Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

 
Ne bi trebalo da bude - i ja sam radila PCR kao srpski drzavljanin, a putovala s US pasosem

Eto, onda smo i to resili :-)

Sad citam da dr Sekler kaze da jedna doza vakcine ne znaci nista, tj stvara nedovoljnu kolicinu antitela, kao i kod onih koji su vec prelezali koronu. Treba primiti i drugo dozu.
Kolika je ta vrednost antitela koja je dovoljna da budemo zasticeni?
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:


Eto, onda smo i to resili 🙂

Sad citam da dr Sekler kaze da jedna doza vakcine ne znaci nista, tj stvara nedovoljnu kolicinu antitela, kao i kod onih koji su vec prelezali koronu. Treba primiti i drugo dozu.
Kolika je ta vrednost antitela koja je dovoljna da budemo zasticeni?

 

Evo sad po secanju iz neke rasprave vezano za testiranje na antitela nakon vakcinacije - ima 29 antitela, a najbitnija sa stanovista imune reakcije su S (spike), M (membarna), E (envelope) i N (nucleocapsid) - znaci, vazno je da testovi koji se rade mere ova (ili bar neka od ovih).

Neki su pominjali da ima u Srbiji u nekim laboratorijama ELISA testova kojima se mere S i N antitela.

 

Znaci, ako se zeli proveriti IgG nivoi nakon vakcinacije, potrebni su testovi koji mere specificno IgG protiv S proteina. 

 

Edited by Sunshine State
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sunshine State said:

 

Evo sad po secanju iz neke rasprave vezano za testiranje na antitela nakon vakcinacije - ima 29 antitela, a najbitnija sa stanovista imune reakcije su S (spike), M (membarna), E (envelope) i N (nucleocapsid) - znaci, vazno je da testovi koji se rade mere ova (ili bar neka od ovih).

Neki su pominjali da ima u Srbiji u nekim laboratorijama ELISA testova kojima se mere S i N antitela.

 

Znaci, ako se zeli proveriti IgG nivoi nakon vakcinacije, potrebni su testovi koji mere specificno IgG protiv S proteina. 

 

Hvala u vezi pojasnjenja. 29 antitela to je kad se prime obe doze?

Prijateljica je isla da proveri antitela i imala je vrednost 4, ali nije imala neka preterane simptome ( malo temperatura i tako to ). Mozda bi trebalo proverit sa njenim roditeljima, oni su bas imali tezu sliku.

 

U vezi PCR testa kod nas.

Kaze mi prijateljica koja se vratila u DE juce, prijavila se za test kao strani drzavljanin sa boravkom u SR, ima isto HRV pasos, nije upisala br pasosa,upisala je OIB broj i nije morala platiti nista za PCR test. 

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

Jos par info:

 

- Dr Milos Markovic  (imunolog na MF BU) kaze da je bitno da postoje antitela, a ne koliko ih je, i da je bitan vremenski period protekao od covida (ovde pricamo o onima koji su prelezali)

- razmatra se sad (verovatno zbog manjeg broja vakcina) da ljudi koji su prelezali covid za sad mogu da "prodju" s jednom dozom vakcine, jer bi za njih ta doza bila booster (kao druga doza za ove koji nisu imali covid)

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Prijavio sam se za ponedeljak, ali kao gradjanin Srbije , e sad koristit cu HR pasos za ulazak u EU valjda nece biti problem

 

Proveri ovo. Dosta toga se menja poslednjih dana, tako da EU drzave medjusobno traze negativan test za ulazak, sto ranije nije bio slucaj. Ne znam koje ces granice prelaziti, ali moze da ti se desi da te negde puste kao hrvatskog drzavljanina, a negde ne. Nisam sigurna da ce svi biti pri volji da proveravaju da si ti isti slavisa koji ima hrvatski pasos s izvesnim brojem, i potvrdu o negativnom testu na kojoj stoji srpski jmbg ili broj nekog srpskog dokumenta.

U oktobru sam isla u Kroaciju samo s pasosem i licnom izjavom da sam zdrava. Sad mi za Spaniju treba pcr iako ni sada necu napustati EU. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

@vilhelmina

 

Ja sam radila test i u Srbiji i i Holandiji - u SRB nije bio neprijatan, jer je koristila dva stapica, jedan za nos, jedan za grlo - kao redovan bris.

 

Ovo je pogrešno uzet uzorak. 

 

2 hours ago, Sunshine State said:

 

U NL mi je oko na sekund iskocilo iz glave, kad je onim dugackim stapicem kroz nos dosla do zdrela i zagrebala.

 

Ovo ispravno 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vilhelmina said:

 

Proveri ovo. Dosta toga se menja poslednjih dana, tako da EU drzave medjusobno traze negativan test za ulazak, sto ranije nije bio slucaj. Ne znam koje ces granice prelaziti, ali moze da ti se desi da te negde puste kao hrvatskog drzavljanina, a negde ne. Nisam sigurna da ce svi biti pri volji da proveravaju da si ti isti slavisa koji ima hrvatski pasos s izvesnim brojem, i potvrdu o negativnom testu na kojoj stoji srpski jmbg ili broj nekog srpskog dokumenta.

U oktobru sam isla u Kroaciju samo s pasosem i licnom izjavom da sam zdrava. Sad mi za Spaniju treba pcr iako ni sada necu napustati EU. 

 

Evo gledam moj rezultat iz oktobra - ne pise broj pasosa, pise JMBG i pise citizenship.... ali, ako imas dual citizenship, ne upisuju oba.

 

Pise na engleskom rezultat testa, datum, ime, koja ustanovaje radila... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Evo gledam moj rezultat iz oktobra - ne pise broj pasosa, pise JMBG i pise citizenship.... ali, ako imas dual citizenship, ne upisuju oba.

 

Pise na engleskom rezultat testa, datum, ime, koja ustanovaje radila... 

 

Kao sto rekoh, ni u sta nisam sigurna, ali da li nije bilo tako da si ti usla u EU ne kao americki ili srpski drzavljanin, nego kao neko ko ima regulisan boravak u EU, pa znaci izjednacena s EU drzavljanima, bez obzira na drzavljanstvo? Ako se ne varam, tada je to vazilo, bez obzira na test. Jesi li morala da imas negativan test i u tom slucaju zasto? Ne secam se sta je tada vazilo za razlicite slucajeve. Ja sam se u svakom slucaju u oktobru svrckala po EU kako sam htela. Sad se to vise ne moze.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vilhelmina said:

 

Kao sto rekoh, ni u sta nisam sigurna, ali da li nije bilo tako da si ti usla u EU ne kao americki ili srpski drzavljanin, nego kao neko ko ima regulisan boravak u EU, pa znaci izjednacena s EU drzavljanima, bez obzira na drzavljanstvo? Ako se ne varam, tada je to vazilo, bez obzira na test. Jesi li morala da imas negativan test i u tom slucaju zasto? Ne secam se sta je tada vazilo za razlicite slucajeve. Ja sam se u svakom slucaju u oktobru svrckala po EU kako sam htela. Sad se to vise ne moze.

 

Ma pravila se menjaju na dnevnoj bazi, tako dau tom smislu oktobar deluje godinama  daleko.

Mi smo tad radili za slucaj da neko trazi - nije bila obaveza, plus mi imamo stalni boravak u EU, pa su nas "morali" pustiti.

 

Za Slavisu ne znam - mozda covek ima validan razlog za boravak u FR.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vilhelmina said:

 

Covek moze da bude asocijalan, a da poseduje socijalne vestine, tako da ga drugi ne dozivljavaju kao asocijalnog. Mislim da smo svi mi koji dosta vremena provodimo na forumu uglavnom takvi. Licno mi nikad u zivotu nije bilo dosadno i uvek sam umela da se necim zabavim, bez obzira da li sam sama ili u drustvu drugih. Ali istina je da ima onih koji to ne mogu i neophodan im je stalan zivi kontakt s drugim ljudima. Nauka kaze da je vecina takvih iz manje obrazovanih slojeva stanovnistva, ali naravno, ne obavezno.

Upravo sam to mislila sa asocijalni, mozemo bez ljudi. Vecina nije takva, nego bez kontakta padaju u depresiju....a neki su izvrsili samoubistvo. 

Tako je, necu da ih osudjujem sto im nije lakse da budu sami kao ja, sto ne znaci da je meni lako. Samo lakse.

7 hours ago, vilhelmina said:

 

Btw, za mene je ovo traumaticno iskustvo bilo besplatno jer agencija casti, tako da ne znam koliko kosta.

 kod mene je bilo besplatno, obavlja US army....e sad ne znam kako su obuceni ali bili su neki medicinski radnici. Oba uzorka iz nosa, jedan za rapid drugi za PCR.

 

onaj PCR je malo golicao, jer je bilo dublje u nosu, ali nista strasno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Ma pravila se menjaju na dnevnoj bazi, tako dau tom smislu oktobar deluje godinama  daleko.

Mi smo tad radili za slucaj da neko trazi - nije bila obaveza, plus mi imamo stalni boravak u EU, pa su nas "morali" pustiti.

 

Za Slavisu ne znam - mozda covek ima validan razlog za boravak u FR.

 

 

 

E pa to ti kazem! Sad vise ne vazi valjan razlog ili bilo sta drugo osim drzavljanstva konkrete zemlje ili testa. Pri cemu moraju da budu sigurni da je to ta osoba. U vecini EU zemalja je uslov za ulazak negativan test za strane drzavljane. Samo za domace ne vazi, jer po ustavima vecine zemalja ne mozes da ogranicis ulazak u zemlju sopstvenim drzavljanima. EU se dugo drzala zajedno, samo je tu i tamo bilo nekih regionalnih ogranicenja. Sad je s tim gotovo, Finac koji hoce u Svedsku ima prvo da se testira. Sta tek reci za ostale koji nisu tako bliski kao mi u Nordenu.

 

Sad sam bas bila znatizeljna, pa pogledala mejl kojim me pozivaju da rezervisem vreme za testiranje. Pise masnim slovima da se ponese pasos. I za putovanje je obavezan, nista licna karta ili vozacka dozvola, iako je sve unutar EU. Znaci, Slavisa da ne izaziva sudbinu 😀.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Hvala u vezi pojasnjenja. 29 antitela to je kad se prime obe doze?

Prijateljica je isla da proveri antitela i imala je vrednost 4, ali nije imala neka preterane simptome ( malo temperatura i tako to ). Mozda bi trebalo proverit sa njenim roditeljima, oni su bas imali tezu sliku.

 

U vezi PCR testa kod nas.

Kaze mi prijateljica koja se vratila u DE juce, prijavila se za test kao strani drzavljanin sa boravkom u SR, ima isto HRV pasos, nije upisala br pasosa,upisala je OIB broj i nije morala platiti nista za PCR test. 

 

Pa uradi i ti kao prijateljica, ako vec moze - bolje da ti rezultat ima podatke dokumenta s kojim ces putovati.

 

I srecno! Jer, kako zvuci, ti nemas boravak/posao u FR, tako da moze i da se desi da kazu:"Momak, kud si pos'o?"

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vilhelmina said:

 

Proveri ovo. Dosta toga se menja poslednjih dana, tako da EU drzave medjusobno traze negativan test za ulazak, sto ranije nije bio slucaj. Ne znam koje ces granice prelaziti, ali moze da ti se desi da te negde puste kao hrvatskog drzavljanina, a negde ne. Nisam sigurna da ce svi biti pri volji da proveravaju da si ti isti slavisa koji ima hrvatski pasos s izvesnim brojem, i potvrdu o negativnom testu na kojoj stoji srpski jmbg ili broj nekog srpskog dokumenta.

U oktobru sam isla u Kroaciju samo s pasosem i licnom izjavom da sam zdrava. Sad mi za Spaniju treba pcr iako ni sada necu napustati EU. 

 

5 hours ago, Sunshine State said:

 

Evo gledam moj rezultat iz oktobra - ne pise broj pasosa, pise JMBG i pise citizenship.... ali, ako imas dual citizenship, ne upisuju oba.

 

Pise na engleskom rezultat testa, datum, ime, koja ustanovaje radila... 

 

3 hours ago, Sunshine State said:

 

Ma pravila se menjaju na dnevnoj bazi, tako dau tom smislu oktobar deluje godinama  daleko.

Mi smo tad radili za slucaj da neko trazi - nije bila obaveza, plus mi imamo stalni boravak u EU, pa su nas "morali" pustiti.

 

Za Slavisu ne znam - mozda covek ima validan razlog za boravak u FR.

 

 

 

2 hours ago, vilhelmina said:

 

E pa to ti kazem! Sad vise ne vazi valjan razlog ili bilo sta drugo osim drzavljanstva konkrete zemlje ili testa. Pri cemu moraju da budu sigurni da je to ta osoba. U vecini EU zemalja je uslov za ulazak negativan test za strane drzavljane. Samo za domace ne vazi, jer po ustavima vecine zemalja ne mozes da ogranicis ulazak u zemlju sopstvenim drzavljanima. EU se dugo drzala zajedno, samo je tu i tamo bilo nekih regionalnih ogranicenja. Sad je s tim gotovo, Finac koji hoce u Svedsku ima prvo da se testira. Sta tek reci za ostale koji nisu tako bliski kao mi u Nordenu.

 

Sad sam bas bila znatizeljna, pa pogledala mejl kojim me pozivaju da rezervisem vreme za testiranje. Pise masnim slovima da se ponese pasos. I za putovanje je obavezan, nista licna karta ili vozacka dozvola, iako je sve unutar EU. Znaci, Slavisa da ne izaziva sudbinu 😀.

 

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Pa uradi i ti kao prijateljica, ako vec moze - bolje da ti rezultat ima podatke dokumenta s kojim ces putovati.

 

I srecno! Jer, kako zvuci, ti nemas boravak/posao u FR, tako da moze i da se desi da kazu:"Momak, kud si pos'o?"

Da ja nemam boravak/posao u Francuskoj, ali imam taj neki Contrat-de-travail, sa kojim sam usao u oktobru ali to je bilo u oktobru. Da ne pisem ovde duga je to prica moj boravak u Francuskoj.

 

Jutros sam se prijavio za PCR test i sa Srpskim i sa HRV drzavljanstvom s tim sto sam ja iz HRV pasosa upisao onaj dole u pasosu dugacki broj koji sadrzi i broj pasosa i drzavljanstvo

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vilhelmina said:

 

Proveri ovo. Dosta toga se menja poslednjih dana, tako da EU drzave medjusobno traze negativan test za ulazak, sto ranije nije bio slucaj. Ne znam koje ces granice prelaziti, ali moze da ti se desi da te negde puste kao hrvatskog drzavljanina, a negde ne. Nisam sigurna da ce svi biti pri volji da proveravaju da si ti isti slavisa koji ima hrvatski pasos s izvesnim brojem, i potvrdu o negativnom testu na kojoj stoji srpski jmbg ili broj nekog srpskog dokumenta.

U oktobru sam isla u Kroaciju samo s pasosem i licnom izjavom da sam zdrava. Sad mi za Spaniju treba pcr iako ni sada necu napustati EU. 

 

5 hours ago, Sunshine State said:

 

Evo gledam moj rezultat iz oktobra - ne pise broj pasosa, pise JMBG i pise citizenship.... ali, ako imas dual citizenship, ne upisuju oba.

 

Pise na engleskom rezultat testa, datum, ime, koja ustanovaje radila... 

 

3 hours ago, Sunshine State said:

 

Ma pravila se menjaju na dnevnoj bazi, tako dau tom smislu oktobar deluje godinama  daleko.

Mi smo tad radili za slucaj da neko trazi - nije bila obaveza, plus mi imamo stalni boravak u EU, pa su nas "morali" pustiti.

 

Za Slavisu ne znam - mozda covek ima validan razlog za boravak u FR.

 

 

 

2 hours ago, vilhelmina said:

 

E pa to ti kazem! Sad vise ne vazi valjan razlog ili bilo sta drugo osim drzavljanstva konkrete zemlje ili testa. Pri cemu moraju da budu sigurni da je to ta osoba. U vecini EU zemalja je uslov za ulazak negativan test za strane drzavljane. Samo za domace ne vazi, jer po ustavima vecine zemalja ne mozes da ogranicis ulazak u zemlju sopstvenim drzavljanima. EU se dugo drzala zajedno, samo je tu i tamo bilo nekih regionalnih ogranicenja. Sad je s tim gotovo, Finac koji hoce u Svedsku ima prvo da se testira. Sta tek reci za ostale koji nisu tako bliski kao mi u Nordenu.

 

Sad sam bas bila znatizeljna, pa pogledala mejl kojim me pozivaju da rezervisem vreme za testiranje. Pise masnim slovima da se ponese pasos. I za putovanje je obavezan, nista licna karta ili vozacka dozvola, iako je sve unutar EU. Znaci, Slavisa da ne izaziva sudbinu 😀.

 

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Pa uradi i ti kao prijateljica, ako vec moze - bolje da ti rezultat ima podatke dokumenta s kojim ces putovati.

 

I srecno! Jer, kako zvuci, ti nemas boravak/posao u FR, tako da moze i da se desi da kazu:"Momak, kud si pos'o?"

Da ja nemam boravak/posao u Francuskoj, ali imam taj neki Contrat-de-travail, sa kojim sam usao u oktobru ali to je bilo u oktobru. Da ne pisem ovde duga je to prica moj boravak u Francuskoj.

 

Jutros sam se prijavio za PCR test i sa Srpskim i sa HRV drzavljanstvom s tim sto sam ja iz HRV pasosa upisao onaj dole u pasosu dugacki broj koji sadrzi i broj pasosa i drzavljanstvo i datum rodjenja.

Inace ako se prijavis za pcr test sa stranim pasosem a imas boraviste u Srbiji,a ides u DE onda je besplatan pcr, za ostale nije.

Kaze ta prijateljica kad su ulazili u DE, niko nije gledao tj uporedjivao podatke sa testa i iz pasosa ili bilo cega. Bitno je samo da pise negative, jer svakako i sa negativnim pcr testom moras 10 dana u karantin, ili moze i 5 ali moras raditi pcr test ili antigenski test. 

 

sad ne znam, videt cemo. Vidim da Srbija i Hrvatska nisu na crvenoj listi, tj dozvoljen im je ulazak u Svajcarsku. Ja idem do Ciriha, pa vozom do Zeneve i onda vozom do grenobla. Valjda ce me pustit ako sam vec prosao celu Svajcarsku do granice sa Francuskom

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sunshine State said:

 

Evo sad po secanju iz neke rasprave vezano za testiranje na antitela nakon vakcinacije - ima 29 antitela, a najbitnija sa stanovista imune reakcije su S (spike), M (membarna), E (envelope) i N (nucleocapsid) - znaci, vazno je da testovi koji se rade mere ova (ili bar neka od ovih).

Neki su pominjali da ima u Srbiji u nekim laboratorijama ELISA testova kojima se mere S i N antitela.

 

Znaci, ako se zeli proveriti IgG nivoi nakon vakcinacije, potrebni su testovi koji mere specificno IgG protiv S proteina. 

 

Danas sam se cuo sa jednim prijateljem, koji je imao tezu klinicku sliku a bio je pozitivan, bio na respiratoru. Isao da meri nivo antitela i on ima 22

Link to comment
Share on other sites

@Slavisa iz Tavankuta

 

Ne znam za Svajcarce, ali Spanci se ne sale. Dobila sam rezultat testa, naravno negativno, i sad cekam da mi lekar posalje nekakvu potvrdu. Posto je sad vec izvesno da cu putovati, i posto je ostalo manje od 48 sati do tada, popunila sam i nekakvu zdravstvenu deklaraciju i dobila QR kod od kojeg necu smeti da se razdvajam sve vreme. Popunjavanje je trajalo bas dugo, uz hiljadu upozorenja crvenu slovima da necu moci da promenim ako nesto pogresim. Stres samo takav. 

 

 

@Eddard

Drzi nam se, covece! Sve najbolje ti od sveg srca zelim, a sigurno i svi koliko nas ovde ima.

 

Bices dobro, ne sumnjam, ali utrimaterine neka ide svako ko ovo banalizuje i kaze da nije opasno ili da su mere nepotrebne. Ukljucujuci i mene, kad mi je palo na pamet da sad putujem, a nije mi o glavu. Ali sad gotovo, kasno da se kajem.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ipak nije bilo sve tako banalno... Završih ja ipak u bolnici na kiseoniku...[emoji19] 

Drzi se. Nemoj da pokleknes. Prijatelj 37god isto bio na kiseoniku. Sad je skroz dobro. Njegova supruga jako blagi dimptomi.
[mention=62]Slavisa iz Tavankuta[/mention]
 
Ne znam za Svajcarce, ali Spanci se ne sale. Dobila sam rezultat testa, naravno negativno, i sad cekam da mi lekar posalje nekakvu potvrdu. Posto je sad vec izvesno da cu putovati, i posto je ostalo manje od 48 sati do tada, popunila sam i nekakvu zdravstvenu deklaraciju i dobila QR kod od kojeg necu smeti da se razdvajam sve vreme. Popunjavanje je trajalo bas dugo, uz hiljadu upozorenja crvenu slovima da necu moci da promenim ako nesto pogresim. Stres samo takav. 
 
 
[mention=3]Eddard[/mention]
Drzi nam se, covece! Sve najbolje ti od sveg srca zelim, a sigurno i svi koliko nas ovde ima.
 
Bices dobro, ne sumnjam, ali utrimaterine neka ide svako ko ovo banalizuje i kaze da nije opasno ili da su mere nepotrebne. Ukljucujuci i mene, kad mi je palo na pamet da sad putujem, a nije mi o glavu. Ali sad gotovo, kasno da se kajem.

I za Svajcarsku treba popuniti tu neku elektrondku formu. Prvo sa kojim prevozom ulazis u zemlju, pa na osnovu toga za avion npr br leta, br sedista ( ako ne znas br sedista ostaje mogucnost da se izmeni) i adresa boravista u svajcarskoj.
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...