Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

4 minutes ago, zoe Bg said:

Bio je on izuzetan lekar, pre svega dijagnosticar ali je prs'o u poslednje vreme. 

 

Pa znam ljude koji se kunu u njega...ali za slučajeve koji su davno prošlo vreme. Plus čovek kao i Dana Grujičić, svesno zloupoterbljava svoju reputaciju, koju je pritom stekao dok je bio ok doktor, da plasira ta new age sranja i kuje zavere. 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

 

Pa znam ljude koji se kunu u njega...ali za slučajeve koji su davno prošlo vreme. Plus čovek kao i Dana Grujičić, svesno zloupoterbljava svoju reputaciju, koju je pritom stekao dok je bio ok doktor, da plasira ta new age sranja i kuje zavere. 

 

 

Da je meni pre 20-ak godina nesto bilo oko pluca znam da bi me stric koji je lekar uputio kod Nestorovica, tako da znam na sta mislis. Ali kaze da je uvek bio "saljivdzija" tako da me ovaj egzibicionizam ne cudi uopste. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dropkick Murphys said:

Izgleda da imamo prvi smrtni slucaj i kod nas. Iz Kikinde covek, bila je vest da je u teskom stanju.

 

Nemam izvor da okacim, privatni razgovor...druga ruka, ali kaze potvrdjeno. I to je info da ne objavljuju iako je jos juce umro.

Dezinformacija, bio je čovek na intenzivnoj nezi, stabilan je ali ima promena na plućima, videćemo kako će se razvijati dalje.

Info od poznanika kome je to od drugarice otac, pa se čuo sa njom skoro.

 

Jedino ako ima više takvih slučajeva a da ne znamo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kod tih raznih eksperata u oblasti medicine (a ni najmanje ne sumnjam da jesu eksperti u svojoj oblasti) je čini mi se baš često prisutan taj ekspert za sve momenat, ili što bi rekao Paja Vuisić u Otpisanima - balansero. Jednostavno utripuju neku superiornost, sve znaju, u sve se razumeju, a istina je da su često ograničeni kao terasa, i da čak i van svoje uske specijalizacije lupetaju razne gluposti. Da li pomisle da su gospodari života i smrti pa ih pukne neki egotrip ili šta, nisam siguran, ali mnogo su češći ovakvi ludački primeri nego u bilo kojoj drugoj profesiji.

 

Pozdrav za sve doktore na forumu.

Edited by djole
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ka dgod sam u Francuskoj, ne pratim domace medije, vec uglavnom se informisem preko ovog foruma. Stekao sam utisak, da se ovde uvek nekako dize prevelika tenzija oko bilo cega. Ne sada oko Corona virusa, vec uopste. Bili to izbori, opozicija, vlast, .... Ja se onda "napalim" a ono ni pola tih problema u realnosti. Nije samo u vezi ove situacije oko virus vac uopsteno.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, NMX said:

 

Pa znam ljude koji se kunu u njega...ali za slučajeve koji su davno prošlo vreme. Plus čovek kao i Dana Grujičić, svesno zloupoterbljava svoju reputaciju, koju je pritom stekao dok je bio ok doktor, da plasira ta new age sranja i kuje zavere. 

 

 

 

Mene napadoše dve žene u firmi samo što sam rekao da nije bio trenutak da onako priča u ovako ozbiljnoj situaciji. Kao da sam ih opsovao su bile reakcije. Jednoj je bilo kul što se "našalio" jer je to opušta i shvatila je kao šalu, drugoj je izlečio dete... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

Navodno škola zatvorena jer je nekoliko dece pozitivno. Likovi u variola vera outfitu idu po gradu i traže đake te škole, dal da ih testiraju ili stave u karantin ne znam tačno. Ne izgleda mi verovatno, ali opet... 

Nije škola zatvorena, bar ne za sada. 

Za jednog momka postoji sumnja da je zaražen i trenutno se čeka na rezultate iz Torlaka, a on i njegov brat idu u tu školu. 

Bili su da dezinfikuju školu i sutra se normalno nastavlja nastava. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Issey said:

 

Mene napadoše dve žene u firmi samo što sam rekao da nije bio trenutak da onako priča u ovako ozbiljnoj situaciji. Kao da sam ih opsovao su bile reakcije. Jednoj je bilo kul što se "našalio" jer je to opušta i shvatila je kao šalu, drugoj je izlečio dete... 

 

Zato i postoji termin "neslana sala" ili sala u nezgodnom trenutku. Neko ko je pozvan na uzivo konferenciju ne sme sebi da dozvoli onakvo lupetanje gluposti, sve i da je milione ljudi spasio sigurne smrti. Jednostavno, momenat nije za sprdnju i odgovoran covek to treba da razume.

 

Ako pricate za ovog Nestorovica...malo sam upao preko reda.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, djole said:

Kod tih raznih eksperata u oblasti medicine (a ni najmanje ne sumnjam da jesu eksperti u svojoj oblasti) je čini mi se baš često prisutan taj ekspert za sve momenat, ili što bi rekao Paja Vuisić u Otpisanima - balansero. Jednostavno utripuju neku superiornost, sve znaju, u sve se razumeju, a istina je da su često ograničeni kao terasa, i da čak i van svoje uske specijalizacije lupetaju razne gluposti. Da li pomisle da su gospodari života i smrti pa ih pukne neki egotrip ili šta, nisam siguran, ali mnogo su češći ovakvi ludački primeri nego u bilo kojoj drugoj profesiji.

 

Pozdrav za sve doktore na forumu.

 

 

U konkretnom slucaju Nestorovic u pitanju je egotrip. Na njegovim predavanjima ili ispitima uzme pa prica vise od studenta o svojim idejama i vizijama, treba mu publika da ga  tapse po ramenu i hvali. Lik je docekao svojih pet minuta i poneo se bas kako ne treba u tih pet.

 

Sto se profesije tice mogu ti reci da u kulturi i umetnosti taj problem preovladava u mnogo vecem procentu od bilo koje druge profesije, cak frapantno veliki broj ljudi koji se bave umetnoscu ili su ne daj Boze zavrsili neki "umetnicki" fakultet u startu misli da su dva stepenika iznad obicnog coveka a lepo si primetio cesto su ograniceni kao terasa. Uglavnom su zatvoreni i misle da je njihov metod ili ono sto oni vole ili rade jedino ispravno. Cesto nipodastavajuci ostale metode misleci da tako uzdizu svoju. 

Umetnost koja bi trebalo da je vanprostorna i vanvremenska cesto je zlopotrebljena od strane umisljenih likova u dnevno politicke svrhe, a o najprizemnijim licnim obracunima

da ne pocinjem nasiroko al toga je uvek bilo (mada su Basara i Jerkov mala bibe za ono kako su se pljuvali Mikelandjelo i Leonardo, bukvalno i to na sred ulice :-) )  

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Mi smo odveli klinku zbog nekih alergija...silne alergije imala kao bas mala, pa joj ode na pluca, pa opstrukcije kurac palac (sreca, danas je to samo davno proslo vreme).

Za ove stvari je najbolja ustanova u Srbiji nekada bila dečija bolnica Dragiša Mišović na Dedinju. Ne znam kako sada stoje stvari jer kontam da je dosta lekara koji su tamo radili otišlo u penziju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tamburinjo said:
 
 
U konkretnom slucaju Nestorovic u pitanju je egotrip. Na njegovim predavanjima ili ispitima uzme pa prica vise od studenta o svojim idejama i vizijama, treba mu publika da ga  tapse po ramenu i hvali. Lik je docekao svojih pet minuta i poneo se bas kako ne treba u tih pet.
 
Sto se profesije tice mogu ti reci da u kulturi i umetnosti taj problem preovladava u mnogo vecem procentu od bilo koje druge profesije, cak frapantno veliki broj ljudi koji se bave umetnoscu ili su ne daj Boze zavrsili neki "umetnicki" fakultet u startu misli da su dva stepenika iznad obicnog coveka a lepo si primetio cesto su ograniceni kao terasa. Uglavnom su zatvoreni i misle da je njihov metod ili ono sto oni vole ili rade jedino ispravno. Cesto nipodastavajuci ostale metode misleci da tako uzdizu svoju. 
Umetnost koja bi trebalo da je vanprostorna i vanvremenska cesto je zlopotrebljena od strane umisljenih likova u dnevno politicke svrhe, a o najprizemnijim licnim obracunima
da ne pocinjem nasiroko al toga je uvek bilo (mada su Basara i Jerkov mala bibe za ono kako su se pljuvali Mikelandjelo i Leonardo, bukvalno i to na sred ulice 🙂 )  
 

Umetnik nije profesija [emoji14]

Idemo u offtopic, ali ajde kratko. Nisam ja toliko govorio o egotripu, koliko o sveprisutnom ekspertizmu, a iako oni idu često zajedno, ovo prvo ne mora nužno da znači i ovo drugo. Kad umetnici i istripuju da su mnogo pametni, treba imati na umu dve stvari:

a) taj egotrip i ekspertizam uglavnom ne izbija van njihove branše, a to je ipak na kraju krajeva subjektivna stvar,

b) ako ipak ode van okvira umetnosti, onda to i nije s neke pozicije autoriteta i nema neku težinu.

Doktori kada to rade, nastupaju s pozicije autoriteta, kao nekakvi stručnjaci, i tu onda nastaje problem.

Edited by djole
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Maloprije u ducanu, sve je manje tjestenine i rize. Nije jos sve otislo ali se police prazne. Vidio sam stariji par sa maskama, inace sve ostalo prilicno normalno na ulici. Bojim se ipak da ce biti gore prije nego sto bude bolje. Ranije je bilo epidemija, SARS, MRSA, pticija i svinjska gripa ali uopste nije ovoliko uticalo. Juce sam imao sastanak u offisu na Waterloo, imaju onaj dezinfektant za ruke, pa smo se i rukovali. Dan ranije je neko dijagnoziran u toj zgradi, pa opet sve nekako normalno.

 

Odlucio sam da do nekog znaka prestanka opasnosti minimiziram druzenja, tj sve sto treba da iskomuniciram elektronski. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Honey Badger said:

Maloprije u ducanu, sve je manje tjestenine i rize. Nije jos sve otislo ali se police prazne. Vidio sam stariji par sa maskama, inace sve ostalo prilicno normalno na ulici. Bojim se ipak da ce biti gore prije nego sto bude bolje. Ranije je bilo epidemija, SARS, MRSA, pticija i svinjska gripa ali uopste nije ovoliko uticalo. Juce sam imao sastanak u offisu na Waterloo, imaju onaj dezinfektant za ruke, pa smo se i rukovali. Dan ranije je neko dijagnoziran u toj zgradi, pa opet sve nekako normalno.

 

Odlucio sam da do nekog znaka prestanka opasnosti minimiziram druzenja, tj sve sto treba da iskomuniciram elektronski. 

 

Ko je tad citao forume u ovoj meri, drustvene mreze jos uvek nisu imale ovakav primat...Mnogo se toga desavalo ali se nije znalo. A sad nam je dostupna informacija u kojoj ucionici i u kojoj skoli je vrsena dezinfekcija.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Knipex 4 Laki said:

Za ove stvari je najbolja ustanova u Srbiji nekada bila dečija bolnica Dragiša Mišović na Dedinju. Ne znam kako sada stoje stvari jer kontam da je dosta lekara koji su tamo radili otišlo u penziju.

 

Naravno, posle idiota smo zavrsili tamo kod neke doktorke, ne secam se sada prezimena..i ona nam je resila problem. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...