Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

14 minutes ago, urosg3 said:

Ako Francuska sa maskama tuče 12-17k dnevno, Minsk mora da je stekao imunitet krda. Izbori, demonstracije, derbi, tuča sa policijom, koncerti, žurke. Ako je tamo iko pretekao svaka čast.

Poznati bastion slobode i pouzdanosti - Belorusija.

Ako se na njih ne ugledamo, onda ništa nismo uradili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zoe Bg said:

Znam za jedan slucaj supruznika, on zakacio, ona nije ali gospodja uzivalac nikotina :classic_biggrin: mada mislim da su se separatisali malo pre pozitivnog testa, jer je on saznao za neke kontakte pa ispalo da jeste. 

Ma previse je nelogicnosti, mora da ima i nekog prethodnog imuniteta ali odakle i zasto, nemam pojma. 

Malo crnog humora:
Mene kada budu nosili u krematorijum, ostavite mi pljuge u džepu, upaljać će da obezbede momci iz JKP "Pogrebne usluge"

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Darko said:

Dobro pitanje, čuo sam za slučajeve gde je jedan član familije bolestan a drugi ne - mada su to ređi slučajevi, bar ovde u Australiji (zato sam boldovao, ne znam odakle ti najčešće). 

 

Odgovor je ... ne znamo. Znam da postoji teorija gde je količina virusa bitna da li ćeš da se zaraziš ili ne, možda ima nešto sa tim. Niko ne zna još, sve je ovo novo.

 

Svi koje ja znam da su bili zarazeni je tako - od cele porodice, jedno ili dvoje zarazenih, ostali ok

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

I da se sami leče u slučaju (čuj u slučaju), da zakače virus i da ne opterećuju zdravstveni sistem i oni i članovi njihovih porodica kada zakače virus, u lakšem ili težem obliku.

 

 

Da se sami lece ako su blazi simptomi, kao i od gripa, a ako su tezi isto u bolnicama, jer bez obzira izdvajaju za zdravstveno osiguranje. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Da se sami lece ako su blazi simptomi, kao i od gripa, a ako su tezi isto u bolnicama, jer bez obzira izdvajaju za zdravstveno osiguranje. 

Stvarno? Pa znači ajde da se zajebavamo, a onda će neko drugi da rizikuje život da bi spašavao. 

Ako želite da budete buntovni, budite buntovni do kraja. Na stranu to što će tu zajebanciju neko (čuj neko) da plati životom, i što je najgore platiće i oni koji ne dele mišljenje sa vama.

19 minutes ago, urosg3 said:

nije stvar ugledanja, niti ima potrebe. Fenomen postoji, ne baš rasvetljen, ali postoji.

Postoji zove se Lukašenko.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Juan said:

Stvarno? Pa znači ajde da se zajebavamo, a onda će neko drugi da rizikuje život da bi spašavao. 

Ako želite da budete buntovni, budite buntovni do kraja. Na stranu to što će tu zajebanciju neko (čuj neko) da plati životom, i što je najgore platiće i oni koji ne dele mišljenje sa vama.

Postoji zove se Lukašenko.

 

Done, ja nigde nisam procitala da Uros i Slavisa partijaju, ne nose maske, da kaslju ljudima u lice, itd....pa ne vidim nista buntovno u njihovom PONASANJU....u diskusiji smeju da budu buntovni i da raspravljaju o nekim stvarima koje nisu aksiomi

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sunshine State said:

 

Done, ja nigde nisam procitala da Uros i Slavisa partijaju, ne nose maske, da kaslju ljudima u lice, itd....pa ne vidim nista buntovno u njihovom PONASANJU....u diskusiji smeju da budu buntovni i da raspravljaju o nekim stvarima koje nisu aksiomi

Šta oni rade niti znam niti je moj problem. Ono što u određenim situacijama pišu  je apsolutno identično sa onim što se pišu "borci za slobodu" po portalima širom Srbije. Posebno ona mantra "vi koji se plašite sedite kući, a mi što se ne plašimo nećemo".  To je ono otprilike svaki 6-7 komentar.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Don Juan said:

Šta oni rade niti znam niti je moj problem. Ono što u određenim situacijama pišu  je apsolutno identično sa onim što se pišu "borci za slobodu" po portalima širom Srbije. Posebno ona mantra "vi koji se plašite sedite kući, a mi što se ne plašimo nećemo".  To je ono otprilike svaki 6-7 komentar.

 

Slavisa je u Francuskoj, nosi covek maske....Uros je u Srbiji, i iz njegovog pisanja mislim da nosi maske gde god je propisano.

Mogu komotno da napisu:"Poskacite svi sa krovova najvecih zgrada", svakako nece niko (normalan) od nas skociti.

 

Edit: necemo valjda ljudima s razlicitim misljenjem zabraniti da pisu i diskutuju?

Edited by Sunshine State
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

 

Done, ja nigde nisam procitala da Uros i Slavisa partijaju, ne nose maske, da kaslju ljudima u lice, itd....pa ne vidim nista buntovno u njihovom PONASANJU....u diskusiji smeju da budu buntovni i da raspravljaju o nekim stvarima koje nisu aksiomi

Da, hvala.  Em nisam u godinama za neko zezanje, em mi nije po ukusu dominatna "zabava" u Bgd zadnjih... ohoho. Nama se uživanje svodi na vikend izlete, priroda, isključivo kad je lepo vreme. Dignemo krov od auta, hedonizam 🙂

Quote

Na stranu to što će tu zajebanciju neko (čuj neko) da plati životom, i što je najgore platiće i oni koji ne dele mišljenje sa vama.


 Ma kako to tačno? Virus se raspita za mišljenje prvo, pa moje istomišljenike nekako poštedi? Hajde da takve paušalne ocene stvarno batalimo nedostojno je. Šta @Slavisa iz Tavankuta ja mislimo stvarno ne može da ugrozi nikog. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Ljudi ovo j već konstruktivna rasprava. Iz prethodnih nekoliko postova možemo slobodno da zaključimo da smo na otvorenom bezbedni, bz obzira na sve.

Ukoliko je tako, a svaka  je prilika da jeste, koja manija goni Kona za maske na otvorenom?

prica da  bi pricao, kenja da  bi kenjao..pušti budalu, ne obaziri se..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Juan said:

Šta oni rade niti znam niti je moj problem. Ono što u određenim situacijama pišu  je apsolutno identično sa onim što se pišu "borci za slobodu" po portalima širom Srbije. Posebno ona mantra "vi koji se plašite sedite kući, a mi što se ne plašimo nećemo".  To je ono otprilike svaki 6-7 komentar.

Ako je svaki 6-7, nađi mi jedan da sam napisao.

Rukavica u lice, izazov:
Jedan jedini, ne mora svaki 6. ili 7. Jedan jedini. I ne mora napisao, lajkovao jedan jedini.
 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Don Juan said:

Stvarno? Pa znači ajde da se zajebavamo, a onda će neko drugi da rizikuje život da bi spašavao. 

Ako želite da budete buntovni, budite buntovni do kraja. Na stranu to što će tu zajebanciju neko (čuj neko) da plati životom, i što je najgore platiće i oni koji ne dele mišljenje sa vama.

 

Ako hoces bas da idemo u krajnost, onda zasto bi neko rizikovao da spasava zivot onog koji se pridrzava mera, a zarazio se? kako si se zarazio ako si pazio ( ne mislim na tebe vec generalno ) .

 

Uostalom iz moje prepiske sa Akirom se dalo zakljuciti da je to moje i njegovo pisanje sala, sto smo obojica konstatovali. 

 

Svako je upravlja svojim zivotom, i evo jos jednom, iako je sunshine napisala da nosim masku. Nosim masku, i pridrzavam se mera, ne izlazim, po kaficima, kafanama, restoranima, cak i jako retko kad je bilo normalno stanje. Ali ako se zarazim, ne pada mi napamet da kritikujem i osudjujem one koji vole da se druze. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Svako je upravlja svojim zivotom, i evo jos jednom, iako je sunshine napisala da nosim masku. Nosim masku, i pridrzavam se mera, ne izlazim, po kaficima, kafanama, restoranima, cak i jako retko kad je bilo normalno stanje. Ali ako se zarazim, ne pada mi napamet da kritikujem i osudjujem one koji vole da se druze

Kad se zarazim biće krivica virusa, ne ljudi. Ljudi su takvi kakvi jesu, na sve ostale teme pa i ovu. Što se bolda tiče kritičko razmišljanje može da ide prema onima koji odlučuju, propisuju. Obzirom da su poželili da se nađu u situaciji da nešto odlučuju, moraju da trpe kritiku za svoje odluke i javnu reč. I ovo je jedna vrsta javne reči, pa i ona obavezuje.
Kao levičar u duši sistem solidarnog zdravstvenog osiguranja smatram za civilizacijskom tekovinom, ali samo jednom. Važnom ali ne jedinom karikom organizovanog društva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam. nacuo sam neke insajd informacije da se redovi u nekim ambualntama povecavaju,sad, da  li je to samo BG, da li je to neki angovestaj sta sledi, ili ej rpsto krenula sezona virusa is obicnog, pa se ljudi us trahu prijavljuju, ne znam..evo u Utisku nedelje, Baucal nam predvideo celu kovid 2021 godinu:ajme:..S. Palanka ima dvoje novozarazenih..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...