Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

Bila prosle nedelje u Kaliforniji, uslov za event bio puna vakcinacija. Niko mi nije trazio dokaz, bukvalno na "casna rec".

Sta onda ocekivati u SR?  

 

Isto kao sa putovanjima. Idete li u NY (sltis u NY), kazes ne, oni kazu, ok.. i nema karantina (dok je bilo karantina). Kao i sto kad kupujes avionsku kartu kazu da treba test, niko nikad ne trazi... 

Link to comment
Share on other sites

Mada je nakon današnjeg govora Sprdabićke nešto i iluzorno iznošenje argumenata pro mera, evo ipak iz inercije poređenje Srbije i braće Grka:

 

                                                                               Srbija                                      Grčka

Broj testova u zadnja 24h                                    23,903                                    370,311

Broj novozaraženih                                                 7,190                                         2,876

Procenat novozaraženih                                      30,08%                                       0,78%

Broj preminulih                                                      51                                                34

 

Interesantno je kod Grka poređenje vakcinisanih od pre tačno nedelju dana i danas:

 

                                                                    28.09.2021                       05.10.2021

Ukupno vakcinisanih (1/2 doze)                6,425,139/61,6%              6,458,578/62,0%

Delimično vakcinisanih (1 doza)                   350,767                             298,433

Full vakcinisanih (2 doze)                          6,074,372/58,3%               6,160,145/59,1%

Booster                                                            24,567                               44,663

 

Još su to male cifre, pre prelivanje iz delimično vakcinisanih u full vakcinisane (hence pad kod delimično vakcinisanih), ali su ipak neka indikacija rasta, a uostalom delimično vakcinisani su se relativno skoro vakcinisali prvom dozom, znači taman negde oko početka Covid propusnica.

 

BTW, Grci planiraju da vakcinisanima još više normalizuju/zaslade život i vice versa sa nevakcinisanima. Mora sada brojke vakcinisanih da se prate. Ako nabace 1% rasta nedeljno u martu će stići do 80% vakcinisanih. Tu broj onih sa antitelima "izvornog" porekla, t.j. zaraze, može i da malo ubrza stvar jer makar klinci će i pored mera naći način da se veselo upljuvavaju. 

 

BTW 2, ne znam da li sam već napisao, ali poseta zubaru je u Grčkoj dopuštena samo vakcinisanima. Tu čak ni test ne pomaže, mora vakcina. U slučaju bolnih problema sa zubima - ili vodoinstalaterske papagajke ili vakcina.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Referent said:

Зар није била најава да само вакцинисани и са негативним тестом могу да уђу? Је ли уопште било провера?

 

Nemojmo se zajebavati, kakve crne provere. Bio sam i pritiv Splita, naravno da niko ništa nije tražio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

P.S. Nevzano za Coronu, nisu Grci samo šampioni u sprečavanju zaraze i lovu na zaražene. U Pandorinim papirima će do sredine oktobra biti objavljeno još 283 imena grčkih građana sa off-shore muljanjima. Dobrim delom advokati, koji su na sebe preuzeli otvaranje i hendlovanje off-shore firmi u korist ruskih (i drugih) tajkuna. Tax evasion en gros.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Hugo Punch said:

 

Mene kad ujelo kuce kad sam bio klinac isao sam odmah na vakcinu tetanus, a psa smo pratili nedelju ili dve valjda, ako ne ugine sve ok.

To je taj rad u Nišu, i mog brata je jedne večeri tokom bombardovanja, dok se sa drugom decom igrao po kraju, ujela neka doga za ruku. U bolnici su mojima rekli da prate psa nekoliko dana pa ako pas ne crkne sve ok. I tako moji jure kuce po naselju dok sviraju sirene 

  • Love 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, attolini said:

 

.

 

Pokusavam da vas razumem sta vam znace  dva...tri ..pet dana. Mozda je bolje da sagledas stvari tako - verovatno ces uspeti da se zastitis jos par dana...za tih par dana imunitet ce ti biti duzi. Nije ovo stvar koja se zaustavlja ove jeseni...

Voleo bih da gresim, ali stepen vakcinacije u drzavi sad je jos i nekakav...koliko ce ljudi biti vakcinisano trecem dozom, recimo, tamo negde u martu sledece godine...

Kako ce stvari tad izgledati? Mozda ce tih par dana tad znaciti vise nego sad...

 

.

Ja se odavno najvise uzdam tj nadam lekovima koji ce izgleda i najzad poceti da budu ozvaniceni itd. Obzirom da vakcine ustvari funkcionisu kao lekovi u smislu da ne sprecavaju zarazavanje nego stite od tezih slucajeva to se svodi na efekat lekova s tim sto se lekovi uzimaju kad se razbolis a kako smo krenuli sa vakcinama bice svakih par meseci, ne moze ni to na duze staze.

Jel pominju rusi da rade na lekovima?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Nešto ne čujem lekarske p*zde iz tzv. KrŠ-a da se oglase po ovom pitanju. Da imaju bar trunku morala, odmah bi podneli neopozive ostavke. Koliko se sećam, Peca DrKonj je više puta pretio ostavkom, ali su ga kao savesnog i moralnog jedva nagovorili da to ne čini. Isto važi i za ostale, koji samo vrte iste mantre, ali služe samo kao marionete. Pošto sam za medicinu kompetentan isto koliko i Brnabićka, evo mog skromnog predloga mera:

- Obavezno organizovati proslave gde će svaki posetilac morati da se izljubi sa ostalima.

- Objasniti da beli luk i rakija leče sve, tako da nema potrebe za odlaskom u apoteku čak ni za aspirin, a da se odlasci lekaru zamene odlascima kod travarke Milojke ili Milentija kostolomca; u slučaju zubobolje uzeti rakiju ili je rešiti motocanglama u kućnoj radinosti uz postoperativnu terapiju rakijom.

- Apelovati na stanovništvo da ne pere ruke, naročito posle upotrebe WC-a, jer je poznato da je pranje ruku pojava uvezena sa mrskog Zapada i namenjena je zatiranju pravoslavne populacije.

- Objasniti da je vakcina đavolja rabota, da se njom menja genetski kod, ubrizgavaju čipovi i da će svako ko primi neku zapadnu vakcinu biti predajnik za 5G.

- Svakodnevno pozivati na sve televizije sa nacionalnom frekvencijom dr Jovanu, dr Nestorovića ili bar njihove sledbenike kako bi dali stručna mišljenja, a naročito o tome da svi ljudi imaju nekoliko procenata vanzemaljskih gena. (Doduše, ova mera se veoma dobro poštuje).

- Objasniti klincima u školama i na fakultetima da ne mogu da zaraze nikoga i da se ponašaju kako god hoće i da pljunu učiteljicu ukoliko im kaže da stave masku ili da čak operu ruke.

 

Ukoliko sam preskočio neku meru, slobodno dopunite ovaj tekst.

 

Sve ok, ali kostolomac ne može da bude Milentije. Mora da se zove Zoki, puno ime Zoran Što Namešta Zglobove.

 

 

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Dobar dan, majstore, evo, javljam se po dogovoru od pre 4 nedelje* ja sam spremna za krecenje stana....."

"Dobar dan, gospodjo....znate, ja sam pre 2 dana dobio koronu, nije mi nista, mogu ja da dodjem i radim sa maskom, stvarno, ako se plasite, stavite i vi masku i da zavrsim posao kako smo se dogovorili". 

Pod punom materijalnom i pravnom odgovornoscu izjavljujem da je ovaj razgovor vodjen juce, oko 10 h pre podne. 

* Majstora za krecenje nema ni za lek, rade punom parom u Rumuniji, mi smo pogranicno mesto. 

Sto smo se krecili - krecili smo se....

Edited by Pletilja
  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

Isto kao sa putovanjima. Idete li u NY (sltis u NY), kazes ne, oni kazu, ok.. i nema karantina (dok je bilo karantina). Kao i sto kad kupujes avionsku kartu kazu da treba test, niko nikad ne trazi... 

Za kartu mi nije trebao test. 

Ovo sam skontala tek kad sam se vratila da mi niko nije trazio dokaz vakcinacije. E sad mozda gresim, ja sam stigla dan kasnije od zvanicnog pocetka, pa su mozda propustili za one sto su stigli kasnije. Ali znam da nisam jedina koja je dosla samo za ono sto me interesovalo. Sa druge strane, ucesnici su bili, pa ocekivano vakcinisani da ne ulazim u profil. Pa su mozda I zato zakljucili da nema potrebe za proverom.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Angelia said:

Za kartu mi nije trebao test. 

Ovo sam skontala tek kad sam se vratila da mi niko nije trazio dokaz vakcinacije. E sad mozda gresim, ja sam stigla dan kasnije od zvanicnog pocetka, pa su mozda propustili za one sto su stigli kasnije. Ali znam da nisam jedina koja je dosla samo za ono sto me interesovalo. Sa druge strane, ucesnici su bili, pa ocekivano vakcinisani da ne ulazim u profil. Pa su mozda I zato zakljucili da nema potrebe za proverom.

 

Ne znam za CA, cula sam da SF hoce da uvede da u prostorije masovnog okupljanja mogu da udju samo vakcinisani. U NY ne moze bukvalno nigde osim u hotel do sobe da se udje bez vakcine. Za katru pise da treba test kad kupujes dobijes obavestenje, ali niko nigde ne trazi ustvari. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Ne znam za CA, cula sam da SF hoce da uvede da u prostorije masovnog okupljanja mogu da udju samo vakcinisani. U NY ne moze bukvalno nigde osim u hotel do sobe da se udje bez vakcine. Za katru pise da treba test kad kupujes dobijes obavestenje, ali niko nigde ne trazi ustvari. 

Nisam dobila obavestenje za kartu. Mozda je to za NY?

Evo letim u cetvrtak za Idaho, I nema nista o testiranju.

 

 

BTW citala negde za NY da vecina ne trazi dokaz o vakcinaciji, formalno ti treba, ali uglavnom ne proveravaju. Ne znam dal je tacno

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

"Dobar dan, majstore, evo, javljam se po dogovoru od pre 4 nedelje* ja sam spremna za krecenje stana....."

"Dobar dan, gospodjo....znate, ja sam pre 2 dana dobio koronu, nije mi nista, mogu ja da dodjem i radim sa maskom, stvarno, ako se plasite, stavite i vi masku i da zavrsim posao kako smo se dogovorili". 

Pod punom materijalnom i pravnom odgovornoscu izjavljujem da je ovaj razgovor vodjen juce, oko 10 h pre podne. 

* Majstora za krecenje nema ni za lek, rade punom parom u Rumuniji, mi smo pogranicno mesto. 

Sto smo se krecili - krecili smo se....

Tokom 2020 najgori zimski dani pandemije I neko koga znam radi odrzavanje stanova, dodje na vrata. Kuc-kuc zvali ste da imate problem, curi cesma u kupatilu.... (parafraziram), dosli smo da opravimo.

I vlasnik/stanar sve ok kaze, nego samo da znate da smo mi covid pozitivni, ako vam ne smeta...

 

Pazi ja slusam pricu I umirem od smeha, kako misle "ako vam ne smeta"? Udji na sopstvenu odgovornost u kavez medveda. Idioti.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Laki21 said:

 

Nemojmo se zajebavati, kakve crne provere. Bio sam i pritiv Splita, naravno da niko ništa nije tražio.

Штета. Надао сам се да ће ово заживети како бих могао да идем.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Mainland [China] heading toward 80pc jab rate and fully open borders


The mainland can completely open its borders when the vaccination rate reaches at least 80 percent by the end of the year, says China's top respiratory expert Zhong Nanshan.
When the rate exceeds 80 percent, Zhong said, it will effectively prevent Covid [from spreading], and especially prevent severe illness, and most infected patients would have no symptoms or just suffer mild symptoms.
In an interview with mainland media, Zhong said China could only fully reopen its borders after "80 percent or 85 percent" of its 1.4 billion population have been vaccinated.
He said he expects the rate to reach 80 percent by year-end.
"After the massive vaccination, it will become a new normal that most people infected with the virus can recover from the illness, instead of the current situation where two out of 100 patients will die," Zhong said.
"When the vaccination rate goes up, the mortality rate will decrease and China can open its borders completely then."
Zhong said Covid is a world disease that requires China and the world to overcome together.
"Adopting the strictest anti-epidemic measures in the long run will not work and it will cause a huge burden on China," he said.
As of September 18, more than 1.1 billion mainlanders have received at least one vaccine dose, mainland authorities said, taking the rate to 78 percent.
Zhong said China has been using strong measures to prevent the virus from spreading since the outbreak started in Wuhan in December 2019.
China has only recorded 20,000 to 30,000 cases in the past 21 months - far less than other countries, some of which have seen 100,000 or even 200,000 new cases in one day, he said.
"China has been on the right path in combating the pandemic in the past two years," Zhong said.
"We are still discussing what we should do as the coronavirus continues to mutate, but the overall principle is focusing on virus prevention. This is unchanged," he added.
Zhong said specific technologies used to fight the virus will keep changing as there because of the mutations.
He said some countries, especially the United States, have politicized the tracing of the origins of the virus, even if the World Health Organization had already conducted investigations in China.
"[These countries] claim the virus was leaked [from laboratories] or manufactured by some countries," he said.
Zhong said China is determined to find the origin of the virus, but it cannot cooperate with countries that politicize the issue.


https://www.thestandard.com.hk/section-news/section/11/234727/Mainland-heading-toward-80pc-jab-rate-and-fully-open-borders

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

@Akiro priča sa tim restriktivnim režimom nije baš ubedila Grke. 61% je tanko za zemlju koja je postavila takav režim.

 

 

Takođe kritikovao bih ovde mišljenje kako se kod nas mere ne donose zbog izbora i glasačkog tela.

Nemam pojma, na kraju najviše  baka i deka  umire, a on se predstavlja kao njihov spasilac, a i glasači su mu u krajnjoj liniji.

Ako u 2021 izgubimo 25 hiljada ljudi, bar 20 će biti 65+ što su u principu njegovi glasovi.

Hoću reći ne pije mi vodu. Jednostavno neće da mu privreda stoji i da su kombinacije na gubitku i to je sve. Ove matorce koji umiru ko j.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Tomiprunet said:

S tim sto on nije rekao sve do kraja, ta zenska osoba je umrla od ugruska, nije imala koronu.

 

Da, tako je, nenamerno sam ispustio taj vazan deo.

@erwin Prica je da je od tromba nakon trece vakcine fajzera.

 

E sad, da se usudimo da stavimo po stranu tu uzasnu tragediju za pomenutu gospodju i njenu porodicu, meni tu nesto nije jasno pa hajde da pitam.

 

Prvo: Zasto bi neko razvio tromb nakon trece doze iste vakcine? Ako je vec neko pogodan za krvne ugruske i ta vakcina moze da ih izazove, zar se to ne bi desilo nakon prve?

 

Druga stvar. Juce sam naisao podatak da je procena broja slucajeva tromboze 5 na milion kod AZ, odnosno 4 na milion kod Fajzer vakcine. Nisam nasao za J&J, a Moderna tu izgleda najbolje. Od tromba umre svaka deseta osoba koja isti dozivi. Sto znaci 0.5 na milion vakcinisanih, odnosno 0.4 na milion vakcinisanih.

 

Trece: Tromb je posledica mnogo faktora. Ima istrazivanja da i let avionom moze da ga izazove. Ima jasnih dokaza da ih antibebi pilule izazivaju (u ovom slucaju to nije razlog jer zena ima 60 godina). Moze nastati usled mehancke i ubodne povrede. Moze nastati i na osnovu delovanja samog virusa, cak je i dokazano da nekih 20% hospitalizovanih imaju ozbiljnu verovatnocu za tromb.

 

Quote

Cetvrto: Venous thrombosis is a disease of aging, with a low rate of about 1 per 10,000 annually before the fourth decade of life, rising rapidly after age 45 years, and approaching 5–6 per 1000 annually by age 80 (6).

 

Dakle: Do 45. godine 1 u 10 000 godisnje dobije tromb. Ako kazemo da prosecan covek zivi 80 godina to znaci da ce tokom zivotnog veka 80 od 10 000 da dobije tromb. Svaki deseti slucaj je smrtan, dakle 8 od 10 000. 

Ista analogija za starije. 

 

AZ daje 5 slucajeva na milion. 0.5 smrtnih slucajeva na milion.

 

Fajzer daje 4 slucajeva na milion. 0.4 smrtnih slucajeva na milion.

 

I ONDA DODJE SRBIN I KAZE MA OVO JE OD VAKCINE.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Pletilja said:

"Dobar dan, majstore, evo, javljam se po dogovoru od pre 4 nedelje* ja sam spremna za krecenje stana....."

"Dobar dan, gospodjo....znate, ja sam pre 2 dana dobio koronu, nije mi nista, mogu ja da dodjem i radim sa maskom, stvarno, ako se plasite, stavite i vi masku i da zavrsim posao kako smo se dogovorili". 

Pod punom materijalnom i pravnom odgovornoscu izjavljujem da je ovaj razgovor vodjen juce, oko 10 h pre podne. 

* Majstora za krecenje nema ni za lek, rade punom parom u Rumuniji, mi smo pogranicno mesto. 

Sto smo se krecili - krecili smo se....

Ne valja cesto kreciti, jednom u 10g je dovoljno 😄

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Da, tako je, nenamerno sam ispustio taj vazan deo.

@erwin Prica je da je od tromba nakon trece vakcine fajzera.

 

E sad, da se usudimo da stavimo po stranu tu uzasnu tragediju za pomenutu gospodju i njenu porodicu, meni tu nesto nije jasno pa hajde da pitam.

 

Prvo: Zasto bi neko razvio tromb nakon trece doze iste vakcine? Ako je vec neko pogodan za krvne ugruske i ta vakcina moze da ih izazove, zar se to ne bi desilo nakon prve?

 

Druga stvar. Juce sam naisao podatak da je procena broja slucajeva tromboze 5 na milion kod AZ, odnosno 4 na milion kod Fajzer vakcine. Nisam nasao za J&J, a Moderna tu izgleda najbolje. Od tromba umre svaka deseta osoba koja isti dozivi. Sto znaci 0.5 na milion vakcinisanih, odnosno 0.4 na milion vakcinisanih.

 

Trece: Tromb je posledica mnogo faktora. Ima istrazivanja da i let avionom moze da ga izazove. Ima jasnih dokaza da ih antibebi pilule izazivaju (u ovom slucaju to nije razlog jer zena ima 60 godina). Moze nastati usled mehancke i ubodne povrede. Moze nastati i na osnovu delovanja samog virusa, cak je i dokazano da nekih 20% hospitalizovanih imaju ozbiljnu verovatnocu za tromb.

 

 

Dakle: Do 45. godine 1 u 10 000 godisnje dobije tromb. Ako kazemo da prosecan covek zivi 80 godina to znaci da ce tokom zivotnog veka 80 od 10 000 da dobije tromb. Svaki deseti slucaj je smrtan, dakle 8 od 10 000. 

Ista analogija za starije. 

 

AZ daje 5 slucajeva na milion. 0.5 smrtnih slucajeva na milion.

 

Fajzer daje 4 slucajeva na milion. 0.4 smrtnih slucajeva na milion.

 

I ONDA DODJE SRBIN I KAZE MA OVO JE OD VAKCINE.

Sve si ti to lepo napisao, i obrazlozio, ali zasto ne bi bilo od vakcine? 

Stvarno mi nikako nije jasno da sve ostalo razumete, i da moze da se desi od bilo cega ali od vakcine nikako? Mozda je bas ta zena u tom nekom postotku onih koji mogu da razviju takvu komplikaciju od vakcine. Sam si rekao da je to 0.4 smrtnih slucajeva na milion. Mozda je ona u tih 0.4.

Isto kao i za ona dva slucaja sa istog foruma sto su umrli i zavedeni kao od korone, a ustvari nisu bili pozitivni , vakcinisani a imali su rak debelog creva i na jeziku valjda. E sad moze biti da su umrli od raka, a moze biti da je i vakcina ubrzala smrt, jer covekov imunitet je nesto slabiji dok stvara antitela zbog vakcine. A ti si i tao napisao da nisu umrli zbog vakcine. Ne mozes da tvrdis nesto jer ne znas tacno. Meni se cini da ti ne smes da prihvatis da su ti ljudi umrli zbog vakcine jer se plasis da bi se i tebi tako nesto moglo dogoditi ( pogotovo ovo posle trece doze ). I ja sam to pomislio, ne zbog sebe nego zbog ovog prijatelja koji je pozvan, tj obavesten da treba da primi trecu dozu. Naravno nisam mu rekao za taj slucaj te zene, jer znam da je plasljiv, ali isto tako ne znam kako bih se osecao ako mu se nesto deci a ja mu nisam rekao.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Tomiprunet said:

Mozda je bas ta zena u tom nekom postotku onih koji mogu da razviju takvu komplikaciju od vakcine.

 

Ja nisam rekao da nije od vakcine. Ja sam, doduse ne tim recima, rekao da me nerviraju ljudi koji odmah skoce da jeste od vakcine. A ima 1000 razloga za razvitak tromba. Osim toga, ako se nesto desilo nakon necega, ne znaci da su uzrocno posledicno povezane stvari. 

 

Jedna od glavnih tvrdnji avaxa je da kad neko umre od posledica korone "ma ne zna se od cega je, nema autopsije", a kad umre nakon vakcinacije, onda je SIGURNO od vakcine. Virus sam izaziva tromb, mnogo vise nego vakcina.

 

EDIT: Jos jedna vazna stvar. Taj slucaj nije potvrdjen, i dalje je nivo glasine. Nece ni biti potvrdjen doduse, jer nasi ne znaju gde im je glava.

 

Licno se ne plasim vakcine, jer znam procente nezeljenih dejstava od vakcine. Plasim se virusa, jer znam procenat umiranja od istog.

Edited by Hugo Punch
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Laki21 said:

 

Nemojmo se zajebavati, kakve crne provere. Bio sam i pritiv Splita, naravno da niko ništa nije tražio.

I ja bio na obe, i bio sam u toj manjini (1-2%) ljudi koji su nosili masku.

Na ovoj drugoj sam se cak izdvojio par metara od najblizeg coveka i tako gledao mec. Uzasno mi se islo na utakmicu a rizicno mi sa aspekta toga sto treba da dobijem trecu dozu tokom ove nedelje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hugo Punch said:

 

 

I ONDA DODJE SRBIN I KAZE MA OVO JE OD VAKCINE.

 

 Pa čekaj, jel umro onaj taksista još na stepenicama doma zdravlja, odmah pošto je primio vakcinu?

Edited by shonke
  • Love 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Једно глупо питање или два. Уколико се ништа не промени, примаћемо вакцине на типа 5-6 месеци, да ли то након две-три године може да штети организму на неки начин? Да ли то слаби наш природни имунитет? 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, shonke said:

 

 Pa čekaj, jel umro onaj taksista još na stepenicama doma zdravlja, odmah pošto je primio vakcinu?

Pa pazi, ne mora da znaci da nije. Sve vise cujem da su ljudi imali vecih problema posle prve doze vakcine, i da im se ne savetuje da uzmu drugu dozu. Ali to je sve rekla kazala ko i vecina ovde na ovoj temi. U ono sto nam odgovara u to poverujemo a ono sto ne to odbacimo, i podsmevamo se sarkasticno.

1 hour ago, Hugo Punch said:

 

Ja nisam rekao da nije od vakcine. Ja sam, doduse ne tim recima, rekao da me nerviraju ljudi koji odmah skoce da jeste od vakcine. A ima 1000 razloga za razvitak tromba. Osim toga, ako se nesto desilo nakon necega, ne znaci da su uzrocno posledicno povezane stvari. 

 

Jedna od glavnih tvrdnji avaxa je da kad neko umre od posledica korone "ma ne zna se od cega je, nema autopsije", a kad umre nakon vakcinacije, onda je SIGURNO od vakcine. Virus sam izaziva tromb, mnogo vise nego vakcina.

 

EDIT: Jos jedna vazna stvar. Taj slucaj nije potvrdjen, i dalje je nivo glasine. Nece ni biti potvrdjen doduse, jer nasi ne znaju gde im je glava.

 

Licno se ne plasim vakcine, jer znam procente nezeljenih dejstava od vakcine. Plasim se virusa, jer znam procenat umiranja od istog.

Nisi rekao, ali si kao ne namerno izostavi najbitniju stvar kod te price, bez obzira da li je rekla kazala. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Referent said:

Једно глупо питање или два. Уколико се ништа не промени, примаћемо вакцине на типа 5-6 месеци, да ли то након две-три године може да штети организму на неки начин? Да ли то слаби наш природни имунитет? 

 

Pa znaćemo za zaq dve, najviše tri godine... 😅

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...