Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, McLeod said:

Pricaju matori kako nama treba cvrsta ruka, vodja, e kako je bilo za vreme Tita, znalo se, lepo zivis, ne smes da zucnes, ali lepo zivis, znalo se brate, cvrsta ruka, vodja

 

Nije bilo neizvesnosti iz njihovog ugla. Secas se one parole sa nekih izbora, vise sam i zaboravila kojih "Sa nama nema neizvesnosti", valjda SPS. Ekvivalent tom vodji i cvrstoj ruci je nemanje neizvesnosti. Ali ja mogu da se kladim da prosecan Srbin i od sto godina nikad ne podrzava vodju tipa Putina, vec ovih nasih lokalnih kabadahija koje same tacno znaju ili ih neko utrenira da doziraju tu cvrstocu. Da nije tako IB bi pobedili '48.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, McLeod said:

To je tacno, i dalje je jako malo testova. Ali ni Italija se do ovog trenutka nije pretrgla od testiranja, vec su im ljudi sa ozbiljnim simptomima nagrnuli u bolnice. Kod nas toga nema.

 

(sace prica o superiornim srbskim genima 😛 )

 

ako kojim slucajem, prodjemo jeftino ili bar jeftinije od nekih zemalja sto se tice zrtava, a dace bob da bude tako, vec vidim kako krecemo goloruki u totalni rat protiv mrskog zapada sa za pojas zadenutim cokanjom rakije i cenom belog luka. 💪

Edited by kalistenika u rutini
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam i dalje pod utiskom ovog Lakijevog snimka. Ok, da kažemo da nije fejk (ne vidim kako i šta bi moglo...)....ili su ljudi maximalno predostrožni, što je lepo i pohvalno (kao i ovo naše pražnjenje D.Mišović") ili znaju nešto što ne znamo...kako god....malo mi nije dobro od snimka :classic_sad:

Edited by NMX
Link to comment
Share on other sites

Berlinci se neviđeno lože na lude žurke luda zezanja. Pa je već nekoliko puta policija intervenisala jer se pametnjakovići kojima je do partijanja ne pridržavaju preporuka (a ponekad ni zakona).

S druge strane, u prodavnicama se izgleda situacija pomalo normalizuje. Danas je bilo i brašna, toalet papira, kuhinjskih ubrusa itd.

Pro tip: niko živ ne kupuje špiritus, koji je uzapravo 95% etanol. Dovoljno ga je samo malo razblažiti, da bude na 70% i eto odličnog sredstva za dezinfekciju. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Laki Marvini said:

Berlinci se neviđeno lože na lude žurke luda zezanja. Pa je već nekoliko puta policija intervenisala jer se pametnjakovići kojima je do partijanja ne pridržavaju preporuka (a ponekad ni zakona).

S druge strane, u prodavnicama se izgleda situacija pomalo normalizuje. Danas je bilo i brašna, toalet papira, kuhinjskih ubrusa itd.

Pro tip: niko živ ne kupuje špiritus, koji je uzapravo 95% etanol. Dovoljno ga je samo malo razblažiti, da bude na 70% i eto odličnog sredstva za dezinfekciju. 

 

Čekaj, je li asepsol radi posao?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Laki Marvini said:

Berlinci se neviđeno lože na lude žurke luda zezanja. Pa je već nekoliko puta policija intervenisala jer se pametnjakovići kojima je do partijanja ne pridržavaju preporuka (a ponekad ni zakona).

 

Videh na fejsu, šerovala jedna poznanica koja živi u Berlinu, u fazonu, da li će se monogamija konačno vratiti u Berlin s dolaskom koronavirusa :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pristevac said:

Ne znam da li ovaj post ima veze sa temom. Možda i nema, ali ima veze sa ovom pošasti koja hara planetom.

U Saudijskoj Arabiji su do daljnjeg zabranjena bogosluženja, kao i u ostalim muslimanskim bogomoljama. Rimokatolička crkva (barem ovde u  Nemačkoj) ja zabranila sve mise i sva bogosluženja do daljeg. Danas partrijarh SPC-a Irinej, izjavljuje da se crkve neće zatvarati za bogosluženje. (izvor N1)

 

U Nemackoj su sve verske sluzbe zabranjene, ne samo hriscanske. Pricao malocas neki predstavnik muslimanske zajednice da su molitve petkom (ili kako se vec zove) ukinute i da bi vernici to trebalo da rade kod kuce.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:

 

Refleksna i ogorcena borba za kontrolu sopstvenog zivota i donosenje odluka u njemu. Samostalnih, malih, o pijaci, o setnji o dnevnom tracu sa ortacima. Ti sve vreme trazis odgovor za to ponasanje u politici, ono sa politikom nema veze. Psihologija. Strah (da li uvek bezrazlozan, I don't think so) da kad im se jednom uzme odluka iz ruku za ma koliko tebi banalnu stvar da im nece se nece vise vratiti . Kao kad im u porodicama na silu zaposedaju imovinu.

 

Znaju oni kako se (neki od njih!) ponasaju prema odrasloj deci i ne trpe da se prema njima ponasaju tako. Sa stanovista psihologije i tog mentaliteta ocekivanio ponasanje.

 

Toga se vecina Amera ili Skandinavaca ne plasi.

 

Ljudi moji shvatite koji je nivo medjuljudske agresije u tom drustvu, cak i dobronamerne, nedostatka strpljenja na sve strane. Ima ga ovde na forumu, ima ga u svakodnevnom zivotu. Da se nisu (vlast) zajebavali onako na pocetku, pa napravili  U-turn i da su ih polako uhodavali, mozda, ali mozda bi bilo malo bolje. Nije bilo potrebe da ih zatvore kao u zatvor dovoljno je bilo nekakvo postepeno podesavanje uz manjak opste agresije sa TV i unutar kuce.

 

 

Cvrsta ruka ili vodja njima ne remeti svakodnevni normalni  zivot, partiju saha, kafu lokalni trac, setnju. Eventualno ih saceka kad se razbole. Ta cvrsta ruka pogadja i limitira vas. Mada ima dosta onih medju mladjima koji bi ovu cvrstu ruku da zamene nekom drugom cvrstom rukom

 

 

 

Cekaj, kako je sedi kuci i ne izlazi refleksna i ogorcena borba za kontrolu sopstvenog zivota i donosenje odluka u njemu, i budi taj cuveni srbski inat, a ima da zaokruzis Vucica inace otkaz/dete nema faks/i dete ti dobija otkaz/evo ti dva kila brasna ne trigeruje taj refleks i cuveni srbski inat da kazes - necu, teraj se u kurac i ti i stranka i jebacemo vam sve po spisku prevrsili ste i daru i meru? Posto je ovo sto se sada desava smejurija u odnosu na taj pritisak na izborima.

 

Tako da mislim da ti teza bas nema uporiste u realnosti. Naravno da je sve politicki, jer je Vucic izasao i molio pa onda pretio i apsolutno svi ovi matori koji se sad setkaju njemu svesno ili nesvesno teraju inat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

Italija: jos 6000 detektovanih inficiranih, jos 627 mrtvih u odnosu na juce!!! :smiley5: strasno!

ja refreshovo pre 10-ak minuta, znam da oko 18h za italiju obicno bude.. primetim na globanom nivou nekih +150 mrtvih u odnosu na prethodni, reko dorbo je pocelo smanjivanje u italiji.. kad ono skrolujem dole, vidim jos nema za italiju.. onda se vec dalo predpostaviti da nece biti dobro 😞

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...