Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 minutes ago, drgnk said:

115 zaraženih i 7 preminulih. Najnoviji izveštaj. 🙄

 

Ja vec napomenuh da se u Srbiji mnogo vise umire nego, recimo u Hrvatskoj, na slican broj zarazenih (867 zarazenih, 6 umrlih).... ili Singapur - na 926 zarazenih, imaju 3 umrlih

 

U Srbiji na 900 zarazenih imamo 23 umrlih

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, handys said:

Samo me zanima kako se tacno donose odluke o novim zabranama. Brojke koje sad vidimo efekat su onoga sto se desavalo pre dve nedelje. Onda valjda tek za nedelju dve mozemo da vidimo efekte skorasnjih odluka. Iz dana u dan donositi nove odluke ne deluje mnogo smisleno, kakav god da je bio dan.

 

Edit: a evo i ovo https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=03&dd=31&nav_category=12&nav_id=1671362

 

I ne samo to  - pisalo se po netu koliko njih ceka rezultate testiranja od cetvrtka/petka prosle nedelje.... znaci te brojke su sad upale u ove 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki Six said:

Ljudi, ni meni nije jasno (ili sam propustio da procitam) kako ce se ici u nabavku ako/kada dodje do 24h zabrane kretanja?

Ne zna se jos.

Vrvt ce se dobijat neke specijalne dozvole za odlazak po namirnice ili tako nesto.

Citao sam da su pominjali i da ce se narucivat pa vojska da donosi mada to ne vjerujem.

 

Koronu cemo prezivjet nekako ali ove na vlasti necemo

Edited by Miki28
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Azazelkg said:

Malo su i novinari doprineli ovakvoj konferenciji jer danima postavljaju glupa pitanja na konferencijama... Ili pitaju ono što je rečeno ili pitaju nešto što nije na doktorima da odgovaraju....

 

Pa bar je ovaj deo lako resiv, ionako ne pitaju nista sto im se ne kaze da pitaju...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki Six said:

Ljudi, ni meni nije jasno (ili sam propustio da procitam) kako ce se ici u nabavku ako/kada dodje do 24h zabrane kretanja?

Vesic je rekao nikako, vec da ce to raditi vojska, policija i volonteri. Mislim da se ne zna.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki Six said:

Ljudi, ni meni nije jasno (ili sam propustio da procitam) kako ce se ici u nabavku ako/kada dodje do 24h zabrane kretanja?

Smislice nacin. Nemoguce je da u potpunosti zabrane izlazak do prodavnice. Izbio bi haos za par dana.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zoe Bg said:

Vesic je rekao nikako, vec da ce to raditi vojska, policija i volonteri. Mislim da se ne zna.

 

Mislim da ne sme da se zatvori 24h, postoje ljudi koji su na posebnom rezimu ishrane, trudnice su posebno ugrozena grupa itd.

 

Verujem da ce se davati odredjeni izlazak 1 clanu porodice i to je to.

 

U Evropi stanje divlja, osim Italije nisam sigurna da se smanjuje.

Link to comment
Share on other sites

Sad cu biti pravi matematicar, bez srca i duse - gledam Holandiju, oni su se nesto najmanje uzrujali oko mera... cini mi se da im se broj zarazenih lagano smanjuje, a ukupno je umrlo  1039 od pocetka epidemije - 1039 na, recimo, 30 dana od kad je krenulo, to je, u proseku, 35 ljudi dnevno - yebemli ga, to je 1 umrli dnevno u 30-ak gradova/gradica..... 

 

Sad me razvucite ovde, ja pokusavam da se utesim, jer ocekujem 24 h lockdown 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vazno je da pricescivanje nisu zabranili, zaista neverovatno. Ne zele da se zameraju crkvi.

Drugar mi je veoma obazriv, postuje sve propise, nosi masku, rukavice, razmak u radnjama. Ali se redovno pricescuje istom kasikicom. Na moje pitanje plasi li se, kao iz topa odgovara NE. I dodao,  da mi koji osudjujemo to ne razumemo. Dalje nisam hteo, niti bi imalo trunke svrhe...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, BojanaCZV said:

 

Mislim da ne sme da se zatvori 24h, postoje ljudi koji su na posebnom rezimu ishrane, trudnice su posebno ugrozena grupa itd.

 

Verujem da ce se davati odredjeni izlazak 1 clanu porodice i to je to.

 

U Evropi stanje divlja, osim Italije nisam sigurna da se smanjuje.

Razum kaze da ne smeju ali ajd sad ti budi sigurna da ce tako biti. :classic_biggrin:

 

 

 

Inace danas u odnosu na subotu navala na lokalne prodavnice x10, sta je u supermarketima ne smem ni da pomislim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto je doslo njih troje, kad su znali da ce konf trajati 3 minuta? Da bio dodali na dramaticnosti?

 

Stvarno ne razumem cemu sve ovo...

 

Da li su se pogubili ili su samo marionete...

Edited by Xpert
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Xpert said:

Zasto je doslo svo troje, kad su znali da ce konf trajati 3 minuta? Da bio dodali na dramaticnosti?

 

Stvarno ne razumem cemu sve ovo...

 

Da li su se pogubili ili su samo marionete...

uglavnom.su.marionete ali ima ima par njih koji nwce svw da prepuste diletantima pa svesno gutaju zabu svaki dan, najvise ovaj iz infektoloske klinike

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zizu said:

Vazno je da pricescivanje nisu zabranili, zaista neverovatno. Ne zele da se zameraju crkvi.

Drugar mi je veoma obazriv, postuje sve propise, nosi masku, rukavice, razmak u radnjama. Ali se redovno pricescuje istom kasikicom. Na moje pitanje plasi li se, kao iz topa odgovara NE. I dodao,  da mi koji osudjujemo to ne razumemo. Dalje nisam hteo, niti bi imalo trunke svrhe...

 

To ne mogu da zabrane, sve i da hoće. Licno AV da izađe i kaže da je zabranjeno, ne bi se zaustavilo. I to je tako. Zna to i on i zato i neće pokušati. 

 

Već je počela zabrana dolaska u crkvu (zbog zabrane okupljanja) i to je neki maksimum koji mogu da urade. Svako ko bude hteo da se pričesti, doći će kod njega sveštenik lično kući.

Link to comment
Share on other sites

Ova spikerka sa vesti na Pinku kaze kako svuda u okruzenju raste broj novozarazenih (sto je notorna laz) i navodi brojke iz Slovenije, HRV, BJRM itd samo za danas i kako svi oni razmatraju opciju uvodjenja policijskog casa u trajanju od 24h. Mislim da je jasno na sta nas pripremaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sunshine State said:

Sad cu biti pravi matematicar, bez srca i duse - gledam Holandiju, oni su se nesto najmanje uzrujali oko mera... cini mi se da im se broj zarazenih lagano smanjuje, a ukupno je umrlo  1039 od pocetka epidemije - 1039 na, recimo, 30 dana od kad je krenulo, to je, u proseku, 35 ljudi dnevno - yebemli ga, to je 1 umrli dnevno u 30-ak gradova/gradica..... 

 

Sad me razvucite ovde, ja pokusavam da se utesim, jer ocekujem 24 h lockdown 😞

Pa da  ti si  meni juce rekla da se oni nista ne brinu kada sam rekao da cu i tu biti sranja posto se kriva opasno dize. I onda su danas imali 175 nastradalih a juce 90. I imaju ako su podaci tacni jos 1000 kao teske slucajeve.
U startu se gubi po 1, 2, 4 zivota na dan pa onda kao ovo kod nas pocne 7, sledeci dan mozda malo stagnira pa ide dvocifreni broj nastradalih pa posle i trocifren.

 

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...