Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

16 minutes ago, Darth Bane said:

Ako je vec proglasena pandemija - onda ima smisla uvesti i obaveznu vakcinaciju.

Na žalost svakim danom odlaganja odluke smo sve dalje od obavezne vakcinacije jer legitimitet potreban za ozakonjenje zavisi od kredibiliteta.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


A nezvanično, jel’te, ubio ga čip iz vakcine, naučno provereno u institutu Tavankut…

Ne podmeci. Nisam pisao o cipu. Pisao sam da je covek umro posle primljene vakcine. Pravi uzrok smrti necemo znati.

Mozda je ovaj institut u Tavankutu bolji od tog vaseg Nemackog [emoji12]
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Tomiprunet said:


Ne podmeci. Nisam pisao o cipu. Pisao sam da je covek umro posle primljene vakcine. Pravi uzrok smrti necemo znati.

Mozda je ovaj institut u Tavankutu bolji od tog vaseg Nemackog emoji12.png

Ovaj slucaj zvuci kao da je u pitanju nekakav "bias" na nivou "urbane legende"???? U najgorem slucaju - iz jednog slucaja (mozda jednog u milion) se izvlaci nekakav "kvazi-naucni" zakljucak?!!? 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Tomiprunet said:


Ne podmeci. Nisam pisao o cipu. Pisao sam da je covek umro posle primljene vakcine. Pravi uzrok smrti necemo znati.


Znaci ipak praviš teorije zavere, posto infarkt nije dovoljno dobar uzrok.

 

Ne verujem ja u teorije zavere ALI ima tu nešto…

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ridji said:


Znaci ipak praviš teorije zavere, posto infarkt nije dovoljno dobar uzrok.

 

Ne verujem ja u teorije zavere ALI ima tu nešto…

 

A otkud znate da bi on umro od infarkta i da nije primio vakcinu?

 

Zasto ona kampanja oko Astra zeneca vakcine nije bila teorija zavere? Mislim zasto i kod tih slucajeva koji su dobili ugruske i umrli, nije receno da su umrli ne zbog vakcine? Mozda su ziveli lose, losa ishrana, nedovoljno spavanje, stres, ... pa bi svakako umrli zbog ugrusaka. Ali ne tu je bilo zbog vakcine, ili ako su bili zarazenim covidom pa je eto covid prouzrokovao to da se stvore ugrusci. Te naucne ustanove su same ispisale tolike teorije zavera, da uopste nije bitno sta ja mislim da li je teorija zavere ili nije. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Darth Bane said:

Ovaj slucaj zvuci kao da je u pitanju nekakav "bias" na nivou "urbane legende"???? U najgorem slucaju - iz jednog slucaja (mozda jednog u milion) se izvlaci nekakav "kvazi-naucni" zakljucak?!!? 

Zbog jednog slucaja na milion su unistavane vakcine u Danskoj, Nemackoj,... jer niko nije hteo da se vakcinise posle tog jednog slucaja na milion.

4 minutes ago, shonke said:

Očito je da je čovek umro jer je primio vakcinu. Gde ste vi videli da nekog strefi infarkt tek tako iznenada...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Moja poenta je bila normalna diskusija, i zasto ljudi nece da se vakcinisu jer cuju takve price i onda ne veruju u vakcine, plus to sto se zastrasuju da nece moci ovo, ono sto jos vise stvara otpor, umesto da jednostavno uvedu obaveznu vakcinaciju, i nema sta da se protivis. nema sta da zaplasujes. Ne znam sta vam nije bilo jasno u tom mom postu.

 

Dok oni zastrasuju i prete, za to vreme se stvaraju novi sojevi za koje ce vakcine biti sve slabije ucinkovite, i kad onda misli da ce pandemija prestati? Uvedi obavezno i gotovo. 

Edited by Tomiprunet
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Đerlek kaže da je samo 50% prosvetnih radnika vakcinisano i da zato moramo da budemo oprezni. Mislim da će Srbija da kazni nevakcinisane prosvetne radnike tako što će da deci skrati časove, i potera ih na online nastavu.
Dok se ne opamete i vakcinišu se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, urosg3 said:

Đerlek kaže da je samo 50% prosvetnih radnika vakcinisano i da zato moramo da budemo oprezni. Mislim da će Srbija da kazni nevakcinisane prosvetne radnike tako što će da deci skrati časove, i potera ih na online nastavu.
Dok se ne opamete i vakcinišu se.

 

Naravno, sad ce prosvetni radnici kao dezurni otiraci za politicare i roditelje da budu krivi za novi talas. Kaze onaj biser Radmilo Jankovic sledece, procitati pazljivo:

 

Škakljivo je i nametnuti roditeljima, koji ni sami nisu hteli da se vakcinišu, da sad vakcinišu decu. Ali primer deci moraju dati nastavnici, kada se oni stoprocentno budu vakcinisali, to će biti snažan argument i za vakcinaciju dece. 

 

Znaci, dete ce doci kuci i reci nevakcinisanim roditeljima "ja hocu da se vakcinisem jer se vakcinisao moj nastavnik", a nevakcinisani roditelji ce reci "ok dete, idemo".

 

Onda ministar Ruzic salje dopise skolama (naravno, sa naznakom HITNO) da nastavnici "snazno podrze" vakcinaciju dece i da rade posao koji drzava ne ume da radi - da ubedjuju roditelje u to. I onda dodje do ovoga:

 

https://www.danas.rs/drustvo/nastavnici-kao-glineni-golubovi/

 

Obrni-okreni, prosvetari ce opet biti krivi. Uzgred, u mojoj skoli mozda jedno ili dvoje kolega nije vakcinisano. Ako je ta cifra od 50 posto na nivou drzave tacna, kakve veze ima? Mnogo bi vazniji podatak bio procenat vakcinisanih roditelja i srodnika ucenika, e to je ono sto je vazno, ali taj podatak nikad necemo dobiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Naravno, sad ce prosvetni radnici kao dezurni otiraci za politicare i roditelje da budu krivi za novi talas. Kaze onaj biser Radmilo Jankovic sledece, procitati pazljivo:

 

Škakljivo je i nametnuti roditeljima, koji ni sami nisu hteli da se vakcinišu, da sad vakcinišu decu. Ali primer deci moraju dati nastavnici, kada se oni stoprocentno budu vakcinisali, to će biti snažan argument i za vakcinaciju dece. 

 

Znaci, dete ce doci kuci i reci nevakcinisanim roditeljima "ja hocu da se vakcinisem jer se vakcinisao moj nastavnik", a nevakcinisani roditelji ce reci "ok dete, idemo".

 

Onda ministar Ruzic salje dopise skolama (naravno, sa naznakom HITNO) da nastavnici "snazno podrze" vakcinaciju dece i da rade posao koji drzava ne ume da radi - da ubedjuju roditelje u to. I onda dodje do ovoga:

 

https://www.danas.rs/drustvo/nastavnici-kao-glineni-golubovi/

 

Obrni-okreni, prosvetari ce opet biti krivi. Uzgred, u mojoj skoli mozda jedno ili dvoje kolega nije vakcinisano. Ako je ta cifra od 50 posto na nivou drzave tacna, kakve veze ima? Mnogo bi vazniji podatak bio procenat vakcinisanih roditelja i srodnika ucenika, e to je ono sto je vazno, ali taj podatak nikad necemo dobiti.

Sad ozbiljno, kod nas u porodici je procenat 75% vakcinisanih sa obe doze, a uskoro će i prvu dozu The Mlađa Princeza. Nemam neke vere da će to da je spasi od online nastave, ali šta da radimo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Sad ozbiljno, kod nas u porodici je procenat 75% vakcinisanih sa obe doze, a uskoro će i prvu dozu The Mlađa Princeza. Nemam neke vere da će to da je spasi od online nastave, ali šta da radimo.

 

Onlajn je stavljen ad akta, veruj mi. Ili krecemo normalno pa tako barem septembar, ili kao prosle godine. Cujem i za predlog da se ide svaki dan ali da casovi budu pola sata (opet i to je bolje nego ono prosle godine). Brojke jesu zabrinjavajuce i za 10 dana je svasta moguce, ali ako 1.9. ucenici ne budu u klupama priznacemo poraz od korone, a poraz nije opcija, jelte.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Onlajn je stavljen ad akta, veruj mi. Ili krecemo normalno pa tako barem septembar, ili kao prosle godine. Cujem i za predlog da se ide svaki dan ali da casovi budu pola sata (opet i to je bolje nego ono prosle godine). Brojke jesu zabrinjavajuce i za 10 dana je svasta moguce, ali ako 1.9. ucenici ne budu u klupama priznacemo poraz od korone, a poraz nije opcija, jelte.

E to su odlične vesti, hvala! Ne brinem se toliko za 1.9. brinem šta će biti posle 4.9.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Đerlek kaže da je samo 50% prosvetnih radnika vakcinisano i da zato moramo da budemo oprezni. Mislim da će Srbija da kazni nevakcinisane prosvetne radnike tako što će da deci skrati časove, i potera ih na online nastavu.
Dok se ne opamete i vakcinišu se.

Sto se nevakcinisanih prosvetnih i zdravstvenih radnika tice, mogu samo da porucim istima:

 

images?q=tbn:ANd9GcSI8HaLtHCrtC0y8HjrFD0

 

:s_d:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Moj suprug se konsultovao sa doktorom koji mu je preporučio istu kao prve dve, Pfizer i da to bude nakon 8 meseci od druge. Strogo po CDC guidelines. Nadala sam se da možemo Modernu, izgleda da to kod vas slobodnije ide, mislim na vakcinaciju i izbor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ControlFreak said:

Moj suprug se konsultovao sa doktorom koji mu je preporučio istu kao prve dve, Pfizer i da to bude nakon 8 meseci od druge. Strogo po CDC guidelines. Nadala sam se da možemo Modernu, izgleda da to kod vas slobodnije ide, mislim na vakcinaciju i izbor.

Da i iz Fajzera kažu da bi buster trebalo primiti posle 8 meseci.

Sinofarm sa druge strane je druga priča, pošto je zaštita 4-6 meseci.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

Ima li ikakvih preporuka za nas koji smo dvaput bocnuti AstroZekom?

 

Sekler mi rece da je za nas najbolje treca da bude Pfizer, ali da moze i isto. EDIT: Samo sacekaj bar 6 meseci od druge doze, nema potrebe ranije.

 

Naravno ovih 100 miliona koji su trombozirali i umrli od nje, a vise niko ih ne pominje, ne moraju da prime vise nista. 

Edited by Hugo Punch
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...