Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

59 minutes ago, Don Juan said:

Ja se izvinjavam što upadam ovako kao padobranac na staru objavu. Ja sam takođe primio Sinofarm i antitela su 20 dana posle druge doze 3,52, s tim što bi puna imunizacija trebalo da bude za oko tri nedelje. Tada ću ponovo da radim antitela. Pa ćemo videti. 

Što se tiče fajzera, jasno je da pravi brži i jači imuni odgovor, ali su i različite skale, tj. kod Fajzera je negde oko 50 ako se ne varam.

Ja ne znam koliko je mojih 3,52 u ovom trenutku značajno, ali mi deluje da nije beznačajno, odakle znam. 
Ne znam posle koliko vremena od druge doze si radila antitela, ali sačekaj još malo, a do tada se čuvaj 🙂

Ma, bravo!

AT na spike rađena tačno 20 dana po 2.dozi

Inače, već sam bila bolesna, blagi oblik, gubitak mirisa.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Likvi said:

Ma, bravo!

AT na spike rađena tačno 20 dana po 2.dozi

Inače, već sam bila bolesna, blagi oblik, gubitak mirisa.

E sada ne znam da li je bravo, pošto nemam pojma u kojoj meri me to štiti, ali ja sam večiti optimista. Nadam se da će makar da me zaštiti od neke teže bolesti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoe Bg said:

4590/16929/21

 

Na respiratoru 212

 

U bolnicama 4311

 

Na stranu sve nase price ovde - ovo stvarno treba zaustaviti dok jos nije postalo mnogo gore i ozbiljnije!

 

Mi ovde mozemo da pricamo i raspravljamo, ali ono sto se racuna je kako se ponasamo - ja nisam stekla utisak da neko od nas koji pisemo ide po kafanama, partija, luduje okolo, sve sireci infekciju - i dok god je tako, to je jedino sto je bitno.

Evo ja vam garantujem da ne mogu apsolutno nikog da zarazim, jer 22 h provodim u kuci, ostala 2 setajuci napolju po prirodi. Jednom nedeljno odem u samoposlugu, noseci KN95 masku. 

 

Cuvajte se, dolazim uskoro, sacuvajte dve doze Pfizera (moja kompanija radila na tome, a mi nemamo pravo da dobijemo "preko reda")

 

 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

E sada ne znam da li je bravo, pošto nemam pojma u kojoj meri me to štiti, ali ja sam večiti optimista. Nadam se da će makar da me zaštiti od neke teže bolesti.

Hoće, hoće, naravno. Ovo ti pokazuje da ti nećeš imati simptome. Kod mene i meni sličnima, kao što reče moja imunološkinja, kinez vrv gura druga AT koja neće sprečiti bolest, dakle, virus uđe u ćeliju jer vakcina nema veliki potencijal da napravi spike antitela, ali će teško da izađe jer će ga blokirati ostala AT pa će me zaštiti od kiseonika i citokinske oluje.

Inače, ovaj nivo AT koji ti imaš, kod većine sputnjikovaca bude dve nedelje po PRVOJ dozi. Tek mogu misliti šta napravi Astra sa svojim majmunskim adenovirusom. Ali, da su nus jake, jesu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Likvi said:

Hoće, hoće, naravno. Ovo ti pokazuje da ti nećeš imati simptome. Kod mene i meni sličnima, kao što reče moja imunološkinja, kinez vrv gura druga AT koja neće sprečiti bolest, dakle, virus uđe u ćeliju jer vakcina nema veliki potencijal da napravi spike antitela, ali će teško da izađe jer će ga blokirati ostala AT pa će me zaštiti od kiseonika i citokinske oluje.

Inače, ovaj nivo AT koji ti imaš, kod većine sputnjikovaca bude dve nedelje po PRVOJ dozi. Tek mogu misliti šta napravi Astra sa svojim majmunskim adenovirusom. Ali, da su nus jake, jesu.

Eto ja sam primio AZ, mogao bih da odradim anti tela. 

Nzm koja je cena i kako se zove tačno test, pa ću javiti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, JohnnyDragon said:

Eto ja sam primio AZ, mogao bih da odradim anti tela. 

Nzm koja je cena i kako se zove tačno test, pa ću javiti. 

Meni je ovo odrađeno kolegijalno, znači, AT na s protein. Nzm kolko košta. 

Da nisam bila već bolesna, na današnji dan, kad podvučem crtu, opredelila bih se upravo za AZ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djura.net said:

i kinezi su izvezli 560M vakcina a vakcinisali 52M svojih gradjana.

 

To je, zapravo, više nego logično. Nemaju urgentnost vakcinacije kao ostatak sveta pa mogu da prodaju. Em keš em uticaj. Čitao sam skoro da će pojačati vakcinaciju kod sebe da bi do leta stigli do neke cifre, tipa 50%. Što se čini nestvarno. A onda se setim da uspeju da testiraju grad od 10 miliona za 5 dana pa kao, što da ne.

 

Nema nikakve zavere, mislim da je ovde i kod njih i kod rusa čist profit. 

Edited by NMX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

To što možda radi kafić ne znači da svi treba da idemo u kafić. To je zaista individualna odgovornost“, rekla je Brnabić.

Kako ja kapiram idealni scenario po čaletu je da kafići uredno rade, prave troškove, a niko ne ide u njih. Zbog lične odgovornosti. Istovremeno oni rade, daju plate zaposlenima i neki profit vlasniku.

Divno, sve smo rešili. Em smo odgovorni, em sačuvali radna mesta, rastretili zdravstveni sistem, milina slušati.

Oh wait...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Kako ja kapiram idealni scenario po čaletu je da kafići uredno rade, prave troškove, a niko ne ide u njih. Zbog lične odgovornosti. Istovremeno oni rade, daju plate zaposlenima i neki profit vlasniku.

Divno, sve smo rešili. Em smo odgovorni, em sačuvali radna mesta, rastretili zdravstveni sistem, milina slušati.

Oh wait...

Degenerik je ona,eto sto...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

oko 2.000 dinara.

 

Fin se biznis pravi od testiranja AT,ona dr Gnjatovic iz INEP-a ne izbija sa televizora, guraju kampanju 24h... Ja da im dajem pare necu, ne nameravam da testiram AT, nastavljam da se ponasam posle druge doze identicno kao i do sada, s tim sto cu inner circle da prosirim i na vakcinisane, uz clanove porodice i one koji su prelezali...Imam 34 godine, Gospodja 31, bez nekih narocitih problema (hvala Bogu), koliko god AT da imamo posle obe doze verujem da ce biti dovoljno da nas u najmanju ruku lisi sukljanja po bolnicama.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Nema nikakve zavere, mislim da je ovde i kod njih i kod rusa čist profit. 

Paaaa, nisam ni ja mislio na zaveru 🙂. Opet Rusi imaju tu urgentnost, jer je virus kod njih opako prisutan, pa ipak... generalno imam problem sa tim stavom profit pre zdravlja, koji je planetarni trend, ako cemo posteno.

A opet razmisljam o necemu tako neocekivano, kako je Nemacka, odnosno njena firma prakticno obezbedila vakcinaciju jevrejske drzave pre sopstvene. A pazi sad, vodeci naucnici koji su napravili tu vakcinu su iz islamsko-arapskog sveta 🙂 igra sudbine or what?

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...