Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

11 minutes ago, mmajstor said:

Jel neko mozda imao problem sa tinitusom tj. zujanjen u usima/glavi nakon primljene vakcine? 

Ja imam taj problem evo 3 godine već, kažu da ima preko 200 razloga za pojavu tinitusa. Malo mi čudno da i vakcina izazove, ali kad 200 stvari može onda je verovatno moguće 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

Zašto sam znao da će Slaviša da se javi emoji16.png...

Stvarno mi nije cilj da provociram. Hteo sam da pitam to isto pre koji dan ovde, ali nisam jer bi mi rekli da to nije istina.

A i pisao sam juce da mene to ne interesuje, neke nuzpojave od vakcina, bla bla bla. 

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tomiprunet said:

ne stalno, obicno oko podne i uvece, po nekoliko minuta pa prestane, tako u kontinuitetu oko 15 min. Fajzer vakcina, dve doze

 

Aha, pa dobro to nije strasno i ne mora da znaci da je od toga.

 

Meni je kontinuirano. I kao sto Ridji kaze imao sam to i od ranije, al nakon vakcine se i u Apilu i sad u Novembru pojacalo jedno 70 posto... i to od dve razlicite. Tako da to verovatno ima veze samnom u kombinaciji sa antitelima od korone, a onaj ko nije sklon tome verovatno nema sta da se plasi. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mmajstor said:

 

Aha, pa dobro to nije strasno i ne mora da znaci da je od toga.

 

Meni je kontinuirano. I kao sto Ridji kaze imao sam to i od ranije, al nakon vakcine se i u Apilu i sad u Novembru pojacalo jedno 70 posto... i to od dve razlicite. Tako da to verovatno ima veze samnom u kombinaciji sa antitelima od korone, a onaj ko nije sklon tome verovatno nema sta da se plasi. 

Ja nisam imao ranije to zujanje. Ne kazem da je od vakcina. Samo eto sam se javio da kazem da i ja imam to zujanje tek odnedavno. 

Ja nisam od tih da padne u depru ako mu se nesto desi, pisao sam vec ranije kad sam kosio travu pre jedno 15 godina mi kosilica zakaci parce armaturne zice za beton i izbaci ga direktno u moju cevanicu potkolenice, zabilo se u kost. Ja iscupam, malo pustim krv da istece, zaustavim krvarenje i odem u hitnu. Onda sledeci put mi se u oku stvorila neka membrana bas na rubu zute mrlje ispod te membrane se poceli stvarati novi krvni sudovi i tecnost, sto je dovelo da 60% izgubim vid na to oko. Odem u privatnu kliniku , uradim angiografiju, primim 6 vakcina u oko i nije mi pomoglo, ok malo se poboljsalo ali ja mislim da je to od onih suplemenata za bolji vid koje mi je doktor prepisao da pijem do kraja zivota. I tako posle tih 6 vakcina i utrosenih hiljade eura. odlucim da ne primam vise, drugo oko mi je dobro, a na ovo ko ga shisha. Vidim ja ali imam onako kao valove blurovanog. hocu da kazem ne panicim. Od lekova nista ne koristim, jedino aspirin ako mi se javi bol u ledjima. i ove suplemente za bolji vid. to je to. Na koronu sam otporan, ne perem ruke cesto, nosim jednu masku kn95 evo vec godinu dana, pre nje sam nosio obicnu hirursku isto godinu dana ali sam zamenuo za ovu crnu kn95 jer se obicna hirurska brzo prlja. Ova je crna, ne vidi se. Grip nikad nisam imao, niti sam primio ikad vakcinu. Za koronu sam primio dve doze.

Edited by Tomiprunet
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites



pa kake veze ima dal je Slavisa ili Sinisa....kad bi znao koja je to samo muka.


Znam, evo pre koji mesec mu služih 10-godišnjicu...

Stvarno mi nije cilj da provociram. Hteo sam da pitam to isto pre koji dan ovde, ali nisam jer bi mi rekli da to nije istina.
A i pisao sam juce da mene to ne interesuje, neke nuzpojave od vakcina, bla bla bla. 


Zezam te, opusti se [emoji6].
Link to comment
Share on other sites

Radio Rocheov (po treći puta) AT na spajk korone u petak, po prvi puta rezultat ispod gornje granice merljivosti (248.1), referentna tačka 0.8.

 

Do sada dva Fajzera. Tako da nameravam oko 20. decembra da se busterujem Modernom.

 

BTW, prošle nedelje (utorak) konačno sam uspeo da odvedem na vakcinaciju tasta (Zagreb). On je teško pokretan (kukovi) pa zato do sada nije vakcinisan, a punkt za vakcinaciju se otvorio na 100m od njegovog ulaza.

 

Čekali smo jedno desetak dana od otvaranja da popusti gužva, ali jok, nikad manje od 100-150 ljudi ispred. Na kraju sam sa nalazima otišao kod lekara i rekao da ne može da stoji i čeka, no uprkos tome, na jedvite jade smo se probili i još čekali 40 minuta jer je pao sistem. Koji i inače (čujemo od ljudi) je tragikomično urađen - upis jednog čoveka za vakcinaciju traje između 10-15 minuta.

 

Kompletna organizacija vakcinacije u HR je daleko daleko daleko lošija no ovde.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

Jel neko mozda imao problem sa tinitusom tj. zujanjen u usima/glavi nakon primljene vakcine? 

 

Skoro sigurno nema veze sa vakcinom.

 

Mojoj majci se pojavio posle tumora na mozgu.

 

Sto ne znaci da imas tumor na mozgu.

 

Navodim cisto kao ilustraciju da je bezveze da povezujes to sa nekim uzrokom jer moze da ih ima milion. Korelacija nije kauzalnost.

Link to comment
Share on other sites

Trenutno ide neka politicka emisija na ARD, izmedju ostalih gosti su dva politicara: jedan liberal i jedan bavarski konzervativac (istorijski ove dve partije su saveznici, ali od proslih izbora su politicki protivnici). I krece prica o merama i opcijama koje daje stari i novi zakon o epidemiji.

 

Elem, prosle godine (kad su vladali konzervativci i socijaldemokrate) je usvojen neki zakon o epidemiji (na godinu dana) gde su nabrojane mere koje se mogu primeniti za suzbijanje epidemije. Posto sada dolazi do smene vlasti nova vecina (s liberalima i zelenim) u parlamentu je pustila da prethodnom zakonu polako istekne rok i sad su smislili da pripreme novi zakon u kome neke mere (kao lockdown) nisu navedene, tj. nece moci da se primene. Za sada postoji jos uvek opcija da oni koji do ovog cetvrtka uvedu lockdown mogu da ga primene (da li valjda do sredine decembra), ali oni koji sada to ne uvedu (jer im trenutno ne treba) nece imati tu opciju kad u medjuvremenu brojke krenu navise.

 

I sad krece diskusija izmedju konzervativca (koji kritikuje novu vlast sto su izbrisali ovu opciju sad kad nam treba) i liberala (koji kaze: pa eto uvedite do cetvrtka i sve fino). Konzervativac kaze ovome: a sta da rade one pokrajine kojima sad ne treba lockdown (jer su u boljoj situaciji od ostatka zemlje), ali im za koju sedmicu zatreba (kad brojke naglo porastu, kao sto je trend). Liberal se tu migolji (tipican politicar) kako ce se za koju sedmicu ponovo evaluirati taj zakon pa ako treba uradice se ispravke i dopune... (samo da debatuju lletnji dan do podne u parlamentu :classic_rolleyes: )

 

Bio je i jos jedan zanimljiv deo, kad voditelj emisije pita politicara liberala da li bi on sada bio za uvodjenje obavezne vakcinacije (konzervativac je za to, a i sve vise politicara naginje tome). Liberal krece da se migolji, da objasnjava kako je pocetkom godine bilo problema s AZ, te je bilo totalno neispravno da se tad uvela obavezna vakcinacija itd. itd. Ukratko: krece da blebece o svemu zivom samo da bi izvrdso da odgovori. No voditelj onda prilazi njemu licno (inace su svi rastrkani u studiju) i kaze mu od prilike sledece: liberali su se super do sada borili za ljudska prava i slobode i balansirali na ostrici a d nisu skliznuli ka AfD (neonacisti), sve je to fino i super, ali sad vi meni recite da li bi SADA vi podrzali obaveznu vakcinaciju. Ovaj i dalje pokusava da se migolji, ali ipak na kraju nekako uspeva da izusti da bi on licno podrzao tu opciju, ali da to sve zavisi od cele partije blablabla. Na jos jedno insistiranje voditelja, obecao je :lol_2: d ce se u partiji zaloziti za uvodjenje obavezne vakcinacije.

 

Inace, politicari se na sve moguce nacine migolje i pokusavaju da prebace krivicu na sve druge za ono sto su oni propustili da odrade na vreme. Vec sam pisala kako je pre koju sedmicu nasa vrla ministarka prosvete (liberal) imala genijalnu ideju da sad (od novembra) ukine maske u skolama jer zaboga "nije bilo velikog broja pozitivnih slucajeva u skolama" :twak: . Sad slusam predsednika vlade Saksonije (koja je jedna od 3 najgore pogodjene pokrajine sada) koji prebacuje krivicu za situaciju u svojoj pokrajini na sve druge, samo on i njegova vlada nisu ni za sta krivi. :classic_rolleyes:

 

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, djura.net said:

trebali bi.

Ne verujem da ce ukoliko iz nekog razloga ne budu morali, tipa nekog uslova ili obaveze. Generalno ni jedan ni drugi nisu protiv vakcine ali se vode logikom da ako vec imaju antitela da ne moraju da se bodu.

 

2 hours ago, mmajstor said:

 

Aha, pa dobro to nije strasno i ne mora da znaci da je od toga.

 

Meni je kontinuirano. I kao sto Ridji kaze imao sam to i od ranije, al nakon vakcine se i u Apilu i sad u Novembru pojacalo jedno 70 posto... i to od dve razlicite. Tako da to verovatno ima veze samnom u kombinaciji sa antitelima od korone, a onaj ko nije sklon tome verovatno nema sta da se plasi. 

 

Meni se u poslednje vreme pojacalo, ili je s vremena na vreme jace nego ranije, ali nisam povezao nikako sa vakcinom. Vise sa povecanim stresom, manje spavanja i odmaranja...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

Skoro sigurno nema veze sa vakcinom.

 

Mojoj majci se pojavio posle tumora na mozgu.

 

Sto ne znaci da imas tumor na mozgu.

 

Navodim cisto kao ilustraciju da je bezveze da povezujes to sa nekim uzrokom jer moze da ih ima milion. Korelacija nije kauzalnost.

 

Svakako ne treba slepo povezivati dva dogadjaja koja ne moraju obavezno da budu uzrocno posledicno vezana samo ako se vremenski podudaraju.

 

E sad meni se nije desilo jednom, nego dva puta i to sa razlicitim vakcinama. I to ne povezujem sa vakcinom kao vakcinom vec na moju rakciju na kovid antitela, sto bi mi se verovatno desilo i da sam dobio virus samo boga pitaj u kom intenzitetu. I jos kada vidim koliko ima slicnih slucajeva (pogledati broj komentara na clanak ispod) onda ne znam sta da mislim. 

 

https://www.drugdiscoverytrends.com/tinnitus-reports-grow-amid-covid-19-vaccinations/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...