Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Moji su skoro svi vakcinisani. Svi koji nisu vakcinisani su prelezali.

 

Apsolutno niko ko je primio fajzera se nije razboleo a da zna i da se testirao, uzorak od 50-ak ljudi. Desetak ljudi koji su primili Kineza su bili bolesni i prelezali kod kuce.

 

Svi mladji koje znam da su nevakcinisani su i prelezali.

 

Ne znam nikoga ko je nevakcinisan a da nije prelezao (sto ne znaci da ih nema, samo nemam te informacije).

Link to comment
Share on other sites

Moji su skoro svi vakcinisani. Svi koji nisu vakcinisani su prelezali.
 
Apsolutno niko ko je primio fajzera se nije razboleo a da zna i da se testirao, uzorak od 50-ak ljudi. Desetak ljudi koji su primili Kineza su bili bolesni i prelezali kod kuce.
 
Svi mladji koje znam da su nevakcinisani su i prelezali.
 
Ne znam nikoga ko je nevakcinisan a da nije prelezao (sto ne znaci da ih nema, samo nemam te informacije).
Kod mene, jedan kolega nevakcinisan, nije preležao (kad to kažem mislim nije nikad bio pozitivan), ostali svi ili vax ili covid. Od društva, rodbine i prijatelja, sad kad razmislim, stvarno ne znam nikoga da nije ni vax ni covid.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

https://www.vice.com/en/article/dyppyy/hundreds-of-people-queue-lubeck-airport-to-receive-unauthorised-winfried-stocker-vaccine

 

Evo @Eddard biznis ideje, vidis da ovo prolazi u Njemackama.

Doneses rakijski kazan odavde, smuljas vakcinu i da te bog vidi, da se ubijes od para.

Ma daj batali vidiš kako su populane vakcine nema tu `leba 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 

 


Ne tvrdim da je nešto isfrizirano, ali podaci iz - ne prve nego nulte ruke - kažu da je u odnosu na 1920 (tu negde, nisam upamtio jedinice) umrlih prošlog oktobra u Beogradu, ovog oktobra umrlo 3500 (opet tu negde) ljudi.

Sent from my phone using their app
 

 

 

 

Po ovom sto je njoj ujak prenio stvarna brojka je skoro duplo veca od te koju si naveo. Ne ulazim u to da li je tacno ili ne ali iskren da budem nimalo me ne bi zacudilo da su stvarne brojke ne samo u Beogradu nego i u citavom regionu puno puno gore nego sto ih predstavljaju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moji su skoro svi vakcinisani. Svi koji nisu vakcinisani su prelezali.
 
Apsolutno niko ko je primio fajzera se nije razboleo a da zna i da se testirao, uzorak od 50-ak ljudi. Desetak ljudi koji su primili Kineza su bili bolesni i prelezali kod kuce.
 
Svi mladji koje znam da su nevakcinisani su i prelezali.
 
Ne znam nikoga ko je nevakcinisan a da nije prelezao (sto ne znaci da ih nema, samo nemam te informacije).
Ja imam jednog drugara sa AZ i dvojicu koji su primili fajzera i posle su bili bolesni. Relativno lako prošli, jedan dan temperatura, ovaj jedan i bez temperature (taj ne bi ni provalio da nismo imali neko malo veće okupljanje pa se testirao jer mu malo cureo nos), mada on se najviše i žalio na umor (znajući ga vrlo moguće da tripuje : D).

Imam i jednog što je dvaput imao koronu, oba puta relativno blagi simptomi (bez temperature).

Ne znam, baš me je zanimalo, jer ja bukvalno ne mogu da se setim čoveka a da nije preležao ili da nije vakcinisan.
Link to comment
Share on other sites

Sigurno ih nema mnogo.

 

Sad, posto sam izasao iz godina da bas znam mnogo studentarije, moguce je da medju njima ima i dalje dosta u rezervoaru za infekciju.

 

A naravno i reinfekcije su moguce.

16 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Po ovom sto je njoj ujak prenio stvarna brojka je skoro duplo veca od te koju si naveo. Ne ulazim u to da li je tacno ili ne ali iskren da budem nimalo me ne bi zacudilo da su stvarne brojke ne samo u Beogradu nego i u citavom regionu puno puno gore nego sto ih predstavljaju. 

 

Ne mozes da sakrijes umrle na kraju. Imaces excess deaths, svakako moras da vadis umrlicu i to se administrativno zavodi, moguce je proveriti bez vecih problema.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

 

A kad klikneš na link i pročitaš prvu rečenicu članka te indijske filijale CNN-a vidiš da to tvrde Rusi bez ikakvog potkrepljenja.

 

Quote

Russia on Monday said that its Sputnik V and Sputnik Light covid-19 vaccines will “neutralise" the new heavily mutated ‘Omicron’ variant of the virus as major pharmacies rush to test their jabs for it.

https://www.news18.com/news/world/sputnik-v-sputnik-light-will-neutralise-omicron-has-highest-efficacy-vs-other-mutations-russia-4500215.html

 

Dakle, otprilike isto relevantno kao što je onaj Sorio iz Astrazeneke ustvrdio da je njihova vakcina najbolja jer najduže stimuliše pravljenje T-ćelija.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

slusam sad ovaj podcast (na nemackom): https://viertausendhertz.de/pan33/

 

Diskutuju dalje mere koje bi sada trebalo uvesti u Nemackoj da se zaustavi ovaj talas. U principu: mora drasticno da se smanje kontakti (znaci neki oblik zatvaranja, lockdowna i slicno), ciji bi se prvi efekti videli za neke 2 sedmice, plus paralelno intenzivno vakcinisanje (ciji ce se efekti videti kasnije, jer treba vremena da oni koji su sada nevakcinisani, pa se vakcinisu, steknu imunitet, plus da buster vakcina krene da deluje dodatno ). Naravno, na sve ovo utice i oklevanje politicara, ali se cesto desava da i sami ljudi krenu da se ponasaju drugacije kad vide da je djavo odneo salu i brojke idu dramaticno navise (bez da im politicari posebno uvode neke mere).

 

Pricali su o nekom modelovanju uticaja vakcinisanih i nevakcinisanih u trenutnom zarazavanju u Nemackoj (diskutovali neki rad koji je u preprintu https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.11.24.21266831v1 ). Elem, ti modeli su pokazali da od svih inficiranja sada u Nemacoj u 50% slucajeva nevakcinisani (kojih ima bitno manje nego vakcinisanih) zarazavaju nevakcinisane, u jos 40% slucajeva se zaraza desava izmedju nevakcinisanih i vakcinisanih (jedni druge zarazavaju), sto ce reci da u 90% slucajeva zarazavanja nevakcinisani su ucesnici. Samo u 10% slucajeva vakcinisani zarazavaju vakcinisane. Tako da u principu "zakljucavanje" nevakcinisanih bitnije smanjuje zarazavanje, (manje-vise) 3 puta vise nego "zakljucavanje" vakcinisanih.

 

Inace, Ustavni sud presudio da su mere lockdowna itd. od prosle godine i proletos bile primerene opasnosti, tj. da nisu u suprotnosti s Ustavom.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Problem je sto i dalje politika prednjaci pred strukom: umesto da se svi koji mozemo vakcinisemo (izostavljam one koji iz specificnih zdravstvenih razloga ne sme da primi vakcinu) - vodi se nekim pravom na misljenje? Lepa stvar u savremenom svetu, ali postoji  i Okamova ostrica u svemu tome = ta sloboda ima svoju cenu/.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Problem je sto i dalje politika prednjaci pred strukom: umesto da se svi koji mozemo vakcinisemo (izostavljam one koji iz specificnih zdravstvenih razloga ne sme da primi vakcinu) - vodi se nekim pravom na misljenje? Lepa stvar u savremenom svetu, ali postoji  i Okamova ostrica u svemu tome = ta sloboda ima svoju cenu/.

sloboda-nema-cenu.jpg

Welcome back mate!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, urosg3 said:

 

Sramotno je šta ova žena izjavljuje, bukvalno navlači neobaveštene da igraju ruski rulet uzimajući Sinofarm i treći put iako sigurno ima značajan broj ljudi kojima on nije napravio antitela posle dve doze, a delu njih neće ni sad. Nikakva referenca na činjenicu da je Sinofarm najslabija vakcina, da je trend da se u svetu inaktivisane vakcine poput Sinofarma sve manje koriste za buster i da se u kombinaciji s drugačijim busterom dobijaju daleko bolji rezultati nego kad se uzme i treća inaktivisana.

Edited by erwin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

^

 

Naravno da je sramotno, žena najotvorenije botuje u korist Vučića i njegove fabrike te vakcine, i to joj nije prvi put.

 

I naravno da nije tačno da buster Sinofarmom posle dva Sinofarma daje ogroman broj antitela. Po svim dostupnim podacima Fajzer posle dva Sinofarma daje za red veličine više antitela nego treći Sinofarm u nizu.

 

Umesto da se svim najugroženijima daju najefikasnije iRNK vakcine, oni se podstiču da uzimaju ove dokazano najslabije. Jebeni zločinci i Vučić i svi njegovi saučesnici poput nje.

Edited by erwin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...