Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

5 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Heroji nema sta. Jos na startu umesto sto su jurili doktore i novinare  koji su upozoravali (video dole) sta ce da se desi, oni su gledali da zastite svoju usranu ideologiju (nesto kao Chernobyl). Naravno doslo im je iz dupeta u glavu kada su poceli  ljudi da padaju po autobusima, trgovima pa su isle vesti za 7 dana nova bolnica ali tada je vec bilo kasno pa se virus prosio po Istocnoj Aziji ( i prva 3 slucaja u Nemackoj)

 

 

Pa ovo sto ti pises je kontra propaganda istoj toj kineskoj propagandi. Cuj, padaju ljudi na ulici...pola tih snimaka imas da nadjes po netu od pre par godina. Oni snimci sto su ovde vrteli ljudi sa pijaca nisu npr. iz Kine itd. To mu valjda isto dodje neka propaganda...

 

Naravno da je Kina zataskavala, to niko ne spori...ali isto tako i ispravila svoja sranja. I postavila standarde za druge, kako se treba boriti protiv virusa da do sirenja ne dodje, pa evo ipak sem Koreje te standarde maltene niko nije hteo da sprovede. 

 

Sta ces onda reci za Italiju koja, barem da znamo, nista nije zataskavala ali pustila stvari po principu lako cemo i sada napravila ne Cernobil nego Cernobil plus Hirosimu, u najavi. Ako je kinesko evidentno zataskavanje zbog ideologije (kao da im je prvi put), sta je onda italijansko nepreduzimanje potrebnih mera uz punu transparentnost istog? Gde je sada smrtnost u Italiji maltene dupla u odnosu na Kinu. 

 

kineske picke se odnosilo na to sto je Italiji, trenutno, JEDINA zemlja koja je dala konkretnu pomoc (sto prodaja, sto donacije) upravo Kina. Dakle, ne EU drugari nego jebena CCP. Dok Brisel izglasa, preglasa, odluci, izveca, razmisli, ode im Italija u tri lepe.

 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Mi smo u CG najebali po kapela i saučešća, nema tog Crnogorca koji neće poći da izjavi saučešće pa ne znam kakva Corona da je u toku, sve i da je pokojnik od Corone stradao.

Već vidim "A ja moram ići na saučešće pa da ćemo svi izginut', svi su njegovi dolazili kad je baba umrla"

Edited by SamoFlacko
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Jutros, e mailom dobila....

''Ne izlazite napolje bez maske. Izbegavajte velike skupove. Bliske kontakte. Perite ruke. Dugo i detaljno. ''

Ok. Primljeno k znanju. Ali, kad malo bolje porazmislim – mene i nije strah tog virusa. Ni visoke temperature. Ni tegoba gornjih respiratornih puteva. Ni nestašica sredstava za dezinfekciju. Ni panike. Ni praznih rafova u radnjama. Ne hodam unaokolo u strahu da će mi se neko nakašljati u lice.

Virus k’o virus, bude i prođe. Svakog čuda - tri dana. Ali hajde da se uozbiljimo i realno sagledamo situaciju - mi smo inficirani nečim mnogo gorim, nečim što ne prolazi. Godinama živimo u bunilu. Godinama buncamo. Plitko dišemo i teško se krećemo. Sve u strahu da se ne zarazimo – ljudskošću. Dobrotom, ako vam je tako milije.

Ne brinemo više jedni o drugima. Ne tiče nas se ako je onom pored nas loše. Umiremo da niko ne zna, pronalaze nas tek kad smrad počne da izbija ispod vrata. Zaziremo jedni od drugih. Nemoj s njim, vidiš da pas nema za šta da ga ujede. Vidi ga kakav je prljav, dronjav… Nemoj ni s njim, on nigde ne radi. Otpustili ga s posla. Kakve koristi imaš od njega…? Ko nije za sebe, nije ni za drugoga. U se i u svoje kljuse. Pa šta ako nema, nemam ni ja pa ne tražim ni od koga. Svoja posla gledaj. Ko zna, možda je drogiran. Ne diraj ga. Ima ko će da mu pomogne. Zaključaj se. Tri puta. Ne otvaraj nikome. Ne javljaj se na telefon. Skloni se od prozora. Sagni se dole. Ti si sledeći. Sledeća. Sledeće.

Deo smo eksperimenta. Menjamo se – u strogo kontrolisanim uslovima. Sve što smo godinama gradili, sve ono čemu su nas učili – propada preko noći. Nove okolnosti traže neke nove ljude. Lukave. Žilave, besramne primerke. Spremne na sve. Prilagođavamo se, kako ko zna i ume. Slabi i ranjivi propadaju. Što je pritisak veći, to smo mi manji. A strah… strah se širi brže od najbržeg virusa.

Situacija je daleko gora nego što želimo da verujemo. Neophodne mere smo već davno preduzeli. Izbegavamo jedni druge u širokom luku. Ne dodirujemo se. Ne grlimo se. Ne tapšemo po ramenu. Ne razgovaramo. Daleki smo. Otuđeni. Zatvaramo se u sebe. U svoja četiri zida. Ne spavamo zajedno. Ne ručamo. Dane provodimo u izolaciji. Na aparatima za disanje. Životi nam prolaze u indukovanoj komi. Karantin mozga, srca, svega.

Imuni smo na starije, slabe, bolesne. Decu. Maske nosimo odavno. Pretvaramo se da smo nešto drugo. Poričemo. Nismo dobro čuli. Nismo videli. Uostalom, šta se to nas tiče..? Izbegavamo svaki mogući kontakt. Ne prepoznajemo se više. Zatečeni smo vlastitim reakcijama. Razočarani. Peremo ruke. Dugo i detaljno. Od svega. Od svih.

Cilj ponovo opravdava sredstvo. Gazimo jedni preko drugih kako bismo prvi ušli u taj čamac za spasavanje. A vajde nema, jer - kad voda jednom uđe i brod krene nadole – sve će nas povući sa sobom. Čak i da uspemo da otplivamo dovoljno daleko i domognemo se tog nekog imaginarnog ostrva, šta ćemo učiniti kada shvatimo da je pusto…?

Da li je onda jedan virus, jedna Korona, zaista najgora stvar koja nas je mogla da nas zadesi..? U vremenu u kome devalviramo kao vrsta, izumiranje nije izuzetak, smrtni ishod koji se dešava nekom drugom. Izumiranje je logična posledica svih nas. Pre ili kasnije. Mislite o tome kada sledeći put budete prali ruke. Dugo. Detaljno. Od svega i od svih".

Daniela Bakic

Da objasnim mogucu vezu ovog teksta sa korona virusom: po nekim naturopatskim principima, pluca, kao organ, slabe i stradaju od osecanja tuge, neisplakanih suza.....

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Naravno da je Kina zataskavala, to niko ne spori...ali isto tako i ispravila svoja sranja. I postavila standarde za druge, kako se treba boriti protiv virusa da do sirenja ne dodje, pa evo ipak sem Koreje te standarde maltene niko nije hteo da sprovede. 

 

Sta ces onda reci za Italiju koja, barem da znamo, nista nije zataskavala ali pustila stvari po principu lako cemo i sada napravila ne 

 

Nekritican si prema njima, govorim o sistemu, ne o svim ljudima. Radila sam i radim sa njima, provela i neko vreme, odvajam ljude od sistema. Znam sta su mi rekli neki od njih. U njihovom sistemu covek je malo vise nista nego u drugim. Mesec dana prikrivanja dok se to siri u periodu Bozica, pa kineske Nove godine kad imas milione u tranzitu. Blago receno neodgovorno.

 

Kljucno za sto svuda umiru i to najvise starci je nedostatak respiratora. Nijedan sistem nije pripremljen sa par miliona respiratora. Treba da pomognu Italiji ako mogu. Koreja nije Italija. Italija je drzava, sa ko zna koliko miliona turista u periodu pred Uskrs, u sred Evrope gde ljudi na jednom prostoru imaju slobodu kretanja. Koreja su dve drzave na udaljenom poluostrvu koje uprkos svemu ima mnogo manje turista i onih koji cirkulisu zbog posla.

 

Mislim meni licno je malo preko mozga to odusevljavanje diktaturama koje cinjenjem i necinjenjem kreiraju problem, pa ih posle cvrstom rukom i rigidnim merama suzbijaju da se prostota zadivi. Ne bih menjala ovu kljakavu Evropu ni za sta od toga. Ne obracam se ovim tebi, jasno mi je da to radis iz ljudske potrebe i saosecanja, imam ga i ja. 

 

Razmenila sam neke informacije sa kolegama iz Italije pola puta izmedju Milana i Bergama, ljudi su OK i porodice takodje. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

U regionu Stockholm, u kojem je preko polovine od do sada potvrdjenih 500 slucajeva korone u Svedskoj, od jucer su obustavljena testiranja na virus za sve koji ne pripadaju izrazito ugrozenim grupama (stari i hronicno bolesni). Ostali nece nikada biti registrovani i necemo imati pojma koliko ih je, gde se krecu i sta rade. ’Ladno su saopstili da za njih nema opasnosti jer je najverovatnije da ce se oporaviti. Super, ali sta je sa sirenjem zaraze?!?
Ovo stvarno nisam ocekivala od ove zemlje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

Pa ovo sto ti pises je kontra propaganda istoj toj kineskoj propagandi. Cuj, padaju ljudi na ulici...pola tih snimaka imas da nadjes po netu od pre par godina. Oni snimci sto su ovde vrteli ljudi sa pijaca nisu npr. iz Kine itd. To mu valjda isto dodje neka propaganda...

 

Naravno da je Kina zataskavala, to niko ne spori...ali isto tako i ispravila svoja sranja. I postavila standarde za druge, kako se treba boriti protiv virusa da do sirenja ne dodje, pa evo ipak sem Koreje te standarde maltene niko nije hteo da sprovede. 

 

Sta ces onda reci za Italiju koja, barem da znamo, nista nije zataskavala ali pustila stvari po principu lako cemo i sada napravila ne Cernobil nego Cernobil plus Hirosimu, u najavi. Ako je kinesko evidentno zataskavanje zbog ideologije (kao da im je prvi put), sta je onda italijansko nepreduzimanje potrebnih mera uz punu transparentnost istog? Gde je sada smrtnost u Italiji maltene dupla u odnosu na Kinu. 

 

kineske picke se odnosilo na to sto je Italiji, trenutno, JEDINA zemlja koja je dala konkretnu pomoc (sto prodaja, sto donacije) upravo Kina. Dakle, ne EU drugari nego jebena CCP. Dok Brisel izglasa, preglasa, odluci, izveca, razmisli, ode im Italija u tri lepe.

 

 

 

 

 

Ne radi se o korupciskoj aferi koja je zataškavana, nego o pandemiji virusa.

 

Kako možeš ispraviti ključne trenutke spriječavanja širenja virusa na globalnoj razini?

 

Dok su se Kinezi igrali "pametnjakovića", virus se proširio na globalnoj razini, nema tu više popravka.

Nema potrebe za bajkama

Edited by demag
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, NMX said:

 

da daa jebote, zaboravih na njega. 

 

A tu mi je najjači deo...ako je tačan...bila je vest da je išao prvo privatno kod dva lekara, rekao da sumnja na koronu i obe privatne ordinacije ga odjebale...ako je to tačno....sutra oduzeti licence, momentalno.

 

inače...počinje vam acina konferencija...uživo o koroni


Moj klijent 😄

Privrednik iz B. Topole ne iz Subotice. Bio je kod cerke u Budimpesti pre toga. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Plavi Golub said:

e

Nekritican si prema njima, govorim o sistemu, ne o svim ljudima. Radila sam i radim sa njima, provela i neko vreme, odvajam ljude od sistema. Znam sta su mi rekli neki od njih. U njihovom sistemu covek je malo vise nista nego u drugim. Mesec dana prikrivanja dok se to siri u periodu Bozica, pa kineske Nove godine kad imas milione u tranzitu. Blago receno neodgovorno.

 

Kljucno za sto svuda umiru i to najvise starci je nedostatak respiratora. Nijedan sistem nije pripremljen sa par miliona respiratora. Treba da pomognu Italiji ako mogu. Koreja nije Italija. Italija je drzava, sa ko zna koliko miliona turista u periodu pred Uskrs, u sred Evrope gde ljudi na jednom prostoru imaju slobodu kretanja. Koreja su dve drzave na udaljenom poluostrvu koje uprkos svemu ima mnogo manje turista i onih koji cirkulisu zbog posla.

 

Mislim meni licno je malo preko mozga to odusevljavanje diktaturama koje cinjenjem i necinjenjem kreiraju problem, pa ih posle cvrstom rukom i rigidnim merama suzbijaju da se prostota zadivi. Ne bih menjala ovu kljakavu Evropu ni za sta od toga. Ne obracam se ovim tebi, jasno mi je da to radis iz ljudske potrebe i saosecanja, imam ga i ja. 

 

Razmenila sam neke informacije sa kolegama iz Italije pola puta izmedju Milana i Bergama, ljudi su OK i porodice takodje. 

 

Hajde da krenem od bolda...ne da sam kritican, nego imam to ekskluzivno mogućnost da znam o Kinezima, Kini i režimu i ustrojstvu te zemlje malo više od drugih pa ne da mogu da budem kritičan nego ne mogu o sistemu jednu lepu reč da kažem. I ako je neko ovde prepoznao moj nekritičarski stav o Kini, pogrešno me tumačio, veruj mi. Na koncu, većeg od mene protivnika od komunizma, totalitarizma i takvog načina vladavine ovde možeš eventualno da nađeš u Meklaudu.

 

Radim isto sa njima, duži niz godina. Znam im sve vrline i mane. Čovek je tamo nula. NULA. NIšta, kao što si rekla. Samo to je topla voda, valjda to svi znamo. Što se prikrivanja tiče, prvo nije mesec dana, nego manje (mada je nebitno čim su krili duže od sat vremena, krili su). Oni su karantine uveli PRE kineske NG, ne za vreme ili posle. Neodgovorno, naravno. Ali ja to kada kažem i uputim istu kritiku mojoj EU i zemljama sa kojima sam ja blizak, onda se nađe dupli aršin. Što Italija nije odgovorno (eto, imajući kineski primer) uradila sve suprottno, nego je uradila još duplo gore ali eto transparentno. Kapiram da porodice ovih skoro pa 1k mrtvih u Italiji nemaju baš lepe reči za državu koja im je uz punu transparentnost svojom neodgovornošću oterala najbliže na groblje. 

 

Za drugi bold, zaista da me preskočiš, da se ne ponavljam. Oduševljenje Kinom ne postoji inače a kamoli njihovim totalitarizmom. Moj post od koga je sve krenulo sa tvitom onim i komentarom kineske pičke je više komentar i kritika moje EU nego hvaljanje Kine. Mene za Kinu zabole, ali baš. Moja EU, čije vrednsoti baštinim i želim ih u svojoj državi je debelo fulala sa ovim virusom. Debelo. Imaš moj post na PRC temi (neki dan sam ga ovde pejstovao), još iz januara kada je Kina gorela. Gde sam napisao da će ovo sranje samo Kina i USA uspeti da savladaju. A da je Evropi bog u pomoći. I tako i bi. Jbg. Ja da se divim barikadama gde ne mogu da izađem iz mesta gde živim, da odem do brata u drugi grad ili da izađem iz zemlje, ne mogu niti ću. Isto tako ne mogu i da se divim (samo jer je to deo moje kulture) tome da 15 dana ne radim ništa a kad dogori do nokata uzmem i prepišem recept te iste Kine. Pa nećemo valjda taj totalitarizam? Pritom, do njega u Italiji ne bi ni došlo da su se pridržavali barem osnovnih pravila. Ali poslovični bol u falusu i ležernost njimas svojstvena je rezultovala stravičnom stopom smrtnosti i pitaj boga kakvim ishodom na kraju. 

 

I za kraj... još jedno veliko :lol_2: za ljubitelja totalitarizma....bukvalno si me promašila za dužinu terena, fudbalskim rečnikom rečeno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trump zabranio letove iz EU, ali "zabrana putovanja, koja stupa na snagu u petak u pomoć, ne primenjuje se na Britaniju niti na Amerikance koji prolaze "odgovarajuće provere", prenosi Rojters. Zabrana se ne odnosi na osobe sa dozvoliom trajnog boravka u SAD (nosioce takozvane "zelene karte"), najbliže članove porodice američkih državljana i još nekih pojedinaca, koji su imenovani u proklamaciji."

 

Ako su letovi zabranjeni, kako ce(mo mi) Ameri doleteti do US?!

 

Sa site-a aerodroma:

The United States will introduce an 30 day entry ban during the night of Friday, March 13 to Saturday March 14 for anyone who has been in a European country in the past 14 days, except for American citizens. This will have an impact on Schiphol. We are now mapping out, together with the airlines, what this means exactly for flights to the U.S. We will keep you informed.

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

Jbt...odlepio sam sada...čujem se sa ćaletom...od njegovog kuma ćerka na masteru u Milanu. Kaže, došla za vikend ovde. Ja u fazonu kako ćale jbt? Kaže, uspela da zapali vozom pola sata pre nego što su uveli karantin na ceo sever. Ja kažem, neodgovorno, al ajde. Dobro, jel bar kući sad, u karantinu? Ne, što? Pa zato što je došla odande i možda pokupila? Ma jok, nema od toga ništa. :frusty: Ja se naravno popičkaram sa ćaletom...on ide na kafu sa kumom još malo. Penzioneraj. Pa jebem ti majku ludu, odlepio sam. Unuku ćeš sledeći put da vidiš tokom letnjeg raspusta :lol_2:

 

Ajde ideja da objave karantin i od kada nastupa, neodgovorno. Ali još neodgovorniji ovi maloumnici što su bežali. Neka ih je petoro samo od par hiljada zaraženo. Pa oni će da šire dalje svako po još 5-10 i tako dalje....bem ti budale. 

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, NMX said:

Za drugi bold, zaista da me preskočiš, da se ne ponavljam.


Nisam ni mislila na tebe konkretno. Da jesam ne bih pisala u trecem licu nego direktno.  Ako procitas napisano. No, nije ni bitno.
 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:


Nisam ni mislila na tebe konkretno. Da jesam ne bih pisala u trecem licu. Ako procitas napisano. No, nije ni bitno.
 

 

Pa krenuli smo od kritike mog posta i mog oduševljavanja kinezima i kinom pa onda makar i u trećem licu, ne znam na koga može da se odnosi kritika totalitarizma a pre toga priča o mojoj nekritičnosti sistema. 

 

Kako god, ako nije upućeno meni, izvinjavam se na komentaru. Lično me jako pogodi kad se iko oduševljava bilo kojom vrstom totalitarizma, pa sam možda zato reagovao na nešto što možda nije upućeno meni.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ciao said:

 

Karantin je kao ideja sada uglavnom napusten iz dva razloga jedan je sto treba organizovati karantin negde i nekako a drugo sto stavljanjem u karantin zdrave zajedno sa zarazenima, jer ne znas ko jeste ko nije, ustvari takoreci osudjujes zdrave da se i oni razbole u karantinu ako vec nisu pre. Zato se sada ide na samoizolaciju a to zahteva samodisciplinu

 

jel kontaš  @ciao

zapao mi za oko juče ali nisam imao vremena da odgovaram pa sad ovaj @NMX  upis ulete ko kec na 10 oko ove tvoje karantin je prevazidjen tvrdnje.

 

5 minutes ago, NMX said:

Jbt...odlepio sam sada...čujem se sa ćaletom...od njegovog kuma ćerka na masteru u Milanu. Kaže, došla za vikend ovde. Ja u fazonu kako ćale jbt? Kaže, uspela da zapali vozom pola sata pre nego što su uveli karantin na ceo sever. Ja kažem, neodgovorno, al ajde. Dobro, jel bar kući sad, u karantinu? Ne, što? Pa zato što je došla odande i možda pokupila? Ma jok, nema od toga ništa. :frusty: Ja se naravno popičkaram sa ćaletom...on ide na kafu sa kumom još malo. Penzioneraj. Pa jebem ti majku ludu, odlepio sam. Unuku ćeš sledeći put da vidiš tokom letnjeg raspusta :lol_2:

 

Ajde ideja da objave karantin i od kada nastupa, neodgovorno. Ali još neodgovorniji ovi maloumnici što su bežali. Neka ih je petoro samo od par hiljada zaraženo. Pa oni će da šire dalje svako po još 5-10 i tako dalje....bem ti budale. 

 

9 minutes ago, Sunshine State said:

 

Moram kuci 😮

 

 

 

i za kraj

 

Spoiler
Spoiler

 

 

 

 

jel sad malo lakše :s_d:



 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ministarstvo zdravlja i Klinički centar Srbije raspisali su 11. marta hitan tender za nabavku 15 respiratora, usled vanrednih okolnosti koje je prouzrokovala nedavno proglašena epidemija gripa u Beogradu i javno-zdravstvena pretnja od korona virusa, navodi se na Portalu javnih nabavki.

 

Javna nabavka će se sprovodti u pregovaračkom postupku, bez objavljivanja poziva za podnošenje ponuda, a rok za podnošenje ponuda je tri dana od dana slanja poziva, odnosno 13. mart. 
 

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je istog dana, samo sat vremena po raspisivanju javne nabavke, na konferenciji za medije rekao da je država obezbedila sasvim dovoljno respiratora i da je broj dostupnih aparata dovoljan u slučaju da dođe do drastičnog povećanja broja obolelih. U tom trenutku, u Srbiji je bilo registrovano 12 zaraženih koronavirusom.

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sad dobismo email od jednog Dr iz Poljske, kaze: Please note, as of today, all schools and universities in Poland have been closed. Most of the shops will be closed as well in the next week.

 

A Poljska ima, za sad, samo 44 slucaja na 38 Mio stanovnika.

 

 

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

"19 obolelo / desetog dana
bice sve u redu 👍🏻
za sada je vazno da nema eksplozije broja obolelih
svi su iz importovanih kontakta
još uvek nema unutrašnje transmisije bolesti
kontakti su u karantinu
bitno da u narednih 14 dana, koliki je inkubacioni period, nema eksplozivnkg rasta"

 

Našao na Tviteru, neki pedijatar.

Kako deset dana? I je li ova izjava ima veze sa stvarnošću? 

 

Idem sa dedom svaki dan na fizikalnu u neku banju, niko ne spominje neki karantin, ljudi se sprdaju sa koronom.

Baš ne znam šta da radim ni gde da pitam. Deda je u ugroženoj kategoriji, srčani bolesnik, baba kući ima astmu. Da li da ih ubacim u karantin, da se ne mešaju?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...