Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

17 minutes ago, Keira said:

Kod mene u kraju , c. Bgd, od kako je ponovo ogranicen rad kafea ,restorana, n. klubova masovne privatne zurke po stanovima a traju do ranih jutarnjih casova. Da li ce policija reagovati tokom policjskog h, odnosno imaju li ovlascenje pitam se, posto ne verujem da ce praksa nestati?


Ako  neko od stanara sme/ume da im spusti sklopku na automatskom osiguracu na glavnoj razvodnoj tabli. I tako par puta.

 

https://elmaks.rs/prodavnica/automatski-osiguraci-i-oprema/automatski-osiguraci/eti-automatski-osigurac-25a-6ka-1p-b-klasa/

 

Tako se nekad radilo. Ako su neke opasne ekipe, onda bez zezanja. Cuti i trpi i zovi pandure.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj protest je sa epidemiološke strane ispravan, pravovremen i nerizičan..? Zašto bi se na ovakvo okupljanje velikog broja ljudi na malom prostoru gledalo blagonaklono, a recimo na publiku na tamo nekom Adria turu u tenisu, ne...? Da li su ovi ljudi kada su zajedno manje rizični nego li fudbalska i teniska publika po pitanju širenja virusa...?

Ova četiri meseca otkad se družimo sa koronom su pokazala da je jedino delotvorno: socijalna distanca, izbegavanje boravka u zatvorenom sa velikim brojem ljudi, a toga kod nas nema i neće ga biti izuzev kada je baš baš restiktivno i kad nas zatvore...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Azazelkg said:

Ovaj protest je sa epidemiološke strane ispravan, pravovremen i nerizičan..? Zašto bi se na ovakvo okupljanje velikog broja ljudi na malom prostoru gledalo blagonaklono, a recimo na publiku na tamo nekom Adria turu u tenisu, ne...? Da li su ovi ljudi kada su zajedno manje rizični nego li fudbalska i teniska publika po pitanju širenja virusa...?

Ova četiri meseca otkad se družimo sa koronom su pokazala da je jedino delotvorno: socijalna distanca, izbegavanje boravka u zatvorenom sa velikim brojem ljudi, a toga kod nas nema i neće ga biti izuzev kada je baš baš restiktivno i kad nas zatvore...

Netacno....Da nisu lagali, obmanjivali i zbunjivali narod svo ovo vreme, ne bi ni ovakvih reakcija bilo...Ne moze kompletan lockdown pa onda odjednom sve moze uz fanfare za pobedu nad koronom...Postepeno ublazavanje mera uz zadrzavanje pojedinih ogranicenja (bez nocnih klubova, bez proslava, bez publike na stadionima, bez bilo kakvog okupljanja, obavezne maske u zatvorenom prostoru uz adekvatnu kaznenu politiku)...Da ne spominjem laziranje stvarnog broja zarazenih i preminulih...Krizni stab na celu sa ovim idiotom je jedini odgovoran za sve sto se desava...ovo su posledice, oni su uzrok...

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Laki Juan said:

Zbog čega to misliš? Neki dokaz za te stavove ili samo nagađanje. Policijski čas u martu i aprilu je usporio širemje virusa. Da sam ja sada na Vučićevom mestu, uradio bih isto. Razlika je samo što nikada ne bih dozvolio ono što je on dozvolio i time direktno ugrozio stanovništvo. 

nije nagađanje, nego realna procena.

Pet dana se građani ponašaju manje više isto kao bez policijskog vikenda, a dva dana ne. Ta korist koju dobiješ da se dva dana ne ponašaju potireš gužvama u snabdevanju za ta dva dana, nisi dobio realno ništa.
Epidemija, pogledaj podatke nigde ne pokazuje korist ili bilo kakav opipljiv pad dok smo onomad bili u pritvoru.
Na stranu ovo večeras, ovo večeras je korona party, neće proći bez štete, VEČERAS SE NEKO SIGURNO ZARAZIO, samo zato jer je uveden policijski čas. Jer da nije  policijskog časa ne bi bilo ovog ispred skupštine. Kako je ovo dobro ne znam da procenim, i zašto je dobro. 
Dakle sam proceni da li je korist ili šteta. Na stranu što sam pristrasan. Sad se bavimo samo posledicama.
Biće okupljanja i sutra, i u četvrtak, i u petak. Samo zato jer je proglasio policijski čas. Koliko će ljudi da se zarazi samo zbog toga, možemo da nagađamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Plavi Golub said:


Ako  neko od stanara sme/ume da im spusti sklopku na automatskom osiguracu na glavnoj razvodnoj tabli. I tako par puta.

 

https://elmaks.rs/prodavnica/automatski-osiguraci-i-oprema/automatski-osiguraci/eti-automatski-osigurac-25a-6ka-1p-b-klasa/

 

Tako se nekad radilo. Ako su neke opasne ekipe, onda bez zezanja. Cuti i trpi i zovi pandure.

Hvala.

Svakako je potrebna doza hrabrosti i vestine za tako nesto. Opet ostaje pitanje kako u stan, ukoliko organizator/vlasnik, zakupodavac nece da otvori, kako identifiikovati odgovornog prisutne.. Puten prijave, po meni neefikasno obzirom na situaciju sa virusom

 

Napomena, imam slicno iskustvo i pre vremena korone. Policija tada nije imala pravo da udje,a stanari su trpeli posledice buke i ostalo.

Link to comment
Share on other sites

Ne znamo:
-koliko je bolesnih
-koliko je umrlih
-koliko ima testova
-koliko ima respiratora
-gde su kupljeni respiratori
-koliko su nas kostali
-ko ima uvid u bazu podataka
-gde se mozemo testirati i da li mozemo uopste
-da li smo pozitivni na kovid
-...(nastaviti niz)

Antivirus Vrhovni(k) i njegov krizni stabtm su trebali da priznaju JAVNO da je naglo popustanje mera bila greska. Bez obzira da li je greska bila pocinjena iz nedovoljnog poznavanja virusa ili nekog drugog razloga. 
Posto to nisu ucinili,KRIVI su jer su ubedili ljude da je sve proslo,samo zbog izbora (ne ekonomije,izbora). To dalje dovodi do logicnog zakljucka da su KRIVI za sirenje epidemije i za izgubljene ljudske zivote. 
Na to da su KRIVI,treba ih podsecati svaki bogovetni dan.

Jbg..ne moze i zdravlje i glasanje za SnS..ne ide to jedno sa drugim.

(umesto odgovora Meku i DJ)..a od pocetka cele frke sam pisao da se na vlasti ne mozemo osloniti,vec na sebe same i jedni na druge. Nikada veca potreba za solidarnoscu nije bila nego ovih meseci..
 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Dakle: 20 godina propadanja, ispiranja mozga do imbecdilnosti nije bilo dovoljno da se srusi vlast ali 48 h bez kafica, zurki, teretana i frizeraja jeste?!

Ovo nema veze sa gradjanskim protestom, ovo je rulja. I ovo ce da nas kosta, u svakom smislu.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Keira said:

Napomena, imam slicno iskustvo i pre vremena korone. Policija tada nije imala pravo da udje,a stanari su trpeli posledice buke i ostalo.


Pa stan mora na nekog da se vodi ko god da zivi u njemu.
Kako policija nema pravo da udje ukoliko neko bukom narusava javni red i mir? Doduse ovo je za pravnike da se izjasne.

 

*****************************************

Ovi osiguraci su obicno u ormanu pored onog gde su brojila i iskljuce ceo stan. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Pletilja said:

Dakle: 20 godina propadanja, ispiranja mozga do imbecdilnosti nije bilo dovoljno da se srusi vlast ali 48 h bez kafica, zurki, teretana i frizeraja jeste?!

Ovo nema veze sa gradjanskim protestom, ovo je rulja. I ovo ce da nas kosta, u svakom smislu.

Grešiš, grdno grešiš. Baš je pokazano da može bez svega toga, pre 2 meseca i to u dužem periodu. Ovo sad je samo dokaz da ljudi imaju bar malo kičmu, dostojanstvo, da ako nam je nabio onu stvar u usta, ne moramo i da mu gladimo m*da. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tada nam je objašnjeno da policija samo na prijavu nasilja može da reaguje, za buku je nadležna komunalna koja eventualno ako se smiluje da izadje na teren izdaje samo upozorenje.

 

No vrv ce sada, barem se nadam imati drugacija ovlašćenja. Ovo je neki novi nivo bahatosti u ponasanju ljudi , ugrožavanja zdravlja i zivota ljudi .

Dok piskaram upravo se jedna odvija u neposrednoj blizini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Don Laki Juan said:

Zbog čega to misliš? Neki dokaz za te stavove ili samo nagađanje. Policijski čas u martu i aprilu je usporio širemje virusa. Da sam ja sada na Vučićevom mestu, uradio bih isto. Razlika je samo što nikada ne bih dozvolio ono što je on dozvolio i time direktno ugrozio stanovništvo. 

 

Možda bi tebe poslušali jer nisi lopov, prevarant, lažov diktator, već fin i odmeren čovek (imao sam prilike da razgovaram sa DJ i ovo mislim 100%) , ali AV je uspeo da uradi upravo suprotno. Pošto je protest postao izuzetno veseo i pošto se očigledno nastavlja, manja bi šteta bila da je pozvao stanovništvo da se kolektivno izljubi. AV nije shvatio da će mu još jedan policijski čas napraviti malo veći problem jer je narodu po svoj prilici dosta njegovog iživljavanja. Da je bio pametan na početku i da se skloni u stranu, a da sve oko korone ostavi nekome ko zna svoj posao umesto gomili dupelizaca, svega ovoga ne bi bilo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ta'veren said:

Nije me uopste do sada zanimao Nogo, gadio mi se do te mere da nisam ni zeleo bilo sta da znam o njemu. Od veceras spadam u grupu ljudi koja misli da je on Vucicev trojanac.


Bez daljnjega i svakako

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...