gde je juče debitovao u startnih 11 ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mare80 said:

 

Nije dečko direktno iz Javora otišao u Marsej ... 🙂

Doveli ga Ivanjičani iz nekog nemačkog niželigaša ... Odigrao je jednu ipo sezonu kod njih, čak je igrao sa njima i par utakmica u drugoj ligi pre nego što su ga prodali u MLS ... Posle malo Grčka, pa prošle sezone u Malmeu i eto dogura i do Marseja gde je juče debitovao u startnih 11 ...

Zato sam napisao "Osim ako.....". Nisam ni mislio da je iz Javora otišao u prvih 11 OM-a bez da je itko znao za njega.

On 8/16/2024 at 10:38 PM, Bugl Khan said:

Kakva asistencija Petkovića za Kulenovića. Brutalno. Tehničko savršenstvo

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zenit je napokon kiksnuo na gostovanju Himkiju. Sada derbi kola izmedju CSKA i Lokoa u 16:30.

 

Nikolić protiv Galaktionova, dva trenera igraju slične formacije sa tri štopera pozadi. Nikolić u 3-4–3 bez desetke sa dva krilna napadača i dva vingbeka gde na desnoj strani igra Gajić. Dok Galktionov u poslednje vreme forsira 3-4-1-2 gde je Batrakov počeo da igra iza Pinjaeva i Vorobjeva kao desetka i ta pozicija mu bolje leži nego osmica.

Link to comment
Share on other sites

Loko se na Areni6 bori za prvo mesto protiv Rostova koga vodi Valerij Karpin. Hvala Dekiju za iks u Piteru protiv Zenita i Krasnodaru što je pobedio Dinamo danas u Moskvi. Otvorili su put za vrh tabele.

 

EDIT: Tako i bi!

 

spacer.png

Edited by Мџе
Link to comment
Share on other sites

Dinamo protiv Gorice sa 3-4 igrača iz prvih 11. Kulenović 2 gola. Zabio 5 komada u 4 kola. Cordoba pretrčavao kako je koga htio, upisao asistenciju. Vidjet ćemo protv jačih momčadi. Hajduk 1.1 protiv Istre, Osijekizgubio doma od Rijeke i u 4 kola ima 1 bod. Rijeka će držat korak negdje do polusezone. Kad kažem držat korak, mislim zaostajat manje od 10 bodova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Мџе said:

Loko se na Areni6 bori za prvo mesto protiv Rostova koga vodi Valerij Karpin. Hvala Dekiju za iks u Piteru protiv Zenita i Krasnodaru što je pobedio Dinamo danas u Moskvi. Otvorili su put za vrh tabele.

 

EDIT: Tako i bi!

 

spacer.png

Izgubila je na kvaliteti liga jako. Prije je bilo opasnih stranaca koje su prodavali za velike novce. Pada mi Hulk na pamet, pa Vlašić, Willian, Leandro Paredes.... Sad nit mogu koga dovest 8mogu, al ni približnu kvalitetu kao prije), nit mogu koga prodat ako nije Kina, Saudijska Arabija, Zenit..

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Bugl Khan said:

Izgubila je na kvaliteti liga jako. Prije je bilo opasnih stranaca koje su prodavali za velike novce. Pada mi Hulk na pamet, pa Vlašić, Willian, Leandro Paredes.... Sad nit mogu koga dovest 8mogu, al ni približnu kvalitetu kao prije), nit mogu koga prodat ako nije Kina, Saudijska Arabija, Zenit..

 

Budžeti su manji nego pre rata. Uglavnom su otišli evropski igrači, što zbog rata i sankcija, što jer klubovima ne trebaju veliki rosteri više jer ne igraju Evropu. To je dovelo do povećanja broja Južnoamerikanaca u klubovima i jedne jako pozitivne stvari, pojavljivanja velikog broja mladih talentovanih igrača. Sada skoro svaki tim ima barem jednog,  Lokomotiva: Batrakov, Pinjaev, Saltikov, Samošnikov; Dinamo: Lepskij, Tjukavin, Gladišev; Zenit: Glušenkov;  Rostov: Glebov; Krasnodar: Safonov; Spartak: Litvinov, Zorin; CSKA: Fajzulaev, Diveev itd.

 

Kvalitet je opao ali ne bih rekao drastično. Dobra stvar da je liga mnogo konkuretnija i bude baš zanimljivih derbija svako kolo.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Мџе said:

 

Budžeti su manji nego pre rata. Uglavnom su otišli evropski igrači, što zbog rata i sankcija, što jer klubovima ne trebaju veliki rosteri više jer ne igraju Evropu. To je dovelo do povećanja broja Južnoamerikanaca u klubovima i jedne jako pozitivne stvari, pojavljivanja velikog broja mladih talentovanih igrača.

BOLD 1: ali ne nivoa Williana, Hulka, Joa, Vagner Lovea....
BOLD 2. To je bilo neminovno. Samo je pitanje koliko su zaista talentirani. Jesu oni najtalentiraniji mladi igrači u svojim klubovima, jesu među najtalentiranijim mladim igračima u ruskoj ligi, to nije upitno. Ali kako stoje u usporedbi sa talentiranim mladim Španjolcima, Francuzima, Englezima, Argentincima, Brazilcima, Portugalcima, Nizozemcima, i ostalim talentiranim igračima njihovih godina? Problem je što se to ne može znati jer ne igraju Europu, nit im reprezentacija igra išta.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Мџе said:

Safonov je otišao u PSŽ za 20 miliona. Videćemo za druge.  

Kolko je vrijedio? Mislim, na koliko je bio procijenjen?
Da, 20M mu je bia vrijednost. PSG je došao po njega. Kupili ga za 20M.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2024 at 2:24 PM, Bugl Khan said:

Rijeka će držat korak negdje do polusezone. Kad kažem držat korak, mislim zaostajat manje od 10 bodova.

Hoće im Đalović ostati stalni trener ili će tražiti drugog ipak?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Hoće im Đalović ostati stalni trener ili će tražiti drugog ipak?

Mislim da ostaje, bio je u Jakirovom stožeru, jedini nije otišao u Dinamo, Riječani ga vole, kao igrač se vratio kad je klub bio u teškoj situaciji. Đalović je u Rijeci baš ime. I sumnjam da će ga potjerat. Mislim, jedino ako rezultati ne budu užasni, onda će ga maknut. Ali ostat će u klubu. Otpuštanje Sopića je možda najgluplji potez nekog predsjednika/uprave u duuuuuugo vremena. Frajer je došao preuzeti momčad s kojom je pripreme prošao Jakirović. Očekivanja nisu bila velika, TOP 4, klasika. Minimum neki. A desilo se da je Sopić tukao 3 puta Hajduk, 2 puta Osijek, Rijeka je zabila najviše golova u ligi, imala najbolju gol razliku.... I 4 kola prije kraja prvenstva na Rujevici je dočekivala Dinamo u utakmici za naslov. Dinamo je imao bod više. Ako Dinamo odnese bod vjerojatno je prvi jer nema teško gostovanje, a doma ima Osijek. A Rijeka je išla u Osijek. Znači Rijeci je igrala samo pobjeda, jer teško je bilo vjerovat da će Dinamo izgubit naslov u Koprivnici ili protiv Rudeša (jer kako Anđus kaže liga je namještena pošto svi nose plave dresove, npr. Šibenik, Rijeka, Lokomotiva, Gorica, Istra, Osijek...🤣). A u slučaju da nekako završe s istim brojem bodova, Dinamo je imao bolji međusobni omjer.

U toj utakmici na Rujevici je Rijeka razbila Dinamo, potpuno razvaljivanje. Napad za napadom, šansa za šansom, Dinamo skoro nije centar prešao u 1.p. Udarac nije uputio sigurno. 2 poluvrijeme, penal za Rijeku, Pjaca zabija za 1:0. I ništase ne mijenja, Rijeka idalje napada reda prilike. I faul na nekih 18 metara za Dinamo. Golman postavi zid posred gola. Petković prebaci zid. 1:1, Rijeka i dalje ne odustaje, pogode stativu, ali neka kontra, Hoxha 1:2, hvala doviđenja. Tu su psihički pukli i izgubili sve 4 utakmice do kraja ja mislim. Svejedno si drugi, koga briga koliko bodova.  Evo:

Ove sezone Sopiću prodaju ili mu otiđe 10-ak igrača, lik ne izgubi ni jednu utakmicu ni u kvalifikacijama za LE, ni u HNL-u. I daju mu otkaz. Neki pišu da se Miškoviću nije sviđao njegov nastup, neki da je sina nekog velikog sponzora makuo iz momčadi, ko zna....

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bled derbi na Maksimiru za sada. Hajduk se u odbrani skupio kako ne bi ostavio prostora za Baturinu i Petkovića dok u napadu pokušavaju dugim loptama koje za sada ne donose ništa. Rakitić imao nekoliko loših dodavanja. Dinamo pokušava preko krila, pogotovo desnog i prostora koji ima tu ali Kordoba nema rešenja za sada. 

Link to comment
Share on other sites

Ako sam nekad "mrzio" (ili trenutno "mrzim"), igrače (kao i svi vi)iz nekog razloga, od Diega Coste, Busquetsa, Albe, Emi Martineza, Otamendija, Antonya, Rosse, Mihajlovića, Carevića, Debelog...nitko od njih ne dolazi blizu Marku Livaji. Ne mogu očima vidjet tu seljačinu. Najbolji im je igrač, al kad se pojavi na Maksimiru, evo trenutka genijalnosti. Volej u padu ovaj put, predzadnji put napravi Livakovića budalom...Frajer je na Maksimiru odigrao 7 utakmica, upisao 3 gola i dodao 3 asistencije. Mrš u 3 pm

Još kad sam vidio da im je sponzor Adidas i da su im oni napravili treći dres, s uzorkom Dalmatinca, dan mi je bio upotpunjen. Ali to su zaslužili. Tolik dresova prodaju da se Adidasu isplati radi custom dresove za jebeni Hajduk.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...