Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

50 minutes ago, CLakiSH said:

Sta su ovo sad napravili da se ne zove na tel, nego da se dolazi u domove zdravlja i tu se radi trijaza?

Обавештење

Грађани који имају симптоме обољевања од COVID-19 ( повишена температура, кашаљ, бол у грлу) треба да се одмах, без одлагања, упуте у посебне амбуланте домова здравља које су опредељење за пацијенте са респираторним инфекцијама и температуром.

У тим амбулантама ће свакоме са наведеним симптомима бити урађена дијагностика, односно рентгенски преглед плућа, крвна слика и измерена температура и дато мишљење за даље лечење.

Напомињемо да није потребно позивати телефонским путем домове здравља, већ се одмах јавити лекарима у наведеним посебним амбулантама и обавити преглед.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Ridji said:


Meni bi čak zapravo bolje bilo da uvedu 24 lockdown uz opciju jednog izlaženja bilo kada, nego ovo sto je trenutno. Jer ja sam prakticno već u lockdownu s obzirom da radim od 9 do 5.
Ali ne želim sebično da posmatram situaciju, jer ću se u svakom slučaju snaći, ali mnogi neće i to će biti mnogo veći problem nego sama Korona

 

Ja govorim o psihofizickom aspektu.

 

Nebitno.

Link to comment
Share on other sites

Con...pardon Kon:

 

'Onog momenta kada počne to naglo da raste, postoji jedan lek. Taj lek neminovno vodi ka zaustavljanju, pitanje je trenutka kada će biti uveden 24-časovni policijski sat. Ako bi se nekoliko dana uzastopce ovako dizao broj zaraženih i preminulih, onda je neminovno predložiti takvu meru'

 

Ako par dana bude rastao broj zarazenih, zar nije merodavno to koliki je procenat u odnosu na testirane, i pre svega cinjenica da su oni mozda zarazeni i pre desetak dana i vise, a ne prekjuce? Valjda je onda to trebalo predloziti pre, a ne posle rasta broja zarazenih?

Ili ja nesto pogresno sracunavam?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

odložene su i zabranjene jednako bitne stvari, rituali i običaji diljem sakralnog sveta ali kod nas "ne mogu da zabrane" malo sutra

- evo sutra da nastane neka katastrofa, vučić će prvo da upre prstom na vernike i crkvu

 

na stranu cela ova šarada. inače imamo pravoslavnu tradiciju koja se ne prekida evo već dugih 30 (trideset slovima) godina.

 

pre toga se niko nije setio da se pričesti, pa ne valja tu trodecenijsku tradiciju (koja realno traje 15ak godina ovako posvećeno) prekidati zbog ovakve gluposti kao što je pandemija.

sta jedan uini zna o istoriji hriscanstva i pricescivanja?

 

evo, napisao je u jednom postu i ispostavilo se da pojma nema ni o cemu i da je uopste bezpredmetno i napisati odgovor.

 

30 godina (15 godina posveceno)? :lol_2: pa ne znam da li je veca glupost napisati ovo,  udariti plus na ovaj post, kao sto su mnogi ili uopste odgovoriti.

 

bolje da nisi ni pokusavao da umaras prste za ovo pisanje

 

posto je to sve off topic, ne moramo da nastavljamo (mozda nekad na nekoj drugoj temi), jer to nije bitno za ovo o cemu pisemo.

 

ja sam rekao - zabrana pricescivanja moze biti samo pokusana, ali ce se obavljati one way or another. sa zabranom av-a ili bez nje. 

Edited by Dropkick Murphys
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Ridji said:


Meni bi čak zapravo bolje bilo da uvedu 24 lockdown uz opciju jednog izlaženja bilo kada, nego ovo sto je trenutno. Jer ja sam prakticno već u lockdownu s obzirom da radim od 9 do 5.
Ali ne želim sebično da posmatram situaciju, jer ću se u svakom slučaju snaći, ali mnogi neće i to će biti mnogo veći problem nego sama Korona

Pisao sam već da moja firma radi po jedinstvenom sistemu u Srbiji 6-4 sa 5 smena. Da dodam da administracija, logistika, inženjering i ostali rade od 8 do 16. Kad su pomerili zabranu kretanja sa 20h na 17h kolegama koje rade dnevnu smenu su smanjili radno vreme i rade do 14h da bi mogli da obave kupovinu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gaga said:

Konu je posle par dobrih kzs "objasnjeno" kako i sta da prica,do pre pet dana nije vlast ni spominjao,sad ih ne vadi iz usta Jbg,dosije je dosije.

Uvek moze gore.

Zamisli da su odlucili da je Nada Macura vec iskusna sa medijima i da ona ide na KZN.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dropkick Murphys said:

sta jedan uini zna o istoriji hriscanstva i pricescivanja?

 

evo, napisao je u jednom postu i ispostavilo se da pojma nema ni o cemu i da je uopste bezpredmetno i napisati odgovor.

 

30 godina (15 godina posveceno)? :lol_2: pa ne znam da li je veca glupost napisati ovo,  udariti plus na ovaj post, kao sto su mnogi ili uopste odgovoriti.

 

bolje da nisi ni pokusavao da umaras prste za ovo pisanje

 

posto je to sve off topic, ne moramo da nastavljamo (mozda nekad na nekoj drugoj temi), jer to nije bitno za ovo o cemu pisemo.

 

ja sam rekao - zabrana pricescivanja moze biti samo pokusana, ali ce se obavljati one way or another. sa zabranom av-a ili bez nje. 

 

kažem samo da se u srbalja tek početkom 90ih probudilo to usnulo pravoslavlje, pre toga je 50ak godina jako mali broj ljudi praktikovao redovno sve te običaje i rituale. 

 

pa ako je srbin mogao da se suzdrzava 50 godina zbog komunizma, može valjda i 50ak dana zbog virusne pandemije? 

 

ili su tebi pričali da smo se svi sretali po katakombama kao prvobitni hrišćani, pa mi je to sjebalo percepciju? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

Kaze moj kumasin poznati teoreticar zavere da Vucic svakih nedelju dana najavljuje 24h zabranu kretanja sa ciljem da posle takvih najava ljudi jurnu u radnje i na 2-3 dana povecaju potrosnju, pa posle nedelju dana Jovo nanovo.

Nadica se slaze sa ovim.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...